Esileht Väikelaps Pääs lasteaia siseruumidesse?

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Pääs lasteaia siseruumidesse?

Postitas:

Kas teie pääsete oma lapse lasteaia siseruumidesse? Kas Te olete rahul sellega? Asukoht

Meie lasteaias pääsevad lapsevanemad lasteaia siseruumidesse ja nädalas korra trehvan mõne maskita lapsevanema otsa… olen märkuse teinud, mõni pobiseb midagi vastuseks , teine sõimab näo täis, kolmas nagu ei kuulekski.

Tänaste numbrite ja ükskõiksete vanemate pärast pooldaksin, et vanemad lasteaia siseruumidesse ei pääseks.

Tartumaa

 

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil (Tallinnas) saavad majja vaid sõimerühma vanemad, teised mitte. Loomulikult ainult maskiga. Miks peaks üldse nädalas korra majja sisse saama? Saab ju ka ilma hakkama. Mis teha kui ajad on nii keerulised.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:07; 28.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastikud on need maskita käijad!!! Kui endast ei hooli, siis võiks vähemalt teistest hoolida.

Ma kirjutaks direktorile sellest murest.  Meil ei ole terve õppeaasta vanemad sisse saanud ja pole midagi hullu sellest. Sõime omad said ka ainult alguses harjutamise ajal ja siis pidid ka rangelt maskides olema.

+15
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Justkui lapsed ei levitaks viirust….

Tegelikult on see lasteaiateema üks suur tsirkus. Trenne teha ei tohi, aga terve aed sööb ühes söögisaalis nagunii…

Sisse vanemaid ei lubata, aga õpetaja ronib õue vanema nina alla jutustama.

Viimasel ajal kutsuvad noorema lapse õpetajad ise vanemad sisse nö jalatsite alale – nad ka väsinud laste riidesse aitamisest.

Piiranguid on vaja, aga natuke rohkem läbimõelduid ja asjalikke. Ja kui läheb leevendamiseks, siis ka läbimõeldult – mitte nagu praegu, et kõik kinni või kõik lahti…

Kallas nt karjus esimesena, et kas kohvikus hakkab viirus kell 19 levima, tegi 21ni lahti ja nüüd 18ni kinni….saa siis aru. Ja siis mingi teatrijuht leiab, et kuna teater ja kontsert on kultuur, mitte meelelahutus (wtf?), siis seal viirus ei levi, sest noh, kultuur ikkagi…

 

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lasteaias ei saa juba novembrist. Lapsevanematele väga mugav 🙂

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tartu.

Lapsevanemad majja ei pääse/ ei tohi minna alates oktoobrist. Septembris võis, kui mask oli ees. Vahepeal õpetajaga üle ukse räägime, tavaliselt siis, kui õpetaja on ise tahtnud midagi küsida. Muidu hõikab aknast, kui midagi vaja. Mul suured lapsed, ronivad ise teisele korrusele ja tulevad alla ka. Õpetaja neid alla saatma enamasti ei tule. Ma juba harjunud ja ei näegi vajadust rühma minna. Kui hakkan lasteaeda jõudma, helistan 5-10 min ette. Selleks ajaks on siis lapsed riides ja tulevad juba uksele vastu mulle .

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära vii siis oma last aeda, kui nii paaniliselt grippi kardad saada.

Igasuguste piirangute vastu olen olnud algusest peale ja need häirivad mind küll.

+1
-19
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Ära vii siis oma last aeda, kui nii paaniliselt grippi kardad saada.

Jälle need pooletoobised oma gripi jutuga. Kas aeg ei oleks juba lõpetada gripiga võrdlemine, numbrid erinevad juba ammu kordades.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sügise alguses ei lubatud lapsevanemaid sisse, siis aga tehti maskikohustus ja võib minna riietusruumi. Pole näinud ühtegi ilma maskita lapsevanemat. Rühmad siseruumides omavahel kokku ei puutu, ei süües, võimeldes ega muul ajal. Õues küll jagavad õueala.

Raplamaa

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina elan Rae vallas ja lasteaeda sisse ei lubata. Hindan väga õpetajaid, sest sõimelaste riietamine on päris suur lisaülesanne ja mul vanemana on tõesti mugav laps uksel üle anda. Lapsele ka õnneks selline süsteem sobib.

Tean tuttavaid nii Harjumaal kui Pärnumaal, kus lasteaeda lubatakse maskiga. Kokkulepe on, et lapse üle andmine ja võtmine käib kiiresti ja niisama lobisema ja mängima ei jää.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pika arutelu tulemusena olude sunnil lubatakse kuni riietusruumideni (2-korruseline maja, sh II sõim (2-3a) II korrusel, 3 treppi jne) ja lasteaiaõpetajana ütlen, et kahjuks rahul ei ole,

kõik me hakkame maskidest, piirangutest jne jne väsima aga oleme suutnud olla rühmi sulgemata (tõsi, üks töötaja andis positiivse proovi, toimus laustestimineaga kogu personal peale tema oli neg…töötab õhtuti-peseb pesu ja triigib st kokkupuuteid polnud töökaaslastega)

sest

mida päev edasi, seda vähem vanemaid kannab maski. Ei aita märkused ega suured sildid ustel…

Ilmselt ka desob vähem käsi, kuigi automaadid kõigi sissepääsude juures.

Ise kasutame kolleegidega oma rühma ruumidest väljas visiiri(n õp abi toitu tuues, ise metoodikakabinetis käies jne), vanematega (kui hädavajadus) suheldes meditsiinilist maski, oleme vaktsineeritud 1.süstiga ja 2.ootel, ühtki ühisüritust teiste rühmadega pole sügisest alates olnud, isegi mitte 2 rühma spordipäeva koos õues, jõulupeol osales rühm, töötajad+muusikaõpetaja ja direktor, kes filmis, isegi mitte jõuluvana, õues on iga rühm eraldi õue nurgas oma mänguväljakul…ei räägi põhjalikumast desost kui varem, nulltolerantsist nohu-köha puhul (koju nii laopsed kui töötajad). Mingeid kogunemisi tööväliseltki (jõuluõhtusöök jne) ei ole. Lapsevanemate koosolek oli õues ja hajutatult, ped nõukogu toimub saalis, visiirides…

st

teeme kõik mis võimalik.

Kevade saabudes on tõsine plaan siiski hakata lapsi vastu võtma (tõsi, valverühma avamisest kuni õpetaja abi saabumiseni peab õpetaja olenevalt rühmast lastega 1-1,5t õues olema) õues, üle juba anname pärast 17.00 õues(enne seda viiakse toast ära) st õpetaja abi aitab enne lahkumist õue…ja lahkuda tohib, kui on jäänud alla 1/2 rühma.

Ja loomulikult ootame haiguse vaibumist ja normaalset elu.

Kallid vanemad, peame vastu, kanname maski, teeme seda pisukestki, mis teha annab!

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 16:24; 28.02 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ped nõukogu toimub saalis, visiirides…

meie majas ainult zoomis, ei mingeid ped. koosolekuid saalis.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 12:07; 28.02 16:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie majas ainult zoomis, ei mingeid ped. koosolekuid saalis.

Meil on üldse 5 rühma st 10 õpetajat, muusikaõpetaja ja direktor…sh 2-3pensioniealist õpetajat ei ole eriti arvutisõbrad,

12 inimest hajutab saali kenasti ära, järgmine kevadine tuleb ilmselt üldse õues

ja

kuna arvutid asuvad rühmaruumides(meil on 1 mängu-ja magamistuba, mitte 2 ruumi), kus lõunauinakut teevad, siis samal ajal koosolek oleks pehmelt öeldes raskendatud

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 28.02 16:24; 28.02 17:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil veel võib, maskikohustus (palve?) kehtestati juba sügisel varem kui riigis, kõik kannavad püüdlikult, kõik pingutavad, et saaks veidi mugavamalt raskel ajal läbi. Lapsed esimeste külmetusnähtudega kohe kodused. Koroonajuhtumeid pole esinenud.
Olen rahul, väljas üleandmine oleks pingelisem ja keerulisem eriti õpetajatele. Kui vaja siis muidugi tuleb ka seda teed minna, aga esialgu saame sees käia ja see sobib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil Harjumaal ei lubata vanemaid tuppa. Lasteaed on õnneks selline, et igal rühmal on eraldi sissepääs. Kahekorruselises kabinettidega majas oleks ilmselt keerulisem. Viipleme akna taga ja kui midagi öelda on, teeb õpetaja akna lahti ja suhtleme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse lasteaias Tallinnas ei saa lapsevanemad lasteaiaruumidesse sisse alates eelmise aasta märtsist. Natuke ebamugav on, et pole head ülevaades sellest, mis varuriided ja asjad lapse kapis on. Aga õpetajad on nõus tegema pilte asjadest ning tegelikkuses see selline väike ebamugavus. Lapse saab kätte õuest, õpetajad saadavad trepist alla ja võtavad ka hommikul välisuksel vastu. Peale kella 17.00 saab lapse kätte õuest. Lasteaed on üsna suur, 10 rühma. Lasteaias huviringe see aasta ei toimu ja ühisüritused on õues ning ainult lastele- nt jõulupidu, lasteaia sünnipäev jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas sõimerühma võivad vanemad kapi korrastuseks siseneda ainult kord nädalas reedel peale lasteaiatööpäeva lõppu ja maskis, sel ajal kui lapsed ootavad õues koju minekut.

 

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 17:38; 01.03 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina ei ole rahul sellega, et harjutamisperioodiks ei tohi ka vanemad lapsega kaasa tulla. Ei ole rahul sellega, et pisikese 1,5 aastase lapse sõime viies peab esimene päev üle ukse võõra tädi kätte andma lapse. Mõni sõimelaps nuttis hommikust õhtuni järjest. Aga lasteaed ei ole kohustuslik ja selle pärast ma oma last sõime ei pane. Ootame kodus kuni ta suuremaks kasvab või kuni kunagi võivad vanemad jälle harjutamise ajal natukengi rohkem kaasas käia vajadusel ja leebet harjutamismetoodikat teha, mitte traumeerivat. Viiruse leviku piiramise jaoks saan aru, et see on kasulik.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.03 17:38; 01.03 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mina ei ole rahul sellega, et harjutamisperioodiks ei tohi ka vanemad lapsega kaasa tulla. Ei ole rahul sellega, et pisikese 1,5 aastase lapse sõime viies peab esimene päev üle ukse võõra tädi kätte andma lapse. Mõni sõimelaps nuttis hommikust õhtuni järjest. Aga lasteaed ei ole kohustuslik ja selle pärast ma oma last sõime ei pane. Ootame kodus kuni ta suuremaks kasvab või kuni kunagi võivad vanemad jälle harjutamise ajal natukengi rohkem kaasas käia vajadusel ja leebet harjutamismetoodikat teha, mitte traumeerivat. Viiruse leviku piiramise jaoks saan aru, et see on kasulik.

Täiesti uskumatu, et isegi mõne kuu raha ei suudeta kõrvale panna ja lapse peab kohe VH lõppedes sõime saatma. Enne VH-d, kui elatustase oli palju madalam kui praegu, me kahekuuseid sõime ei saatnud…

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil 4 rühmaga lasteaed Tallinnas ja samuti ei tohi vanemad siseruumi tulla. Minu meelest ülimugav vanemale! Annad lapse üle ja enamasti saad õuealalt riietatult vastu – ei mingit nääklemist, et pane nüüd riidesse, palun… Hoopis õpetajatest on kahju, sest nad peavad kõiki neid lapsi ju riietama. Samas on lapsed vist nende pikkade kuudega ka päris iseseisvaks muutunud.

Reedeti saame kõik asjad seljakotis kätte ja vaatame üle, mis on must, mida on vaja juurde jne.

Minu meelest vanemad võiksid vähem viriseda – kas see lasteaiaga seonduv on tõesti see kõige suurem ebamugavus pandeemiaajal? Minu meelest kõige suurem “ebamugavus” on pidev oht raskelt haigestuda ja/või teisi nakatada!

 

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti uskumatu, et isegi mõne kuu raha ei suudeta kõrvale panna ja lapse peab kohe VH lõppedes sõime saatma. Enne VH-d, kui elatustase oli palju madalam kui praegu, me kahekuuseid sõime ei saatnud…

Järjekordne vähelapseline ohvrimentaliteediga tegelane, kes arvab, et lastetud peavad saama ebaõiglase eelise, kuna neil pole “kohustust” mingit “mõne kuu raha” kõrvale panna, selleks, et ühiskonna poolt pakutavaid hüvesid kohe mitte vastu võtta, palka mitte teenida ja kodus tasuta last kasvatada. Pole paha, kui nii on võimalik olla, aga lapse sõimeviimise stigmatiseerijad võiks siis kõigile lapsevanematele lisafinantseeringu anda. Vastavalt oma laste arvule lastetusmaks poleks paha. Ma kasvataks hea meelega oma last sinu raha eest veidike veel kodus, selle asemel, et tööle minna.

Üks põhjus laste vähesuseks on just täpselt see, et laste jaoks on igasugused “varjatud ootused”, millal “on õige” teda viia lasteaeda, kuidas riietada, kuidas õpetada, mis vidinad peavad kõik olema, et ei oleks “teine Eesti” jne jne. Mida vähem lapsi, seda rohkem õpetajaid, kuidas nendega peab olema.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tallinnas pole juba aasta aega rühma saanud. Kõik lapsed antakse välisuksel üle

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil pääseb. Eraldi koridorid ja riietusruumid majal võimaldavad seda.

Siiski leidub lapse rühmas paar räuskavat tibuemmet (+ mõni issi ka), kes keelduvad maski kasutamas ja iga jumala kord, kui neil palutakse seda kasutada ülbitsevad äärmiselt inetult õpetajate kallal. Mõni lükkab lihtsalt lapse jooksuga riietusruumi ja kraaksatab, et riietage ise teda. Tuleb kiita, et väga hea närvikava on meie laste õpetajatel. Paar korda on hommikul ka sõnelemiseks õues läinud nende vahel, kes ootavad sissepääsu (kõik korraga ei saa) ja need, kes on närvivapustuse äärel kogu koroona teemast ja tahavad, et terve maailm nende vastasusest kuuleks.

Naaber rühmas pidi ka paar sellisel tasemel astmaatikut olema, et kodus “lohistavad lausa hapnikumaski” järel ja no 2 minutit tavalist maski kanda on ikkagi ehtne enesetapp.

Mida aeg edasi, seda pöörasemaks inimesed lähevad ja mulle tundub, et just see noorem rahvas ei suuda pingega kuidagi toime tulla.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Väikelaps Pääs lasteaia siseruumidesse?