Esileht Pereelu ja suhted Paaris ja ometi üksinda…

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Paaris ja ometi üksinda…

Postitas:

Tere!

Sooviksin teada, kuidas naised on lahendanud järgneva probleemi= oleme noorpere väikese lapsega, mees püüab väga pere jaoks teenida raha, et meil enamvähem kõik olemas oleks. See aga tähendab pidevaöt tööl olekut 8-18.00, pluss veel mitu oma väiksemat põllumajandusfirmat, mis omakorda tähendab, et norm. puhkepäevi meil polegi, kogu aeg on üks töö ja rassimine. Oleme hästi palju lapsega üksinda koos. Mida vähem me oleme koos seda külmemaks muutuvad mu tunded, kuigi mees iga päev ikka ütleb, et armastab (teab isegi, et me vähe koos aga teha ka midagi ei saa).

Ei ole mul seda raha nii tarvis, tahaks ikkagi inimesega koos olla, sest see ju tähtsam…oeh, segane ja raske lugu.

Kindlasti on neid kel samasugune situatsioon. Kuidas olete hakkama saanud, mida teinud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 05:04; 15.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa arvad, et üksi on lihtsam, eks siis ole üksi :(:( Mees maksab miinumumi elatis ja sina saad nuputada, kuidas ots otsaga väljatulla.
Või siis teine lugu, loobu sellest rahast, mida mees teenib.
Su mees pingutab ju teie nimel. Ühise elu nimel. Kuidas saab üldse tekkida külmus. Noo meeletu egoism vaatab siit hetkel vastu.
Aga kui sul raha vaja pole ja suudad pere äramajandada väikeste summadega, hakka raha kõrvalepanema. Võta paber ja pliiats välja ja arvuta ,millise summaga sa oled võimeline hakkama saama. Mida jätad lapsele ostmata ja iseendale, selleks et mees saaks kodus olla rohkem. Arvuta ja näita arvutust mehele. Enne seda küsi mehe käest ka kõikide arvete summad, mida mees maksab. Rahulolematus on haigus. Ta haakub kõigesse. On vähe raha ja rohkem kodus, ei olda rahul. On vahendeid rohkem, ikka ei olda rahus. See külmus mis tekib selliselt pere jaoks pingutava mehe suhtes, see pole ju üldse seotud sellega et oled palju üksi. See on egoism ja enda teistest paremaks pidava inimese suhtumine. Kui sul on mehe vastu tunded, siis lahusolek neid tundeid suurendab. Aga kui tundeid pole, siis lahusolek toob selle välja, et tundeid pole. Nii et lahusolek küll tunnete kadumises süüdi pole. Võimalik et neid polnud üldse. Oled ennast ja meest lihtsalt petnud ja nüüd üritad leida põhjendusi, et mees süüdi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps tehakse enne, kui on elujärg selline, et ei pea igat senti lugema siis juhtub nii, et ta kogu aja ja kogu raha ja suhe läheb metsa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 07:36; 15.03 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Tere!
Ei ole mul seda raha nii tarvis, tahaks ikkagi inimesega koos olla, sest see ju tähtsam…oeh, segane ja raske lugu.

Kindlasti on neid kel samasugune situatsioon. Kuidas olete hakkama saanud, mida teinud?

[/tsitaat]

Siin pole midagi keerulist. Räägi oma mehega! Saada kasvõigi seesama kiri talle kui muidu ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]kui laps tehakse enne, kui on elujärg selline, et ei pea igat senti lugema siis juhtub nii, et ta kogu aja ja kogu raha ja suhe läheb metsa.[/tsitaat]

nii juhtub ka, kui naine istub kodus rahatult (st kas vanemahüvitis on miinimum või naudib niisama töö- ja stressivaba elu lapse kummardamise tähe all). ja mees on muidugi täiega rakkesse pandud ja siis veel kaagutatakse tunneteteemaga veel õhtuti otsa. mehest täitsa kahju. minuarust me ei ela enam ammu 19.sajandil, kus mees vastutas kogu pere eest ja naised ei saanud tööl käia.

mujal maailmas lähevad naised töölt otse sünnitama (vaid käputäis riike võimaldab 2-3 kuud noortele emadele kodusolemist), aga eesti emad on meie seaduste valguses nii hellikuks tehtud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 11:57; 15.03 21:39; 15.03 22:11; 15.03 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et teemaalgataja peaks tööle minema. Lastehoid jagage mehega kahepeale. Kui ka muud kasu sest ei teki, siis vähemalt saad teada, mis tunne on mehel.
Siis sa pole enam üksinda, vaid oled tööl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minule oli tööle minek lausa õnnistus. Tõeline puhkus võrreldes kosud lapse kasvatamisega. Kõige kurnavam oli lapsega kodus olles just see, et ma polnud oma aja peremees. Lapse vajaduste rahuldamine on ju peamine, enda omad jäävad tahaplaanile. Palgatööl olles on nii, et tulen tööle, võtan kohvi, istun rahulikult laua taha, loen uudised läbi ja siis hakkan otsast omi tööasju tegema. Kui keegi midagi tahab, ma ei pea kohe katkestama, vaid ütlen, et räägime sel ja sel ajal, jne. St sain ISE otsustada, mis hetkel ma mida teen.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 07:36; 15.03 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänud kriitika ja soovituste ees, ma mõtlen tõsiselt, norm. kriitika alati tere tulnud. Eks ma vb tõesti egoist, peaks end parandama, ja rohkem hellitama meest, eks ta meie jaoks ju püüab. Tööle vist nii pea ei saa, sest laps liiga väike (imik), teiseks meil perefirma, kus hiljem leian kindlasti rakenduse. Sügisest vast saab kursustele, millest alati olen unistanud ja siis nata kergem :.
Aaga tänud ikkagi teile:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 05:04; 15.03 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on imik, siis see ongi paratamatu, et sa oled imikuga palju koos. See on nromaalne. Naudi seda aega mis sul on – see pole kerge…aga ära tee oma elu keerulisemaks sellega, et mõtled endale \”põnevaid\” probleeme juurde.

Laste kasvatamine ongi raske. Aja leidmine koos olemiseks ongi keeruline…ja seda ei ole nii palju kui tahaks. See on normaalne. Lepi sellega ja naudi hetke. Lapsed saavad kiiresti suureks, siis leiad taas enda ja mehe jaoks rohkem aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on sama lugu, kuigi oleksin rõõmsam kui mees tööd rabaks, mitte ei logeleks niisama.
Mehel on mõni loeng nädalas, mida ta ülikoolis annab, aga selleks ta valmistab ette pea kogu nädala. Lisaks käib ta igasugustel seminaridel ja koosolekutel, mis mingit sissetulekut ei too.
Ühesõnaga tööd teeb nii palju, et teenib omale taskuraha ja vahel saab poes leiba-saia ostmas käia.
Kommunaalid ja igapäevane kulu, pesuvahendid, toit, autoremont, mõni vajalik kodumasin, lapsele riided, ringid ja mänguasjad on minu kanda.
Seega rabelen muu majapidamise ja lapse kantseldamise kõrvalt ka palgatööd teha.
Nii olengi õhtul nii väsinud, et vajun koos lapsega kell 21 unne, et hommikul poolkaheksa ärgata. Mees magab kella 12-ni. Nii, et mingeid intiimseid suhteid ei viitsigi arendada. Ja kui aus olla, siis mees kes midagi ei arenda, ega toimeta ja pere eest ei jõua hoolitseda, väga ei eruta ka.

Loomulikult on teil kõigil õigus, kes ütlevad, et ise süüdi ja koolita mees välja.
Mees ütleb ka, et ma võiksin õpetada teda süüa tegema ja pesu pesema, aga mul ei jätku selleks energiat, sest mees pole siiani täpselt aru saanud, kuidas pliidi ja pesumasina nupud töötavad.
Hea on siin viriseda, mis ma aga oma jutuga öelda tahtsin on see, et kui arvad, et sul on kõige hullem, siis ole rahulik, kellelgi on veel hullem:). Sa kas muuda ja paranda olukorda või õpi selles elama:)

Ühtlasi tervitan kõiki tublisid Eesti naisi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on siin üks retsept: plaanimine. Istute maha ja panete paika: ülejärgmisel laupäeval läheme kõik koos piknikule või loomaaeda ja kohvikusse vmt. Võtmeküsimus on planeerimine.
Natukene sellist aega peab leidma! Või tahad, et mees rabanduse saaks? Lisaks, laps tajub, kui ema-isa vahel ei ole kõik lõpuni korras. Üks hea asi viib teiseni. Seega alustage kokkuleppega ja planeerimisega.
Meil see toimib. Mina olen kodune, mees on tööloom.
Ahjaa….ja ma arvan, et armastus voodis on ka ikka väga oluline. Vii end pika päeva jooksul nö meeleolusse, üllata teda kasvõi ilusa pesuga vmt. Järgmine päev mees nurrub kui isakass ja teeb ise ettepaneku nädalalõpks spa´s! 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu arvates on siin üks retsept: plaanimine. Istute maha ja panete paika: ülejärgmisel laupäeval läheme kõik koos piknikule või loomaaeda ja kohvikusse vmt. Võtmeküsimus on planeerimine.
Natukene sellist aega peab leidma! Või tahad, et mees rabanduse saaks? Lisaks, laps tajub, kui ema-isa vahel ei ole kõik lõpuni korras. Üks hea asi viib teiseni. Seega alustage kokkuleppega ja planeerimisega.
Meil see toimib. Mina olen kodune, mees on tööloom.
Ahjaa….ja ma arvan, et armastus voodis on ka ikka väga oluline. Vii end pika päeva jooksul nö meeleolusse, üllata teda kasvõi ilusa pesuga vmt. Järgmine päev mees nurrub kui isakass ja teeb ise ettepaneku nädalalõpks spa´s! 😉 [/tsitaat]

dsiisas, sul on vist väga roosa elu olnud senini. pere-ettevõte tähendab seda, et asjal on hoopis teine jume. mees suure tõenäosusega, nagu enamus eesti mehi, rabab oma elu ära kuni infarktini ja naine lajatab kodus veel panniga otsa, kui mees ei suuda õhtuti romantiline olla. mis planeerimisest sa veel räägid, kui kogu pere ja pere-ettevõtte ülalpidamine sõltub ühest inimesest? kas sa tõesti arvad, et mingi sexikas sms või sexikas pesu pühib mehe kuude pikkuse väsimuse tööpäeva lõpus hoobilt? planeerimiskäsk tähendab ainult lisakohustusi mehele ja naisele rahuldavamat elu. õiglane, eks… ainus lahendus saab olla see, et naine aitab oma meest tööasjades lapse kõrvalt. lapse saamine ei ole haigus ega mingi puue, et naine enam mõelda ega tegutseda selle kõrvalt ei suuda ega saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 11:57; 15.03 21:39; 15.03 22:11; 15.03 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul samasugune olukord.Tean mida sa täpselt tunned.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 21:46; 15.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minul samasugune olukord.Tean mida sa täpselt tunned.[/tsitaat]

… ja see ongi kogu soovitus? konstanteerida vaid fakti? 1,3-aastase lapsega kodusolemine on sama, mis täis- ja lisakohtadega tööl rassimine? kui sa tunned, et su mees teeb endale elus liiga, siis kas ei tule tõesti pähe mõtet aidata teda? pere-ettevõttes tööga? muudel juhtudel rahaliselt oma tööga? see, et eestis on lubatud seadustega 3 aastat iga titega kodus olla, ei tähenda, et seda peab nagu aabitsa-tõde võtma ja need 3 aastat, nui neljaks, alati välja pigistama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 11:57; 15.03 21:39; 15.03 22:11; 15.03 23:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 22:11,sa oled mingi mega kibestunud eit ? Kui sul on laps siis minul on küll sinu lapsest kahju!!!

Ma ei saa aru milles probleem on kui ema on lapsega kodus kuni laps saab 3 aastaseks.
See on lapsele supper hea kui ta saab emaga kodus olla mitte ei pea juba 1,6 aastaselt lastkas olema hommikust-õhtuni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.03 21:46; 15.03 22:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kägu 22:11,sa oled mingi mega kibestunud eit ? Kui sul on laps siis minul on küll sinu lapsest kahju!!!

Ma ei saa aru milles probleem on kui ema on lapsega kodus kuni laps saab 3 aastaseks.
See on lapsele supper hea kui ta saab emaga kodus olla mitte ei pea juba 1,6 aastaselt lastkas olema hommikust-õhtuni.[/tsitaat]

tänan muretsemast. mul on laps ja täitsa elus isegi…

muidugi on super, kui ema saab lapsega kodune olla, aga seda mitte üle isa laiba/infarkti. kuskilt maalt peab ka naine oma jalad kõhu alt välja võtma ja mõtlema, kas saab ehk ka ise millegagi oma meest aidata. kui rahaline seis muud elu ei võimalda. siin jääb mulje, et laps süles, vaadatakse ainult, kuidas mees end infarkti poole rassib…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.03 11:57; 15.03 21:39; 15.03 22:11; 15.03 23:15;
To report this post you need to login first.

Tuttav lugu, kui mehe jaoks on rahaline seis olulisem kui naise jaoks. Meil sama, selle vahega, et mõlemad teenime üle eesti keskmise tublisti ning olukord on kestnud kümme aastat. See ei ole lihtsalt nälja peletamiseks raha teenimine, selline on minu mehe elustiil ja mõte, ta kohe peab end segi rassima ja muudkui räägib mulle, kuidas ta meie nimel pingutab – samas ostab vaba raha eest kinnisvara ning tahab osta ATV-d. Mina ei vajanud maja, kus me elame, mina oleks hakkama saanud ka korteris, mis mul juba olemas oli, kui kohtusime – aga mehel on vaja maja, paremaid autosid, tagavararaha pangas ning veel miljonit asja. See ei lõpe hästi, hoiatan sind. Meil oli alguses väga soe suhe, kõik kadestasid meie läbisaamist ning üksteisest hoolimist. Nüüd me praktiliselt enam ei räägi mehega – no millal? Tuleb töölt, sööb, hakkab jälle tööle. Mõnel õhtul teeb töötamisse pausi – siis läheb ja spordib. Nädalavahetustel on ehk ühe päeva perega. Murest rääkinud olen aastaid ja aastaid, aga mees solvub – tema ju pere nimel … oh.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Paaris ja ometi üksinda…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.