Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni jälgimine rakendusest vs testid

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Ovulatsiooni jälgimine rakendusest vs testid

Postitas:
Kägu

Tere,

Tahaksin teada, kuidas Teie naised olete oma rasedust planeerinud.

Ise olen kasutanud natuke vähem kui aasta ühte rakendust FLO, kus siis näitab ära, millal on see ”kõrghetk”  rasestumiseks ja millal hakkab menstruatsioon. Siiani, jälgides kuupäevi, ei ole rasedaks jäämine õnnestunud ehk siis midagi on valesti. Eile siis rakenduse kohaselt pidi olema ”kõrghetk”. Olen natuke uurinud netist asju ja otsustasin osta apteegist ovulatsiooni testid. Tegin oma värgid ära ja test näitab, et tegelikult ikka ei ole see nn ”kõrghetk”. Terve see aeg olen ma usaldanud seda lollakat rakendust, sest menstruatsiooniga on enam-vähem täppi pannud.

Muidugi ma saan aru, et midagi muud võib ka viga olla, et rasestumine ei ole õnnestunud. Arstile on aeg ka järgmiseks kuuks pandud aga enne proovin ise veale jaole saada.

Seega ma tahaks teada, kuidas teistel selle tipphetke tabamine on käinud. Kes on tabanud õige momendi mobiilirakendusega ja kes on tabanud testiga.

PS! Ei ole vaja hakata lolliks sõimama. Ma tean juba ise, et rumal olen.

+1
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina kasutan ka flo äppi, aga seda pigem tunnuste ja päevade märkimiseks. Ovulatsiooni ajaga on see koguaeg puusse pannud, kuigi mul viimased kuud tsükkel suht kaootiline ka, kõikunud 31-39p. Algul tegin ribateste juurde, nüüd viimased 3 kuud clearblue advanced ovulatsiooniteste teinud ja on näha, et äppi ei saa usaldada. Kui sinna positiivse ov testi ära märgin, siis läheb jälle kõik paika. Kui edaspidi plaanis ov teste teha, siis soovitan ribateste tellida prisma kodulehelt, seal väga mõistliku hinnaga. Lisaks muidugi ovulatsioonitestid.ee, kiire tarne ja ka lollikindlad testid, hind mõistlikum kui apteegist ostes 🙂

Edu ja kiireid triipe!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõige esimese ostsin apteegist, hinge hinna eest 😀 Pärast tellisingi sealt ovulatsioonitestid.ee ribad, kõige suurema koguse, mis sai.

Kõige tigedamaks teeb see, et aeg on raisku läinud. Edaspidi tean, usalda aga kontrolli.

 

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei jõudnud küll pikalt OV teste kasutada, aga päevi märkisin mitmeid kuid enne kui proovisin, sh ka jälgisin voolust, et OV paika saada ja appi järgi ennustatud aegadel rasedaks jääda ei õnnestunud (2 kuud). Seejärel sain OV testid kätte, OV selgus, et toimus hoopis paar päeva hiljem kui appi ja vooluse järgi ise arvasin ja õnnestus koheselt.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul pani äpp mitu päeva mööda. Enamik äppe arvestavad nagu ovulatsioon toimuks 14 päeva enne menstruatsiooni algust, aga see ei pruugi nii olla. Minul näiteks tuli välja, et see vahe on hoopis 11 päeva.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kasutasin ise enne rasestumist FLOd. Eranditult kõik need äpid ja kalkulaatorid on seadistatud automaatselt ja hakkavad sinu enda poolt sisestatud andmetega mängima ning kalkuleerima võimalikku OV aega. Mida rohkem ja täpsemalt sa kõik andmed omalt poolt kirja paned, seda täpsemalt saab äpp OV aega välja kalkuleerida. Ei ole ühelgi äpil mingit röntgen-nägemist sinu kehasse, et ta oskaks millegi muu alusel, kui vaid matemaatiliste tehete ja tõenäosuste põhjal OV aega ennustada.

Alustuseks vaata üle, et algandmed oleksid võimalikult täpsed. Nt küsib FLO alustuseks, et kui pikk on su tsükkel, kui pikk on luteaalfaas, kui pikalt kestavad enamasti päevad jne. Sealt edasi oleks oluline märkida äppi ära alati Ov-testide/basaali jm tulemused (kui neid teed), igasugused muud võimalikud kehamärgid (nt suurenenud voolus, kõhuvalu vms) ja seda siis iga tsükli kohta. Alles mitme tsükli järel oskab äpp hakata tegema mingeidki järeldusi, et hinnata OV toimumise aega. Küll aga pole inimkeha nii 100% täpne sellegi poolest ja minimaalselt +/-1 päev kõikumist võib ALATI ette tulla (ka ülitäpse tsükli puhul).
Kui tead, et OV toimus hoopis mingil muul päeval (mille iganes asja järgi seda hindad), siis märgi samuti see äppi, millal arvad Ov toimuvat. Ja kindlasti märgi äppi alati ühesuguse süsteemi alusel päevade algus (kas siis esimesest määrimisest või suuremast veritsemisest alates- ise märkisin eraldi määrimised ja tsükli alguse ehk päevade alguse märkisin alates suurema veritsusega päevast).

Mina näiteks püüdsin triipe üsna pikka aega (pea 3 aastat), tsükkel mul väga täpne ei olnud ja kõikus vahepeal vahemikus 24-31 päeva, mis muudab automaatselt ka äpil ju raskemaks Ov aja hindamise. Mingist hetkest alates (kui tsükli pikkus jäi keskmiselt vahemikku 25-28päeva), märkasin, et äpp paneb üsna täppi igakuiselt OV aja ja arvestab ka selle kerge tsükli kõikumisega. Nt viimased pool aastat enne rasestumist näitaski äpp ühel kuul Ov ajaks nt CD13, järgmisel kuul aga CD14, siis vb uuesti CD13 ja siis CD12 jne ning äärmiselt üllatav oli, et need kõikumised läksid päriselt minu tsükli kõikumistega kokku (kinnitas kas test või tunnused + vastavalt alanud päevad).

Ehk siis loomulikult ei saa ühtegi sellist kalkulaatorit 100% tõepähe võtta, sest ta arvestab matemaatiliselt tõenäosusi, kuid aitab kas või ligikaudselt hinnata võimalikku OV aega. Usalda – aga kontrolli! Kõige kindlam on loomulikult testida, mõõta basaali ja/või seksida üle päeva kogu “ohtliku perioodi” ja pigem natuke varem alustada ja hiljem lõpetada. Siis on kindel, et läheb OVile pihta.

Minule iseenesest FLO väga meeldis, sain kõik asjad sinna sisse kanda ja kui arst midagi küsis, sain kohe sealt vaadata, kuna mis ja kui pikalt toimus (nt määrimised, tsükli kõikumiste raadius jne).

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni jälgimine rakendusest vs testid