Esileht Ilu ja tervis Ozempic

Näitan 30 postitust - vahemik 691 kuni 720 (kokku 926 )

Teema: Ozempic

Postitas:
Kägu

Etstkae

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja II tüübi diabeet on valdavalat ülekaalulisusega KAASUV haigus, mitte ülekaalu PÕHJUSTAV haigus. Ehk ülekaal ja süsivesikute “kuri/liigtarvitamine”põhjustab diabeeti, mitte vastupidi.

2.tüüpi diabeet on krooniline progresseeruv haigus kui inimene ei muuda on elustiili, liikumist ja söömisharjumusi.

Haigus tekib üldjuhul ülekaalu tõttu. Ülekaalust tingitud liigne rasv ladestub maksa- ja lihaskoesse ning halvendab suhkru omastamist. Samuti omavad liigne rasv ja kõrged veresuhkrud kahjulikku toimet kõhunäärme insuliini tootvatele rakkudele.”

https://www.wikiwand.com/et/H%C3%BCsteeria

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1200 kalorit süües- vigastused, haigused, juuksed kukuvad välja, lihasvalud.

Ozempic süstid ja 1000-1200 kalorit päevas- näpud püsti ja kõik on super.

Oh neid pakse ja nende fantaasiaid.

Ma ei võtagi ju seda ravimit. Teemat olen jälginud selle postituse tõttu – see on minu fantaasia:

Kas neist on abi ka siis, kui probleemiks ei ole kavas püsimine (suur isu)?

Minul oli küll. Tegin Fitlapi kava, sõin 1375 kcal ja ei langenud kaal. Nüüd söön sama palju ja olen 15 kg maha võtnud, aga nüüd jäi taas seisma, kuigi ideaalkaalus veel pole. Samas pole kavast kinni pidamine nüüd vähemalt raske, enne oli ikka väga mittemotiveeriv, et kogu aeg kõht tühi, aga kaal alla ka ei läinud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätkusuutlik ongi see, et mul ei ole lakkamatut söögiisu ja võin rahulikult süüa hommikusöögiks täistera palaleiva merevaigu, veisesingi, juustu, lehtsalati ja tomatiga, lõunaks kausitäie boršši ja õuna ning õhtuks kanakoiva ja riisi koos värske salatiga ja kõik. Ma ei näksi, mul ei ole vaja mingeid vahepalasid võtta. Mul ei ole vaja midagi arvutada ega lugeda.

See on u 20g valku päevas. Sul oleks väga vaja midagi arvutada ja lugeda. Eelkõige makrosid.

Koguseid ei ole toodud, aga panin keskmiste suuruste järgi need Nutridatasse:

täistera palaleib 35g
Merevaik 10g
Veisesink 9g,
Juust 10g.
Lehtsalat 10g
Tomat 50g

Borš (valmis purgisupp veiselihaga) 300g
Õun 200g

Kanakoib, küpsetatud, nahaga 223g
Riis (toorelt) 40g

ja sain valgukoguseks 65,2 g.

Ok, kanakoib ehk nii suur polnud, oli nt poolkoib, 81g  aga ka sellisel juhul tuleb valgukogus 37,7.

Kuidas sa 20g saad?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koguseid ei ole toodud, aga panin keskmiste suuruste järgi need Nutridatasse: täistera palaleib 35g Merevaik 10g Veisesink 9g, Juust 10g. Lehtsalat 10g Tomat 50g Borš (valmis purgisupp veiselihaga) 300g Õun 200g Kanakoib, küpsetatud, nahaga 223g Riis (toorelt) 40g ja sain valgukoguseks 65,2 g. Ok, kanakoib ehk nii suur polnud, oli nt poolkoib, 81g aga ka sellisel juhul tuleb valgukogus 37,7. Kuidas sa 20g saad?

65 on ka vähe, peaks kaks korda nii palju olema. Kuskil 1,6 g ühe kg kehakaalu kohta peaks vähemalt olema valgu kogus.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Koguseid ei ole toodud, aga panin keskmiste suuruste järgi need Nutridatasse: täistera palaleib 35g Merevaik 10g Veisesink 9g, Juust 10g. Lehtsalat 10g Tomat 50g Borš (valmis purgisupp veiselihaga) 300g Õun 200g Kanakoib, küpsetatud, nahaga 223g Riis (toorelt) 40g ja sain valgukoguseks 65,2 g. Ok, kanakoib ehk nii suur polnud, oli nt poolkoib, 81g aga ka sellisel juhul tuleb valgukogus 37,7. Kuidas sa 20g saad?

65 on ka vähe, peaks kaks korda nii palju olema. Kuskil 1,6 g ühe kg kehakaalu kohta peaks vähemalt olema valgu kogus.

Aga see ei ole ju 20g, 20g valku on juba ainult kana poolkoivas!

Mul on väidetavalt valgurohke menüü, valk on ca kolmandik kogu kaloritest ning see on umbes 1,6g valku iga kilogrammi kohta, nii et raske uskuda, et see on vähemalt. Seda küll, et kaalulanguse ajal võiks süüa rohkem valku, et mitte kaotada kaalu lihasmassi arvelt. 1,2-1,5 peaks säilitamiseks üldjuhul siiski piisav olema.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga see ei ole ju 20g, 20g valku on juba ainult kana poolkoivas! Mul on väidetavalt valgurohke menüü, valk on ca kolmandik kogu kaloritest ning see on umbes 1,6g valku iga kilogrammi kohta, nii et raske uskuda, et see on vähemalt. Seda küll, et kaalulanguse ajal võiks süüa rohkem valku, et mitte kaotada kaalu lihasmassi arvelt. 1,2-1,5 peaks säilitamiseks üldjuhul siiski piisav olema.

20 küll ei ole jah, 20 on juba 100 grammis broilerifilees. Mina rääkisingi kaalukaotuse ajast, siis peaks umbes 1.6 olema, aga 1,5 pole sellest ju märgatavalt erinev.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See ongi paksude meelest tervislik toitumine- purgisupp, leib, merevaik, riis?
Hakkab selguma see – ma ei sõö midagi aga ikka olen paks- põhjus.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks see oli ühe inimese kirjeldus oma päevasest toidust, keegi ei ole kusagil väitnud, et see on tervislik toitumine.

Teiseks, purgisupi panin mina sinna, sest ei viitsinud hakata kõiki borši komponente sinna käsitsi sisestama. See oli ainult valgukoguse hindamiseks.

Kolmandaks, arvan küll, et väikeses koguses valitud leiba ning riisi on tervislik toitumine – küsimus on konkreetsetes valikutes ja kogustes. Pealegi, raske uskuda, et nüüd 35g leiva ja 40g (toorelt) riisi peale paksuks läheb.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätkusuutlik ongi see, et mul ei ole lakkamatut söögiisu ja võin rahulikult süüa hommikusöögiks täistera palaleiva merevaigu, veisesingi, juustu, lehtsalati ja tomatiga, lõunaks kausitäie boršši ja õuna ning õhtuks kanakoiva ja riisi koos värske salatiga ja kõik. Ma ei näksi, mul ei ole vaja mingeid vahepalasid võtta. Mul ei ole vaja midagi arvutada ega lugeda.

See on u 20g valku päevas. Sul oleks väga vaja midagi arvutada ja lugeda. Eelkõige makrosid.

Koguseid ei ole toodud, aga panin keskmiste suuruste järgi need Nutridatasse:

täistera palaleib 35g

Merevaik 10g

Veisesink 9g,

Juust 10g.

Lehtsalat 10g

Tomat 50g

Borš (valmis purgisupp veiselihaga) 300g

Õun 200g

Kanakoib, küpsetatud, nahaga 223g

Riis (toorelt) 40g

ja sain valgukoguseks 65,2 g.

Ok, kanakoib ehk nii suur polnud, oli nt poolkoib, 81g aga ka sellisel juhul tuleb valgukogus 37,7.

Kuidas sa 20g saad?

No ei saa sa sellisest näksimisest mingit 65 grammi valku. Mis need valguallikad siin on? Singi- ja juustuviil, mis on läbipaistvad ja kahepeale kokku annavad ehk heal juhul 5g valku. 81g poolkoib (miinus kont?) vast 15g lisaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätkusuutlik ongi see, et mul ei ole lakkamatut söögiisu ja võin rahulikult süüa hommikusöögiks täistera palaleiva merevaigu, veisesingi, juustu, lehtsalati ja tomatiga, lõunaks kausitäie boršši ja õuna ning õhtuks kanakoiva ja riisi koos värske salatiga ja kõik. Ma ei näksi, mul ei ole vaja mingeid vahepalasid võtta. Mul ei ole vaja midagi arvutada ega lugeda.

See on u 20g valku päevas. Sul oleks väga vaja midagi arvutada ja lugeda. Eelkõige makrosid.

Koguseid ei ole toodud, aga panin keskmiste suuruste järgi need Nutridatasse:

täistera palaleib 35g

Merevaik 10g

Veisesink 9g,

Juust 10g.

Lehtsalat 10g

Tomat 50g

Borš (valmis purgisupp veiselihaga) 300g

Õun 200g

Kanakoib, küpsetatud, nahaga 223g

Riis (toorelt) 40g

ja sain valgukoguseks 65,2 g.

Ok, kanakoib ehk nii suur polnud, oli nt poolkoib, 81g aga ka sellisel juhul tuleb valgukogus 37,7.

Kuidas sa 20g saad?

No ei saa sa sellisest näksimisest mingit 65 grammi valku. Mis need valguallikad siin on? Singi- ja juustuviil, mis on läbipaistvad ja kahepeale kokku annavad ehk heal juhul 5g valku. 81g poolkoib (miinus kont?) vast 15g lisaks.

Aa, sa oled see kägu, kes taimseid valke üldse ei arvesta. Muidu see väike leivatükk ja riis annavad ka, pakun, et ca 5g valku.

Boršis on ka tavaliselt liha, sealt veel ca 5g

Nutridata andmetel keskmine kana poolkoib kaalub küpsetatult 81g ja sisaldas minu mälu järgi isegi 21-koma-midagi grammi valku.

Nii on veel 15+ g valku leitud. Poolkoivaga oli Nutridata hinnang 37,7 g (65 oli koos terve kanakoivaga). Mitte, et seda palju oleks, aga pea kahekordne vahe ju sinu hinnanguga.

Muuseas sain selle näksimise kaloriteks miski ca 660, selle kohta ligi 38g valku just ülivähe ei ole, moodustab 23% kaloritest.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tahtsin ka lisada, et läheb 3 kuu ja on juhus, kus unustasin enne sööki ravimi võtmata, aga ikkagi oli söögiisu väikesem. Seega on sellel ravimil pikemaajaline toime.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jätkusuutlik ongi see, et mul ei ole lakkamatut söögiisu ja võin rahulikult süüa hommikusöögiks täistera palaleiva merevaigu, veisesingi, juustu, lehtsalati ja tomatiga, lõunaks kausitäie boršši ja õuna ning õhtuks kanakoiva ja riisi koos värske salatiga ja kõik. Ma ei näksi, mul ei ole vaja mingeid vahepalasid võtta. Mul ei ole vaja midagi arvutada ega lugeda.

See on u 20g valku päevas. Sul oleks väga vaja midagi arvutada ja lugeda. Eelkõige makrosid.

Koguseid ei ole toodud, aga panin keskmiste suuruste järgi need Nutridatasse:

täistera palaleib 35g

Merevaik 10g

Veisesink 9g,

Juust 10g.

Lehtsalat 10g

Tomat 50g

Borš (valmis purgisupp veiselihaga) 300g

Õun 200g

Kanakoib, küpsetatud, nahaga 223g

Riis (toorelt) 40g

ja sain valgukoguseks 65,2 g.

Ok, kanakoib ehk nii suur polnud, oli nt poolkoib, 81g aga ka sellisel juhul tuleb valgukogus 37,7.

Kuidas sa 20g saad?

No ei saa sa sellisest näksimisest mingit 65 grammi valku. Mis need valguallikad siin on? Singi- ja juustuviil, mis on läbipaistvad ja kahepeale kokku annavad ehk heal juhul 5g valku. 81g poolkoib (miinus kont?) vast 15g lisaks.

Aa, sa oled see kägu, kes taimseid valke üldse ei arvesta. Muidu see väike leivatükk ja riis annavad ka, pakun, et ca 5g valku.

Boršis on ka tavaliselt liha, sealt veel ca 5g

Nutridata andmetel keskmine kana poolkoib kaalub küpsetatult 81g ja sisaldas minu mälu järgi isegi 21-koma-midagi grammi valku.

Nii on veel 15+ g valku leitud. Poolkoivaga oli Nutridata hinnang 37,7 g (65 oli koos terve kanakoivaga). Mitte, et seda palju oleks, aga pea kahekordne vahe ju sinu hinnanguga.

Muuseas sain selle näksimise kaloriteks miski ca 660, selle kohta ligi 38g valku just ülivähe ei ole, moodustab 23% kaloritest.

Esiteks mingi taimne valk ei ole samaväärne loomse valguga ja neid gramme üks ühele ei arvestata. Tegelikult võid need üldse ära unustada, sest taimset valku organism samamoodi ei omasta niikuinii. See on mingi kaduvväike osa, mis sa sealt üldse saad.
Mis kana poolkoiba puutub, siis 81 grammist kondiga koivast ei saa sa mingi valemiga saada 21 grammi valku. Võrdluseks puhas kanafilee, milles on 100g kohta 22 g valku.
Kui sa sööd päevas kolm korda a 100g taist liha või kala, siis võid kindel olla, et oled saanud 60g valku. Mingist supist ja singiviilust ei kogune midagi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks mingi taimne valk ei ole samaväärne loomse valguga ja neid gramme üks ühele ei arvestata. Tegelikult võid need üldse ära unustada, sest taimset valku organism samamoodi ei omasta niikuinii. See on mingi kaduvväike osa, mis sa sealt üldse saad. Mis kana poolkoiba puutub, siis 81 grammist kondiga koivast ei saa sa mingi valemiga saada 21 grammi valku. Võrdluseks puhas kanafilee, milles on 100g kohta 22 g valku. Kui sa sööd päevas kolm korda a 100g taist liha või kala, siis võid kindel olla, et oled saanud 60g valku. Mingist supist ja singiviilust ei kogune midagi.

Sa seda ikka tead, et küpsetades läheb liha kergemaks? Minu andmed on siit: https://tka.nutridata.ee/et/toidud/3571 ning ma usaldan seda igatahes rohkem kui sind.

Taimetoitlased siis sinu meelest peaks lausa surnud olema või?

Tõesti, enne kui teisi õpetama hakkad, tee endale asjad elementaarsel tasemel selgeks.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Esiteks mingi taimne valk ei ole samaväärne loomse valguga ja neid gramme üks ühele ei arvestata. Tegelikult võid need üldse ära unustada, sest taimset valku organism samamoodi ei omasta niikuinii. See on mingi kaduvväike osa, mis sa sealt üldse saad. Mis kana poolkoiba puutub, siis 81 grammist kondiga koivast ei saa sa mingi valemiga saada 21 grammi valku. Võrdluseks puhas kanafilee, milles on 100g kohta 22 g valku. Kui sa sööd päevas kolm korda a 100g taist liha või kala, siis võid kindel olla, et oled saanud 60g valku. Mingist supist ja singiviilust ei kogune midagi.

Sa seda ikka tead, et küpsetades läheb liha kergemaks? Minu andmed on siit: https://tka.nutridata.ee/et/toidud/3571 ning ma usaldan seda igatahes rohkem kui sind.

Taimetoitlased siis sinu meelest peaks lausa surnud olema või?

Tõesti, enne kui teisi õpetama hakkad, tee endale asjad elementaarsel tasemel selgeks.

Liha võib kergemaks minna, aga kanakoiba sa koos kondiga ära ei söö ju. Kaalu ikka seda osa, mille ära sööd. Või sa arvad, et kui koib koos kondiga on 80g, siis sa saad sealt 16g valku?

Vähese valgu pärast ei sure ära, aga keha on lödi ja vesine küll, sest su lihased vajavad arenemiseks siiski valku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vähese valgu pärast ei sure ära, aga keha on lödi ja vesine küll, sest su lihased vajavad arenemiseks siiski valku.

Siinkohal on küll sobilik küsida, kas konkreetne inimene lihastrenni ka teeb. Ainult valgu söömisest ei arene mingi lihas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ei võiks toitumise üle arutlemiseks teha eraldi teemat ja jätta see teema neile, kes reaalselt ravimit kasutavad?

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ei võiks toitumise üle arutlemiseks teha eraldi teemat ja jätta see teema neile, kes reaalselt ravimit kasutavad?

Sest need kaks asja ei ole ju omavahel üldse seotud, eks?

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ei võiks toitumise üle arutlemiseks teha eraldi teemat ja jätta see teema neile, kes reaalselt ravimit kasutavad?

Sest need kaks asja ei ole ju omavahel üldse seotud, eks?

Seotud või mitte seotud, ravimi tarvitamist puudutavad postitused kaovad teie rumala targutamise vahele lihtsalt ära. Nett suur ja lai, kui on tohutu tahtmine oma jura edasi ajada, tehke teema toitumisest ja andke minna. Äkki huvitab kedagi, kes ravimi teemasse üldse oma nina ei topiks, inimesed saaksid lugeda ja kaasa rääkida.

+10
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki huvitab kedagi, kes ravimi teemasse üldse oma nina ei topiks, inimesed saaksid lugeda ja kaasa rääkida.

Et siis inimene, kes ravimit võtab ja samal ajal toitumist korrigeerib, võib siin teemas öelda – võtan ravimit, ja toitumise korrigeerimisest räägib edasi mingis teises teemas? Suurepärane mõte. Samuti mõjuvad alati väga hästi isehakanud korrapidajad, kes kukuvad ettekirjutusi tegema, kus millestki võib või ei või rääkida.

+5
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Et siis inimene, kes ravimit võtab ja samal ajal toitumist korrigeerib, võib siin teemas öelda – võtan ravimit, ja toitumise korrigeerimisest räägib edasi mingis teises teemas? Suurepärane mõte. Samuti mõjuvad alati väga hästi isehakanud korrapidajad, kes kukuvad ettekirjutusi tegema, kus millestki võib või ei või rääkida.

Äkki püsid seal teises teemas edasi ja õiendad seal. Ära riku seda teemat ka oma kraaklemisega ära, palun.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas te ei võiks toitumise üle arutlemiseks teha eraldi teemat ja jätta see teema neile, kes reaalselt ravimit kasutavad?

Sest need kaks asja ei ole ju omavahel üldse seotud, eks?

Seotud või mitte seotud, ravimi tarvitamist puudutavad postitused kaovad teie rumala targutamise vahele lihtsalt ära. Nett suur ja lai, kui on tohutu tahtmine oma jura edasi ajada, tehke teema toitumisest ja andke minna. Äkki huvitab kedagi, kes ravimi teemasse üldse oma nina ei topiks, inimesed saaksid lugeda ja kaasa rääkida.

Ravimi võtmise eesmärk ei saa olla vaid see, et varasema ühe tordi päevas söömise asemel söön pool torti päevas. See lihtsalt pole suures plaanis jätkusuutlik. Jah, nii kaua kui sul on raha või arst, et seda ravimit saada, kõik toimib. Aga kui sul pole raha, et seda ravimit osta, siis tuleks ometi toitumise ABC juurde jõuda. Ei? Või kui sa oled emotsionisööja, siis miks sa oled, mis on see tühimik, mida sa toiduga täidad. Ka sellele tuleb otsa vaadata. Ei?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimi võtmise eesmärk ei saa olla vaid see, et varasema ühe tordi päevas söömise asemel söön pool torti päevas. See lihtsalt pole suures plaanis jätkusuutlik. Jah, nii kaua kui sul on raha või arst, et seda ravimit saada, kõik toimib. Aga kui sul pole raha, et seda ravimit osta, siis tuleks ometi toitumise ABC juurde jõuda. Ei? Või kui sa oled emotsionisööja, siis miks sa oled, mis on see tühimik, mida sa toiduga täidad. Ka sellele tuleb otsa vaadata. Ei?

See tordisööja ju seletas sulle, et ei söö enam ühtegi torti, vaid korralikku toitu kolm korda päevas ja juba mitu kuud nii. Mida sa veel tahad? Normaalne inimene ei loe iga päev oma suutäisi, sest tema elu ei keerle toidu ümber. Mulle tundub, et siin need näpuga makrodes ja valgugrammides järge ajajad on natuke liiale läinud. Ma ei tunne küll ühtegi saledat inimest, kes kogu aeg mingit toidujuttu ajaks või midagi loeks. Söövad oma normaalse toidu ära ja rohkem selle peale ei mõtle. See ongi ju see, kuhu peaks jõudma, mitte mingi hullunud makrodelugemine.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju vahet, kas selle tordi asemel oleks öeldud, et kõigepealt söön ära suure prae ja siis kilo kommi või tervisliku salati ja siis lisaks 100g šokolaadi ning jäätist. Mõte on sama, et mingil põhjusel sööb inimene üle.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Normaalne inimene ei loe iga päev oma suutäisi, sest tema elu ei keerle toidu ümber. Mulle tundub, et siin need näpuga makrodes ja valgugrammides järge ajajad on natuke liiale läinud. Ma ei tunne küll ühtegi saledat inimest, kes kogu aeg mingit toidujuttu ajaks või midagi loeks.

Saleda inimese toitumist ei saagi võrrelda sellega, kes vajab kaalus allavõtmist 10-20… kg.

Sale peab kõigest oma kaalu säilitama. Ilmselt on saledal funktsioneeriv ainevahetus ja seedimine. Kõik töötab nagu kellavärk. Kui sale peaks tahtma minna alakaalu (kaotada 10-20 kg), siis peaks tema samamoodi nagu paksud oma toitumist radikaalselt jälgima hakkama. Kaalukaotus on raske ja see ei juhtu lihtsalt niisama, süües nagu söövad need, kes oma kehakaalu säilitavad. Selleks peab ikka mingil määral oma keha manipuleerima läbi eridieedi. Kui soovitud eesmärk on käes, siis saab hakata vaikselt suurendama kaloreid ja jõuda selle nn normaalse elu ehk kaalusäilitamise tasemeni.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole ju vahet, kas selle tordi asemel oleks öeldud, et kõigepealt söön ära suure prae ja siis kilo kommi või tervisliku salati ja siis lisaks 100g šokolaadi ning jäätist. Mõte on sama, et mingil põhjusel sööb inimene üle.

Ei ole jah vahet, aga ta ei söö enam üle, kui ta semaglutiidi võtab.

Tänu semaglutiidile liigub vastav info mao ja aju vahel ning inimesel tekib kiiresti küllastustunne ja tal kaob soov rohkem süüa. Samuti puuduvad semaglutiidi võttes igasugused isud millegi hea järele. Inimene sööb lihtsalt tavalist normaalset toitu, mille ta teadlikult endale valib.

Ja miks tal enne tekkisid need pidevad isud? Sest tema keha tootis liiga vähe teatud hormooni (mille vaste ongi semaglutiid) ja signaal küllastusest ei liikunud lihtsalt maost ajju.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja miks tal enne tekkisid need pidevad isud? Sest tema keha tootis liiga vähe teatud hormooni (mille vaste ongi semaglutiid) ja signaal küllastusest ei liikunud lihtsalt maost ajju.

Mis teatud hormooni? Väljendu selgemalt. Millist hormooni toodeti vähem, miks? Kus seda hormooni toodetakse ja mida see teeb?

+4
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja miks tal enne tekkisid need pidevad isud? Sest tema keha tootis liiga vähe teatud hormooni (mille vaste ongi semaglutiid) ja signaal küllastusest ei liikunud lihtsalt maost ajju.

Mis teatud hormooni? Väljendu selgemalt. Millist hormooni toodeti vähem, miks? Kus seda hormooni toodetakse ja mida see teeb?

Semaglutiid on inimese glükagoonitaolise peptiid-1 (GLP-1) analoog. GLP-1 on füsioloogiline hormoon, millel on mitmed ülesanded glükoosi ja söögiisu reguleerimisel ning kardiovaskulaarses süsteemis. GLP-1 retseptorid vahendavad spetsiifiliselt glükoosi ja söögiisu toimeid pankreases ja ajus. 

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks osaleb söögiisu reguleerimises palu hormoone, “näljahormoon” leptiin, greliin jms.

Aga noh, inimesed tahavad rahumeeli arutada oma imeravimi imeomadusi, laseme neil siis, pole mõtet ju häid kaaskodanikke ärritada “teemast mööda” jutuga  tervislikust toitumisest, köögiviljadest ja muust jurast, eksole…. Neid see ei huvita.

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kôik me tahame süüa hästi ja maitsvaid asju. Ma tahan ka vahel süüa torti ja šokolaadi, ja sööngi, aga ma ei vaja ega taha seda iga nädal vôi päev. Ja kui see on söödud, siis ma lähen tagasi oma tasakaalustatud menüü juurde. Ja see on nende dieedijuttude juures lihtsalt nii kurb, et kui pead “dieeti”, siis ei tohi justkui süüa enda valmistatud burgerit, kananagitsaid või kohupiimakooki- kui kulutad ja tarbid võrdselt, siis tuleb 0 kg juurde.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 691 kuni 720 (kokku 926 )


Esileht Ilu ja tervis Ozempic