Esileht Ilu ja tervis Ozempic süstid kaalulangetuseks

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 281 )

Teema: Ozempic süstid kaalulangetuseks

Postitas:
Kägu

Küsin kogemusi Ozempic süstide osas. Olen kuu aega süste teinud, esialgu on doos madal. Söögiisu on tõesti alla läinud, aga on ka halb enesetunne. Alguses oli paar päeva iiveldus, mis on igati ok, arst ütles, et see näitabki, et mul on ikkagi ajus need reguleerivad kohad olemas, mida see ravim saab mõjutada, kui üldse midagi ei tunneks, olekski halb. Aga nüüd on lisandunud seedehäired. Nii kui natuke rohkem söön, nii on röhitsused pool päeva. Muidu teen oma toitumiskava, milles on lahjemad söögid, aga eile käisin töö juures lõunat sööms, sõin ära prae. Ja kohe läks enesetunne väga halvaks, terve õhtu enam midagi süüa ei tahtnud ja siiani tuleb mingit halvalõhnalist gaasi üles, väga jube. Kas see on kõik sellest ravimist ja on normaalne või lisandus mingi muu tervisehäda?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii kui natuke rohkem söön,

No ära siis söö ‘natuke rohkem’?

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No ära siis söö ‘natuke rohkem’?

No ma ei teadnudki veel, et pisemapoolne sööklapraad on nii suur söömaaeg, et probleeme põhjustaks. See oli väike tükk lõhet, veidi riisi, külma kastet ja salat. Aga ilmselt see on rasvasem, kui ma tavaliselt söön.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile kell 12 sõin selle prae ja siiani kõhus keerab, kuigi rohkem midagi söönud ei ole, see eriti tavapärane ju pole.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile kell 12 sõin selle prae ja siiani kõhus keerab, kuigi rohkem midagi söönud ei ole, see eriti tavapärane ju pole.

No jäta siis ära need süstid, saad kohe aru, kas läheb paremaks või mitte. Mis see foorumis kaeblemine aitab!

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No jäta siis ära need süstid, saad kohe aru, kas läheb paremaks või mitte. Mis see foorumis kaeblemine aitab!

Ma küsin teiste käest kogemusi, kes on neid kasutanud. Sina ju ilmselgelt ei ole ja seetõttu sinu jutt muidugi midagi ei aita.

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile kell 12 sõin selle prae ja siiani kõhus keerab, kuigi rohkem midagi söönud ei ole, see eriti tavapärane ju pole.

Sellepärast ilmselt kaaluprobleem ongi, et sa ei saa aru, kui palju sasööd. Kui eesmärk on alla võtta, siis tuleks rasvastest praadidest eemale hoida. Kui ise aru ei saa, siis ravim tuletab meelde, et pole vaja õgida.

+8
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sellepärast ilmselt kaaluprobleem ongi, et sa ei saa aru, kui palju sasööd. Kui eesmärk on alla võtta, siis tuleks rasvastest praadidest eemale hoida. Kui ise aru ei saa, siis ravim tuletab meelde, et pole vaja õgida.

Nagu ütlesin, sõin tavalise sööklaprae, mis on meie asutuses üsna väike. See ei ole õgimine, 80 protsenti meie asutuses olevatest inimestest sööb seda iga päev ja ei nimeta seda arutuks õgimiseks. Aga kuna sul kogemus puudub, siis ei ole sinu arvamuse avaldamine kuigi informatiivne.

+8
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

arulageda õgimise järel iiveldabki ja röhatab. ei sobi sulle see süst, sest distsipliiniga on sul probla.

+5
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Sellepärast ilmselt kaaluprobleem ongi, et sa ei saa aru, kui palju sasööd. Kui eesmärk on alla võtta, siis tuleks rasvastest praadidest eemale hoida. Kui ise aru ei saa, siis ravim tuletab meelde, et pole vaja õgida.

Nagu ütlesin, sõin tavalise sööklaprae, mis on meie asutuses üsna väike. See ei ole õgimine, 80 protsenti meie asutuses olevatest inimestest sööb seda iga päev ja ei nimeta seda arutuks õgimiseks. Aga kuna sul kogemus puudub, siis ei ole sinu arvamuse avaldamine kuigi informatiivne.

Kui sul oleks õige arusaam mõistest “üsna väike”, siis ei oleks sul kaaluprobleemi.
Selliste ravimite eesmärk ongi tekitada halba enesetunnet, et söömist piirata. Kuidaa see muidu toimima peaks? Ei ole vaja endale neid praade sisse suruda, piisab ka salatist ja klaasist veest. Toit peaks olema väherasvane, igasugu lõhed ja kastmed unusta ära.

+6
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selliste ravimite eesmärk ongi tekitada halba enesetunnet, et söömist piirata.

Nende ravimite eesmärk ei ole halba enesetunnet tekitada. Aga jätkuvalt imestan, mis vajadus on mõnel võtta sõna teemadel, millest ta ei jaga, pole kogemust, aga sõna võtta on vaja ikkagi.

+12
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei mõista miks on vaja ennast mürgitada ja halba enesetunnet mingite ainete süstimise tekitada. Selle asemel võiks käia trennis, mis annab hea enesetunde.

+5
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele viimasele käole teadmiseks, et need süstid on natuke abivahend sulle lihtsalt, et see kohutav kõhukorin sind nii tihti sööma ei ajaks. Kaalu sa nendega alla ei saa, selleks on vaja trenni teha.

ise kasutan juba terve aasta Ozempicut ja nüüdseks siis 1 mg. Algul paar päeva iiveldas, kuid nüüd pole mingeid kõrvaltoimeid. Olen kaalust aastaga alla saanud umbes 20 kilo.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellele viimasele käole teadmiseks, et need süstid on natuke abivahend sulle lihtsalt, et see kohutav kõhukorin sind nii tihti sööma ei ajaks.

See on ju päris suur abivahend, kui see aitab vähem süüa. Ja kui vähem sööd, siis võtadki alla, trenn on siin pigem abivahend, mitte eeltingimus.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen kaalust aastaga alla saanud umbes 20 kilo.

Siis ju ikka aitab. Trenni sa oleks võinud ju enne ka teha, kui ainult selles asi. Ju siis ikkagi aitab see süst ka vähem süüa.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel, et tegemist ei võinud olla halvaks muneva hakkava kalaga? Said äkki peapoolse tüki. Olen ise sellise asja üle elanud. Õudne kogemus ja jagus paariks päevaks.

Kes siin eespool trenni soovitas, siis tea, et kaalulangetus on 80% toit ja 20% trenn. Hea enesetunne aga üksi kaalu ei langeta.

Millist trenni muidu soovitad inimesele, kellel on nii suur ülekaal, et selline ravim välja kirjutatakse? Neile, kellel on vaja 5 kg maha saada, seda vaevalt kirjutatakse. Pigem peab seda 50 kg olema. Kaal 100+, mis trenn siis on Sinu soovitus?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kindel, et tegemist ei võinud olla halvaks muneva hakkava kalaga? Said äkki peapoolse tüki. Olen ise sellise asja üle elanud. Õudne kogemus ja jagus paariks päevaks.

Kes siin eespool trenni soovitas, siis tea, et kaalulangetus on 80% toit ja 20% trenn. Hea enesetunne aga üksi kaalu ei langeta.

Millist trenni muidu soovitad inimesele, kellel on nii suur ülekaal, et selline ravim välja kirjutatakse? Neile, kellel on vaja 5 kg maha saada, seda vaevalt kirjutatakse. Pigem peab seda 50 kg olema. Kaal 100+, mis trenn siis on Sinu soovitus?

Halvaks mineva ikka, mitte muneva.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millist trenni muidu soovitad inimesele, kellel on nii suur ülekaal, et selline ravim välja kirjutatakse?

Mul tegelikult on alla 80 kg kaal ja kirjutati küll. Trenni teen küll jõudumööda, aga seda tegin ennegi, seega sellest imelist muutumist ei tule. Nüüd olen kuuga 4 kg maha võtnud, mis on ju tore, ehk läheb edasi ka nii. Aga kui muutsin doosi 0,5 peale, läks enesetunne halvaks. Teist päeva juba üldse enam süüa ei taha, mis iseenesest ju pole ka halb, aga pole nüüd juba enam 24+ tundi söönud ja ikka keerab kõhus.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast ilmselt kaaluprobleem ongi, et sa ei saa aru, kui palju sasööd. Kui eesmärk on alla võtta, siis tuleks rasvastest praadidest eemale hoida. Kui ise aru ei saa, siis ravim tuletab meelde, et pole vaja õgida.

Nagu ütlesin, sõin tavalise sööklaprae, mis on meie asutuses üsna väike. See ei ole õgimine, 80 protsenti meie asutuses olevatest inimestest sööb seda iga päev ja ei nimeta seda arutuks õgimiseks. Aga kuna sul kogemus puudub, siis ei ole sinu arvamuse avaldamine kuigi informatiivne.

söökla ei ole restoran. nad kasutavad mingeid odavaid materjale.  ja see sodi keerab enesetunde suht jamaks. sina aga tarvitad põhimõtteliselt ju narkot kõrvale

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Millist trenni muidu soovitad inimesele, kellel on nii suur ülekaal, et selline ravim välja kirjutatakse?

Mul tegelikult on alla 80 kg kaal ja kirjutati küll. Trenni teen küll jõudumööda, aga seda tegin ennegi, seega sellest imelist muutumist ei tule. Nüüd olen kuuga 4 kg maha võtnud, mis on ju tore, ehk läheb edasi ka nii. Aga kui muutsin doosi 0,5 peale, läks enesetunne halvaks. Teist päeva juba üldse enam süüa ei taha, mis iseenesest ju pole ka halb, aga pole nüüd juba enam 24+ tundi söönud ja ikka keerab kõhus.

vaadates uuringute tulemusi, siis on  alla võetav %ikka maru madal. Tegelikult see ikka diabeedihaigete  ravi aga jah, on ka ilma  diabeedita seda kätte saadud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsin kogemusi Ozempic süstide osas. Olen kuu aega süste teinud, esialgu on doos madal. Söögiisu on tõesti alla läinud, aga on ka halb enesetunne. Alguses oli paar päeva iiveldus, mis on igati ok, arst ütles, et see näitabki, et mul on ikkagi ajus need reguleerivad kohad olemas, mida see ravim saab mõjutada, kui üldse midagi ei tunneks, olekski halb. Aga nüüd on lisandunud seedehäired. Nii kui natuke rohkem söön, nii on röhitsused pool päeva. Muidu teen oma toitumiskava, milles on lahjemad söögid, aga eile käisin töö juures lõunat sööms, sõin ära prae. Ja kohe läks enesetunne väga halvaks, terve õhtu enam midagi süüa ei tahtnud ja siiani tuleb mingit halvalõhnalist gaasi üles, väga jube. Kas see on kõik sellest ravimist ja on normaalne või lisandus mingi muu tervisehäda?

Loe ravimi infolehte. Sinu vaevused on seal kõrvaltoimena kenasti välja toodud ja siis räägi arstiga.
Kõrvaltoimed tehakse kindlaks ravimi uuringutega ja,seega on selge, et selliseid asju on ka teistel esinenud.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vaadates uuringute tulemusi, siis on alla võetav %ikka maru madal. Tegelikult see ikka diabeedihaigete ravi aga jah, on ka ilma diabeedita seda kätte saadud.

Minule kirjutas seda endokrinoloog ja ütles, et tema patsientidel on tulemused üsna head. Ma olen siiski lootusrikas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõrvaltoimed tehakse kindlaks ravimi uuringutega ja,seega on selge, et selliseid asju on ka teistel esinenud.

Iiveldus ja kõhulahtisus oli välja toodud, aga et mingid röhitsused tulevad, seda ma nagu infolehelt välja ei lugenud.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ozempic on näidustatud ebapiisavalt kontrollitud 2. tüüpi diabeedi raviks täiskasvanutele lisaks dieedile ja füüsilisele koormusele. See aeglustab mao tühjenemist ja sellel on võime mõjutada samaaegselt suu kaudu manustatavate ravimite imendumise kiirust. Seda tuleb kasutada ettevaatlikult patsientidel, kes saavad suukaudselt ravimeid, mis vajavad kiiret imendumist seedetraktist.

NB!  Selle kasutamisega võivad kaasneda seedetrakti häired. Kliiniliste uuringute käigus täheldati kõrvaltoimetest kõige sagedamini iiveldust (väga sage), kõhulahtisust (väga sage) ja oksendamist (sage). Üldiselt olid need reaktsioonid kerge või mõõduka raskusega ja lühikese kestusega.

Allikas: https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/ozempic-epar-product-information_et.pdf

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin, et üks perearst on teinud kaalulangetamise kliiniku, kus muud ei toimu, kui tema kirjutab neid süste ja siis annab soovituse intervallpaastu teha, ehk et siis jätta päeva sisse 6-8 tunnine söömisauk. Ja ainult selle eest kasseerib siis 1800 eurot. Ravimid maksad eraldi. Ja selle raha eest saad siis õega veidi lobiseda ja esmase konsultatsiooni. Kas pole hea äriidee.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NB! Selle kasutamisega võivad kaasneda seedetrakti häired. Kliiniliste uuringute käigus täheldati kõrvaltoimetest kõige sagedamini iiveldust (väga sage), kõhulahtisust (väga sage) ja oksendamist (sage). Üldiselt olid need reaktsioonid kerge või mõõduka raskusega ja lühikese kestusega.

Jah, iiveldus ja kõhulahtisus on, aga röhitsemist pole.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pigem arvaks, et siin on kaks halba asja kokku langenud, esiteks rasvane ja seedimisele sobimatu lõuna ning teiseks ozempicu kõrvaltoimed. Mina olen korduvalt ozempicuga oksendanud, ja nüüd on ajus selge see piir, kust edasi süües on pärast kehv olla. Peangi poole portsu pealt kahvli ära panema. Võtsin ka esimese kuuga 4kg alla, trenni ei teinud ja dieeti ei olnud aega pidada, aga pidin igast portsust pool alles jätma.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu ütlesin, sõin tavalise sööklaprae

No juudas küll. Ära siis söö seda praadi edaspidi! Nii lihtne ongi!

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

NB! Selle kasutamisega võivad kaasneda seedetrakti häired. Kliiniliste uuringute käigus täheldati kõrvaltoimetest kõige sagedamini iiveldust (väga sage), kõhulahtisust (väga sage) ja oksendamist (sage). Üldiselt olid need reaktsioonid kerge või mõõduka raskusega ja lühikese kestusega.

Jah, iiveldus ja kõhulahtisus on, aga röhitsemist pole.

On küll. Apotheka kodulehelt leitud ravimiinfost:
Oksendamine
Kõhuvalu
Kõhu paisumine
Kõhukinnisus
Seedehäire
Gastriit
Gastroösofageaalne
reflukshaigus
Röhitsus
Kõhupuhitus

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin, et üks perearst on teinud kaalulangetamise kliiniku, kus muud ei toimu, kui tema kirjutab neid süste ja siis annab soovituse intervallpaastu teha, ehk et siis jätta päeva sisse 6-8 tunnine söömisauk. Ja ainult selle eest kasseerib siis 1800 eurot. Ravimid maksad eraldi. Ja selle raha eest saad siis õega veidi lobiseda ja esmase konsultatsiooni. Kas pole hea äriidee.

Täiesti masendav, kuidas arstid ei tea toitumisest mitte midagi. Ise on nad enamuses rasvas ja patsientidele oskavad ainult mingeid räigeid ravimeid välja kirjutada. Ja siis hurjutatakse toitumisnõustajaid, et mingid “isehakanud” ja ei tea mis. Tegelikkuses on nemad ainsad, kes oskavad aidata inimestel normaalse toitumisega alla võtta.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 281 )


Esileht Ilu ja tervis Ozempic süstid kaalulangetuseks