Esileht Väikelaps Päästke meie uni

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Päästke meie uni

Postitas:

Kas kellelgi on reaalselt olnud abi selle raamatu meetodi järgimisest? Praegu üritan seal soovitatud päevakava sisse viia, kuid see tundub täitsa sobimatu. Üle aastane laps peaks paar tundi pärast ärkamist uuesti magama jääma? Meil tavaline intervall umbes 3-4 tundi. Magamapaneku meetod ka natuke hirmutab. Kas tõesti mingit muud võimalust pole kui laps voodisse röökima ja ise toast välja? Meil on magamine siiani tõeline ikaldus. Üle 2 tunni järjest magab harva. Tavaliselt 40 min kuni 1,5 tundi. Endal ka juba katus sõidab. Aasta jooksul üks kord sain 3 tundi jutti magada – kohe inimese tunne oli järgmine päev! Aastaselt võõrutasin lapse rinnast, kuid see ei toonud magamisse mingit paranemist. Seepärast üritan siis seda meetodit sisse viia. Tahaks ka teie kogemusi teada selle meetodiga. Kas töötab ka siis, kui päevakava veidi modifitseerida? Või ongi selline ideaalne päevakava, mis paneb lapsed öö läbi magama?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 16:10; 20.01 09:58; 20.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas hüppad ise kohe püsti, kui laps ärkab?
Mina ei suuda vara ärgata ja kui laps hommikul voodis häält tegi, siis ma lihtsalt ei suutnud üles tõusta. Aga tänu sellele harjus ta veidi aega edasi magama ja meie päevakavad nihkusid natuke hilisemaks, mis sobis palju paremini. Olen ise hiline magamamineja ja tahan hommikul kaua magada, nii läkski, et laps läks magama 12 paiku ja hommikul ärkasime peale 9-10.

Mul on just see kogemus, et kui kohe lapsest välja ei tee, siis ta magab veidi aja pärast edasi. Ja kui õige ärkamise aeg, siis lähen tema juurde, pööran rõõmsalt tähelepanu ja tegeleme koos oma hommikuste toimetustega.

Ehk mul vedas või olidki mul laisa ema tublid lapsed, aga mu lapsed hakkasid kogu öö magama üks 4,5-kuuselt ja teine 6-kuuselt. Samas kuulen nendelt, kes öösiti jooksevad lapsele mitu korda juua andma jms, et laps ei maga ka 2-aastaselt öö läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lugesin nii selle raamatu kui \”Nututa uni\” läbi. Katsetasin nii üht kui teist, aga õiget lahendust kummastki ei leidnud.
Lõpuks sain abi hoopis mingist internetist leitud ajaleheartiklist.

Kolisime uude kohta, kui laps oli 7-kuune ja siis tõstsin ta kohe ka eraldi tuppa ja korraga võõrutasin ka öisest söömisest.

Toimis natuke selline nutuga variandi moodi variant. Nimelt tuleb harjutada last iga päev kasvõi minuti kaupa natuke hiljem reageerima ta nutule (nii õhtul, öösel kui hommikul). Siis hakkad ka ise märkama, et see nutt tegelikult polegi päris nutt ja on hoopis selline kutsumise moodi. Samas laps õpib aga ära, et ema küll tuleb, aga mitte kohe st ta hakkab ka siis turvaliselt tundma, kui läheb natuke aega. Ja siis õpibki ajapikku ise hakkama saama ja ise uude unetsüklisse minema.

Olen sellel teemal kunagi päris palju siin kirjutanud.

Peale seda hakkas laps täispikad iseseisvad ööd magama kinnise uksega toas. Siiani magab laps kõige paremini eraldi toas ja eraldi voodis.
Tulemas teine laps ja ka teda kasvatame nii, et kohe alguses omaette voodis ja kui aeg annab, et ta enam nii tihedalt öösel rinda ei vaja, siis nihutan voodi nurga taha (meil L-kujuline tuba), ning hiljem juba teise lapse juurde teise tuppa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil tegelikult asi veel selles, et magab suure osa ööst kaisus. Sai kunagi sisse harjutatud, kui 40 minuti kaupa öösiti magas, et ise veidigi puhata saaks. Ja nüüd siis ei teagi, kust otsast pihta hakata, et asja muuta. Päris karm tundub tõsta laps õhtul lihtsalt võrekasse ja enne hommikut enam mitte välja teha…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 16:10; 20.01 09:58; 20.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu närvikava ei peaks selle \”päästke meie uni\” meetodi järgi lapse magama panemisel vastu. Lugesin ka \”nututa une\” läbi ja see tundus mõistlikum.
Aga päris tõsise rakendamiseni ma ei jõudnudki, sest lapsel käis endal mingi hetk \”klõps\” ja hakkas kenasti magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka ka loodan imet, aga hakkan vaikselt lootust kaotama. Saaks 4 tundigi magada! Püüan siis kuskilt ka \”Nututa une\” saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 16:10; 20.01 09:58; 20.01 10:34;
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Väikelaps Päästke meie uni

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.