Esileht Pereelu ja suhted Paariteraapia

Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )

Teema: Paariteraapia

Postitas:
Kägu

Psühholoogid võivad aidata, kuid samahästi kahjuks võivad olukorra hoopiski veelgi hullemaks teha.

Praeguses psühholoogiavoolus valitseb uskumus, et inimene tuleb võimalikult suurelt “lahti võtta” – ehk teisisõnu tähendab see, et inimest pinnitakse senikaua, kuni ta hakkab oma mälusoppidest üles kaevama enda elu kõige kehvemaid mälestusi/sündmusi. Kui inimene, kes tuli kohale tegusa ja naeratavana, on nüüd saadud pisaraisse ja suunatud “tunnistama”, et “Kogu mu elu on olnud üksainus suur vale! siis peab nii mõnigi psühholoog seda justkui oma töövõiduks. Ja ta kiidab võidukalt, et “Näe, lõpuks ometigi julged tunnistada tõde!”

Ent see võib olla tõde… aga ei pruugi. Olgem ausad, psühholoog teab sinu elust vaid täpselt niipalju, kui sina ise temale räägid. Ja kuidas räägid. Ning selle alusel teeb väga põhjapanevad järeldused. Sind on ta näinud sinu elu jooksul ühtekokku 0,00001 protsenti ajast, mil oled olemas olnud ja iga päev tegutsenud. Psühholoog paneb sinu jutu ja põgusate kohtumisseansside jooksul oma peas kiiresti mingi pildi kokku, millest siis kinni hoiab. Ent inimese elu on märksa keerulisem.

Teiseks. Lahtikistud inimene tuleb nüüd ka uuesti kokku panna. Ei ole nii, et kisun ta lahti ja küll ta siis iseenesest uuesti kokku kasvab! Meist eranditult kõigil on aastakümnete jooksul elus kindlasti tekkinud keerulisi olukordi, me oleme elanud üle reetmisi, pettumusi, kogenud solvumisi ja alandust. Igal elusolendil on tegelikult olemas enesetervendamismehhanismid, nii ka inimese hingel: ta suudab enamikust tavaelus kogetud muredest välja tulla tervena ja kogemuse võrra rikkamana.

Ja nüüd kaevab psühholoog välja mingid 20 aasta tagused detailid, kus klassiõde olevat vaadanud sind põlgliku näoilmega või ema olevat jätnud sind ilma magustoidust, sunnib sind neid meenutama, kuni sa enam muule ei suudagi mõtelda ja need hakkavad tunduma sulle endalegi sinu elu tohutult mõjutavatena, takerdud neisse ja hakkad neid üha uuesti peas kerima. Selle arvelt jääb su praegune elu aga seisma, tekivad uued probleemid. Kellele seda vaja on?

Ehk siis – psühholoog/terapeut, kes hakkab inimestes urgitsema ja armastab neid kangesti “lahti võtta”, peaks suutma nad pärast seda ikka kokku panna ka! Paljud seda ei suuda, või siis teevad seda ebamõistlikult kaua.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega olen nõus, et teraapia võib olla kehv investeering, sest toob esile paljud peidetud probleemid, siis võib tulla arusaamine, et elatakse koos täiesti vale inimesega. Väga keeruline võib ka olla enda tegude ja mustrite otsa vaatamine, saada aru, et ka sina pole alati parim olnud.

Minu meelest (ka) nendel juhtudel on teraapia just asja ette läinud.
Võibolla inimesed oleks ilma selleta jäänud virelema halba suhtesse või uusi luues ka neid lõhkuma, kuna ei oska oma mustreid näha

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega olen nõus, et teraapia võib olla kehv investeering, sest toob esile paljud peidetud probleemid, siis võib tulla arusaamine, et elatakse koos täiesti vale inimesega. Väga keeruline võib ka olla enda tegude ja mustrite otsa vaatamine, saada aru, et ka sina pole alati parim olnud.

Minu meelest (ka) nendel juhtudel on teraapia just asja ette läinud.

Võibolla inimesed oleks ilma selleta jäänud virelema halba suhtesse või uusi luues ka neid lõhkuma, kuna ei oska oma mustreid näha

Minu arvates ka hästi kulutatud raha. Kas parem on tegeleda siis pidevalt tagajärjega, aga mitte põhjusega? Kõik hakkabki enda tegudele ja mustritele otsa vaatamisest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga keeruline võib ka olla enda tegude ja mustrite otsa vaatamine, saada aru, et ka sina pole alati parim olnud.

Justnimelt seda hea paariterapeut teebki. Enamasti on inimestel suhtumine “MINUGA on kõik korras, kui tema ennast muudaks, teeks rohkem/vähem nii ja naa, oleks teistsugune, siis poleks mingit probleemi”. Enamasti see ei päde ja inimestel ongi vaja otsa vaadata ka sellele, et ca pool probleemist istub tegelikult tema tooli peal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öeldakse, et paariteraapia annab alati tulemuse – vahel on selleks tulemuseks lihtsalt paari lahkuminek, sest päevakorrale tulevad teemad mida on aastaid alla surutud ja kõik ei tulegi sellega toime.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Öeldakse, et paariteraapia annab alati tulemuse – vahel on selleks tulemuseks lihtsalt paari lahkuminek, sest päevakorrale tulevad teemad mida on aastaid alla surutud ja kõik ei tulegi sellega toime.

Ma küll ei ole kuulnud kedagi sellist asja ütlevat. Pigem öeldakse, et tihtipeale paariteraapial pole tulemust (ehk suhte päästmise mõttes) ja ainuke, mis üle jääb, ongi rahuliku lahkumineku teraapia. Sest inimesed tulevad liiga hilja, liiga katki ja pahuksis on kogu suhe, et sealt veel midagi päästa oleks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vähendab meeste eelarvamust, et niikuinii on naised kestis

Palun vabandust, aga mida see ‘naised kestis’ tähendab?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen TA.

Ma täna sain aru, et meil ei ole vaja paariteraapiat, vaid mu mehel on vaja teraapiat. Mulle tundub, et tal on tekkinud kerge depressioon. Ja tõenäoliselt selle pärast meil ongi probleemid. Eks tal on töömured jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Psühhiaater on kindlasti abiks, teiste juurde võib minna siis kui ülearust vaba aega sisustada tahab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 61 kuni 69 (kokku 69 )


Esileht Pereelu ja suhted Paariteraapia