Esileht Pereelu ja suhted Paariteraapia

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )

Teema: Paariteraapia

Postitas:
Kägu

Mõnel inimesel võib tõesti vaja minna, aga mina neisse ei usu.

🙂 OK aitäh, et teada andsid 🙂 õnneks võõras kägu ei tee otsuseid selle põhjal, millesse sina usud või mitte

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga hea artikkel ülemõtlemisest ja raha raiskamisest. Tasuline variant, aga kellel lugemisõigus, siis kasutage.

https://maaleht.delfi.ee/artikkel/96154891/tiina-laanem-loputu-analuusimine-mojub-lopuks-vaimsele-tervisele-halvasti

+3
0
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Täitsa põnev on teada saada, et paariteraapiat peetakse “raharaikamiseks ja kristallidega ravimiseks”.

Kas niiviisi arvajal pole julgust/raha/pealehakkamist nõustaja juurde minna, seda ma ei tea.

Küll tean aga, et paariterapeut on superabimees kui paarisuhe sassis. NaabriMaali või südamesõbranna niiviisi abistada ei oska.

Ja igale ikka oma – kes raginal lahku, kes proovib koolitatud abiga oma suhet taastada.

Vaba maa

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sooviksime mehega minna paariteraapiasse. Tahaksime oma suhet parandada, enne kui on hilja.

Keda teie soovitaksite või kellelt olete ise abi saanud.

Asukoht võiks olla Tallinnas.

Elukogemus näitab, et suhe, mis vajab teraapiat, pole õige suhe ja lõpeb nagunii. Normaalses suhtes saadakse suheldud ja asjad räägitud.

+2
-5
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Käisime paariteraapias. Järgnes kiire lahkuminek.

Idee tuli kusjuures mehelt ja ta käis kõigepealt üksi terapeudiga vestlemas. Ja valetas tollele silmad-suud täis.

Võib-olla oli vilets terapeut (no tegelikult oligi ju, kui tulemuse põhjal otsustada), aga toona oli ta üks tuntumaid ja võttis sageli meedias sõna.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sooviksime mehega minna paariteraapiasse. Tahaksime oma suhet parandada, enne kui on hilja.

Keda teie soovitaksite või kellelt olete ise abi saanud.

Asukoht võiks olla Tallinnas.

Elukogemus näitab, et suhe, mis vajab teraapiat, pole õige suhe ja lõpeb nagunii. Normaalses suhtes saadakse suheldud ja asjad räägitud.

Sul on üsna sitt elukogemus.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sooviksime mehega minna paariteraapiasse. Tahaksime oma suhet parandada, enne kui on hilja.

Keda teie soovitaksite või kellelt olete ise abi saanud.

Asukoht võiks olla Tallinnas.

Elukogemus näitab, et suhe, mis vajab teraapiat, pole õige suhe ja lõpeb nagunii. Normaalses suhtes saadakse suheldud ja asjad räägitud.

Sul on üsna sitt elukogemus.

Mul on kogemus tõesti suhtega, mis vajas teraapiat ja see oli aja ning raha raiskamine. Teine suhe on kestnud väga pikalt ilma igasuguse teraapiata, sest koos on õiged inimesed ja midagi pole vaja endas ega teises muuta. See ei tähenda, et meil poleks tülisid või lahkarvamusi, kuid me suudame need sujuvalt lahendada. Me sobime inimesena esimesest hetkest peale. Soovitaks teistelgi sellest lähtuda ja mitte raisata oma elu vale inimese ning teraapiate peale.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sooviksime mehega minna paariteraapiasse. Tahaksime oma suhet parandada, enne kui on hilja.

Keda teie soovitaksite või kellelt olete ise abi saanud.

Asukoht võiks olla Tallinnas.

Elukogemus näitab, et suhe, mis vajab teraapiat, pole õige suhe ja lõpeb nagunii. Normaalses suhtes saadakse suheldud ja asjad räägitud.

Sul on üsna sitt elukogemus.

Mul on kogemus tõesti suhtega, mis vajas teraapiat ja see oli aja ning raha raiskamine. Teine suhe on kestnud väga pikalt ilma igasuguse teraapiata, sest koos on õiged inimesed ja midagi pole vaja endas ega teises muuta. See ei tähenda, et meil poleks tülisid või lahkarvamusi, kuid me suudame need sujuvalt lahendada. Me sobime inimesena esimesest hetkest peale. Soovitaks teistelgi sellest lähtuda ja mitte raisata oma elu vale inimese ning teraapiate peale.

Mu kaaslane ei ole mulle vale, aga ka kõige paremates suhetes on probleeme. See võib olla tingitud millest iganes, see ei pruugi olla üldse seotud suhtega vaid teiste probleemidega.
Meie oleme mõlemad väga kanged ja me vajame veidi juhendamist. Suures pildis on meil kõik hästi – ühised maailmavaates ja ühine suund.

+4
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tassi raha terapeudile, käime hoopis spaas või looduses või toetame vanaema selle rahaga. Terapeudid otsigu lolle.

+4
-7
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei tassi raha terapeudile, käime hoopis spaas või looduses või toetame vanaema selle rahaga. Terapeudid otsigu lolle.

Aga küsimus ei olnudki sulle.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sooviksime mehega minna paariteraapiasse. Tahaksime oma suhet parandada, enne kui on hilja.

Keda teie soovitaksite või kellelt olete ise abi saanud.

Asukoht võiks olla Tallinnas.

Elukogemus näitab, et suhe, mis vajab teraapiat, pole õige suhe ja lõpeb nagunii. Normaalses suhtes saadakse suheldud ja asjad räägitud.

Sul on üsna sitt elukogemus.

Mul on kogemus tõesti suhtega, mis vajas teraapiat ja see oli aja ning raha raiskamine. Teine suhe on kestnud väga pikalt ilma igasuguse teraapiata, sest koos on õiged inimesed ja midagi pole vaja endas ega teises muuta. See ei tähenda, et meil poleks tülisid või lahkarvamusi, kuid me suudame need sujuvalt lahendada. Me sobime inimesena esimesest hetkest peale. Soovitaks teistelgi sellest lähtuda ja mitte raisata oma elu vale inimese ning teraapiate peale.

Mu kaaslane ei ole mulle vale, aga ka kõige paremates suhetes on probleeme. See võib olla tingitud millest iganes, see ei pruugi olla üldse seotud suhtega vaid teiste probleemidega.

Meie oleme mõlemad väga kanged ja me vajame veidi juhendamist. Suures pildis on meil kõik hästi – ühised maailmavaates ja ühine suund.

Aga seda ma ju ütlengi, et ükskõik milliseid probleeme peab saama arutada ja lahendada oma partneriga, muidu pole väga mõtet ja ei aita siin ka teraapia. Elu koosnebki ainult probleemide lahendamisest. Aga eks igaüks otsustab ise, mis tema jaoks oluline on, ja kas ta viib raha terapeudile.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sooviksime mehega minna paariteraapiasse. Tahaksime oma suhet parandada, enne kui on hilja.

Keda teie soovitaksite või kellelt olete ise abi saanud.

Asukoht võiks olla Tallinnas.

Elukogemus näitab, et suhe, mis vajab teraapiat, pole õige suhe ja lõpeb nagunii. Normaalses suhtes saadakse suheldud ja asjad räägitud.

Sul on üsna sitt elukogemus.

Mul on kogemus tõesti suhtega, mis vajas teraapiat ja see oli aja ning raha raiskamine. Teine suhe on kestnud väga pikalt ilma igasuguse teraapiata, sest koos on õiged inimesed ja midagi pole vaja endas ega teises muuta. See ei tähenda, et meil poleks tülisid või lahkarvamusi, kuid me suudame need sujuvalt lahendada. Me sobime inimesena esimesest hetkest peale. Soovitaks teistelgi sellest lähtuda ja mitte raisata oma elu vale inimese ning teraapiate peale.

Mu kaaslane ei ole mulle vale, aga ka kõige paremates suhetes on probleeme. See võib olla tingitud millest iganes, see ei pruugi olla üldse seotud suhtega vaid teiste probleemidega.

Meie oleme mõlemad väga kanged ja me vajame veidi juhendamist. Suures pildis on meil kõik hästi – ühised maailmavaates ja ühine suund.

Aga seda ma ju ütlengi, et ükskõik milliseid probleeme peab saama arutada ja lahendada oma partneriga, muidu pole väga mõtet ja ei aita siin ka teraapia. Elu koosnebki ainult probleemide lahendamisest. Aga eks igaüks otsustab ise, mis tema jaoks oluline on, ja kas ta viib raha terapeudile.

Konkreetselt omavahelisi ja koduga seonduvaid probleemid me saame ilusti lahendatud, see ei olegi meil mureks.
Meil vahel kipuvad mingisugused vestlused tuliseks. Tegelikult, isegi mitte vahel vaid tihti. Viimased paar kuud juba on meil see probleem. Me kumbki ei saa aru, kuidas me jõuame tülini, kuigi me mõlemad tegelikult tülitseda ei taha. Me muidugi ei sõima teineteist ja ta ei ütle mulle kunagi halvasti, aga ebameeldiv on see ikka.
Eks me mõlemad oleme liimist lahti.

Ma lihtsalt ei oska seda lahendada ja mul on tunne, et me vajame pisut abi, inimeselt kes on neutraalne.
Meil on kõik on muidu väga hästi, ma ei tahaks kedagi teist, aga need pinged kasvavad üle pea.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me sooviksime mehega minna paariteraapiasse. Tahaksime oma suhet parandada, enne kui on hilja.

Keda teie soovitaksite või kellelt olete ise abi saanud.

Asukoht võiks olla Tallinnas.

Elukogemus näitab, et suhe, mis vajab teraapiat, pole õige suhe ja lõpeb nagunii. Normaalses suhtes saadakse suheldud ja asjad räägitud.

Sul on üsna sitt elukogemus.

Mul on kogemus tõesti suhtega, mis vajas teraapiat ja see oli aja ning raha raiskamine. Teine suhe on kestnud väga pikalt ilma igasuguse teraapiata, sest koos on õiged inimesed ja midagi pole vaja endas ega teises muuta. See ei tähenda, et meil poleks tülisid või lahkarvamusi, kuid me suudame need sujuvalt lahendada. Me sobime inimesena esimesest hetkest peale. Soovitaks teistelgi sellest lähtuda ja mitte raisata oma elu vale inimese ning teraapiate peale.

Mu kaaslane ei ole mulle vale, aga ka kõige paremates suhetes on probleeme. See võib olla tingitud millest iganes, see ei pruugi olla üldse seotud suhtega vaid teiste probleemidega.

Meie oleme mõlemad väga kanged ja me vajame veidi juhendamist. Suures pildis on meil kõik hästi – ühised maailmavaates ja ühine suund.

Aga seda ma ju ütlengi, et ükskõik milliseid probleeme peab saama arutada ja lahendada oma partneriga, muidu pole väga mõtet ja ei aita siin ka teraapia. Elu koosnebki ainult probleemide lahendamisest. Aga eks igaüks otsustab ise, mis tema jaoks oluline on, ja kas ta viib raha terapeudile.

Konkreetselt omavahelisi ja koduga seonduvaid probleemid me saame ilusti lahendatud, see ei olegi meil mureks.

Meil vahel kipuvad mingisugused vestlused tuliseks. Tegelikult, isegi mitte vahel vaid tihti. Viimased paar kuud juba on meil see probleem. Me kumbki ei saa aru, kuidas me jõuame tülini, kuigi me mõlemad tegelikult tülitseda ei taha. Me muidugi ei sõima teineteist ja ta ei ütle mulle kunagi halvasti, aga ebameeldiv on see ikka.

Eks me mõlemad oleme liimist lahti.

Ma lihtsalt ei oska seda lahendada ja mul on tunne, et me vajame pisut abi, inimeselt kes on neutraalne.

Meil on kõik on muidu väga hästi, ma ei tahaks kedagi teist, aga need pinged kasvavad üle pea.

See on normaalne, et inimesed vaidlevad, arutlevad, väitlevad. Sellest ei peaks tekkima tüli ega mingil juhul halb enesetunne või partneri ignoreerimine. Mille peale tekib halb enesetunne? Kui selle peale, et partner ei arva samamoodi? Maailmavaated peavad sobima – see ongi ühine nägemus elust – nõustaja ei ütle teile nagunii oma arvamist, vaid on kuulaja rollis. Kui vaidlused on maailmavaatelised, siis see ei ole õige inimene kahjuks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kõik on muidu väga hästi, ma ei tahaks kedagi teist, aga need pinged kasvavad üle pea.

Pinged võivad hakata kasvama kasvõi kõrgest vererõhust ja kroonilistest haigustest, et inimene ei saagi aru, nagu midagi on mäda,tihti kõrget vererõhku ei tunnetata ja sealt võibki nooruses mõnus kaaslane äkki muutuda. Lihtlabane vananemine. Või probleemid tööl, peres. Ka pandeemia ja sõda on omamoodi proovikiviks paljudes peredes, tervis, majanduslik olukord jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

 

See on normaalne, et inimesed vaidlevad, arutlevad, väitlevad. Sellest ei peaks tekkima tüli ega mingil juhul halb enesetunne või partneri ignoreerimine. Mille peale tekib halb enesetunne? Kui selle peale, et partner ei arva samamoodi? Maailmavaated peavad sobima – see ongi ühine nägemus elust – nõustaja ei ütle teile nagunii oma arvamist, vaid on kuulaja rollis. Kui vaidlused on maailmavaatelised, siis see ei ole õige inimene kahjuks.

[/quote]
Ma ju ütlesin, et meil lähevad vestlused liiga tuliseks. Meil ei ühti KÕIK asjad, ikka erimeelsusi. Ja need ei puuduta maailmavaateid, nagu ma ütlesin, siis need meil ühtivad.
Nõustaja ei ole ainult kuulaja rollis, ma olen käinud psühholoogi juures ja tean kuidas see seal käib.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on kõik on muidu väga hästi, ma ei tahaks kedagi teist, aga need pinged kasvavad üle pea.

Pinged võivad hakata kasvama kasvõi kõrgest vererõhust ja kroonilistest haigustest, et inimene ei saagi aru, nagu midagi on mäda,tihti kõrget vererõhku ei tunnetata ja sealt võibki nooruses mõnus kaaslane äkki muutuda. Lihtlabane vananemine. Või probleemid tööl, peres. Ka pandeemia ja sõda on omamoodi proovikiviks paljudes peredes, tervis, majanduslik olukord jne.

Tundub jah, et meil on mingi väline probleem ja sellest ka tüli.
Kas see on mööduv või ma peaksin muretsema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub jah, et meil on mingi väline probleem ja sellest ka tüli.
Kas see on mööduv või ma peaksin muretsema?

Ma pole arst ega oska hinnata, kas see on mingi tervisehäire ja kas mööduv. Minu arvates peaks välistama kõik terviseprobleemid ja mured, mis võivad stressi tekitada. Vanuse kasvades hakkab muresid ja hädasid rohkem olema, mitte vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub jah, et meil on mingi väline probleem ja sellest ka tüli.

Kas see on mööduv või ma peaksin muretsema?

Ma pole arst ega oska hinnata, kas see on mingi tervisehäire ja kas mööduv. Minu arvates peaks välistama kõik terviseprobleemid ja mured, mis võivad stressi tekitada. Vanuse kasvades hakkab muresid ja hädasid rohkem olema, mitte vähem.

Ei, ei pidanud seda silmas. Ma pidasin silmas, et kas sellised nääklemised on ise mööduvad kui teised probleemid lahenevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub jah, et meil on mingi väline probleem ja sellest ka tüli.

Kas see on mööduv või ma peaksin muretsema?

Ma pole arst ega oska hinnata, kas see on mingi tervisehäire ja kas mööduv. Minu arvates peaks välistama kõik terviseprobleemid ja mured, mis võivad stressi tekitada. Vanuse kasvades hakkab muresid ja hädasid rohkem olema, mitte vähem.

Ei, ei pidanud seda silmas. Ma pidasin silmas, et kas sellised nääklemised on ise mööduvad kui teised probleemid lahenevad.

Kui olete sobiliku terapeudi leidnud ja töö ära teinud, tule ütle meile. Ei ole ma selgeltnägija, aga sellegipoolest olen kindel, et mida pikemat aega on koos oldud, seda parem on tulemus. Eks ikka põhjusega on elatud üle rasked ajad, miks siis nüüd ei peaks. Pealegi on inimestel soovi rohkem pingutada, kui kaalul on nii suur asi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tundub jah, et meil on mingi väline probleem ja sellest ka tüli.

Kas see on mööduv või ma peaksin muretsema?

Ma pole arst ega oska hinnata, kas see on mingi tervisehäire ja kas mööduv. Minu arvates peaks välistama kõik terviseprobleemid ja mured, mis võivad stressi tekitada. Vanuse kasvades hakkab muresid ja hädasid rohkem olema, mitte vähem.

Ei, ei pidanud seda silmas. Ma pidasin silmas, et kas sellised nääklemised on ise mööduvad kui teised probleemid lahenevad.

Kahjuks on olemas võimalus, et need nääklemised kujunevad uueks suhtemustriks. Samamoodi on võimalik, et näiteks terviseprobleemid süvenevad ja jäävad. Kõik on võimalik, aga kui mitte midagi ette ei võta, on halvad stsenaariumid tõenäosemad.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee nii nagu enda sisetunne ütleb. Kui tundub, et teraapia võib aidata, siis tuleb see tee ette võtta. Ei ole ikka päris nii, et paariteraapiat vajavad need, kes lõpuks lahku lähevad. Kõikidel on mingid mustrid oma päritoluperest või alateadlikud ülereageerinud teatud päästikutele, mis võivad suhet õõnestada. Paariteraapia aitab tihti avada tausta ja neid reaktsioone, mistõttu saab teist paremini mõista ja käitumist paremini reguleerida. Ma tean küll reaalselt mitut paari, kelle puhul see on aidanud rahumeelsema probleemide lahendamise või parema teineteise mõistmiseni. Ühed vaatamata sellele läksid lahku, neil oli juba 15 aastat saagimist ja koledaid tülisid selja taga. Polnud midagi lõpuks pãästa, elasid kui võõrad ühe katuse all. On nii- ja naasuguseid näiteid. Ehk oleneb ka terapeudist muidugi, aga ei tasu seda abi alahinnata. Jõudu probleemidega silmitsi seismisel ja lahenduste otsimise püüdlustel.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seda ma ju ütlengi, et ükskõik milliseid probleeme peab saama arutada ja lahendada oma partneriga, muidu pole väga mõtet ja ei aita siin ka teraapia. Elu koosnebki ainult probleemide lahendamisest. Aga eks igaüks otsustab ise, mis tema jaoks oluline on, ja kas ta viib raha terapeudile.

Miks sa nii hirmsasti sellele rahale keskendud? Kõik inimesed ei ole super eneseväljendamises, enese kehtestamises; see ei tähenda, et nad ei võiks teineteist armastada või neil poleks lootustki koos olla.
Kõigil pole rahapuudus nii suur probleem, nagu sinul ja ei ole midagi imelikku, kui natuke enda ja kaaslase heaks kulutada.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie oleme käinud pereteraapias, sest mehel oli depressioon ja ta muutus kurjaks, oli palju tülisid sellepärast. Ravimid aitasid, aga ikkagi oli vaja harutada neid teemasid, mis teda kurjaks ajasid. Samas tean ka paare, kes on käinud teraapias olenemata sellest, et neil on hea suhe, aga nad tahavad, et see oleks veel parem pärast mitukümmend aastat koos olemist. Või siis paar, kelle väga hea suhe muutus pärast laste saamist ja selgus, et neil on mõnedes lastekasvatamise küsimustes erinevad nägemused. Eespool keegi ütles, et siis peaks enamvähem kohe lahku minema, sest pole õige inimesega koos, aga see on ikka väga mustvalge lähenemine. Kui peres on lapsed, siis nende pärast tasub ikka pingutada, mitte esimeste pingete tekkimisel lahku minna. Paraku seda ei saa alati ette näha, milliseks muutuvad inimesed ja milliseks peredünaamika, kui lapsed sünnivad. Võib küll enne laste saamist mingid põhilised asjad läbi rääkida, aga kui kummalgi pole lapsi, siis nad isegi ei tea, mis võib hakata omavahelisi pingeid tekitama. Ilmnevad alateadvuslikud käitumismustrid, millest sa isegi teadlik polnud.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga seda ma ju ütlengi, et ükskõik milliseid probleeme peab saama arutada ja lahendada oma partneriga, muidu pole väga mõtet ja ei aita siin ka teraapia. Elu koosnebki ainult probleemide lahendamisest. Aga eks igaüks otsustab ise, mis tema jaoks oluline on, ja kas ta viib raha terapeudile.

Miks sa nii hirmsasti sellele rahale keskendud? Kõik inimesed ei ole super eneseväljendamises, enese kehtestamises; see ei tähenda, et nad ei võiks teineteist armastada või neil poleks lootustki koos olla.

Kõigil pole rahapuudus nii suur probleem, nagu sinul ja ei ole midagi imelikku, kui natuke enda ja kaaslase heaks kulutada.

Mina rääkisin enda elukogemusest, teiste kogemused võivad olla teistsugused, mis ongi loogiline. Raha puudumisest pole ma rääkinud, see on meelevaldne järeldus.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina rääkisin enda elukogemusest, teiste kogemused võivad olla teistsugused, mis ongi loogiline. Raha puudumisest pole ma rääkinud, see on meelevaldne järeldus.

Kui sa pole terapeudi juures käinud, siis ei saa sinu elukogemus olla selline, et see käik on mõttetu raha mahaviskamine.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei, ei pidanud seda silmas. Ma pidasin silmas, et kas sellised nääklemised on ise mööduvad kui teised probleemid lahenevad.

Tihtipeale jah, on. Stressirohkem olukord kipub inimesi tülli ajama. Kui endal on sees halb olla, siis hakkavad kõik asjad ärritama, sh partner. Üsna levinud on seegi, et probleemid ühes valdkonnas/inimesega kantakse üle teisele, kõige sagedamini oma lähedasele, kuna too on lihtsasti kättesaadav ja tekib turvatunne, et “temale ju ikka võib”. Ehk et, kui tööl on olnud tüli, siis tuleb inimene koju ja hakkab võtma ka oma partneri kallal, kõiksugu pisiasjade pärast.

Enda abikaasale olen tavaliselt öelnud, kui mul oli kehv päev ja siis ta suhtub mõistvalt, et naine täna pahuram kui harilikult. Samas ei tohi lähedane inimene muutuda sinu süljekausiks.

Mina terapeutidesse ei usu. Täiskasvanud inimest jutustamisega ei muuda. Selleks peab olema mingi eriti suur krahh või plahvatuslik elumuutus, et ta ennast täiesti uueks muutma hakkaks. Suure pingutusega pisut aega võib ta ju üritada olla teistsugune inimene, kuid varsti vajub jälle endiseks tagasi.

Olen ise 28 aastat oma abikaasaga koos, täitsa õnnelikult. Terapeute pole kunagi kasutanud. Räägime omavahel palju, vaidleme ka erimeelsustel olles palju. Kuid me ei hakka mitte kunagi teise arusaamu maha tegema, ei hakka solvama ega lähe isiklikuks. Nt kui ühele ei meeldi teise valitud tapeet, siis ta ei ütle midagi stiilis, “Äh mis sina tobuke ka tead!” Vaid kuulutab selle asemel selgelt: “Mulle ei meeldi!” St, ta ei lähe isiklikuks ega hakka solvama. Olen väga palju kohanud tuttavate suhtlemist juhuslikult jälgides just niisugust suhtlusstiili, kus vaidlustes kiputakse teist kohe solvama, alavääristama, pööritatakse tema argumentide peale silmi jne. Ja siis kurdetakse, et näe, ma ei tohigi oma arvamust avaldada! Tegelikult tohtis küll, küsimus hoopis selles, mismoodi ta seda tegi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina rääkisin enda elukogemusest, teiste kogemused võivad olla teistsugused, mis ongi loogiline. Raha puudumisest pole ma rääkinud, see on meelevaldne järeldus.

Kui sa pole terapeudi juures käinud, siis ei saa sinu elukogemus olla selline, et see käik on mõttetu raha mahaviskamine.

Aga on ju kogemus, et halba suhet teraapiaga ei muuda. Tagantjärgi oli mõttetu aega ja raha teraapiale ja valele inimesele kulutada. Elus tulevad ette igasugused probleemid ja inimesed peavad neid suutma omavahel lahendada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga on ju kogemus, et halba suhet teraapiaga ei muuda. Tagantjärgi oli mõttetu aega ja raha teraapiale ja valele inimesele kulutada

Okei, ajasin köod sassi. Arvasin, et oled see, kes pole teraapiat proovinud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen elu jooksul psühholoogide juures käinud nii et vähe pole. Küll üksi, küll lastega, küll mehega. Laste puhul näen mõtet, sest lapsevanemaks ei sünnita ja vahel on vaja abi. Olen väga palju abi saanud ja võin mitu imelist spetsialisti üles lugeda. Üksi olen ka käinud lapsepõlve traumasid lahti kasvamas ja taas abi saanud ja ülitänulik selle eest olnud. Aga…paarisuhe. Siin nõustun ühe eelneva käoga- kui mees teeb ettepaneku paariteraapiasse minna, on aeg lahku minna. Käisime ka paarina pereterapeudi juures. Ok, lühiajaliselt korraks oli abiks. Jah, õpetas nägema asju teise nurga alt. 5 aastat hiljem olen ikkagi jõudnud apaatsesse olekusse, kus lahkumineku ideed on rohkem kui 1-3 korda veeretatud…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisime paariteraapias. Järgnes kiire lahkuminek.

Idee tuli kusjuures mehelt ja ta käis kõigepealt üksi terapeudiga vestlemas. Ja valetas tollele silmad-suud täis.

Võib-olla oli vilets terapeut (no tegelikult oligi ju, kui tulemuse põhjal otsustada), aga toona oli ta üks tuntumaid ja võttis sageli meedias sõna.

Mina usun, et paariteraapiast võib kasu olla, kuid ka mina tean oma abielu lõpulugu, kus mees kasutas lahkumineku õigustamiseks terapeuti. Mehe reaalsus oli hoopis teine, reaaselt valetas, tegelikult õigustas, miks tema jaoks on õigustatud kõrvalsuhte loomine ok ning mingi hetk ka siis lahutus. Ma usun, et kui mõlemad oleks olnud siirad, oleks soovinud suhet paremaks, mitte tõestada, et teine pool on nõme, siis oleks sellest teraupeudist kindlasti kasu olnud, sest ta oli väga hea.
Küll tean ka mina terapeuti, kes on ise oma eluga väga sassis, ta teoorias oskab head nõud anda ja suunata, kuid maailmapilt on sassis, seega usun ma, et tema paarid lähevad kogu selle protsessiga metsa. Kuid kuna ma ikkagi tema juures pole käinud, siis mine tea.
Aga minu arvates on see ilus, et kui kaks inimest soovivad mõlemad head suhet ja soovivad seda teraapias paremaks luua, siis võib sel suurepärased tulemused olla. Võimalik, et õpitakse paremini suhtlema, mõistma, teisega arvestama, ka enda vajadusi väljendatakse, viimase eest ka mõistlikul määral seistakse.
Sellega olen nõus, et teraapia võib olla kehv investeering, sest toob esile paljud peidetud probleemid, siis võib tulla arusaamine, et elatakse koos täiesti vale inimesega. Väga keeruline võib ka olla enda tegude ja mustrite otsa vaatamine, saada aru, et ka sina pole alati parim olnud. Kalliks võib ka kujuneda, sest terapeutide hinnad on kõrged, lihtsam oleks tasuta raamatukogust suhteraamatuid lugeda ning vaba raha ühistesse positiivsetesse tegemistesse investeerida.
On üks reegel! Kui mõlemad soovivad tõesti paaris paremat suhet just omavahel, siis õnnestub see kindlasti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Paariteraapia