Esileht Kodunurk paanikanupp vmt vanainimesele

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: paanikanupp vmt vanainimesele

Postitas:
Kägu

Jagage palun kogemusi. Üksi elav 80+ inimene kardab, et temaga võib kodus midagi juhtuda, aga nii lähedast inimest tal pole, kellele julgeks ja saaks iga hetk helistada. Mis variandid on? Tean, et on olemas mingi paanikanupp, mida käe peal kantakse. Kas sellest läheb häire otse kiirabisse või kuskile kõnekeskusse/sotsosakonda? Ja siis on veel nuputelefonid, suurte klahvide ja hädaabinupuga. Kas nende teleonide nupp on seotud 112ga või peab sinna eelnevalt salvestama kellegi numbri, kuhu siis nupule vajutades kõne tuleb?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://koduandur.ee/

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu emal on. Ta elab Tallinnas ja see on minu meelest mingi kohaliku omavalitsuse pakutav teenus, seega ei tea, kas igal pool on samamoodi.

On käevõru ja kuhugi üldkäidavasse kohta pannakse kõlariga jaam, mis peab vooluvõrgus olema. Tähis on, et igasse ruumi elamises oleks kuulda. Voolu alt võib ära olla kaks tundi, muidu läheb häire. Ühendus võetakse kõnekeskusega, kus siis dispetšer hädasolijaga suhtleb ja vajadusel abi saadab.

Paigaldamas käis seda kaadervärki üks entusiastlik noormees, aga mulle väga head muljet ei jäänud. Vatras hoogsalt, et nüüd kohe tuleb testkõne ja võtame operaatoriga ühendust ja kohe näete. Vastust tuli oodata mingi 10 min vähemalt, kogu selle aja noormees imestas, et oi täna on küll neil seal palju tegemist. Lõpuks ikka keegi vastas.

Ema sai selle süsteemi, kui taastus operatsioonist ja kogu olemine väga vilets oli ja ta ainult kaebles ja arvas, et jääb kohe jalutuks ja sureb ära. Tasapisi tervis paranes ja nüüd ta vist on muutunud lohakaks ja kogu aeg seda käe peal ei kannagi. Eriti soovitati, et pesemise ajal peab olema, siis võib libiseda, kukkuda jne. Igati mõistlik soovitus, aga tema just tahab selleks ajaks ära võtta.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jap, teenus kui selline olemas.

Pmst samalaadne, kui oma majale G4S valveteenuse ostad.

medi.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isal on selline telefon, aga häda selles, et see telefon võib olla kuskil eemal. Töökaaslase ema kukkus ja lamas õhtuni maas. Nimelt iga õhtu tütar helistas kindlal kellaajal emale, ning kui ema ei vastanud – siis naabritel oli võti, said tütre kõne peale sisse ja kutsusid kiirabi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On olemas selline asi, minu tuttaval oli kaelas. Seda nuppu vist sai ise vajutada ja näiteks kui inimene kukkus vmt, siis läks ka signaal operaatorile.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu isal on selline telefon, aga häda selles, et see telefon võib olla kuskil eemal. Töökaaslase ema kukkus ja lamas õhtuni maas. Nimelt iga õhtu tütar helistas kindlal kellaajal emale, ning kui ema ei vastanud – siis naabritel oli võti, said tütre kõne peale sisse ja kutsusid kiirabi.

Milline see sinu isa “selline” telefon siis on?

Häirenupu teenus ei ole telefonis, saa ometi aru. See on eraldi teenus, mille häirenupp on kogu aeg inimese kuljes. Kaepael näiteks.

Kukkumise korral läheb üldse kohe automaatne hädaabisignaal välja.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline see sinu isa “selline” telefon siis on? Häirenupu teenus ei ole telefonis, saa ometi aru. See on eraldi teenus, mille häirenupp on kogu aeg inimese kuljes.

Ta mõtles seda nuputelefonidel olevat SOS-nuppu, mis on telefoni korpuse tagaküljel. Seda vajutades helistab hädaabisse.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline see sinu isa “selline” telefon siis on? Häirenupu teenus ei ole telefonis, saa ometi aru. See on eraldi teenus, mille häirenupp on kogu aeg inimese kuljes.

Ta mõtles seda nuputelefonidel olevat SOS-nuppu, mis on telefoni korpuse tagaküljel. Seda vajutades helistab hädaabisse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ta mõtles seda nuputelefonidel olevat SOS-nuppu, mis on telefoni korpuse tagaküljel. Seda vajutades helistab hädaabisse.

automaatselt ei lähe ise midagi. sellistel telefonidel saab ja tuleb ise seadistada, millisele numbrile see hädaabi kõne läheb (sugulasele, naabrile, häirekeskusesse vm). + osadel telefonidel lisandub veel häiresireen.
samas võib see häire hakata ka iseeenesest tööle suht lihtsalt, nt mul on paar korda lambist sireen kisama pistnud, kui olen üleõlakotile, kus telefon sees, mingi teise koti sama õla peale visanud. täitsa hea, et automaatselt päästeametisse telefon seepeale kõnet ei teinud, ainult sireenitas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Telefonil nupp ju täiesti pointless, kui inimene kukub ja ei suuda enam tõusta, vaevalt ta igal sammul telefoni kaasas tassib, lisaks kukkumise käigus võib telefon kuhu tahes lennata.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul endal on tänaseks vanemad lahkunud. Aga vanadus (ja eriti see päris lõpp) on ikka päris karm küll.
Ma ise arvaks, et ma pigem oleksin nõus kusagil hooldekodus elama, eriti just talvisel hooajal.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa pead andma oma kodu võtmed teenusepakkujale, see mulle ei meeldi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milline see sinu isa “selline” telefon siis on? Häirenupu teenus ei ole telefonis, saa ometi aru. See on eraldi teenus, mille häirenupp on kogu aeg inimese kuljes.

Ta mõtles seda nuputelefonidel olevat SOS-nuppu, mis on telefoni korpuse tagaküljel. Seda vajutades helistab hädaabisse.

Vabandust jah selles osas, nuputelefonide sellisest funktsioonist ei teadnud.

Aga mõte jäab samaks. Mis kasu sellest hädaabikõnest, kui valisuks on lukus või abi vajav inimene ei suuda Häirekeskusega koneleda?

Häirenupu puhul toimub saabumine ja abi ilma koneluseta ning võtmed on abi tooval inimesel olemas.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Seadistasime täna koos vanainimese endaga selle sos-nupu telefoni tagaküljel. See nõuab jah kellegi telefoninnumbrit, mitte ei helista kohe 112. Igatahes saime toimima: nuppu vajutades tulebmulle nii kõne kui ka sõnum “palun aita mind” – ilmselt mingi automaatne sõnastus. Loomulikult on see hetkel poolik lahendus ilma korterivõtme ja majaukse võtmeta, aga vähemalt saan teada, kui on vaja tegutsema hakata.

Häirenupu teenuse saamiseks peab sotstöötaja esmalt koduvisiidi tegema ja veenduma abivajaduses.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Seadistasime täna koos vanainimese endaga selle sos-nupu telefoni tagaküljel. See nõuab jah kellegi telefoninnumbrit, mitte ei helista kohe 112. Igatahes saime toimima: nuppu vajutades tulebmulle nii kõne kui ka sõnum “palun aita mind” – ilmselt mingi automaatne sõnastus. Loomulikult on see hetkel poolik lahendus ilma korterivõtme ja majaukse võtmeta, aga vähemalt saan teada, kui on vaja tegutsema hakata.

Häirenupu teenuse saamiseks peab sotstöötaja esmalt koduvisiidi tegema ja veenduma abivajaduses.

Kuidas ta seda nuppu kasutab, kui kukub ja tõusta ei suuda, et telefoni võtta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA. Seadistasime täna koos vanainimese endaga selle sos-nupu telefoni tagaküljel. See nõuab jah kellegi telefoninnumbrit, mitte ei helista kohe 112. Igatahes saime toimima: nuppu vajutades tulebmulle nii kõne kui ka sõnum “palun aita mind” – ilmselt mingi automaatne sõnastus. Loomulikult on see hetkel poolik lahendus ilma korterivõtme ja majaukse võtmeta, aga vähemalt saan teada, kui on vaja tegutsema hakata.

Häirenupu teenuse saamiseks peab sotstöötaja esmalt koduvisiidi tegema ja veenduma abivajaduses.

Kuidas ta seda nuppu kasutab, kui kukub ja tõusta ei suuda, et telefoni võtta?

Vanainimesel peab telefon olema päeval alati kaelas. Pool emo on igapäevaselt neid kodus kukkunud vanainimesi täis, mõni üksik on saanud insuldi, kuid enamasti nad ei saa lihtsalt ise enam püsti või on murdnud luid ning päris kiiresti tekib ka niisama maas lamades tõsine tervisekahjustus, millest ei pruugigi enam välja tulla, eriti kui põrand on külm ja inimene on õhukeselt riides. Hommikul kukkunud- õhtul leitud tähendab nädal-kaks haiglaravi, isegi kui luud-kondid on terved.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk paanikanupp vmt vanainimesele