Esileht Kodunurk Päästke mu mädarõigas

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Päästke mu mädarõigas

Postitas:
Kägu

Ajasin toidupurustajas mädarõika peeneks, kõik oli ilus, aga siis sattusin hoogu ja lisasin liiga palju äädikat. Millega seda tulihaput ja kibedat möksi lahjendada? Lisan riivitud peeti? Majoneesi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

suhkrut. Las seisab natuke, tõmbab. Enne söömist võid muidugi segada nii peedi, majoneesi kui hapukoorega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

peeneks, kõik oli ilus, aga siis sattusin hoogu ja lisasin liiga palju äädikat. Millega seda tulihaput ja kibedat möksi lahjendada? Lisan riivitud peeti? Majoneesi?

Kas marlit on? Ma teeks ühe väiksema pressi ja pressiks natukene vedelikku välja.

Oleneb mille jaoks seda vaja kasutada või säilitada on? Majonees iseenesest aitab ja sobib kindlasti mädarõika ja äädikaga, säilib ka täiesti arvestatava aja.

Riivitud peet + majonees annaks kindlasti kokku päris okei salati või võileiva määrde.

Mädarõigas-äädikas sobib ka tšatšikitaolisele dipile, ehk riivitud kurk korra soolaga likku, siis pressid kurgist tekkinud vedeliku välja ja segad hapukoore/majoneesiga värskeks kastmeks, sisse sobib ka veel nt purustatud piparmünti vmt. Hea nii grillliha kui kartuliga.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tean ka, et suhkur neutraliseerib hapu ja soolase mingil määral.
Tegin kunagi pangesalatit, mis sai hirmsoolane ja äädikane. Lisasin suhkrut rohkem ja enamvähem sai söögikõlblikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tjah… üsna tulihapu jäi see igal juhul, segasin ja pressisin vedelikku välja. Eks tirin nädala pärast uued juurikad üles ja proovin uuesti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maakodus naabrid leidsid, et ainult minu esivanemate “põõsastest” jääb väheks (ju neile sobib antud sort). Kuidas neid paljundada? Kunagi sai ostetud spets labidas, et saaks pikema juure kätte. Kevadel ca 10 cm kõrguste taimehakatistena ca 10x10cmxXsügavus mullapalliga uude kohta?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eelmisele-

 

ära näe vaeva nii suure mullapalli jm kaevamisega. Üks kõik kui suure/väikese juurika kätte saad, iga jupp sisuliselt läheb kasvana st võid tükeldada ka.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma oleks lihtsalt  sõela valanud, korraks vee alt läbi lasknud ja siis maitsenud, kas suhkrut juurde vaja või veidi lahjat äädikat. Mõnes retseptis on küll 30%-ne äädikas, mõnes teises jälle veega lahjendatud, nii et vesi ei tohiks midagi halba teha.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Issver, mädaõigas paljuneb ju nagu umbrohi, pigem on nii, et kus see juba kasvab, sealt enam välja juurida ei anna või peab pea meetrijagu sügavuselt maad läbi kaevama, iga juurejupp läheb kasvama. Võta labidaga puhmast suvaline  punt lahti ja las kasvatavad (ja ongi mõned mädarõikad vihamad kui teised, ei teagi, oleneb see kasvukohast või sordist, mis neil kunagi olnud on). Võid kevadel, võid ka nüüd sügisel istutada, juurdumiseks on veel aega.

Ma arvan, et osa äädikavee väljapressimise ja suhkru lisamisega taandub see mädarõikahoidis pisukese seismise järel täitsa tarvitatavaks, sool jms imbuvad sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka mädarõigas maal vohab, palun jagage õpetusi, kuidas teda talveks purki saaks.
Olen kuulnud esivanematelt, et see üks keeruline ja raske töö, samas tänapäeval ju igasugu kodumasinad, äkki daaks nende abil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No käsitsi hakkida küll ei viitsiks, ikka kodumasinate abil 😀
Näiteks:
https://nami-nami.ee/retsept/4209/akiline_salat
https://nami-nami.ee/retsept/3916/madaroigas_aadikaga

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul üks tuttav vanatädike tegi mädarõigast purki koos tomati ja küüslauguga. Nii väga hea oli, kahjuks ei küsinud õigel ajal retsepti:(

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul üks tuttav vanatädike tegi mädarõigast purki koos tomati ja küüslauguga. Nii väga hea oli, kahjuks ei küsinud õigel ajal retsepti:(

Vaata seda esimest linki – nami-nami äkiline salat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on “nohu surm”: <span style=”font-family: Roboto, Arial, sans-serif;”><span style=”word-spacing: 1px;”>https://triintsukas.wordpress.com/2015/09/20/antigripiin-ehk-nohu-surm/</span></span&gt;

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil ka mädarõigas maal vohab, palun jagage õpetusi, kuidas teda talveks purki saaks.

Olen kuulnud esivanematelt, et see üks keeruline ja raske töö, samas tänapäeval ju igasugu kodumasinad, äkki daaks nende abil?

Jaa, mina lasin peaaegu pulbriks toidupurustaja abil, mis on mu saumikseriga kaasas. https://www.1a.ee/p/saumikser-bosch-msm67140-must-roostevaba-teras/sos?gclid=Cj0KCQjw18WKBhCUARIsAFiW7Jxog1Pd6YDAKSGdsdNdz6626iA3pLJLvoc8jOW6B6e4_49fWWwmFRMaAmilEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

 

Kui kaane pealt võtad, tasub seda lahtise akna all teha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

eelmisele-

ära näe vaeva nii suure mullapalli jm kaevamisega. Üks kõik kui suure/väikese juurika kätte saad, iga jupp sisuliselt läheb kasvana st võid tükeldada ka.

Tänan vastuse eest, proovin. Ju siis tegu mingi vana sordiga, mis ei taha levida ja ka üsna kange.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Kodunurk Päästke mu mädarõigas