Esileht Ilu ja tervis Ozempic

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 926 )

Teema: Ozempic

Postitas:
Kägu

Lugesin artiklit, mille kohaselt perearstid kirjutavad ravimist välja alates KMI 27-st. Ok, see vähemasti on juba rasvumine.

KMI 27 on rasvumine? Eelmist kaalulangetusravimit (mida juba aasta või rohkemgi saada pole) oli lubatud välja kirjutada alates 30st. Kuni 25 peaks normaalkaal olema, üle 30 on   rasvumine ametlikult, enamasti  KMI 30 inimesed näevad pigem ülekaalulised välja.

Ma olen ainult ühte inimest näinud, kellel oli rasvumise diagnoosiga Ozempic välja kirjutatud ja kes tõesti rasvunud olid, ülejäänud on jäänud sinna 25-30 vahele pigem.

Üks arst kirjutas endale lausa insuliinsõlutva diabeedi diagnoosiga Ozempici soodusretsepti välja ja ise lahkelt rääkis, et kaal hakkas jälle tõusma, eelmisest ravikuurist juba aasta möödas. No tõesti polnud talle  aasta jooksul ühtegi diabeediravimit (ei süstitavat ega tabletti välja kirjutatud).

Enamus keerab siiski oma raha eest oma hormoonsüsteemi pekki (ilmselt peame seda kõik tulevikus solidaarselt ravima hakkama).

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatasin just oma haigekassa kodulehel (ei ela Eestis) olevat BMI arvutamise lehekülge. Kui sisestan oma vanuse (40+), näitab mulle kuni BMI 27,5 ( kaal = pikkus+10kg, ehk 165 cm puhul kuni 75 kiloni), et “olete normaalkaalus”, ja alates sellest “olete kerges ülekaalus”.  Ja alates 90st kilost, ehk BMI 33+ puhul alles on jutt rasvumisest. Lisaks juures selgitus, et BMI sõltub inimese vanusest.

Lihtsalt infoks, et too nõukaaegne valem, et ainult pikkus – 10 on normaalkaalus ei kehti ammugi enam. Nii et ei tasu ennast puudutatuna tunda perekooli kägudest, kes igale normaalkaalus naisele “rasvunud” pajatavad. 45+ vanuses on tähtsamgi kaalust, see et tegeleks mõõduka jõu- ja kardiotreeninguga, et vältida lihasmassi kadumist ja teenida süda.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

*lajatada ja *südant.

Kahjuks ei lase korrigeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu arust on ebaeetilised ikka need erakliinikud, kes pakuvad mingit imelist kaalulangetuspaketti, mis koosnebki ainult paarist jutuajamisest õega ja sellest ravimist. Ja kus tõesti kirjutatakse kergekäeliselt seda ravimit välja lihtsalt raha teenimise eesmärgil. Mitu tuhat maksad põhimõtteliselt mitte millegi eest. Sellist paketti pakub Health Clinic ja Rapla perearsti business idee Kehakaalu kliinik, kus esineb tema ja ta perearstikeskuse õde. Kuigi ta võiks ju lihtsalt inimesele seda ravimit kirjutada, aga ei, ta teeb sellest mingi äriprojekti ka veel. Minu arust pole ilus.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No tabletid kirjutatakse välja ju selleks, et sinna juurde saaks sadade ja tuhandete eurode eest iluprotseduure müüa lōtvunud naha korrigeerimiseks: selles eas üle 10kg  maha võttes vajavad tihti kohendamist nii nägu, kael, rind, kõht, reied…. Tavaliselt lasevad paar ülekilo nahal ju pigem pringimana mõjuda. Eriti halvasti mõjub kiire kaalulangetus.

Nii et jah, tugeva ülekaalu puhul kindlasti õigustatud, aga mitte sellistel puhkudel kui too blogija. See on puhas rahateenimine ilukliinikute poolt kasutades ära keskealiste naiste ebakindlust.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ozempicu puhul siis süstid, mitte tabletid. Aga vahet pole.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on puhas rahateenimine ilukliinikute poolt kasutades ära keskealiste naiste ebakindlust.

Neid kliinikuid on siin nagu kirjusid koeri, kes täiesti mittemõjuvaid protseduure pidevalt soovitavad. Päris inetu, et maksumaksja raha eest arstiks õppinud inimesed lihtsalt raha teenimiseks nii teevad. Nende süstidega inimene vähemalt saab kõhnemaks, midagigi siis saavutatud, mis on ka tervisele kasulik. Juba 10 protsendiline kaalukaotus on tervisele kasuks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha püss, mis asi see Kehakaalu kliinik veel on??? No tõesti, lollidelt tulebki raha ära võtta, muud ei oska öelda.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Püha püss, mis asi see Kehakaalu kliinik veel on??? No tõesti, lollidelt tulebki raha ära võtta, muud ei oska öelda.

https://kehakaalukliinik.ee/kontakt/

Aga palun. Seal tegeleb sinuga ‘kehakaaluarst’.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga palun. Seal tegeleb sinuga ‘kehakaaluarst’.

See on Rapla perearst, kes võiks neid süste niisamagi kirjutada. Aga tahab veel mõned tuhanded sinult välja pigistada. Ja Mari Laasmas olen ka veidi pettunud, nüüd hakkab ka mingit paketti pakkuma, et kirjutab aga süsti välja, et saad oma 10 kg maha ja teed tema laserprotseduure veel lisaks. Mulle määris ka mingid laserprotseduurid pähe, maksin 700 eurot ja kasu oli null.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Eestis saab Ozempicut ilma retseptita apteegist osta?

Ei saa, mitte kuskil ei saa.

On riike, kus saab. Mitte ida, vaid lääne pool.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On riike, kus saab. Mitte ida, vaid lääne pool.

Ahah. Äkki nimetad mõne või miks see saladus oleme peab?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahah. Äkki nimetad mõne või miks see saladus oleme peab?

Ta ei saa kahjuks nimetada, sest see on igal pool retseptiravim.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga tundub tõesti, et Eestis on see ravim igatahes rahateenimise vankri ette rakendatud ja kirjutataksegi suht igaühele, kui mõned tonnid lisaks maksad. Et nüüd ilukirurgid neid välja kirjutavad, on igatahes küll suhteliselt nõme.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahah. Äkki nimetad mõne või miks see saladus oleme peab?

Ta ei saa kahjuks nimetada, sest see on igal pool retseptiravim.

Ei ole, võin kinnitada. Elan ise Lõuna-Euroopas ja täiesti olemas. Ma ei imesta ka, siin ka antibiootikumid ja ülikanged valuvaigistid, mis Eestis kõik retseptiga, vabaostus.

Aga eks kohalikke apteeke tuleb kammida. Turistipiirkondades turistidele mõeldud apteekides ma ei käi, vbl seal siis ei saa. Hotelli apteegist jah vaevalt tasub otsida, siin need kaks erinevat maailma:)

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule kirjutati semaglutiid välja tableti kujul. Homsest alustan võtmist. Kehamassiindeks on 39.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ise Lõuna-Euroopas ja täiesti olemas

Mis maaga siis tegemist on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule kirjutati semaglutiid välja tableti kujul. Homsest alustan võtmist. Kehamassiindeks on 39.

Tabletivormis semaglutiid ei alanda kaalu, seda ikka tead? Kaalu alandavad vaid süstid.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabletivormis semaglutiid ei alanda kaalu, seda ikka tead? Kaalu alandavad vaid süstid.

Kus seda on öeldud?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabletivormis semaglutiid ei alanda kaalu, seda ikka tead? Kaalu alandavad vaid süstid.

Infoleht väidab küll midagi muud. Siin on vähenenud kaal lausa eraldi välja toodud. https://www.ema.europa.eu/en/documents/product-information/rybelsus-epar-product-information_et.pdf

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kopin tablettide infolehelt: Semaglutiid vähendab kehakaalu ja keha rasvamassi läbi energiatarbe vähendamise, mida põhjustab vähenenud söögiisu. Peale selle vähendab semaglutiid soovi kõrge rasvasisaldusega toidu järele.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabletivormis semaglutiid ei alanda kaalu, seda ikka tead? Kaalu alandavad vaid süstid.

Kas seda väidavad need kaalukliinikud? Neil äkki maaletoojaga mingi diil, sellepärast promovad neid süste. Mulle perearst kirjutas tabletid.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Elan ise Lõuna-Euroopas ja täiesti olemas

Mis maaga siis tegemist on?

Mina konkreetselt räägin Hispaaniast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina konkreetselt räägin Hispaaniast.

Ja kui Hispaanias lähed apteeki ja keegi ei anna sulle seda rohtu, siis sina jälle väidad, et vale apteek oli, kuskil illegaalsel turul oleks pidanud küsima? Kas nii?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll jutt suhu, kes arvas, rt vaid süstid alandavad kaalu.

Arst kirjutas ka tabletid välja, enne tegi põhjaliku uuringu. Kaal tõusis seoses menopausiga ja kuigi tegelesin nii liikumisega, kui ka jälgisin söömist (tegin toitumiskava), kaal ei langenud, õnneks ka ei tõusnud. Hetkel olen teise kuu juures ja kirjutati tugevamad tabletid, kaal on alla läinud natuke üle 3 kg (esimene kuu läks väga vaevaliselt).

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loll jutt suhu, kes arvas, rt vaid süstid alandavad kaalu.

Arst kirjutas ka tabletid välja, enne tegi põhjaliku uuringu. Kaal tõusis seoses menopausiga ja kuigi tegelesin nii liikumisega, kui ka jälgisin söömist (tegin toitumiskava), kaal ei langenud, õnneks ka ei tõusnud. Hetkel olen teise kuu juures ja kirjutati tugevamad tabletid, kaal on alla läinud natuke üle 3 kg (esimene kuu läks väga vaevaliselt).

Mulle ütles arst, et süstid on efektiivsemad, sest tablett läbib seedetrakti ja ei imendu nii hästi. Mina muidugi siis valisin süstid, kui need paremini mõjuvad. Miks sina tabletid valisid? See süstimine pole ju üldse raske ega valus või midagi, et neid kartma peaks?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ütles arst, et süstid on efektiivsemad, sest tablett läbib seedetrakti ja ei imendu nii hästi. Mina muidugi siis valisin süstid, kui need paremini mõjuvad. Miks sina tabletid valisid? See süstimine pole ju üldse raske ega valus või midagi, et neid kartma peaks?

Mulle ütles perearst, et tabletid hoiavad toimeaine taset organismis ühtlasemalt, sest sealt imendub seda kogu päeva jooksul. Süstid sobivat rohkem diabeetikule, kellel ei ole oluline mitte kaalulangetamine, vaid kellel see aitab veresuhkru taset reguleerida.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle ütles perearst, et tabletid hoiavad toimeaine taset organismis ühtlasemalt, sest sealt imendub seda kogu päeva jooksul. Süstid sobivat rohkem diabeetikule, kellel ei ole oluline mitte kaalulangetamine, vaid kellel see aitab veresuhkru taset reguleerida.

Väga huvitav teooria, minu endokrinoloog rääkis vastupidist juttu, et süstid on efektiivsemad ka kaalulangetuseks. Tablette kirjutab ta ainult siis, kui inimesel on suured kõrvalmõjud, sest tablette on kergem ära jätta, süsti mõju kestab ju päris pikalt.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tablette kirjutab ta ainult siis, kui inimesel on suured kõrvalmõjud, sest tablette on kergem ära jätta, süsti mõju kestab ju päris pikalt.

No aga siis ongi ju tabletid kaalulangetuseks paremad: vähem kõrvalmõjusid ja lihtsam lõpetada, lisaks teeb kaalulangetaja ju toetavaid tegevusi, hakkab end liigutama ja vaatab, mida suhu pistab. Diabeetikul on sundseis.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaal tõusis seoses menopausiga ja kuigi tegelesin nii liikumisega, kui ka jälgisin söömist (tegin toitumiskava), kaal ei langenud.

Räägi palun, mida see “tegelesin liikumisega” ja “tegin toitumiskava” endast kujutas? Ja mida sa nüüd lisaks tablettidele teed?  Loed samme?

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 926 )


Esileht Ilu ja tervis Ozempic