Esileht Ilu ja tervis Ozempic

Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 926 )

Teema: Ozempic

Postitas:
Kägu

No aga siis ongi ju tabletid kaalulangetuseks paremad: vähem kõrvalmõjusid ja lihtsam lõpetada,

Kaalulangetuse osas on ju ebaefektiivsemad, ei saa aru, mis loogika järgi sina väidad, et paremad on. Suuri kõrvamõjusid ju enamusel siiski pole ja miks sa päevapealt lõpetama peaks, kui maha tahtsid ju võtta.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suuri kõrvamõjusid ju enamusel siiski pole ja miks sa päevapealt lõpetama peaks, kui maha tahtsid ju võtta.

Kellel siiski on kõrvalmõjud, need ilmselgelt ju tahaksid päevapealt lõpetada.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule näiteks soovitas perearst lisaks sellele ravimile ka hakata tegema vahelduvpaastu, lisaks sellele lõpetada kohe söömine, kui on tunne, et kõik on täis ja lisaks sellele kindlasti ka iga päev vähemalt 10 000 sammu liikuda või muud moodi end liigutada. Ehk et ikka kogu värki tuleb muuta, mitte et lebotad ja õgid edasi ja võtad seda ravimit ja ootad kõhnaks minemist.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk et ikka kogu värki tuleb muuta, mitte et lebotad ja õgid edasi ja võtad seda ravimit ja ootad kõhnaks minemist.

Huvitav, et sinu arust mõni on üldse teisiti aru saanud, et vaja on niimoodi targutada. Ega see ravim ise siis maha midagi ei võta, aitab lihtsalt söögiisu vähendada ja kõht püsib kauem täis. Minul näiteks piirab küll see ka toidu kogust, palju korraga süüa ei saagi, aga kui sööks näiteks šokolaadi kogu aeg, saaks ikka oma kaloritest üle süüa, kui väga soov oleks.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaal tõusis seoses menopausiga ja kuigi tegelesin nii liikumisega, kui ka jälgisin söömist (tegin toitumiskava), kaal ei langenud.

Räägi palun, mida see “tegelesin liikumisega” ja “tegin toitumiskava” endast kujutas? Ja mida sa nüüd lisaks tablettidele teed? Loed samme?

1) käin päevas 8000 sammu 2) jõusaal 2 korda nädalas (nüüd küll pikem paus suvi+koroona) 3) ei söö valget (suhkur, jahu, rasv) ja ei näksi. Üritan süüa 8 tunni jooksul st. 11-19

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1) käin päevas 8000 sammu 2) jõusaal 2 korda nädalas (nüüd küll pikem paus suvi+koroona) 3) ei söö valget (suhkur, jahu, rasv) ja ei näksi. Üritan süüa 8 tunni jooksul st. 11-19

Selline tegevus ei ütle mitte midagi selle kohta, palju sa siis üldse kokku sööd. Väga hästi on võimalik selliste harjumustega ka 3000 kcal päevas süüa.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel siiski on kõrvalmõjud, need ilmselgelt ju tahaksid päevapealt lõpetada.

Sellepärast hakataksegi süstidega alguses väga väikesest doosist pihta, et näha, kas on kõrvalmõjusid. Ja kui need on, on need kerged ja keha harjub järk-järgult suuremate doosidega ja saab ravimit siiski kasutada. Süstid on siiski efektiivsemad ja sellepärast neid tavaliselt kirjutataksegi. Kui paremad oleks tabletid, eks siis kirjutataks tablette.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellepärast hakataksegi süstidega alguses väga väikesest doosist pihta, et näha, kas on kõrvalmõjusid. Ja kui need on, on need kerged ja keha harjub järk-järgult suuremate doosidega ja saab ravimit siiski kasutada. Süstid on siiski efektiivsemad ja sellepärast neid tavaliselt kirjutataksegi. Kui paremad oleks tabletid, eks siis kirjutataks tablette.

Tablettidega hakatakse samamoodi väiksemast doosist peale, seal ei ole mingit vahet. Sa võid siin jahuda oma süstidest, aga mõju on neil täpselt ühesugune ja mugavam ning lihtsam on igal juhul tabletti võtta.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2) jõusaal 2 korda nädalas (nüüd küll pikem paus suvi+koroona)

Koroona poolest sai küll jõusaalis käia juba aprillis. Vilets vabandus oma laiskusele.
Ehk siis mida oligi arvata – tegelikult ei viitsi midagi teha ja tahaks aga tabletti.

+2
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid siin jahuda oma süstidest, aga mõju on neil täpselt ühesugune ja mugavam ning lihtsam on igal juhul tabletti võtta.

Sa võid ise jahuda oma tablettidest, süstid on efektiivsemad. Võib-olla hakkasid arstile soiguma, et kardad süsti ja siis ta ütleski sulle, et võta siis tabletid, tal ju savi, selles oligi see põhjus, miks sulle tabletid üldse määrati.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa võid ise jahuda oma tablettidest, süstid on efektiivsemad. Võib-olla hakkasid arstile soiguma, et kardad süsti ja siis ta ütleski sulle, et võta siis tabletid, tal ju savi, selles oligi see põhjus, miks sulle tabletid üldse määrati.

Jahuja oled sina. Mul on täiega suva, mida keegi võtab. Mulle pakuti tablette, selgitati, miks just need ja mul ei ole sellega probleemi.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev teema, aga pärast menopausi ja aeglast kilpnääret aitas mind ikka ainult elustiili muutus. Toitumine korda+rohkem liikumist. Tulemuseks 2 aastaga 90 kg pealt 68ni. Pikkus 170 cm. Praeguseks olen pool aastat kaalu hoidnud. Pikkus 170 cm.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põnev teema, aga pärast menopausi ja aeglast kilpnääret aitas mind ikka ainult elustiili muutus. Toitumine korda+rohkem liikumist. Tulemuseks 2 aastaga 90 kg pealt 68ni. Pikkus 170 cm. Praeguseks olen pool aastat kaalu hoidnud. Pikkus 170 cm.

Loomulikult. Aga mõni siin tahab nt suviotsa lihtsalt töllerdada ja siis paugust saledaks saada.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabletivormis semaglutiid ei alanda kaalu, seda ikka tead? Kaalu alandavad vaid süstid.

Kus seda on öeldud?

Mulle on seda öelnud kaks endokrinoloogi (töötavad üks Tartus ja teine Tallinnas). Infoleht on üks asi, tegelik elu ja arsti kogemused (nii palju, kui seda praeguseks semaglutiidiga on) on teine ja nad ütlesid ühtemoodi, et süstide kaalualandav ja isu pärssiv toime on tunduvalt parem kui tablettidel. Infoleht räägib toimeainest, mis on üks ja sama, kuid ravimivorm on oluline ja töötab kuidagi erinevalt.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on seda öelnud kaks endokrinoloogi (töötavad üks Tartus ja teine Tallinnas). Infoleht on üks asi, tegelik elu ja arsti kogemused (nii palju, kui seda praeguseks semaglutiidiga on) on teine ja nad ütlesid ühtemoodi, et süstide kaalualandav ja isu pärssiv toime on tunduvalt parem kui tablettidel. Infoleht räägib toimeainest, mis on üks ja sama, kuid ravimivorm on oluline ja töötab kuidagi erinevalt.

Mulle ütles endokrinoloog täpselt sama, et süstidel on toime palju parem, aga üks siin raiub, et tema perearsti arvates mitte, tabletid on paremad.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tabletivormis semaglutiid ei alanda kaalu, seda ikka tead? Kaalu alandavad vaid süstid.

Kus seda on öeldud?

Mulle on seda öelnud kaks endokrinoloogi (töötavad üks Tartus ja teine Tallinnas). Infoleht on üks asi, tegelik elu ja arsti kogemused (nii palju, kui seda praeguseks semaglutiidiga on) on teine ja nad ütlesid ühtemoodi, et süstide kaalualandav ja isu pärssiv toime on tunduvalt parem kui tablettidel. Infoleht räägib toimeainest, mis on üks ja sama, kuid ravimivorm on oluline ja töötab kuidagi erinevalt.

Minu tegeliku elu kogemus jälle näitab, et tabletid toimivad. Söögiisu on märgatavalt vähenenud ja hetkel kaalulangust 9 kg. Valisin ise tabletid kui sain teada, et süstsid polegi ainus variant semaglutiidi tarbida. Nõel võib olla väike ja süstimine kergem aga kui on võimalus, et ei pea end süstima siis valisin selle.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle on seda öelnud kaks endokrinoloogi (töötavad üks Tartus ja teine Tallinnas). Infoleht on üks asi, tegelik elu ja arsti kogemused (nii palju, kui seda praeguseks semaglutiidiga on) on teine j

Süstidega on arstidel tunduvalt rohkem kogemust, tabletid ilmusid alles hiljuti (suvel vist, või siis kevadel nii täpselt ei mäleta), süstid juba paar aastat müügil olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina konkreetselt räägin Hispaaniast.

Ja kui Hispaanias lähed apteeki ja keegi ei anna sulle seda rohtu, siis sina jälle väidad, et vale apteek oli, kuskil illegaalsel turul oleks pidanud küsima? Kas nii?

Haugu edasi ega ma ei viitsi sind rohkem aidata kah.

Ela Hispas kui kohalik, tee oma oste kus kohalik ja ozempic on saada, retseptita. Riiklikes apteekides, mis krdi must turg.

Ma elan siin, mõistad. Ma tean, mis siin on ja mis siin pole.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

2) jõusaal 2 korda nädalas (nüüd küll pikem paus suvi+koroona)

Koroona poolest sai küll jõusaalis käia juba aprillis. Vilets vabandus oma laiskusele.

Ehk siis mida oligi arvata – tegelikult ei viitsi midagi teha ja tahaks aga tabletti.

Ma ise olin koroonas, sellepärast ei saanud käia.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu puhul olid süstid välistatud, kuna kardan süstimist. Kui toimeaine on sama, siis ei ole vahet, kas süstid sisse  või võtad tabletina.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaatan, et päris paljud kasutavad seda semaglutiidi. Kas perearstid kirjutavad seda välja või käivad kõik mõnes kallis kaalukliinikus?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba ütlesin – peale uuringuid (näiteks kontrolliti kilpnääret, veresuhkrut) kirjutas perearst välja. Pidin enne selgitama, et olen üritanud nii trenni, kui söömise piiramisega probleemi lahendada, aga  kuna KMI on rasvumise piiril otsustas arst ravimi kasuks. Samas jätkan trenni ja söögi jälgimisega, mitte ei istu käed rüpes.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba ütlesin – peale uuringuid (näiteks kontrolliti kilpnääret, veresuhkrut) kirjutas perearst välja. Pidin enne selgitama, et olen üritanud nii trenni, kui söömise piiramisega probleemi lahendada, aga kuna KMI on rasvumise piiril otsustas arst ravimi kasuks. Samas jätkan trenni ja söögi jälgimisega, mitte ei istu käed rüpes.

Loe: perearstile tuleb luisata, et teed trenni ja pead dieeti, aga ei midagi.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba ütlesin – peale uuringuid (näiteks kontrolliti kilpnääret, veresuhkrut) kirjutas perearst välja. Pidin enne selgitama, et olen üritanud nii trenni, kui söömise piiramisega probleemi lahendada, aga kuna KMI on rasvumise piiril otsustas arst ravimi kasuks. Samas jätkan trenni ja söögi jälgimisega, mitte ei istu käed rüpes.

Loe: perearstile tuleb luisata, et teed trenni ja pead dieeti, aga ei midagi.

Miks sa arvad, et ma valetasin? Võiks natuke piinlik olla. Ma käisin juba eelnevalt perearsti juures seoses kaalutõusuga, mis tekkis peale menopausi algust.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba ütlesin – peale uuringuid (näiteks kontrolliti kilpnääret, veresuhkrut) kirjutas perearst välja. Pidin enne selgitama, et olen üritanud nii trenni, kui söömise piiramisega probleemi lahendada, aga kuna KMI on rasvumise piiril otsustas arst ravimi kasuks. Samas jätkan trenni ja söögi jälgimisega, mitte ei istu käed rüpes.

Loe: perearstile tuleb luisata, et teed trenni ja pead dieeti, aga ei midagi.

Miks sa arvad, et ma valetasin? Võiks natuke piinlik olla. Ma käisin juba eelnevalt perearsti juures seoses kaalutõusuga, mis tekkis peale menopausi algust.

Kas sa oled seesama, kes siin just kirjutas, et ta tegelikult suviotsa ei liigutanud lillegi?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba ütlesin – peale uuringuid (näiteks kontrolliti kilpnääret, veresuhkrut) kirjutas perearst välja. Pidin enne selgitama, et olen üritanud nii trenni, kui söömise piiramisega probleemi lahendada, aga kuna KMI on rasvumise piiril otsustas arst ravimi kasuks. Samas jätkan trenni ja söögi jälgimisega, mitte ei istu käed rüpes.

Loe: perearstile tuleb luisata, et teed trenni ja pead dieeti, aga ei midagi.

Miks sa arvad, et ma valetasin? Võiks natuke piinlik olla. Ma käisin juba eelnevalt perearsti juures seoses kaalutõusuga, mis tekkis peale menopausi algust.

Ma ei taha sind kuidagi solvata, lihtsalt uurin – kas sul oli siis tervisega probleem, mis takistas muul moel alla võtmist? Et menopausiga kaal tõuseb, on ju igati tavaline. Kaalun isegi selle ozempici proovimist, aga samas tundub mulle kuidagi penstik minna perearsti juurde ja paluda ravimit, kui alla on võimalik võtta niigi. Jah, mul pole seni õnnestunud. Aga tõsi on ka see, et trennis käin ma kord nädalas, mitte rohkem. Et toitumiskava jälgin, aga samas paari õuna võrra söön oma kalorid ikkagi lõhki. Kas sul oli probleem tervisega või tunnistasid kenasti pereastile, et iseloomu pole ja tema aitas?

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul oli probleem tervisega või tunnistasid kenasti pereastile, et iseloomu pole ja tema aitas?

Minul näiteks olid mõlemad. Õigemini perearst vaatas mu kaalu, mis iga aastaga on tõusnud (ehk et püüdlustest hoolimata ei suutnud ree peal püsida) ja pakkus, et proovime semaglutiidi tablettidega. Kaotada pole midagi, kaalun üle 100 kilo.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nagu juba ütlesin – peale uuringuid (näiteks kontrolliti kilpnääret, veresuhkrut) kirjutas perearst välja. Pidin enne selgitama, et olen üritanud nii trenni, kui söömise piiramisega probleemi lahendada, aga kuna KMI on rasvumise piiril otsustas arst ravimi kasuks. Samas jätkan trenni ja söögi jälgimisega, mitte ei istu käed rüpes.

Loe: perearstile tuleb luisata, et teed trenni ja pead dieeti, aga ei midagi.

Miks sa arvad, et ma valetasin? Võiks natuke piinlik olla. Ma käisin juba eelnevalt perearsti juures seoses kaalutõusuga, mis tekkis peale menopausi algust.

Kas sa oled seesama, kes siin just kirjutas, et ta tegelikult suviotsa ei liigutanud lillegi?

Mis on su probleem, et nii õel oled? Sind ei aita süstid ega tabletid. Või söö kordki kõht täis.

Ja arvad sa tõemeeli, et võtsin suvel kaalust juurde ning seepärast hakkasin septembris tablette võtma?  Maakodus olles ei liiguta sa vaid lille, vaid teed korralikult füüsilist tööd.

Probleem on olnud pikaajalisem ning ülekaalu tõttu on tekkinud ka muud tervisehädad.  Kui enne 50 tekkiski mõni kilo juurde, piisas kui tegid nädalaega kergemat toitu, kui kaal kadus. Teise lapse sünnitasin 42-aastaselt, juurde võtsin 13 kilo, aasta hiljem peale rinnaga toitumise lõppu oli anna võtnud pea 18 kilo. Aga see menopausi kaalutõus ei allu ühelegi asjale, vähemalt nii palju oli pingutusest kasu, et sain kaalutõusu pidama. Sama probleem oli emal ja ka vanaemal, mõlemad võtsid peale 50 korralikult juurde.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul oli probleem tervisega või tunnistasid kenasti pereastile, et iseloomu pole ja tema aitas?

Siis just aitabki semaglutiid väga hästi, kui kõht on kogu aeg tühi ja ei suuda oma toitumiskavast kinni pidada, sest see vähendab söögiisu väga tugevalt. Eneseregulatsioon ongi ressurss, mida mõnel inimesel on rohkem, teisel vähem ja lõpmatult pole seda kellelgi. Pole ka mõistlik, et inimese terve elu käib toitumise ümber, kogu aeg peab ta ennast meeletult distsiplineerima, et kavast kinni pidada, sellevõrra jäävad ta elus ju muud asjad tegemata, kuna toidu ümber toimuv võtab liiga palju vaimset ressurssi. Ma pidasin aasta aega toitumiskava, kogu selle aja oli pidev võitlus päevast päeva. Süstidega ei ole mingit probleemi süüa ükskõik kui vähe, minu elu ei käi enam ainult toidu ümber. Pean kavast kinni ilma igasuguste pingutusteta. Kahju on ainult sellest, et juba üle kahe kuu olen söönud endiselt 1300-1400 kcal päevas ja ei lange enam kaal, kuigi sooviks veel 5-10 kg maha võtta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sul oli probleem tervisega või tunnistasid kenasti pereastile, et iseloomu pole ja tema aitas?

Siis just aitabki semaglutiid väga hästi, kui kõht on kogu aeg tühi ja ei suuda oma toitumiskavast kinni pidada, sest see vähendab söögiisu väga tugevalt. Eneseregulatsioon ongi ressurss, mida mõnel inimesel on rohkem, teisel vähem ja lõpmatult pole seda kellelgi. Pole ka mõistlik, et inimese terve elu käib toitumise ümber, kogu aeg peab ta ennast meeletult distsiplineerima, et kavast kinni pidada, sellevõrra jäävad ta elus ju muud asjad tegemata, kuna toidu ümber toimuv võtab liiga palju vaimset ressurssi. Ma pidasin aasta aega toitumiskava, kogu selle aja oli pidev võitlus päevast päeva. Süstidega ei ole mingit probleemi süüa ükskõik kui vähe, minu elu ei käi enam ainult toidu ümber. Pean kavast kinni ilma igasuguste pingutusteta. Kahju on ainult sellest, et juba üle kahe kuu olen söönud endiselt 1300-1400 kcal päevas ja ei lange enam kaal, kuigi sooviks veel 5-10 kg maha võtta.

Palju õnne. Täpselt see ongi tulemus lihtsalt “vähem söömisega”, kus inimene ei tee endale selgeks, mida ta peaks sööma. Ajapikku saad veel vähem ja veel vähem süüa. Ja huvitav, kuidas selline lähenemine ilma süstideta pikemas perspektiivis jätkusuutlik on? Kas seda ka teie semaglutiidi lõdvalt välja kirjutavad arstid räägivad? Ilmselt mitte, sest neile on kasulik ravimeid vahendada.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 91 kuni 120 (kokku 926 )


Esileht Ilu ja tervis Ozempic