Esileht Ilu ja tervis Ozempic

Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 926 )

Teema: Ozempic

Postitas:
Kägu

Minul polnud sellest ravimist küll kasu, nii kui tarvitamise lõpetasin, tuli isu ja koos sellega ka kaal tagasi.

Kas sul jäi see koht vahele, kus arst räägib, et ravimist üksi ei piisa, sa pead oma elustiili muutma? Ravim aitab sellele lihtsalt kaasa.

Ju tal jäi jah.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eile tegin esimese süsti siis – süstimist natuke pelgasin, kellele see süst ikka meeldib. Aga see nõelake on tõesti nii juuspeen, et seda õieti ei tunnegi. Youtubest vaatasin enne ühe video ka, et aru saada, kuidas see süstla-pliiats töötab. No seni mingit mõju ei tunne, hommikul voodist välja ajas küll peamiselt mõte, et kohe saab süüa.. eks näeb, kuidas siis õhtuks on. Mul on mõnda aega juba toitumiskava olnud, eesmärk on suuta sellest kinni pidada.

Anna teada kuidas sul läheb? Kuidas isud on?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna teada kuidas sul läheb? Kuidas isud on?

Vahelduvalt. Kohati on tunne, et tõesti süüa ei taha, siis aga tabab suur tahtmine õun või tükk šokolaadi haarata. Ehk siis olen küll täna tublisti vähem söönud kui ilma süstita, aga vist on nii, et teadmine makstud summast juba annab tahtejõudu juurde. Samas mind tegelikult arst hoiatas, et üleöö mingeid imesid ei juhtu. Nii et ootan huviga, mis edasi, näiteks järgmise süsti järel juhtub.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna teada kuidas sul läheb? Kuidas isud on?

Vahelduvalt. Kohati on tunne, et tõesti süüa ei taha, siis aga tabab suur tahtmine õun või tükk šokolaadi haarata. Ehk siis olen küll täna tublisti vähem söönud kui ilma süstita, aga vist on nii, et teadmine makstud summast juba annab tahtejõudu juurde. Samas mind tegelikult arst hoiatas, et üleöö mingeid imesid ei juhtu. Nii et ootan huviga, mis edasi, näiteks järgmise süsti järel juhtub.

Kasuta seda ootamise aega ära ja proovi endale toitumise põhitõed selgeks teha. “Olen vähem söönud” ei ole jätkusuutlik.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna teada kuidas sul läheb? Kuidas isud on?

Mina olen 2 nädalat tableti kujul seda kasutanud ja mul ei ole mingeid isusid. Mõtlen ette, palju vaja süüa on päeva jooksul ja nii palju ka söön. Õhtul peale 6 ei söö. Mingeid isusid ei ole.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Anna teada kuidas sul läheb? Kuidas isud on?

Mina olen 2 nädalat tableti kujul seda kasutanud ja mul ei ole mingeid isusid. Mõtlen ette, palju vaja süüa on päeva jooksul ja nii palju ka söön. Õhtul peale 6 ei söö. Mingeid isusid ei ole.

Kas tablettid on soodsama hinnaga?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tablettid on soodsama hinnaga?

3 eurot soodsamad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul polnud sellest ravimist küll kasu, nii kui tarvitamise lõpetasin, tuli isu ja koos sellega ka kaal tagasi.

Kas sul jäi see koht vahele, kus arst räägib, et ravimist üksi ei piisa, sa pead oma elustiili muutma? Ravim aitab sellele lihtsalt kaasa.

Kas sa arvad, et ma ei tea seda? Minu probleem ongi, et ei suuda isusid kontrollida. Nii on enamike ülekaalulistega.
Kui ravi sain, polnud mingit probleemi toitumiskava jälgida. Nii, kui ravi lõppes, oli kõik vanamoodi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tablettid on soodsama hinnaga?

Ozempic (süstid) on 90 eurot kuuajase annuse eest. Rybelsus (tabletid) on 85.50 (30 tbl).

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul polnud sellest ravimist küll kasu, nii kui tarvitamise lõpetasin, tuli isu ja koos sellega ka kaal tagasi.

Kas sul jäi see koht vahele, kus arst räägib, et ravimist üksi ei piisa, sa pead oma elustiili muutma? Ravim aitab sellele lihtsalt kaasa.

Kas sa arvad, et ma ei tea seda? Minu probleem ongi, et ei suuda isusid kontrollida. Nii on enamike ülekaalulistega.

Kui ravi sain, polnud mingit probleemi toitumiskava jälgida. Nii, kui ravi lõppes, oli kõik vanamoodi.

See on minu mure tegelikult ka – toitumiskava välised näksimised. Ma saan sinust hästi aru. Eks ma püüan siis ravimi võtmise ajal oma peas kuidagi inventuuri teha, et selle lõppedes end paremini kontrollida suudaks. Viimased kolm kuud olen suutnud kaalu hoida (langetada mitte), ehk suudan siis ka edaspidi. No vähemalt nii palju, et see uus tõus võimalikult aeglane oleks.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii, kui ravi lõppes, oli kõik vanamoodi.

Semaglutiidi eliminatsiooni poolväärtusaeg on ligikaudu 1 nädal, mistõttu leidub semaglutiidi vereringes ligikaudu 5 nädala vältel pärast viimast annust. Seega jutt, et nii, kui ravi lõppes, oli kõik vanamoodi, ei saa päris tõele vastata.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ozempic (süstid) on 90 eurot kuuajase annuse eest. Rybelsus (tabletid) on 85.50 (30 tbl).

Olgem täpsed, Ozempic on 88.66, vahe 3 eurot, nagu juba eelpool ütlesingi (3,16, kui päris tähte närida).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olgem täpsed, Ozempic on 88.66

Siis on ju hästi, kui süstide hinda ka veidi langetatud on.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on esimene süst neli päeva tagasi tehtud. Vaatab mis saama hakkab.  Teine päev ei olnud enam söögiisu ega näksimisvajadust. Pisut ikka sõin. Eile ei tulnud söömine meeldegi. Jõin vett ja kohvi. Ülekaalu on 15 kg.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on esimene süst neli päeva tagasi tehtud. Vaatab mis saama hakkab. Teine päev ei olnud enam söögiisu ega näksimisvajadust. Pisut ikka sõin. Eile ei tulnud söömine meeldegi. Jõin vett ja kohvi. Ülekaalu on 15 kg.

Aga kuidas enesetunne?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on esimene süst neli päeva tagasi tehtud. Vaatab mis saama hakkab. Teine päev ei olnud enam söögiisu ega näksimisvajadust. Pisut ikka sõin. Eile ei tulnud söömine meeldegi. Jõin vett ja kohvi. Ülekaalu on 15 kg.

Ja see peaks olema jätkusuutlik???

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes kirjutab 10–15 kg ülekaaluga seda välja? Ma loodan, et need 10–15 kg on olnud vähemalt normaalkaalu ametlikust ülemisest piirist arvutatud, mitte inimese enda soovkaalust. Sest praeguseks on seis selline, et igas apteegis seda enam polegi, tarneraskused olevat. Ja need, kellel seda päriselt vaja, mitte et “oi, lemmikpüksid ei mahu enam hästi jalga ja peeglisse on ka niiiii kole vaadata”, otsivad mööda apteeke seda taga või jäävad hoopis ilma.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes kirjutab 10–15 kg ülekaaluga seda välja? Ma loodan, et need 10–15 kg on olnud vähemalt normaalkaalu ametlikust ülemisest piirist arvutatud, mitte inimese enda soovkaalust. Sest praeguseks on seis selline, et igas apteegis seda enam polegi, tarneraskused olevat. Ja need, kellel seda päriselt vaja, mitte et “oi, lemmikpüksid ei mahu enam hästi jalga ja peeglisse on ka niiiii kole vaadata”, otsivad mööda apteeke seda taga või jäävad hoopis ilma.

Kes need on kellel päriselt vaja on? Kui inimene hakkab tarvitama seda enne kui 2tüüpi diabeet väljakujunenud on siis tal pole seda päriselt vaja? Peab diabeedi äraootama.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest praeguseks on seis selline, et igas apteegis seda enam polegi, tarneraskused olevat.

Olevat? Raviminfo andmeil on mõlemat laialt saada, nii Ozempicut (süstid) kui Rybelsust (tabletid).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest praeguseks on seis selline, et igas apteegis seda enam polegi, tarneraskused olevat.

Olevat? Raviminfo andmeil on mõlemat laialt saada, nii Ozempicut (süstid) kui Rybelsust (tabletid).

Hmm, eile vaatasin enne apteeki minekut Raviminfosse. Seal näitas, et selles apteegis, kuhu ma läksin, on seda. Kohapeal selgus, et ei ole ikka küll. Ja öeldigi, et tarneraskused on. Sealt saadeti mind teise apteeki. Seal ka polnud, aga leiti mulle apteek, kus üks veel oli. Nii et mina ei tea, mida see Raviminfo näitab. Kui just tolles esimeses apteegis ei olnud nt 1 tk ja see osteti nende 20 min jooksul ära, mis mul apteeki minekuks kulus.
Võib-olla vaatad sa kõiki annuseid? 0,25 mg, 0,5 mg ja 1 mg on ju erinevate retseptidega.

Nii või teisiti, ma jään selle juurde, et 10–15 kg ülekaaluga on selle väljakirjutamine jabur ja võib-olla isegi vastutustundetu. Võib-olla siis, kui on tõesti diabeedieelne seisund (analüüsidega kinnitatud), aga kindlasti mitte nii, et inimene leiab, et peaks vist alla võtma, lippab kaalukliinikusse ja saabki kohe retsepti. No kas või see blogijagi, kes seda nüüd koostööna reklaamib. Väidab, et olevat ligi 20 kg ülekaalus, aga KMI kalkulaatori järgi oleks ta normaalkaalus juba 6 kg kergemana. Nii et tegelikult pole ta mitte 20 kg ülekaalus, vaid 20 kg raskem oma soovkaalust, enda peas loodud nn ideaalkaalust. Tsipa ohtlik eeskuju mu meelest.
Kaalulangetamise eesmärgil väljakirjutamine on mu meelest õigustatud siis, kui ainus alternatiiv oleks maovähendusopp, st asi on nii käest, et miski muu enam ei aitaks. Sest kõigi oma kõrvaltoimetega on see opist siiski leebem variant, vähem invasiivne.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kas või see blogijagi, kes seda nüüd koostööna reklaamib. Väidab, et olevat ligi 20 kg ülekaalus, aga KMI kalkulaatori järgi oleks ta normaalkaalus juba 6 kg kergemana.

Mina olen ka natuke pettunud ML-s, kes nüüd oma kliinikus seda ravimit kaalulanguspaketina pakub. 1500 eurot kasseerib praktiliselt mitte millegi eest, saad selle eest paar korda tema pingutavat laserit ka siis lisaks. Minu arust peaks seda välja kirjutama ikkagi endokrinoloog või äärmisel juhul perearst, kes vajaduse selgitab, aga nüüd on see ravim ilukliinikute rahateenimisobjekt rivi koos botoxi ja täitesüstidega. Maksad mitu tuhat praktiliselt mitte millegi eest ja ravimi ostad veel juurde. Ainuke eelis siis vist see, et kirjutatakse kergekäeliselt, miks mitte muidu lasta kirjutada perearstil või endokrinoloogil.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii või teisiti, ma jään selle juurde, et 10–15 kg ülekaaluga on selle väljakirjutamine jabur ja võib-olla isegi vastutustundetu. Võib-olla siis, kui on tõesti diabeedieelne seisund (analüüsidega kinnitatud), aga kindlasti mitte nii, et inimene leiab, et peaks vist alla võtma, lippab kaalukliinikusse ja saabki kohe retsepti. No kas või see blogijagi, kes seda nüüd koostööna reklaamib. Väidab, et olevat ligi 20 kg ülekaalus, aga KMI kalkulaatori järgi oleks ta normaalkaalus juba 6 kg kergemana. Nii et tegelikult pole ta mitte 20 kg ülekaalus, vaid 20 kg raskem oma soovkaalust, enda peas loodud nn ideaalkaalust. Tsipa ohtlik eeskuju mu meelest.

Kaalulangetamise eesmärgil väljakirjutamine on mu meelest õigustatud siis, kui ainus alternatiiv oleks maovähendusopp, st asi on nii käest, et miski muu enam ei aitaks. Sest kõigi oma kõrvaltoimetega on see opist siiski leebem variant, vähem invasiivne.

Väga nõus selle kommentaariga, et antud blogija on täpselt näide sellistest inimestest, kellel seda ravimit vaja pole. Ei ole kuskil seda 20kg ülekaalu, seda on korduvalt korrigeeritud. On helesinine mälestus noorusaegadel nälgimisega saavutatud kaalust. Uued Storyd lähevad kõik sinna auku, et “juhhuu, lemmikpüksid mahuvad jälle jalga”.

Lisaks sellele on paar korda välja öelnud, et kaalulangetuse abil tahab antidepressantidest lahti saada – jälle täpselt see lugu, et 10 kilo kergemana tuleb suur õnn ja meelerahu.

Väga halb eeskuju selle suunamudija poolt.

 

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõus selle kommentaariga, et antud blogija on täpselt näide sellistest inimestest, kellel seda ravimit vaja pole. Ei ole kuskil seda 20kg ülekaalu, seda on korduvalt korrigeeritud. On helesinine mälestus noorusaegadel nälgimisega saavutatud kaalust. Uued Storyd lähevad kõik sinna auku, et “juhhuu, lemmikpüksid mahuvad jälle jalga”. Lisaks sellele on paar korda välja öelnud, et kaalulangetuse abil tahab antidepressantidest lahti saada – jälle täpselt see lugu, et 10 kilo kergemana tuleb suur õnn ja meelerahu. Väga halb eeskuju selle suunamudija poolt.

On tõesti hea näide, kellel pole seda ravimit vaja. Ja ilukliiniku arst võiks ikkagi olla natuke eetilisem, mitte sellist asja reklaamida enda rahateenimise eesmärgil.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes kirjutab 10–15 kg ülekaaluga seda välja? Ma loodan, et need 10–15 kg on olnud vähemalt normaalkaalu ametlikust ülemisest piirist arvutatud, mitte inimese enda soovkaalust. Sest praeguseks on seis selline, et igas apteegis seda enam polegi, tarneraskused olevat. Ja need, kellel seda päriselt vaja, mitte et “oi, lemmikpüksid ei mahu enam hästi jalga ja peeglisse on ka niiiii kole vaadata”, otsivad mööda apteeke seda taga või jäävad hoopis ilma.

Kes need on kellel päriselt vaja on? Kui inimene hakkab tarvitama seda enne kui 2tüüpi diabeet väljakujunenud on siis tal pole seda päriselt vaja? Peab diabeedi äraootama.

Ei pea diabeeti ära ootama. Enne võiks mõistus vahele segada ja õgimisele pidurit tõmmata.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga nõus selle kommentaariga, et antud blogija on täpselt näide sellistest inimestest, kellel seda ravimit vaja pole. Ei ole kuskil seda 20kg ülekaalu, seda on korduvalt korrigeeritud. On helesinine mälestus noorusaegadel nälgimisega saavutatud kaalust. Uued Storyd lähevad kõik sinna auku, et “juhhuu, lemmikpüksid mahuvad jälle jalga”.

Lisaks sellele on paar korda välja öelnud, et kaalulangetuse abil tahab antidepressantidest lahti saada – jälle täpselt see lugu, et 10 kilo kergemana tuleb suur õnn ja meelerahu.

Väga halb eeskuju selle suunamudija poolt.

Mis peast haigeid blogijaid te jälgite? Milleks?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis peast haigeid blogijaid te jälgite? Milleks?

Ei jälgi. Perekoolis mainiti ja tekkis uudishimu.
Et miks ma perekooli loen? Igavusest ja harjumusest. Nagu vist sinagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes kirjutab 10–15 kg ülekaaluga seda välja? Ma loodan, et need 10–15 kg on olnud vähemalt normaalkaalu ametlikust ülemisest piirist arvutatud, mitte inimese enda soovkaalust. Sest praeguseks on seis selline, et igas apteegis seda enam polegi, tarneraskused olevat. Ja need, kellel seda päriselt vaja, mitte et “oi, lemmikpüksid ei mahu enam hästi jalga ja peeglisse on ka niiiii kole vaadata”, otsivad mööda apteeke seda taga või jäävad hoopis ilma.

Maksad 1500 eurot ja kirjutatakse. Üks blogija reklaamib kliinikut ja seda ravimit.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1500 eurot kasseerib praktiliselt mitte millegi eest

Maksad mitu tuhat praktiliselt mitte millegi eest ja ravimi ostad veel juurde.

Mulle kirjutas perearst ja esimene kuu oli tasuta. Aga mul oli 40 kilo ülekaalu.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jagan enda kogemust ka tasakaalu mõttes – ehk siis minu jaoks mingi imeravimiga seni tegemist ei ole. Kirjutas perearst, esimene nädal täis. Kaaluakotus umbes 400 grammi ja seegi läinud ennast tõsiselt kokku võttes, mitte niivõrd tänu ravimile. Isud küll kadunud ei ole – jah, suudan laua tagant tõusta, kui ports söödud. Aga seda suutsin ma enne ka. Minu probleem on alati olnud millegi hea näksimine söögikordade vahel ja see isu pole küll kuhugile kadunud, ikka hullult tahaks tükki šokolaadi või mõnda küpsist enne suhu pista, kui järgmine söögikord tuleb. Et kõht kiirem täis saaks või kauem täis püsiks? Ikka söön ära oma fitlapi portsu, ei tunne küll, et tahaks poolt järgi jätta. No võibolla õhtul koju jõudes olen natuke vähem näljane, aga see on ka kogu vahe. Täna hommikul tegin teise süsti, eks annan järgmise nädala lõpus teada, kuidas siis seis on.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Täna hommikul tegin teise süsti, eks annan järgmise nädala lõpus teada, kuidas siis seis on.

Anna jah. Selline aus ülevaade on väga hea.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 181 kuni 210 (kokku 926 )


Esileht Ilu ja tervis Ozempic