Esileht Pereelu ja suhted Paarid, kes ei ela koos.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Paarid, kes ei ela koos.

Postitas:

Ma jäin lihtsalt mõtlema siin, et kuidas näeb välja nende paaride elu, kes on juba aastaid koos olnud (siit teemadestki seda saanud lugeda) kuid kes ei ela koos veel. Kuidas teie õhtud välja näevad? Kas peatute kord ühe, kord teise korteris/majas? Kas tassite siis koguaeg ööriided/järgmise päeva tööriided kaasa või on nn kaks garderoobi? Ja muud tarbed, iluasjad jne. Lihtsalt huvitab, kuna ma kolisin oma mehega kokku kuu aega hiljem (ja selle kuu aja jooksul olin ehk üksinda 2-3 ööd). Kas see on pigem tüütu või just lisab suhtesse romantikat, et saate õhtu lõpuks oma koju minna kui tahate ja siis saab see väikene igatsus tekkida, et ootate taasnägemist jne? 🙂

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna minul on laps siis paar kord nädalas ööbib minu juures, nädalavahetustel oleme tema juures. Suvel olime mõlema juures võrdselt aga koolinädalatel soovin, et laps magaks kodus ja omi asju ei peaks tassima.
Pesemisetarbed,rätik, hambahati ja puhas pesu on meil üksteisest juures olemas.

Koos oleme olnud pea 3 aastat. Oleme rääkinud kokku kolimisest aga minu poolt ei taha kuidagi seda sammu tulla, tema sooviks küll. Mul veel väga värskelt meeles lapse isaga lahku minek siis raske astuda järgmist sammu eriti nüüd kui mul laps on. Tean ka seda, et igavesti ma seda edasi lükata ei saa ja üks hetk üks meist peab oma korteri üürile panema kui tahame koos jätkata.

Samas leian, et lapsega ei peaks kokku lahku kolima ja otsus tuleb siis kolida kui oleme mõlemad täiesti kindlad, et soovime koos elada!

Hakkame 30 mõlemad saama.

+12
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 06:58; 04.10 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos oleme olnud pea 3 aastat. Oleme rääkinud kokku kolimisest aga minu poolt ei taha kuidagi seda sammu tulla, tema sooviks küll. Mul veel väga värskelt meeles lapse isaga lahku minek siis raske astuda järgmist sammu eriti nüüd kui mul laps on.

Mees raiskab oma elu.
Selle asemel, et uus naine otsida, kel ei oleks saba taga ja sooviks ka kooselu.

+8
-26
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan oma kodus ja mees käib külas. Ööseks jääb nädalavahetustel ja asjad võtab kaasa. Hambahari on siiski minu juures. Meil väike laps ka. Meile selline elukorraldus meeldib ja sobib, kuigi kõrvalt vaadatakse imelikult

+7
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame teine teises linnas, kui samas linnas elaksime, siis ilmselt koos. Aga jah, töö, vanemad ja muu elu – kummalegi ei sobi asukohta vahetada.
Valdavalt käin mina mehe juures, sest tal on rohkem ruumi. Põhimõtteliselt ei erine see sellest, kui nädalavahetuseks suvilasse sõidetakse. Mõnikord sõidab tema minu juurde. Nädala sees oleme kumbki omapead, puhkuse veedame koos.
Algusaastastel tundus see tüütu ja ma arvasin, et kauaks me vist kokku ei jää, ent nüüd on kestnud juba palju aastaid ja olen ära harjunud.
Mis puutub romantikasse, siis ei, rutiin tuleb ikka. Aga kuna puutume vähem kokku ja ei ole tekkinud sõltuvussuhteid, mis koos elades ühel või teisel viisil kipuvad tekkima, siis on ilmselt vähem tülisid. Kumbki majandab oma eluga ise, kumbki koristab enda järelt ise, ei ole nii, et ma nüüd lähen sinna ja kukun mingeid naiselikke toimetusi tegema või koristama. Muidugi teeme asju koos, aga seda lollakat soopõhist tööjaotust, mis lõpuks tähendab alati naisele palju suuremat kodust koormust, on õnnestunud vältida. Seetõttu ma vist isegi väga ei taha kokku kolida…

+22
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 08:09; 04.10 09:22; 06.10 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie elame erinevates maakondades, seetõttu igapäevaselt ei näe. Nädalavahetused veedame ühe või teise juures. Hügieenitarbed on kummaski kohas olemas või kosmeetikakotiga kaasas. Samuti riided, mida vaja.
Ei näe probleemi, nii ära harjunud.
Ma arvan, et selline elukorraldus paneb ühiseid hetki palju rohkem hindama. Ei ole nii suurt ohtu rutiini sisse ära kaduda.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda lollakat soopõhist tööjaotust, mis lõpuks tähendab alati naisele palju suuremat kodust koormust, on õnnestunud vältida. Seetõttu ma vist isegi väga ei taha kokku kolida…

Kui sul on oma kodus terve majapidamine sinu õlul, siis minu arust ei ole su kodune koorem küll sugugi väiksem kui neil, kes soopõhist tööjaotust harrastavad.

+14
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seda lollakat soopõhist tööjaotust, mis lõpuks tähendab alati naisele palju suuremat kodust koormust, on õnnestunud vältida. Seetõttu ma vist isegi väga ei taha kokku kolida…

Kui sul on oma kodus terve majapidamine sinu õlul, siis minu arust ei ole su kodune koorem küll sugugi väiksem kui neil, kes soopõhist tööjaotust harrastavad.

Esiteks ei kasi ma mehe järelt, selle võrra on ikka väiksem küll. Ise ma ei tekitagi nii palju segadust, et selle kasimine kuidagi suur eraldi koormus oleks. Teiseks, mees oma kodus majandab ka ise, seega ei muutu ta mugavaks ega eelda, et need tööd on ainult naise asi. Mis omakorda tähendabki, et kolmandaks, kui mina tema juurde lähen, siis ei hakka ma seal tolmu võtma, nõusid pesema, riideid pesumasinasse toppima ega muud sellist tegema. Olen seal põhimõtteliselt külalisena ja kuigi ma muidugi aitan meest, nt teen vahel süüa, siis külalisena on mu koormus ja vastutus kordades väiksem. (kui tema mulle külla tuleb, siis aitab tema omakorda mind) Muidugi on minu elamine ka nii pisike, et selle korrashoidmine pole keeruline… kui seal liiga palju inimesi ei ela.

Uhh, ja neljandaks, oma kodus saan ma ise valida, mis mu prioriteedid on, kas seina pahteldamine või uued kardinad, koos elades tuleks sel teemal tüütuid läbirääkimisi pidada ja teise inimese järel oodata. Olen päris kooselus ka elanud ja seal oli lõpptulemus, et katkist mööblit ja seinu parandasin mina, kardinaid ostsin ja vahetasin mina, kõiki jooksvaid kodumajapidamistöid tegin ka mina ja mees ainult… “laadis oma patareisid”. Öök. Rohkem ei taha. Ei taha isegi riskida võimalusega, et praegune mees ka selliseks muutub.

+22
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 08:09; 04.10 09:22; 06.10 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hoia teda kinni, et peab minuga olema. See on tema enda valik, et sabaga naise endale valis!

Mina leian, et tänapäeva ühiskonnas kolitakse liiga kiiresti kokku ja saadakse lapsi. Sellepärast ongi nii palju katkiseid peres kuna üksteist ei õpita tundma. Kui naisel on Saba siis peab ta eriti kaaluma kooselu uue mehega ja laste saamist. Lahku minemise korral kannatavad lapsed kõige rohkem!

+19
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.10 06:58; 04.10 09:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame erinevates riikides, kaugus on päris suur. Kokku saame paari kuu tagant, siis kuuks-paariks. Sõidab see, kes saab selle aja võtta.

Minu elamine on väiksem, mehe asju minu juures palju pole. Minule vajalik on tema juures. (Muide, mul on ka terve hulk esmavajalikku – hambahari, varupesu ja mugavad riided, vahetusjalatsid, mõned meigivahendid – sõbranna juures, kus ma teinekord nädalavahetustel peatun, et ei peaks tassima või muretsema, et midagi maha jäi.)

Mina teen süüa, tema koristab laua ja peseb nõud (nõudepesumasinast ei hooli me kumbki.) Muud kodutööd teeb enamasti see, kelle juures ollakse või koos.

Rahakotid on üldjuhul lahus, aga kui kuhugi koos läheme, siis mõnikord maksab üks pooltest hotelli või sõidu ja teine söögid. Raha pärast vaidlusi pole.

Miks kokku ei koli? Mõlemal oma kodu ja karjäär oma kodumaal, mujal peaks alustama nullist. Minul on ka abivajavad sugulased ja lemmikloomad.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.10 16:51; 05.10 23:52; 06.10 20:30; 07.10 22:00; 08.11 09:46; 08.11 22:50; 09.11 13:54;
To report this post you need to login first.

Ma ei tea, see ei ole ikkagi täisväärtuslik suhe, kui argipäevi koos kõikide murede ja rõõmudega jagada ei saa. Üritustel käimisegagi sama asi: oled nagu suhtes, aga ikkagi käid igal pool üksinda.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 21:38; 07.10 21:28; 07.10 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koos oleme olnud pea 3 aastat. Oleme rääkinud kokku kolimisest aga minu poolt ei taha kuidagi seda sammu tulla, tema sooviks küll. Mul veel väga värskelt meeles lapse isaga lahku minek siis raske astuda järgmist sammu eriti nüüd kui mul laps on.

Mees raiskab oma elu.

Selle asemel, et uus naine otsida, kel ei oleks saba taga ja sooviks ka kooselu.

Mehel muidu võib saba olla?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üritustel käimisegagi sama asi: oled nagu suhtes, aga ikkagi käid igal pool üksinda.

Milleks siis sõbrad on?

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.10 16:51; 05.10 23:52; 06.10 20:30; 07.10 22:00; 08.11 09:46; 08.11 22:50; 09.11 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, see ei ole ikkagi täisväärtuslik suhe, kui argipäevi koos kõikide murede ja rõõmudega jagada ei saa. Üritustel käimisegagi sama asi: oled nagu suhtes, aga ikkagi käid igal pool üksinda.

Ei tea midagi, ma käin üritustel just koos mehega – saab ju planeerida neid käimisi. Üksi ei viitsikski. Puhkuste ajal oleme rohkem koos ja käime lausa reisimas. 😀

Mul on see nn täisväärtuslik suhe koos argielu jagelustega ka olnud, vaat selles suhtes tõesti mees käis üksi üritustel ja mind kaasa ei kutsunud ja kui vahel harva ma kusagile minna tahtsin, siis minuga kaasa tulla ei viitsinud. Ei ole mõtet niimoodi meelevaldselt tõmmata võrdusmärki koos elamise ja koos käimiste vahele.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 04.10 08:09; 04.10 09:22; 06.10 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei ole ikkagi täisväärtuslik suhe, kui argipäevi koos kõikide murede ja rõõmudega jagada ei saa.

Mida see tähendab? Mina saan oma kaaslasega iga päev skaibis kokku, räägime kummalegi oma päevast, nagu ütlesin, elame välja frustratsioone ja jagame rõõme. Noh, kallistada jah ei saa, aga saab koos virtuaalruumis süüa ja silma vaadata. Nojah,seda küll ei ole, et kui ma õhtul väsinuna koju tulen, et siis ootaks soe õhtusöök või kõik tehtud kodused toimetused, aga ega seda ka kõigil neil ole, kes koos elavad.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.10 16:51; 05.10 23:52; 06.10 20:30; 07.10 22:00; 08.11 09:46; 08.11 22:50; 09.11 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on 15 a kestnud visiitsuhe. Sellel on oma plussid ja miinused, aga ei häiri ka. Nüüd, juba natuke vanemana, tahaks rohkem koos olla.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Üritustel käimisegagi sama asi: oled nagu suhtes, aga ikkagi käid igal pool üksinda.

Milleks siis sõbrad on?

Sõpradel on oma abikaasad, kellega käia, pole küll tore pidevalt mingi viies ratas vankri all olla.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 21:38; 07.10 21:28; 07.10 21:30;
To report this post you need to login first.

see ei ole ikkagi täisväärtuslik suhe, kui argipäevi koos kõikide murede ja rõõmudega jagada ei saa.

Mida see tähendab? Mina saan oma kaaslasega iga päev skaibis kokku, räägime kummalegi oma päevast, nagu ütlesin, elame välja frustratsioone ja jagame rõõme. Noh, kallistada jah ei saa, aga saab koos virtuaalruumis süüa ja silma vaadata. Nojah,seda küll ei ole, et kui ma õhtul väsinuna koju tulen, et siis ootaks soe õhtusöök või kõik tehtud kodused toimetused, aga ega seda ka kõigil neil ole, kes koos elavad.

Ja lastel on ka virtuaalisa?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.10 21:38; 07.10 21:28; 07.10 21:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõpradel on oma abikaasad, kellega käia, pole küll tore pidevalt mingi viies ratas vankri all olla.

Hmm, mu sõbranna vahete-vahel isegi naerab, et tema mees oma naistega (kui me käime koos, mõnikord peale minu veel paar naist, kelle abikaasad ühele või teisele üritusele kaasa ei tule).
Minu sõbrad-sõbrannad pole oma abikaasadega siiami kaksikud, vaid kõigil on ühiseid huvisid ja erinevaid huvisid.
Peale selle on mul veel vabu ja vallalisi, lahutatud ja üksielavaid sõpru – ikka leiab, kellega koos minna. Alati ei pea minema kahekesi, mõnikord ka kolme-neljakesi.
See, et Sinul on vaid üksikud abielus sõbrad, kes ainult koos väljas käivad, ei tähenda, et see kõigil nii oleks.

Ja lastel on ka virtuaalisa?

Lapsi pole ega tule.
Aga ega see, et isa füüsiliselt kodus on, ei tähenda veel, et isa laste jaoks olemas on. Eriti lugedes siinseid teemasid. Tean peresid, kus üks vanematest on alati laste jaoks telefonikõne kaugusel – päeval või ööl, kodus või tööl. Ja teistel mitte. Nii et kaugisa või -ema ei tähenda seda, et teda pole lapse jaoks olemas (kui väikelapsed välja jätta).

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.10 16:51; 05.10 23:52; 06.10 20:30; 07.10 22:00; 08.11 09:46; 08.11 22:50; 09.11 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleme olnud suhtes peaaegu 3 aastat. Mõlemal oma pind olemas. Mõned nädalad ööbime ühes, kord teises korteris, kuigi viimasel ajal oleme pigem ühes kohas olnud.
Elame küll koos, aga kumbki meist oma pinda maha müüa ei taha, et ühist kodu osta, sest suhtes on probleeme palju, kokku-lahku minemisi. Usaldust ja usku ei ole veel piisavalt palju järgmise sammu tegemiseks. Naljakas on küll kõrvalvaatajatele.. Endalegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, väga vabandan teemavälise küsimuse eest, aga palun ütle, kust Eesti piirkonnast sa pärit oled – st. kus kasvanud? Kasutad väljendit, mille päritolu ma mõnda aega juba jälitan (“saanud teha, lugeda, minna, olla”). Kas on Pärnumaa põhjaotsaga midagi pistmist sul?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

(“saanud teha, lugeda, minna, olla”)

Ma ei ole küll teemaalgataja, aga “saanud minna, saanud lugeda, saanud teha…..” – need ei ole mingid erilised väljendid, vaid tavaline kirjakeel. Ma olen kindel, et sellise sõnastuse kasutamine ei sõltu kasvamise kohast. Mida sa ise selle asemel kasutaksid?
Meil Saaremaal oli see tavaline, praegu Tallinnas ka, vahepeal Tartus elades samuti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olete ehk mõelnud teha ka muid teemasid, kui “jäin lihtsalt mõtlema siin”?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgatajal on “saate õhtu lõpuks oma koju minna .. ja siis saab see väikene igatsus tekkida”. See on sõna “saama” 8. tähendusvariant “Eesti keele seletava sõnaraamatu” järgi: “väljendab tegevuse võimalikkust ja subjekti võimelisust v. võimalust selleks”.
http://www.eki.ee/dict/ekss/index.cgi?Q=saama&F=M
Kuidas sa, Kägu 05.11.2018 14:39, siis ise seda ütleksid? Teil on võimalik õhtu lõpuks oma koju minna? Ja siis on võimalus väikese igatsuse tekkimiseks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pean tunnistama, et minule selline suhtevorm on imelik.
Saadakse kokku sexitakse, tehakse süüa, ollakse paar kuud lahus siis kordus.Samas polda nagu sexisemud ka otseselt vaid esitletakse paarina…

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, see ei ole ikkagi täisväärtuslik suhe, kui argipäevi koos kõikide murede ja rõõmudega jagada ei saa. Üritustel käimisegagi sama asi: oled nagu suhtes, aga ikkagi käid igal pool üksinda.

Iga inimese jaoks tähendab täisväärtuslik suhe erinevat asja. Ei pea kõiki jõuga ühte vormi suruma. Kui inimene on ise enda eluga rahul, siis ongi tema jaoks elu täisväärtuslik ja teistel pole siin midagi kobiseda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi tõesti arvab, et ta on paar kellegagi, kellega ta koos ei ela ja nii aastaid – naiivsuse etalonid.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.11 16:46; 08.11 10:51; 09.11 11:22; 09.11 11:26; 12.11 13:13; 12.11 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi tõesti arvab, et ta on paar kellegagi, kellega ta koos ei ela ja nii aastaid – naiivsuse etalonid.

Oh, lugedes siin teemasid, kus isegi üle 10 aasta paarina koos elanud naine küsib, kas tal sobib abieluettepanekut teha… Või ollakse kõrvuti, aga ei räägita, ei teata, mis teine pool mõtleb ja küsitakse siit arvumust, et kas on imelik või mitte… Et siis see, et koos süüakse ja ühes voodis magatakse teeb kohe automaatselt paariks või?!

Aga jah, mõne inimese jaks on tõesti vist nii, et kui ühise teki all ei maga, siis pole ka paar. (Ma olen olude sunnil sõbrannaga ühe teki all maganud – polegi paar.)

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.10 16:51; 05.10 23:52; 06.10 20:30; 07.10 22:00; 08.11 09:46; 08.11 22:50; 09.11 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas keegi tõesti arvab, et ta on paar kellegagi, kellega ta koos ei ela ja nii aastaid – naiivsuse etalonid.

Oh, lugedes siin teemasid, kus isegi üle 10 aasta paarina koos elanud naine küsib, kas tal sobib abieluettepanekut teha… Või ollakse kõrvuti, aga ei räägita, ei teata, mis teine pool mõtleb ja küsitakse siit arvumust, et kas on imelik või mitte… Et siis see, et koos süüakse ja ühes voodis magatakse teeb kohe automaatselt paariks või?!

Aga jah, mõne inimese jaks on tõesti vist nii, et kui ühise teki all ei maga, siis pole ka paar. (Ma olen olude sunnil sõbrannaga ühe teki all maganud – polegi paar.)

Voodi jagamine on tõesti üks olulisem osa paarielust, lisaks muu elu ühisele korraldamisele. Vastasel korral võiks öelda, et inimesed, kes kasutavad regulaarselt ühe ja sama prostituudi teenuseid, on ka selle prostiga paar. Paariks olemine tähendab otse loomulikult ühist elu, vastasel korral ollakse lihtsalt ajutised kepikaaslased, ei enamat.
Ehk siis jah, kui jagatakse ühist eluruumi kellegagi, kellega ka kepitakse, siis ollakse paar. See, millised emotsionaalsed suhted sul oma püsipaarilisega on, on hoopis teine teema.
Aga sa võid siia muidugi kirja panna, mis sinu arvates teeb kahest inimesest paari.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 07.11 16:46; 08.11 10:51; 09.11 11:22; 09.11 11:26; 12.11 13:13; 12.11 13:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Voodi jagamine on tõesti üks olulisem osa paarielust, lisaks muu elu ühisele korraldamisele.

Soovitan lugeda siit teki teemat, milles tuleb kenasti välja, et õnnelikult võib elada ka erinevates tubades magades ja õnnetult ühe teki all.
Ühist elu võib korraldada ka ilma et ühist pinda pidevalt jagataks. Või kuidas on lugu pikki otsi tegevate lendurite ja autojuhtidega, meremeeste, diplomaatide jm tegelastega, kus abikaasad või paarilised on sageli pikalt lahus? Lihtsalt seda elu korraldatakse ühiselt teistmoodi kui siis kui pidevalt ühel pinnal elatakse.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 05.10 16:51; 05.10 23:52; 06.10 20:30; 07.10 22:00; 08.11 09:46; 08.11 22:50; 09.11 13:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Paarid, kes ei ela koos.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.