Esileht Ilu ja tervis Ozempic süstid kaalulangetuseks

Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 281 )

Teema: Ozempic süstid kaalulangetuseks

Postitas:
Kägu

Sinnani ta mõtleb milline eriline imeloom ta on, kõigist parem ja erilisem.

Me kõik oleme erilised imeloomad, peamegi olema! Tõesti peangi end väga eriliseks ja imeliseks, sest see on see, mis innustab mind elus olema ja mitte endale kätt külge panema. Minu elus olemisel on eesmärk ja on põhjus, ma ei ole siin juhuslikult või kogemata.

Aga minu kehakaal ei defineeri mind. Minu ülekaalu põhjused ei ole tegelikult olulised, sest kuigi paksud tunduvad ühtmoodi paksud (loe: laisad ja õgardid), siis põhjused on täiesti individuaalsed. Enamasti on need seotud erinevate hormoonide tasakaalutusega, mis omakorda põhjustavad erinevaid vaimseid häireid (aga ka kehalisi) ja mis erinevatel inimestel lõppevadki erinevate tüsistustega.

Paljud elavadki kuskile maale ära nii, et teevad mõned ettevaatlikud katsed saada professionaalset abi (endokrinoloogid, dieediõed, psühhiaatrid), aga et tegemist on väga intiimse ja isikliku probleemiga (millega käib kaasas ka häbi -ja alaväärsustunne), siis jätavad plaani esimese-teise tõrke peale katki.

Kui minul algasid probleemid hormoonide tasakaalutusega, siis keskendusin eelkõige järgmisele rasedusele, mis ei tulnud ja ei tulnud. Sain abi just sellele probleemile, mitte üldisele. Sain nö vägisi (hormoonpreparaatidega) järgmise lapse ja siis jälle taandus alusprobleemile lahenduse otsimine pakilisemat laadi probleemide lahendamisele. Jne.

Kahjuks ei toimi meie meditsiinisüsteem orkestrina, kõik tahavad olla solistid. Ja nii ei teki harmooniat, ei patsiendile, ei meditisiinitöötajale.

Pidin tõesti ootama diagnoosi, et alustada ise endale abi otsimisega. Õnneks-õnneks ei ole ma saanud diabeeditüsistusi, saime õigel ajal sabast kinni. Aga see diagnoos avas mu silmad – sest olin enda hormoonide tasakaalutust pidanud alati ENDA probleemiks. Et mina teen midagi valesti, mina ei saa hakkama. Mis omakorda on põhjustanud veel suurema häbi -ja alaväärsustunde. Mis on põhjustanud veel suurema tasakaalutuse. Nii on paljudel ja see ei ole tõesti koht, kus kedagi mõnitada.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vale on teha kaalust vaenlane või probleem nr 1 ja siis imestada, miks teiste jaoks see teema nr 1 ei ole.

Oleme nüüd ausad! Sina peaksid küll oma kaalust tegema enda jaoks probleem nr ühe! Tegelikult ka! Sa kaalud 100 kilo, mille tagajärjel on sul II tüübi diabeet ja sa ütled ikka veel, et see ei ole sinu jaoks mingi teema, mille pärast muretseda?

Ei, mina ei kaalu 100 kg????.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks-õnneks ei ole ma saanud diabeeditüsistusi, saime õigel ajal sabast kinni. Aga see diagnoos avas mu silmad – sest olin enda hormoonide tasakaalutust pidanud alati ENDA probleemiks. Et mina teen midagi valesti, mina ei saa hakkama. Mis omakorda on põhjustanud veel suurema häbi -ja alaväärsustunde. Mis on põhjustanud veel suurema tasakaalutuse. Nii on paljudel ja see ei ole tõesti koht, kus kedagi mõnitada.

Teemaalgatajana võin öelda, et minul on ülekaalu põhjused samuti hormonaalsetes häiretes. On kilpnäärme alatalitlus, PCOS sündroom, kunstlik viljastamine ajas asjad veel rohkem sassi, veresuhkru kõikumine, aga seda ma ei hakanud siin üldse välja tooma, sest sõimlejate jaoks kui oled paks, siis oled laisk, loll ja lohakas, kes tegeleb ainult mingi arutu õgimisega ja ei saa ilma magusa joogita tänaval sammugi astutud, nagu siin sada korda on öeldud ja öeldakse veel. Minu arust isegi joodikute ja narkarite suhtes ollakse mõistvamad kui paksude. Paks on mingi idioot, kellel puudub igasugune arusaam toitude kalorsusest, kes rüüpab päevad otsa coca-colat ja õgib saiakest peale.

+11
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Naljakas, et kui inimene on 80 kg, siis see on nii häiriv mõne jaoks, et on vaja sõimata ja räusata igal erineval moel, aga kui inimene tahab normaalkaalu saada süstide abiga, jälle sõim, ei kõlba. Samamoodi olen siit lugenud, kuidas maooperatsiooni plaanivad inimesed saavad räigelt sõimata. Mis see teie asi siis on, kuidas keegi proovib oma probleemidega hakkama saada. Tahab ju kõhnaks saada, et mitte prouasid häirida, aga ei, ikka ei sobi.

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taaskord leiab kinnitust, et saledad on täis meeletut viha paksude vastu. Lihtsalt rõve suhtumine – mõni üritab siin seletada, milline on elu ülekaalulisena ja vastuseks tuleb rõve alandus ja peks. Süda läheb pahaks teisuguste peale!

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õnneks-õnneks ei ole ma saanud diabeeditüsistusi, saime õigel ajal sabast kinni. Aga see diagnoos avas mu silmad – sest olin enda hormoonide tasakaalutust pidanud alati ENDA probleemiks. Et mina teen midagi valesti, mina ei saa hakkama. Mis omakorda on põhjustanud veel suurema häbi -ja alaväärsustunde. Mis on põhjustanud veel suurema tasakaalutuse. Nii on paljudel ja see ei ole tõesti koht, kus kedagi mõnitada.

Teemaalgatajana võin öelda, et minul on ülekaalu põhjused samuti hormonaalsetes häiretes. On kilpnäärme alatalitlus, PCOS sündroom, kunstlik viljastamine ajas asjad veel rohkem sassi, veresuhkru kõikumine, aga seda ma ei hakanud siin üldse välja tooma, sest sõimlejate jaoks kui oled paks, siis oled laisk, loll ja lohakas, kes tegeleb ainult mingi arutu õgimisega ja ei saa ilma magusa joogita tänaval sammugi astutud, nagu siin sada korda on öeldud ja öeldakse veel. Minu arust isegi joodikute ja narkarite suhtes ollakse mõistvamad kui paksude. Paks on mingi idioot, kellel puudub igasugune arusaam toitude kalorsusest, kes rüüpab päevad otsa coca-colat ja õgib saiakest peale.

Aga millest sa siis paksusks läinud oled? Keedumunast ja kanafileest või?

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taaskord leiab kinnitust, et saledad on täis meeletut viha paksude vastu.

Kõik saledad pole küll sellised. Aga mõnel tädil on see saledus mingi elu saavutus ja siis tunneb ennast vähemalt kellestki paremini, kellele ülevalt alla vaadata ja mõnitada. Ja mõnele meeldib lihtsalt solvata ja tüli üles kiskuda, nagu sellelele 59 kilosele tädile, kes on igas paksuteemas platsis. Peab ikka päris pees elu olema, et ainult sellest rahuldust saada, et teisi halvustad ja sõimad. Suuremal osal inimestest on teistest küll ükskõik, on nad paksud või peenikesed ja tegeletakse oma asjadega.

+11
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taaskord leiab kinnitust, et saledad on täis meeletut viha paksude vastu. Lihtsalt rõve suhtumine – mõni üritab siin seletada, milline on elu ülekaalulisena ja vastuseks tuleb rõve alandus ja peks. Süda läheb pahaks teisuguste peale!

Sa tahtsid öelda üritab leida igasuguseid vabandusi oma ülekaalule, mis mitte kuidagi ei sõltu tema enda elustiilist ja toitumisest. Süda läheb pahaks tõesti nende muinasjuttude peale.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahtsid öelda üritab leida igasuguseid vabandusi oma ülekaalule, mis mitte kuidagi ei sõltu tema enda elustiilist ja toitumisest. Süda läheb pahaks tõesti nende muinasjuttude peale.

Sinusugune mölakas ja õel inimene ütles näiteks ühe mu tuttava kohta, et küll see on ennast vaalaks õginud, kellel oli rinnavähk ja hormonaalsed ravimid põhjustasid muutusi kehas ja ta võttis juurde. Seega pidi see inimene lisaks oma elu eest võitlemisele veel ka selliste mõnitajatega hakkama saama. Tõesti põlgus selliste madalate isikute vastu.

+7
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina (sale) arvan, et tegelikult ei materdata pakse nende paksuse pärast. Vaevalt, et meist kellelgi siin tegelikult ka korda läheb, kui paks on meie jaoks tundmatu teemaalgataja või mõni teine perekooli kägu. Ausalt, ka päriselus mul on absoluutselt ükskõik, kui paks on mõni mu kolleeg või mõni tuttav või mõni tänaval vastutulev võõras paks. Mul on sügavalt ükskõik, milliseks keegi ennast minna laseb või mida ta oma tervisega teeb. Mind häiriks vaid see, kui mõni mu pereliige oleks paks. Ja siis ma annaks küll endast parima, et paksuksminemist ei juhtuks ja kui on juhtunud, siis tegutseks.

Pigem reageeritakse selle peale, kui algab see tüüpiline eneseõigustamine, kuidas paksul on kõik teistmoodi, tema ei saa pingutada, tema ei ole ju nii harjunud, temale maitseb just nii süüa…. Ja siis muidugi ka see, et kaalul olid patareid tühjad ja siis ei saanud kaua aega kaaluda ja sellepärast tuli kaalu juurde. Või siis lihtsalt valetamine, kuidas ta ainult kapsalehte näribki, aga ikka on paks. Ja ilmselgelt osasid inimesi ärritab just see eneseõigustamine, vabanduste otsimine ja hädavalede esitamine. Samas inimene on nii rumal, et ei saa aru, et tegelikult niimoodi teistele luuletades ta ju valetab hoopis iseendale.

Nii et, kui me teemaalgatust ja esimesi vastuseid loeme, siis ei mõnita teemaalgatajat ju mitte keegi paksuse pärast. See nn mõnitamine (kui seda ikka saab nii nimetada) tuli alles siis, kui hakkasid tulema otsitud vabandused, miks inimene ei saa tavapärasel moel kaalu alandada, vaid teeb seda ohtliku ravimi abil, mis nagu teemaalgatusest ilusti nähtub, tekitab tal väga halva enesetunde.

Ja tulles tagasi sõna “mõnitamine” juurde, siis millegipärast peetakse soovituste andmist mõnitamiseks ja materdamiseks. Kui sööklapraad tekitab TAl halva enesetunde ja  tal soovitatakse seda mitte süüa, vaid asendada see millegi muuga, mis on tervislikum ja vähekaloririkkam, siis nimetatakse seda materdamiseks. Kui teemaalgatajal soovitatakse neid süste mitte teha, siis on see materdamine. Miks?

Mina olen sale, kuid pean oma kehakaalu hoidmiseks metsikult vaeva nägema. Aegajalt on vaja mõni kilo maha võtta, kuna kaal läheb kohe kontrolli alt välja, kui ma oma söömist rangelt ei jälgi. Ja sel perioodil, kui ma soovin alla saada, ei käi ma tööl mitte kunagi sööklas söömas, sest see toit ei ole korralikult kontrollitav – ma ei tea, mis seal sees täpselt on ja kui palju on selles kaloreid. Ma teen alati omale ise söögi tööle kaasa. Siis ma tean täpselt, mis seal sees on, kui palju on kaloreid… Ja muidugi kodustehtud söök on tõenäoliselt ka muus mõttes tervislikum ja maitsvam.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa tahtsid öelda üritab leida igasuguseid vabandusi oma ülekaalule, mis mitte kuidagi ei sõltu tema enda elustiilist ja toitumisest. Süda läheb pahaks tõesti nende muinasjuttude peale.

Sinusugune mölakas ja õel inimene ütles näiteks ühe mu tuttava kohta, et küll see on ennast vaalaks õginud, kellel oli rinnavähk ja hormonaalsed ravimid põhjustasid muutusi kehas ja ta võttis juurde. Seega pidi see inimene lisaks oma elu eest võitlemisele veel ka selliste mõnitajatega hakkama saama. Tõesti põlgus selliste madalate isikute vastu.

Kusjuures tõesti, mu sugulasel oli rinnavähk ja siis ma otsisin infot erinevatest rinnavähki põdevate naiste foorumitest ja väga palju kirjutasid, et neile tuli endale ka suure üllatusena kuidas teatud liiki rinnavähiravi nii meeletult kaalu tõstab. Alati on ju vähiga seostatud suurt kaalulangust aga polegi alati nii.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinusugune mölakas ja õel inimene ütles näiteks ühe mu tuttava kohta, et küll see on ennast vaalaks õginud, kellel oli rinnavähk ja hormonaalsed ravimid põhjustasid muutusi kehas ja ta võttis juurde. Seega pidi see inimene lisaks oma elu eest võitlemisele veel ka selliste mõnitajatega hakkama saama. Tõesti põlgus selliste madalate isikute vastu.

Tegelikult ei ole su tuttavat kehakaalu pärast mitte keegi mõnitanud. Onju!? Selle sa mõtlesid siin praegu käigu pealt välja.

Ma ei ole iialgi näinud, et täiskasvanud inimesed paksu inimest mõnitaksid. Lapsed võivad paksuse pärast narrida. Aga täiskasvanud inimesed mitte. Või oled sa kunagi kedagi kuulnud ütlemas paksule halvasti ta kehakaalu kohta? Usun, et arstid võivad inimese kaalu kohta märkuseid teha. Aga et inimesed niisama, tavaolukorras silmast-silma kedagi sellise asja pärast mõnitaks – mitte kunagi ei ole kuulnud ega näinud.

Ma olen see, kes siin eespool kirjutas, et mul on 200-kilone kolleeg. Ma ei ole kunagi tööl kuulnud, et keegi talle kaalu kohta midagi oleks öelnud. Küll aga salvatakse liiga kõhnade pihta, ja ikka inimesele otse näkku. Selle 200-kilose kolleegi puhul… Ma vaid oma peas tunnen talle siiralt kaasa ja mõtlen, et küll tal võib ikka raske olla. Noor inimene, näost kena naine, aga keha on nagu seinakapp. See ei ole mõnitus, vaid kehakuju ongi nagu kapi moodi – lai ja kandiline. Ja kõndimine on nii raske.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olin lihtsalt liiga kõhn enda kehaehituse kohta ja rasvaprotsent oli liiga väike. Eridieet oli samuti just seetõttu, et kiiresti kaalu juurde võtaksin, küllap ma ise juba tean, sellest sai arsti ja dieediõega kordi räägitud. Minu haigust ühegi dieediga ei ravigi, ainult ravimitega. Mis puutub 2000kcal täis saamisse, siis peabki oksendamiseni sööma minu kogemuse järgi. Mina nt ei seedi absoluutselt magusat, ajab iiveldama. Pähkleid ka ei armasta. Minu jaoks oli see haiglas ja hiljem kodus nõutav dieet väga raske. Tavapäraselt ma nii süüa ei suudaks. Minu kaloraaž oli 2200.

Veel kord! 169/55 ei ole LIIGA KÕHN, vaid normaalne pikkuse ja kaalu suhe. Selle pikkuse juures võid kaaluda ka paar kilo vähem. Ikka oled normaalkaaluline. Ja, kui olid veel väga noor ka sel ajal, siis ei saa ka visuaalses plaanis selliste mõõtudega keha ebanormaalselt kõhn ja inetu olla. Ehks siis arvan ka, et olid lihtsalt haigusest räsitud.  60-aastase, samade mõõtude naise puhul oleks vast tõesti kenam, kui oleks rohkem polstrit peal. Aga 20-aastase tüdruku puhul ei paista see kuidagi imelik.

Pähklid oli ju vaid näide. Asenda sõna pähklid ja šokolaad mistahes muu kalorirohke ampsuga, mis sulle endale maitseb. Ka siis, kui oled muidu kehva isuga, ei ole keeruline 2 000 kalorit täis süüa, kui võtad tavaliste toidukordade vahele kalorirohked lisaampsud.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina (sale) arvan, et tegelikult ei materdata pakse nende paksuse pärast. Vaevalt, et meist kellelgi siin tegelikult ka korda läheb, kui paks on meie jaoks tundmatu teemaalgataja või mõni teine perekooli kägu. Ausalt, ka päriselus mul on absoluutselt ükskõik, kui paks on mõni mu kolleeg või mõni tuttav või mõni tänaval vastutulev võõras paks. Mul on sügavalt ükskõik, milliseks keegi ennast minna laseb või mida ta oma tervisega teeb. Mind häiriks vaid see, kui mõni mu pereliige oleks paks. Ja siis ma annaks küll endast parima, et paksuksminemist ei juhtuks ja kui on juhtunud, siis tegutseks.

Pigem reageeritakse selle peale, kui algab see tüüpiline eneseõigustamine, kuidas paksul on kõik teistmoodi, tema ei saa pingutada, tema ei ole ju nii harjunud, temale maitseb just nii süüa…. Ja siis muidugi ka see, et kaalul olid patareid tühjad ja siis ei saanud kaua aega kaaluda ja sellepärast tuli kaalu juurde. Või siis lihtsalt valetamine, kuidas ta ainult kapsalehte näribki, aga ikka on paks. Ja ilmselgelt osasid inimesi ärritab just see eneseõigustamine, vabanduste otsimine ja hädavalede esitamine. Samas inimene on nii rumal, et ei saa aru, et tegelikult niimoodi teistele luuletades ta ju valetab hoopis iseendale.

Nii et, kui me teemaalgatust ja esimesi vastuseid loeme, siis ei mõnita teemaalgatajat ju mitte keegi paksuse pärast. See nn mõnitamine (kui seda ikka saab nii nimetada) tuli alles siis, kui hakkasid tulema otsitud vabandused, miks inimene ei saa tavapärasel moel kaalu alandada, vaid teeb seda ohtliku ravimi abil, mis nagu teemaalgatusest ilusti nähtub, tekitab tal väga halva enesetunde.

Ja tulles tagasi sõna “mõnitamine” juurde, siis millegipärast peetakse soovituste andmist mõnitamiseks ja materdamiseks. Kui sööklapraad tekitab TAl halva enesetunde ja tal soovitatakse seda mitte süüa, vaid asendada see millegi muuga, mis on tervislikum ja vähekaloririkkam, siis nimetatakse seda materdamiseks. Kui teemaalgatajal soovitatakse neid süste mitte teha, siis on see materdamine. Miks?

Mina olen sale, kuid pean oma kehakaalu hoidmiseks metsikult vaeva nägema. Aegajalt on vaja mõni kilo maha võtta, kuna kaal läheb kohe kontrolli alt välja, kui ma oma söömist rangelt ei jälgi. Ja sel perioodil, kui ma soovin alla saada, ei käi ma tööl mitte kunagi sööklas söömas, sest see toit ei ole korralikult kontrollitav – ma ei tea, mis seal sees täpselt on ja kui palju on selles kaloreid. Ma teen alati omale ise söögi tööle kaasa. Siis ma tean täpselt, mis seal sees on, kui palju on kaloreid… Ja muidugi kodustehtud söök on tõenäoliselt ka muus mõttes tervislikum ja maitsvam.

Aga miks võib anonüümses foorumis inimest mõnitada? See, et seda inimestele otse näkku ei öelda, pole mingi näitaja kui anonüümselt halvustatakse ja mõnitatakse inimese valikuid kui eesmärgiks on saada oma kaaluprobleemile lahendus. Lahendus, mis ei pea meeldima või sobima sellel hetkel kasvõi sulle. Ja soovitus ei ole muidugi mõnitus, aga siin ei toimu ju seda “ma olen nii mures ja ma soovitan” vaid ei mõisteta ja ahastatakse näiteks kuidas inimene aru ei saa, et sööklatoidust  tuleb talle kohe 2000 kalorit puusadele.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinusugune mölakas ja õel inimene ütles näiteks ühe mu tuttava kohta, et küll see on ennast vaalaks õginud, kellel oli rinnavähk ja hormonaalsed ravimid põhjustasid muutusi kehas ja ta võttis juurde. Seega pidi see inimene lisaks oma elu eest võitlemisele veel ka selliste mõnitajatega hakkama saama. Tõesti põlgus selliste madalate isikute vastu.

Tegelikult ei ole su tuttavat kehakaalu pärast mitte keegi mõnitanud. Onju!? Selle sa mõtlesid siin praegu käigu pealt välja.

Ma ei ole iialgi näinud, et täiskasvanud inimesed paksu inimest mõnitaksid. Lapsed võivad paksuse pärast narrida. Aga täiskasvanud inimesed mitte. Või oled sa kunagi kedagi kuulnud ütlemas paksule halvasti ta kehakaalu kohta? Usun, et arstid võivad inimese kaalu kohta märkuseid teha. Aga et inimesed niisama, tavaolukorras silmast-silma kedagi sellise asja pärast mõnitaks – mitte kunagi ei ole kuulnud ega näinud.

Ütleks, et sa kas pole sellised asju tähele pannud või liigud väga kindlapiirilises seltskonnas. Minule näiteks on otse täkku öeldud, et ma rasvane lehm olen. Lisaks ühe teise inimese poolt selgitatud kuidas inimesed, kes näevad nii rõvedad kui mina peaks üritame “normaalsete inimeste” silma alt eemal püsida, et neid mitte häirida. On öeldud ohtralt, nii näkku kui selja taga arvates, et ma ei kuule.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks võib anonüümses foorumis inimest mõnitada? See, et seda inimestele otse näkku ei öelda, pole mingi näitaja kui anonüümselt halvustatakse ja mõnitatakse inimese valikuid kui eesmärgiks on saada oma kaaluprobleemile lahendus. Lahendus, mis ei pea meeldima või sobima sellel hetkel kasvõi sulle. Ja soovitus ei ole muidugi mõnitus, aga siin ei toimu ju seda “ma olen nii mures ja ma soovitan” vaid ei mõisteta ja ahastatakse näiteks kuidas inimene aru ei saa, et sööklatoidust  tuleb talle kohe 2000 kalorit puusadele.

Ma ei tea, ma ei näe, et siin oleks kedagi mõnitatud. Ja ma ei pea seda tõesti materdamiseks, kui inimesele antakse soovitus mitte teha neid süste ja mitte süüa kontrollimata toitu. Miks on vaja solvuda selliste soovituste peale? Üldiselt on ju mõlemad soovitused väga mõistlikud, mis juba iseenesest näitab, et soovitaja tahab nõu anda, mitte mõnitada. See, et selle peale solvutakse ja hakatakse vastu vaidlema, tõmbab aga mõlemal poolel emotsioonid üles ja siis on juba lihtsam kummalgi poolel üksteisele halvasti öelda.

Tegelikult ei ole ju TA kohta mitte keegi praegu öelnud, et ta on näiteks rõve, paks lehm või midagi muud inetut. Pigem on halvasti ütlemiseks läinud sellepärast, et TA ja tema kaitsjad vaidlevad soovitustele vastu ebamääraste põhjendustega ja on ise sellega tüli provotseerinud.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ütleks, et sa kas pole sellised asju tähele pannud või liigud väga kindlapiirilises seltskonnas. Minule näiteks on otse täkku öeldud, et ma rasvane lehm olen. Lisaks ühe teise inimese poolt selgitatud kuidas inimesed, kes näevad nii rõvedad kui mina peaks üritame “normaalsete inimeste” silma alt eemal püsida, et neid mitte häirida. On öeldud ohtralt, nii näkku kui selja taga arvates, et ma ei kuule.

Usun, ju siis on nii. Kuna ma ise ei ole selles olukorras kunagi olnud, siis ei vaidle vastu.

Samas, arvan, et see, kes sulle otse näkku ütles, et sa oled rõve ja ära tule teiste inimeste silma alla, oleks sulle täpselt sama halvasti öelnud ka siis, kui sa ei oleks paks. Siis ta oleks sulle näiteks öelnud, et sul on rõve soeng või inetu nägu. Ilmselgelt ei ole sa ainus, kellele too inimene halvasti ütleb. Nii et see on ikka kindlasti konkreetse inimese häire. Aga üldiselt inimesed ju ei ütle näkku niimoodi?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks võib anonüümses foorumis inimest mõnitada? See, et seda inimestele otse näkku ei öelda, pole mingi näitaja kui anonüümselt halvustatakse ja mõnitatakse inimese valikuid kui eesmärgiks on saada oma kaaluprobleemile lahendus. Lahendus, mis ei pea meeldima või sobima sellel hetkel kasvõi sulle. Ja soovitus ei ole muidugi mõnitus, aga siin ei toimu ju seda “ma olen nii mures ja ma soovitan” vaid ei mõisteta ja ahastatakse näiteks kuidas inimene aru ei saa, et sööklatoidust tuleb talle kohe 2000 kalorit puusadele.

Ma ei tea, ma ei näe, et siin oleks kedagi mõnitatud. Ja ma ei pea seda tõesti materdamiseks, kui inimesele antakse soovitus mitte teha neid süste ja mitte süüa kontrollimata toitu. Miks on vaja solvuda selliste soovituste peale? Üldiselt on ju mõlemad soovitused väga mõistlikud, mis juba iseenesest näitab, et soovitaja tahab nõu anda, mitte mõnitada. See, et selle peale solvutakse ja hakatakse vastu vaidlema, tõmbab aga mõlemal poolel emotsioonid üles ja siis on juba lihtsam kummalgi poolel üksteisele halvasti öelda.

Tegelikult ei ole ju TA kohta mitte keegi praegu öelnud, et ta on näiteks rõve, paks lehm või midagi muud inetut. Pigem on halvasti ütlemiseks läinud sellepärast, et TA ja tema kaitsjad vaidlevad soovitustele vastu ebamääraste põhjendustega ja on ise sellega tüli provotseerinud.

Tead mis. Mina söön kindlasti vähem ja teen trenni rohkem, kui kesiganes see “heade soovituste” andja. Mul lihtsalt ei ole ainevahetust, mis energia ära kulutaks. Nii lihtne see asi ongi.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Taaskord leiab kinnitust, et saledad on täis meeletut viha paksude vastu. Lihtsalt rõve suhtumine – mõni üritab siin seletada, milline on elu ülekaalulisena ja vastuseks tuleb rõve alandus ja peks. Süda läheb pahaks teisuguste peale!

Sa tahtsid öelda üritab leida igasuguseid vabandusi oma ülekaalule, mis mitte kuidagi ei sõltu tema enda elustiilist ja toitumisest. Süda läheb pahaks tõesti nende muinasjuttude peale.

Sa ei ole teise inimese nahas olnud. Minu sugulaste seas on inimene, kes loomseid toiduaineid isegi ei söö, selline metsapoolne puukallistaja, kel sügavkülmik naati, nõgest, kuusevõrseid ja karulauku täis lisaks marjadele jms. Poest mingit kräppi ei osta, alkoholi ei tarbi, periooditi isegi toortoitlane, põhitoit on erinevad hapendatud aedviljad, võrsed ja smuutid sel ajal, muudkui katsetab nendega ja jagab tulemusi. Samas on ülekaalus, oma 90kg, ja alati seda olnud. Tean, et tal on ka mingi hormonaalne teema, lapsi ta ei saanud ka raviga. Enda tütar samas napilt normaalkaalu alumise piiri peal, aga sööb nagu homset poleks. Kui mulle, mehele ja kahele väiksemale lapsele piisab 1kg kartulisalatist, siis tema sööb peaaegu 1kg üksi ära. Täiskasvanud neiu juba, aga elab meie juures, sporti ei tee. Armastab ka krõpsu arvuti kõrvale süüa koos karastusjoogiga või vahel sööb üksi terve 100g tahvli šokolaadi.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead mis. Mina söön kindlasti vähem ja teen trenni rohkem, kui kesiganes see “heade soovituste” andja. Mul lihtsalt ei ole ainevahetust, mis energia ära kulutaks. Nii lihtne see asi ongi.

Tead, selle kohta ütles üks Ameerika toitumisteadlane väga tabavalt: “Unpopular fitness opinion (hurt feelings in… 3…2…1…): You don’t have a “slow” or “broken” metabolism. You have no muscle, eat too much energy-dense food and don’t move enough.

Ja nüüd “erilised” kõik solvuma ja haavuma!

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga miks võib anonüümses foorumis inimest mõnitada? See, et seda inimestele otse näkku ei öelda, pole mingi näitaja kui anonüümselt halvustatakse ja mõnitatakse inimese valikuid kui eesmärgiks on saada oma kaaluprobleemile lahendus. Lahendus, mis ei pea meeldima või sobima sellel hetkel kasvõi sulle. Ja soovitus ei ole muidugi mõnitus, aga siin ei toimu ju seda “ma olen nii mures ja ma soovitan” vaid ei mõisteta ja ahastatakse näiteks kuidas inimene aru ei saa, et sööklatoidust tuleb talle kohe 2000 kalorit puusadele.

Ma ei tea, ma ei näe, et siin oleks kedagi mõnitatud. Ja ma ei pea seda tõesti materdamiseks, kui inimesele antakse soovitus mitte teha neid süste ja mitte süüa kontrollimata toitu. Miks on vaja solvuda selliste soovituste peale? Üldiselt on ju mõlemad soovitused väga mõistlikud, mis juba iseenesest näitab, et soovitaja tahab nõu anda, mitte mõnitada. See, et selle peale solvutakse ja hakatakse vastu vaidlema, tõmbab aga mõlemal poolel emotsioonid üles ja siis on juba lihtsam kummalgi poolel üksteisele halvasti öelda.

Tegelikult ei ole ju TA kohta mitte keegi praegu öelnud, et ta on näiteks rõve, paks lehm või midagi muud inetut. Pigem on halvasti ütlemiseks läinud sellepärast, et TA ja tema kaitsjad vaidlevad soovitustele vastu ebamääraste põhjendustega ja on ise sellega tüli provotseerinud.

Tead mis. Mina söön kindlasti vähem ja teen trenni rohkem, kui kesiganes see “heade soovituste” andja. Mul lihtsalt ei ole ainevahetust, mis energia ära kulutaks. Nii lihtne see asi ongi.

Minul on raske maksahaigus ja ainevahetus seetõttu omadega täiesti õhtul, aga püüa seda kellelegi selgitada. Ikka olen nende tarkade arvates ennast ülekaaluliseks vabatahtlikult õginud. Mul on ka gluteenitalumatus, mis välistab väga palju asju. ma ei saa juua gaseeritud jooke, sest olen kohe gaase meeletult täis js vevlen kõhuvaluded. ma ei saa tarbida suhkrut, sest hakkan üle keha sügelema kohe. Ma ei söö punast liha ja piimatooteid, sest mu haigus teeb selle võimatuks, tekivad seedehäired.
Ja siis tuleb keegi, kes teab täpselt, et mu ülekaal on nagunii suurest õgimisest. Õnneks seda pole väga palju. Trenni teen ka 3-4x nädalas ja mul on väga aktiivne elustiil. Tegelt suht mõttetu seletada, nagunii ei usuta, et ülekaal võib olla haiguse tagajärg.
Sellised inimesed on muidugi vähemuses, aga nad on olemas.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei ole teise inimese nahas olnud. Minu sugulaste seas on inimene, kes loomseid toiduaineid isegi ei söö, selline metsapoolne puukallistaja, kel sügavkülmik naati, nõgest, kuusevõrseid ja karulauku täis lisaks marjadele jms. Poest mingit kräppi ei osta, alkoholi ei tarbi, periooditi isegi toortoitlane, põhitoit on erinevad hapendatud aedviljad, võrsed ja smuutid sel ajal, muudkui katsetab nendega ja jagab tulemusi. Samas on ülekaalus, oma 90kg, ja alati seda olnud.

Taimetoitlus ei tähendagi ju ometi mingit tasakaalus toitumist. Pasta ja sai on ka taimetoit. Ja ainult naadist ja nõgestest see sugulane sul 90kg ei ole, sellest saad vast isegi aru.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina (sale) arvan, et tegelikult ei materdata pakse nende paksuse pärast. Vaevalt, et meist kellelgi siin tegelikult ka korda läheb, kui paks on meie jaoks tundmatu teemaalgataja või mõni teine perekooli kägu. Ausalt, ka päriselus mul on absoluutselt ükskõik, kui paks on mõni mu kolleeg või mõni tuttav või mõni tänaval vastutulev võõras paks. Mul on sügavalt ükskõik, milliseks keegi ennast minna laseb või mida ta oma tervisega teeb. Mind häiriks vaid see, kui mõni mu pereliige oleks paks. Ja siis ma annaks küll endast parima, et paksuksminemist ei juhtuks ja kui on juhtunud, siis tegutseks.

Pigem reageeritakse selle peale, kui algab see tüüpiline eneseõigustamine, kuidas paksul on kõik teistmoodi, tema ei saa pingutada, tema ei ole ju nii harjunud, temale maitseb just nii süüa…. Ja siis muidugi ka see, et kaalul olid patareid tühjad ja siis ei saanud kaua aega kaaluda ja sellepärast tuli kaalu juurde. Või siis lihtsalt valetamine, kuidas ta ainult kapsalehte näribki, aga ikka on paks. Ja ilmselgelt osasid inimesi ärritab just see eneseõigustamine, vabanduste otsimine ja hädavalede esitamine. Samas inimene on nii rumal, et ei saa aru, et tegelikult niimoodi teistele luuletades ta ju valetab hoopis iseendale.

Nii et, kui me teemaalgatust ja esimesi vastuseid loeme, siis ei mõnita teemaalgatajat ju mitte keegi paksuse pärast. See nn mõnitamine (kui seda ikka saab nii nimetada) tuli alles siis, kui hakkasid tulema otsitud vabandused, miks inimene ei saa tavapärasel moel kaalu alandada, vaid teeb seda ohtliku ravimi abil, mis nagu teemaalgatusest ilusti nähtub, tekitab tal väga halva enesetunde.

Ja tulles tagasi sõna “mõnitamine” juurde, siis millegipärast peetakse soovituste andmist mõnitamiseks ja materdamiseks. Kui sööklapraad tekitab TAl halva enesetunde ja tal soovitatakse seda mitte süüa, vaid asendada see millegi muuga, mis on tervislikum ja vähekaloririkkam, siis nimetatakse seda materdamiseks. Kui teemaalgatajal soovitatakse neid süste mitte teha, siis on see materdamine. Miks?

Mina olen sale, kuid pean oma kehakaalu hoidmiseks metsikult vaeva nägema. Aegajalt on vaja mõni kilo maha võtta, kuna kaal läheb kohe kontrolli alt välja, kui ma oma söömist rangelt ei jälgi. Ja sel perioodil, kui ma soovin alla saada, ei käi ma tööl mitte kunagi sööklas söömas, sest see toit ei ole korralikult kontrollitav – ma ei tea, mis seal sees täpselt on ja kui palju on selles kaloreid. Ma teen alati omale ise söögi tööle kaasa. Siis ma tean täpselt, mis seal sees on, kui palju on kaloreid… Ja muidugi kodustehtud söök on tõenäoliselt ka muus mõttes tervislikum ja maitsvam.

Ja sa arvad, et see on normaalne, et sa oma kaalu pärast nii palju pingutama pead. Lugema kaloreid, eritoitu kaasa tegema, nagu oleks mingi haige. Ju oled looduse poolt loodud suuremaks, seetõttu paisudki kiiresti, kui tavapäraselt sööma hakkad. Milleks punnida suurusesse, mis ei ole  loomupärane.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead mis. Mina söön kindlasti vähem ja teen trenni rohkem, kui kesiganes see “heade soovituste” andja. Mul lihtsalt ei ole ainevahetust, mis energia ära kulutaks. Nii lihtne see asi ongi.

Tead, selle kohta ütles üks Ameerika toitumisteadlane väga tabavalt: “Unpopular fitness opinion (hurt feelings in… 3…2…1…): You don’t have a “slow” or “broken” metabolism. You have no muscle, eat too much energy-dense food and don’t move enough.

Ja nüüd “erilised” kõik solvuma ja haavuma!

Sul on vist slow või broken aju.

Mul ei ole slow ega broken. Endiselt, mul pole üldse ainevahetust. 50 a tagasi oleksin nälga surnud. Paksuna.

Pista peesse oma “toitumisteadlane”. Kui tavalist anatoomiatki ei tea, siis ära kaaguta.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead mis. Mina söön kindlasti vähem ja teen trenni rohkem, kui kesiganes see “heade soovituste” andja. Mul lihtsalt ei ole ainevahetust, mis energia ära kulutaks. Nii lihtne see asi ongi.

Mind tsiteerid. Ma olen see hüpotüreoosiga naine, kes peab metsikut vaeva nägema iga päev, et oma kehakaal (59 kg) paigal hoida. Minu ainevahetus on ka puudulik. Näiteks, suuremal asjal käin ma iga kahe nädala tagant. Samas, kui normaalne on käia iga päev. Või vähemalt üle päeva.

Nii et palun, ära sa mulle räägi midagi, et sul on miski eriline teema ainevahetusega, mida teistel ei saa olla.

 

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa ei ole teise inimese nahas olnud. Minu sugulaste seas on inimene, kes loomseid toiduaineid isegi ei söö, selline metsapoolne puukallistaja, kel sügavkülmik naati, nõgest, kuusevõrseid ja karulauku täis lisaks marjadele jms. Poest mingit kräppi ei osta, alkoholi ei tarbi, periooditi isegi toortoitlane, põhitoit on erinevad hapendatud aedviljad, võrsed ja smuutid sel ajal, muudkui katsetab nendega ja jagab tulemusi. Samas on ülekaalus, oma 90kg, ja alati seda olnud. Tean, et tal on ka mingi hormonaalne teema, lapsi ta ei saanud ka raviga. Enda tütar samas napilt normaalkaalu alumise piiri peal, aga sööb nagu homset poleks. Kui mulle, mehele ja kahele väiksemale lapsele piisab 1kg kartulisalatist, siis tema sööb peaaegu 1kg üksi ära. Täiskasvanud neiu juba, aga elab meie juures, sporti ei tee. Armastab ka krõpsu arvuti kõrvale süüa koos karastusjoogiga või vahel sööb üksi terve 100g tahvli šokolaadi.

Ae! Ega vegan olemine ei võrdu norm- või alakaal. Vegan võib vabalt paks olla. See pole miski saleduse garantii.

Neidusid ei tasu võrdluseks tuua. Paljud noored on nii kiire “põlemisega”, et võivad valimatult kõike süüa. See teema, ma saan aru, puudutab siiski vanemaid inimesi kui 20-aastased.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tead mis. Mina söön kindlasti vähem ja teen trenni rohkem, kui kesiganes see “heade soovituste” andja. Mul lihtsalt ei ole ainevahetust, mis energia ära kulutaks. Nii lihtne see asi ongi.

Mind tsiteerid. Ma olen see hüpotüreoosiga naine, kes peab metsikut vaeva nägema iga päev, et oma kehakaal (59 kg) paigal hoida. Minu ainevahetus on ka puudulik. Näiteks, suuremal asjal käin ma iga kahe nädala tagant. Samas, kui normaalne on käia iga päev. Või vähemalt üle päeva.

Nii et palun, ära sa mulle räägi midagi, et sul on miski eriline teema ainevahetusega, mida teistel ei saa olla.

Tead mis. Mina söön kindlasti vähem ja teen trenni rohkem, kui kesiganes see “heade soovituste” andja. Mul lihtsalt ei ole ainevahetust, mis energia ära kulutaks. Nii lihtne see asi ongi.

Mind tsiteerid. Ma olen see hüpotüreoosiga naine, kes peab metsikut vaeva nägema iga päev, et oma kehakaal (59 kg) paigal hoida. Minu ainevahetus on ka puudulik. Näiteks, suuremal asjal käin ma iga kahe nädala tagant. Samas, kui normaalne on käia iga päev. Või vähemalt üle päeva.

Nii et palun, ära sa mulle räägi midagi, et sul on miski eriline teema ainevahetusega, mida teistel ei saa olla.

Milleks selline mõttetu metsik vaeva nägemine. Võid ju ometi rohkem kui 59 kaaluda, kui oled  aeglase ainevahetusega. Maailmal pole sinu metsikust pingutusest ja 59 kilost mingit kasu, milleks küll end näljutada vaja on.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Imelik, et mina saan jubedalt materdada, et ma neid süste kasutan, sest muidu ei näe nagu piisavalt vaeva või ma ei tea, mis see probleem on. Kuidas ma ei näe siis vaeva, kui toitun toitumiskava järgi, ega süstid ise saledaks ei tee, ikka toitumist pean ju piirama ikka. Lihtsalt nüüd ei lähe kõht nii jubedalt tühjaks kogu aeg, et toitumiskavast kinnipidamine on selline vaev, et iga stressirohkel ajal ei suuda jällegi kavast kinni pidada, süstide abiga suudan. Mis see teie probleem on siis, ei saa aru. Toitungi ju nii, et kaal langeb. Mõne arust siin oli probleem ainult selles, et ma ei oska toituda ega kaloreid arvestada, ei olnud, ütlen veel. Ega süstid mulle toitumist ei õpetanud. Ilmselt nüüd tunnengi ennast nii, nagu üks tavaline inimene, kelle isu on tavaline ja kõht saab normaalselt täis, nagu need lärmajad siin, kes kisavad, et miks sa süstid, õpi toituma ja kaloreid arvestama, nagu selles oleks probleem.

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja sa arvad, et see on normaalne, et sa oma kaalu pärast nii palju pingutama pead. Lugema kaloreid, eritoitu kaasa tegema, nagu oleks mingi haige. Ju oled looduse poolt loodud suuremaks, seetõttu paisudki kiiresti, kui tavapäraselt sööma hakkad. Milleks punnida suurusesse, mis ei ole  loomupärane.

Ei arva, et see on normaalne! Aga, kuna mul on hüpotüreoos, siis ma pean sellega arvestama. Ja sellega ilmselt topelt kui mitte mitu korda rohkem vaeva nägema. Sellepärast mind kuidagi häirivadki paksude õigustused, et nemad ei saa kaalu alandada, sest mulle ju meeldib hommikul tanklast latte võtta ja ma ju ei saa enne magama minna, kui olen 10 pontsikut ära söönud. Lisaks pean oma tavapärasele 2 500 kalorilisele toidule tarbima mustmiljon kalorit sisaldavaid valgujooke ja batoone.

Ja, jah! Sa said õigesti aru! Ma olengi haige, ja pean terve elu jälgima ja tegelema oma toitumisega. Mida tähendab jutt, et ma punnin end suurusesse, mis ei ole loomupärane? Kui mu pikkus on 171 ja kaal 59, siis ma ju olen normaalkaaluline. Ei? Pean laskma end 100 kiloni, siis on sinu arvates ok? Sest loodus on nii ette näinud? Ei!

 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks selline mõttetu metsik vaeva nägemine. Võid ju ometi rohkem kui 59 kaaluda, kui oled  aeglase ainevahetusega. Maailmal pole sinu metsikust pingutusest ja 59 kilost mingit kasu, milleks küll end näljutada vaja on.

Maailmal muidugi pole vaja, aga minul endal on vaja. Ma ei soovi veel lisahaigusi endale juurde – II tüübi diabeet, kõrge vererõhk, insuldi ja infarkti oht, veresoonte lupjumine jne jne. Sa ikka saad aru, et kui ma lasen asjadel olla nii nagu tahan, siis olen vähemalt 150 kilo, ehk rohkemgi ja sina kui maksumaksja maksad minu haiguste eest?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 121 kuni 150 (kokku 281 )


Esileht Ilu ja tervis Ozempic süstid kaalulangetuseks