Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni jälgimine rakendusest vs testid

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Ovulatsiooni jälgimine rakendusest vs testid

Postitas:
Kägu

Tere,

Tahaksin teada, kuidas Teie naised olete oma rasedust planeerinud.

Ise olen kasutanud natuke vähem kui aasta ühte rakendust FLO, kus siis näitab ära, millal on see ”kõrghetk”  rasestumiseks ja millal hakkab menstruatsioon. Siiani, jälgides kuupäevi, ei ole rasedaks jäämine õnnestunud ehk siis midagi on valesti. Eile siis rakenduse kohaselt pidi olema ”kõrghetk”. Olen natuke uurinud netist asju ja otsustasin osta apteegist ovulatsiooni testid. Tegin oma värgid ära ja test näitab, et tegelikult ikka ei ole see nn ”kõrghetk”. Terve see aeg olen ma usaldanud seda lollakat rakendust, sest menstruatsiooniga on enam-vähem täppi pannud.

Muidugi ma saan aru, et midagi muud võib ka viga olla, et rasestumine ei ole õnnestunud. Arstile on aeg ka järgmiseks kuuks pandud aga enne proovin ise veale jaole saada.

Seega ma tahaks teada, kuidas teistel selle tipphetke tabamine on käinud. Kes on tabanud õige momendi mobiilirakendusega ja kes on tabanud testiga.

PS! Ei ole vaja hakata lolliks sõimama. Ma tean juba ise, et rumal olen.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan ka flo äppi, aga seda pigem tunnuste ja päevade märkimiseks. Ovulatsiooni ajaga on see koguaeg puusse pannud, kuigi mul viimased kuud tsükkel suht kaootiline ka, kõikunud 31-39p. Algul tegin ribateste juurde, nüüd viimased 3 kuud clearblue advanced ovulatsiooniteste teinud ja on näha, et äppi ei saa usaldada. Kui sinna positiivse ov testi ära märgin, siis läheb jälle kõik paika. Kui edaspidi plaanis ov teste teha, siis soovitan ribateste tellida prisma kodulehelt, seal väga mõistliku hinnaga. Lisaks muidugi ovulatsioonitestid.ee, kiire tarne ja ka lollikindlad testid, hind mõistlikum kui apteegist ostes 🙂

Edu ja kiireid triipe!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõige esimese ostsin apteegist, hinge hinna eest 😀 Pärast tellisingi sealt ovulatsioonitestid.ee ribad, kõige suurema koguse, mis sai.

Kõige tigedamaks teeb see, et aeg on raisku läinud. Edaspidi tean, usalda aga kontrolli.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei jõudnud küll pikalt OV teste kasutada, aga päevi märkisin mitmeid kuid enne kui proovisin, sh ka jälgisin voolust, et OV paika saada ja appi järgi ennustatud aegadel rasedaks jääda ei õnnestunud (2 kuud). Seejärel sain OV testid kätte, OV selgus, et toimus hoopis paar päeva hiljem kui appi ja vooluse järgi ise arvasin ja õnnestus koheselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul pani äpp mitu päeva mööda. Enamik äppe arvestavad nagu ovulatsioon toimuks 14 päeva enne menstruatsiooni algust, aga see ei pruugi nii olla. Minul näiteks tuli välja, et see vahe on hoopis 11 päeva.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kasutasin ise enne rasestumist FLOd. Eranditult kõik need äpid ja kalkulaatorid on seadistatud automaatselt ja hakkavad sinu enda poolt sisestatud andmetega mängima ning kalkuleerima võimalikku OV aega. Mida rohkem ja täpsemalt sa kõik andmed omalt poolt kirja paned, seda täpsemalt saab äpp OV aega välja kalkuleerida. Ei ole ühelgi äpil mingit röntgen-nägemist sinu kehasse, et ta oskaks millegi muu alusel, kui vaid matemaatiliste tehete ja tõenäosuste põhjal OV aega ennustada.

Alustuseks vaata üle, et algandmed oleksid võimalikult täpsed. Nt küsib FLO alustuseks, et kui pikk on su tsükkel, kui pikk on luteaalfaas, kui pikalt kestavad enamasti päevad jne. Sealt edasi oleks oluline märkida äppi ära alati Ov-testide/basaali jm tulemused (kui neid teed), igasugused muud võimalikud kehamärgid (nt suurenenud voolus, kõhuvalu vms) ja seda siis iga tsükli kohta. Alles mitme tsükli järel oskab äpp hakata tegema mingeidki järeldusi, et hinnata OV toimumise aega. Küll aga pole inimkeha nii 100% täpne sellegi poolest ja minimaalselt +/-1 päev kõikumist võib ALATI ette tulla (ka ülitäpse tsükli puhul).
Kui tead, et OV toimus hoopis mingil muul päeval (mille iganes asja järgi seda hindad), siis märgi samuti see äppi, millal arvad Ov toimuvat. Ja kindlasti märgi äppi alati ühesuguse süsteemi alusel päevade algus (kas siis esimesest määrimisest või suuremast veritsemisest alates- ise märkisin eraldi määrimised ja tsükli alguse ehk päevade alguse märkisin alates suurema veritsusega päevast).

Mina näiteks püüdsin triipe üsna pikka aega (pea 3 aastat), tsükkel mul väga täpne ei olnud ja kõikus vahepeal vahemikus 24-31 päeva, mis muudab automaatselt ka äpil ju raskemaks Ov aja hindamise. Mingist hetkest alates (kui tsükli pikkus jäi keskmiselt vahemikku 25-28päeva), märkasin, et äpp paneb üsna täppi igakuiselt OV aja ja arvestab ka selle kerge tsükli kõikumisega. Nt viimased pool aastat enne rasestumist näitaski äpp ühel kuul Ov ajaks nt CD13, järgmisel kuul aga CD14, siis vb uuesti CD13 ja siis CD12 jne ning äärmiselt üllatav oli, et need kõikumised läksid päriselt minu tsükli kõikumistega kokku (kinnitas kas test või tunnused + vastavalt alanud päevad).

Ehk siis loomulikult ei saa ühtegi sellist kalkulaatorit 100% tõepähe võtta, sest ta arvestab matemaatiliselt tõenäosusi, kuid aitab kas või ligikaudselt hinnata võimalikku OV aega. Usalda – aga kontrolli! Kõige kindlam on loomulikult testida, mõõta basaali ja/või seksida üle päeva kogu “ohtliku perioodi” ja pigem natuke varem alustada ja hiljem lõpetada. Siis on kindel, et läheb OVile pihta.

Minule iseenesest FLO väga meeldis, sain kõik asjad sinna sisse kanda ja kui arst midagi küsis, sain kohe sealt vaadata, kuna mis ja kui pikalt toimus (nt määrimised, tsükli kõikumiste raadius jne).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Flo äppi kasutanud enda tsükli jälgimiseks aastaid. Sel sügisel hakkasime rasedust planeerima. Kasutasin esimene kuu ov teste, et kontrollida äppi, aga mul olid need testid koguaeg maru heledad, midagi aru ei saanud. Ostsin endale ja mehele igaks juhuks spets vitamiine, tegime kuuri läbi. Siis järgmine kuu ei õnnestunud õigel hetkel asjatada. Novembris toimetasime äpi kuupäevadel mitmeid kordi, ov testidega ei viitsinud jännata ja närvi ajada.  Mõtlesime, et nii kiiresti niikuinii midagi ei juhtu. Jäin pigem päevi ootama ja tegin kõvasti trenni.

Üks päev enne päevade algust hakkasid päevade valud, mõtlesin et läkski nii nagu arvasin. Järgmisel päeval ikka valud, aga päevi miite. Nii ka ülejärgmisel päeval. Siis sain aru, et vist õnnestus, sest mul alati hakkavad päevad kui juba alu on. Päevad ka flo äpi järgi +-1p täpsusega.

Kui 3p oli juba hiljaks jäänud, ütles flo ka lõpuks, et olen nüüd ametlikult 1 day late ja siis tegin testi ja sain kiired triibud ????

Kokkuvõttes aastase ajaloo baasilt läks päris täpseks ta mul ja üllatunud nii kiire rasestumise üle (35 ja esimene) Märkisin muidugi ka sümptomeid regulaarselt.

Mina maha ei kannaks seda äppi. Kui tsükkel regulaarne, võib täppi minna. ????

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka seda FLO äppi kasutanud ja hetkel mega rahul selle teemaga, sest muidu oleks 100% äppi usaldanud. Täna lähen Prismasse teste ostma! Tänan teemaalgatajat teema püstituse eest.

See aga ei tähenda, et FLO ei oleks vajalik, kindlasti on ja see on asi omal kohal – lihtsalt OV vaja juurde osta teste.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ka Flo meeldib, isegi kui ta mul õigesti ei näita, sest mul ebaregulaarne tsükkel, aga vähemalt on mõnus jälgida jne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan FF (Fertility friend) äppi. Aga algusest peale olen teinud teste ka. See äpp minu enda sisestatud andmete järgi 100% pani ov päevaga täppi mida näitas ka test. Aga noh rase ma enivei ei ole olenemata sellest.

Kui see käiks nii lihtsalt 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mille järgi see flo oma andmeid võtab, kas arvutab ovulatsiooniaega ainult mens päevade ja tsüklipikkuse järgi? Siis võib muidugi puusse panna, kaugeltki kõigil naistel ei ole see luteaalfaasi pikkus raudpolt 14 päeva. Mõnel on 28-päevase tsükliga ov aeg hoopis 12. päeval, mõnel 16. päeval. Luteaalfaas pidavat olema üsna püsiva, ühesuguse pikkusega, kui tsükkel kõigub, siis venib või lüheneb tsükli esimene faas (ov siis tuleb varem või hilineb).

Kõige parem olekski koos äpiga vaadata kas ov testidega või veel odavam vana kindel variant on paar kuud mõõta basaali (sellega ei saa ennustada, sest basaaltemp tõuseb ca 24 tundi pärast ov toimumist, aga tagantjärele saab üsna ilusa kindluse, kuna ov täpselt oli) või tedjamad vooluse järlgimisega vms. Äpid on siiski lihtsalt algoritmid, mitte selgeltnägija.

JA pooled viljatuse põhjustest on ka mehepoolsed, niiet ka mees võiks siiski käia spermaproovi andmas, kui sina juba aastajagu oled äpiga mässanud ja tulemus null. Ei ole asi ainult naises.

Ja et ei peaks äppidega ja ajastama nii elu eest, siis kõige parem on regulaarne suguelu 2-3 päeva tagant, nii saab nii ehk nii ov ajale pihta ja pole vajagi äpiga jamada (jälle, kui mehes on viga, siis nagunii ei õnnestu).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nonii, olen teema algataja ja olen oma triibud kätte saanud 😀

Juba 16. novembril tegelikult ja praeguseks on rasedus 8+6

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale palju õnne!

Vastan eelviimasele kommentaarile:
FLO annab võimaluse märkida sisse kõik su enda teadmised luteaalfaasi pikkuse ja OV toimumise kohta kohe alguses. Seega, kui ongi pikem tsükkel või luteaalfaas lühem/pikem sellest õpikuinfost, siis ta ka arvestab seda. Lisaks siis kõik sümptomid, testitulemused, basaal vms, mida omalt poolt juurde lisad sinna igakuiselt. Aga need andmed võivad ajas muutuda ja ses mõttes on igaljuhul hea teha vähemalt mingil hetkel ka OV-teste, nende tulemused märkida äppi, et äpp saaks taas ennast kohendada vajadusel ümber õigemaks.

Basaali osas annab järjepideval mõõtmisel siiski ka ette veidi ennustada, kuigi see ei pruugi alati nii toimida ja see ette ennustamine on siiski vahetult enne OVi, mitte pikemalt. Tavaliselt tõuseb peale OVi (võib võtta 1-2 päeva aega) basaal progesterooni mõjul ülesse, mille põhjal saad järeldada, et OV peaks olema toimunud. Küll aga toimub tihti vahetult enne OVi selline ühekordne n-ö hoovõtulangus, mille järgselt toimub siis see spurt ülesse. Sellist asja saab aluseks võtta ainult siis, kui oled ikkagi mitmete tsüklite jooksul juba ise märganud sellist korrapärast langust enne tõusu, et selle põhjal edaspidi ette ennustama hakata OV saabumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Ovulatsiooni jälgimine rakendusest vs testid