Esileht Ilu ja tervis Ozempic kõrvalmõjud

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Ozempic kõrvalmõjud

Postitas:
Kägu

Kas teile arst rääkis vastuvõtul või ise uurisite tõsisematest kõrvalmõjudest kui iiveldus ja kõhuhädad? Mind see hirmutas küll ära. Ozempicu enda kodulehel selline info:

Ozempic® may cause serious side effects, including:

  • Possible thyroid tumors, including cancer. Tell your health care provider if you get a lump or swelling in your neck, hoarseness, trouble swallowing, or shortness of breath. These may be symptoms of thyroid cancer. In studies with rodents, Ozempic® and medicines that work like Ozempic® caused thyroid tumors, including thyroid cancer. It is not known if Ozempic® will cause thyroid tumors or a type of thyroid cancer called medullary thyroid carcinoma (MTC) in people.
  • Do not use Ozempic® if you or any of your family have ever had MTC, or if you have an endocrine system condition called Multiple Endocrine Neoplasia syndrome type 2 (MEN 2).

Ozempic® may cause serious side effects, including:

  • inflammation of your pancreas (pancreatitis). Stop using Ozempic® and call your health care provider right away if you have severe pain in your stomach area (abdomen) that will not go away, with or without vomiting. You may feel the pain from your abdomen to your back.
  • changes in vision. Tell your health care provider if you have changes in vision during treatment with Ozempic®.
  • low blood sugar (hypoglycemia). Your risk for getting low blood sugar may be higher if you use Ozempic® with another medicine that can cause low blood sugar, such as a sulfonylurea or insulin. Signs and symptoms of low blood sugar may include: dizziness or Iightheadedness, blurred vision, anxiety, irritability or mood changes, sweating, slurred speech, hunger, confusion or drowsiness, shakiness, weakness, headache, fast heartbeat, and feeling jittery.
  • kidney problems (kidney failure). In people who have kidney problems, diarrhea, nausea, and vomiting may cause a loss of fluids (dehydration), which may cause kidney problems to get worse. It is important for you to drink fluids to help reduce your chance of dehydration.
  • serious allergic reactions. Stop using Ozempic® and get medical help right away if you have any symptoms of a serious allergic reaction, including swelling of your face, lips, tongue, or throat; problems breathing or swallowing; severe rash or itching; fainting or feeling dizzy; or very rapid heartbeat.
  • gallbladder problems. Gallbladder problems have happened in some people who take Ozempic®. Tell your healthcare provider right away if you get symptoms which may include: pain in your upper stomach (abdomen), fever, yellowing of the skin or eyes (jaundice), or clay-colored stools.

The most common side effects of Ozempic® may include nausea, vomiting, diarrhea, stomach (abdominal) pain, and constipation.

 

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibumetini kõrvaltoimed, kas julged kasutada? https://www.ravimiregister.ee/Data/PIL/PIL_1073067.pdf

4. Võimalikud kõrvaltoimed

Väga sageli esinevad kõrvaltoimed (rohkem kui 1-l kasutajal 10-st): kõhulahtisus, ülakõhu vaevused. Sageli esinevad kõrvaltoimed (rohkem kui 1-l kasutajal 100-st): nahalööve, kerge ja mööduv peavalu, pearinglus, tinnitus (kõrvade kumisemine), vedelikupeetus, tursed, iiveldus, oksendamine, seedehäired, kõhukinnisus, kõhukrambid või –valu.

Aeg-ajalt esinevad kõrvaltoimed (rohkem kui 1-l kasutajal 1000-st): muutused maksatalitlust iseloomustavates vereanalüüsides, südame paispuudulikkus, unetus, närvilisus, kõrgenenud vererõhk, astmahood, mao- või kaksteistsõrmiksoole haavand veritsuse ja/või mulgustumisega, seedetrakti verejooks, jämesoolepõletik ja põletikuline soolehaigus.

Harva ja väga harva esinevad kõrvaltoimed (vähem kui 1-l kasutajal 1000-st): erinevad nahakahjustused (lööbed, punetus, villid, naha ketendus, koorumine), naha tundlikkus päikesevalgusele, muutused verepildis, vere hüübivushäired, unisus, depressioon, segasus, ajukelmepõletik ja ekstrapüramidaalsed häired (ebatavalised näo ja keha liigutused, rahutus ja värinad), rasked maksa- ja neerukahjustused, suutmatus süveneda ja kognitiivsed häired (tunnetushäired), silmakahjustused – erinevad nägemishäired ja vikerkesta-ripskehapõletik, juuste väljalangemine, küüntekahjustus, veresoonte põletik.

Teadmata (esinemissagedust ei saa hinnata olemasolevate andmete alusel): punane, ketendav ulatuslik lööve nahaaluste muhkude ja villidega, mis pealmiselt esinevad nahavoltides, kehatüvel ja ülajäsemetel ja millega kaasneb palavik ravi alustamisel (äge generaliseerunud eksantematoosne pustuloos). Nende sümptomite tekkimisel lõpetage Ibumetini kasutamine ja võtke kohe ühendust oma arstiga või pöörduge raviasutusse. Vt ka lõik 2. Nahk muutub tundlikuks valgusele. Võib esineda raskekujuline nahareaktsioon, mida nimetatakse DRESSiks. DRESS sümptomid on nahalööve, palavik, lümfisõlmede turse ja eosinofiilide (teatud tüüpi valgete vererakkude) arvu suurenemine.

+8
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ammu sellest teemast räägitud! Kehakaal on iga inimese enda vastutada. Puhast keemiat süstivad omale keresse. Mida arst peab tegema siis? kirjutab, et kasu hinnatud suuremaks kui kahju. Ülekaal on ju äratuskell sellest, muutust vaja nii menüüs kui liikumises. Igal keemiarelval on kõrvalmõjud.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibumetini kõrvaltoimed, kas julged kasutada?

Tee ikka vahet, ega Ibumetini ei võeta ju igapäevaselt pika perioodi vältel!

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõikide rohtudega on oht, et midagi võib tekkida. Hoiatuslehed on neil kõigil. Selleks ongi oluline, et enne rohu määramist tehakse põhjalikud analüüsid ja arst teab täpselt mida sa oled teinud kaalu alandamiseks. Seepärast ei tohikski rohu määramine olla perearsti otsus vaid oma eriala spetsialisti. Ja iga rohu võtmist pead sina patsiendina ka kaaluma kas see on riske väärt.

Muide kuskil oli veel selle kohta ka info, et kui inimesel on kalduvus vaimse tervise probleemidele, siis ka nendele võib see rohi halvasti mõjuda (süvendada probleeme). Nii et jah, mõistlik oleks ise ka uurida infot enne kui lähed selle meediamulliga kaasa et oi imeravim on tehtud vm.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ibumetini kõrvaltoimed, kas julged kasutada?

Tee ikka vahet, ega Ibumetini ei võeta ju igapäevaselt pika perioodi vältel!

on palju ka neid, kes võtavad kuid ibumetini igapäevaselt ja suht suurtes kogustes nt (liigese)valude, põletikuliste protsesside jms raviks

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hoiatused on selleks, et kui keegi jääb haigeks, ei saaks esitada ravimitootja vastu kahjunõuet.

Enamikel rohtudel on tohutu loetelu kõrvalmõjudest kuni surmani välja. Jah uurisin selle kohta

Närilistel täheldatud mitteletaalsed kilpnäärme C-rakulised kasvajad kuuluvad GLP-1 retseptori agonistide ravimirühma kõrvaltoimete hulka. Rottide ja hiirtega läbi viidud 2-aastastes kantserogeensusuuringutes põhjustas semaglutiid kliinilisele ekspositsioonile vastava ekspositsiooni korral kilpnäärme C-rakulisi kasvajaid. Teisi raviga seotud kasvajaid ei täheldatud. Näriliste C-rakulisi kasvajaid põhjustab mittegenotoksiline spetsiifiline GLP-1 retseptori vahendatud mehhanism, mille suhtes närilised on eriti tundlikud. Selle relevantsus inimeste puhul on arvatavalt vähene, aga seda ei saa täielikult välistada.

Sellepärast ongi see hoiatus, et närilistel põhjustab c-rakulisi kasvajaid, inimetel on see vähene, aga kui keegi jääb kilpnäärme vähki – siis on teda hoiatatud. Iga asi võib põhjustada vähki, haigust jne. Olen ise tänu kaalualandamisele palju tervem, liikuvam, söön väga tervislikult ja olen üldse parem inimene (enne olin ka näljas või tige oma kaalu üle).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Ilu ja tervis Ozempic kõrvalmõjud