Esileht Ilu ja tervis Paastu aeg

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Paastu aeg

Postitas:

Kas siin on ka neid, kes tõsiselt paastuvad?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on tõsine paast? me ei tarbi alkoholi, liha, kohvi ja suhkrut. kala ka ei söö. aga mune tarbime. juustu ka (aga limiteeritult). lapsele süüa tehes, maitsen toitu – seega aegajalt satub midagi lihalist suhu küll.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 08:48; 26.03 23:19; 27.03 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks peretuttav, kes paastub kord nädalas – igal pühapäeval.
Mitte midagi ei söö, ainult vett joob. Ja nii juba aastaid. Ja taimetoitlane on ta sellele lisaks niikuinii.

Tegelikult väga ebameeldiv.
Alati, kui on mingi pidu või koosviibimine, kuhu tema on ka kutsutud, ja kui see juhtub pühapäevale langema, siis on vähemalt minul võõrustajana äärmiselt ebamugav olla.
No ta ei võta midagi laualt ja selline tunne tekib siis, et keegi teine ei tohiks ka solidaarsusest võtta. Või siis et vähemalt mina perenaisena ei tohiks ka süüa ja peaksin teda hoopis söömise ajal kuidagi lõbustama, et ta ei tunneks ennast nii kõrvale tõrjutuna.

Muidu teine vahib sedasi nälginud näoga pealt, kuidas kõik söövad ja tunnevad ennast hästi.
Paneb ikka küll söögi suus ringi käima, kui üks selline inimene seltskonnas on.

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 09:23; 26.03 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on üks peretuttav, kes paastub kord nädalas – igal pühapäeval.

Mitte midagi ei söö, ainult vett joob. Ja nii juba aastaid. Ja taimetoitlane on ta sellele lisaks niikuinii.

Tegelikult väga ebameeldiv.

Alati, kui on mingi pidu või koosviibimine, kuhu tema on ka kutsutud, ja kui see juhtub pühapäevale langema, siis on vähemalt minul võõrustajana äärmiselt ebamugav olla.

No ta ei võta midagi laualt ja selline tunne tekib siis, et keegi teine ei tohiks ka solidaarsusest võtta. Või siis et vähemalt mina perenaisena ei tohiks ka süüa ja peaksin teda hoopis söömise ajal kuidagi lõbustama, et ta ei tunneks ennast nii kõrvale tõrjutuna.

Muidu teine vahib sedasi nälginud näoga pealt, kuidas kõik söövad ja tunnevad ennast hästi.

Paneb ikka küll söögi suus ringi käima, kui üks selline inimene seltskonnas on.

Ära siis kutsu teda oma pühapäevastele söömingutele. Ega tal ka meeldiv pole.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka tõsiselt ei paastu, aga toitumist suure paastu ajaks olen muutnud küll. Söön taimselt, kala ja muna. Neid viimaseid paar korda nädalas. Iga hommik tarbin piimatoodetest kohvile piima. Muud mitte. Alkoholi ja lisatud suhkruga toite ka ei tarbi. Põhimõtteliselt taimetoit mõne erandiga.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 13:36; 27.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära siis kutsu teda oma pühapäevastele söömingutele.

No ta on muidu täitsa tore inimene ja vestluskaaslane.
Ikka tahaks suhelda inimesega.
Aga need arusaamatud paastumised …

Ega ma pole siis ainus, kelle juures ta ei söö. Ikka kõigi teiste juures ka, kes pühapäeviti juhtuvad meid samal ajal külla kutsuma.
Ega siis inimest ei saa seltskonnast välja heita imeliku eluviisi pärast.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 09:23; 26.03 13:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kui mõni veel oma IF muljeid siia tekitama hakkab, selgitan, et kristlastel on paastuaeg Suurest Reedest kuni lihavõttepühadeni!

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:01; 27.03 11:49; 02.04 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära siis kutsu teda oma pühapäevastele söömingutele.

No ta on muidu täitsa tore inimene ja vestluskaaslane.

Ikka tahaks suhelda inimesega.

Aga need arusaamatud paastumised …

Ega ma pole siis ainus, kelle juures ta ei söö. Ikka kõigi teiste juures ka, kes pühapäeviti juhtuvad meid samal ajal külla kutsuma.

Ega siis inimest ei saa seltskonnast välja heita imeliku eluviisi pärast.

Aga see ongi siis sinu kiiks ja ebamugavustunne peas kinni. Vaevalt tema ennast ebamugavalt tunneb, kuna ta on ju ise selle valiku teinud. Muidu ta ju ei tuleks üldse kohalegi.

Ma loodan, et sa “viisakusest” ei topi talle sööki ette.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 14:19; 27.03 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on tõsine paast? me ei tarbi alkoholi, liha, kohvi ja suhkrut. kala ka ei söö. aga mune tarbime. juustu ka (aga limiteeritult). lapsele süüa tehes, maitsen toitu – seega aegajalt satub midagi lihalist suhu küll.

eee…miks ma miinuseid saan? et paastun ja söön ikkagi muna? palun vabandust – kiire elu on ja päris ideaalselt kõike ei jõua. või miinustatakse selle eest, et paastun? mis selles halba on, kui 6 nädalat kasinamalt läbi ajada? minu arvates on aegajalt paastumine (ehk siis kasinam elu) väga hea nii kehale, kui vaimule.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 08:48; 26.03 23:19; 27.03 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on tõsine paast? me ei tarbi alkoholi, liha, kohvi ja suhkrut. kala ka ei söö. aga mune tarbime. juustu ka (aga limiteeritult). lapsele süüa tehes, maitsen toitu – seega aegajalt satub midagi lihalist suhu küll.

eee…miks ma miinuseid saan? et paastun ja söön ikkagi muna? palun vabandust – kiire elu on ja päris ideaalselt kõike ei jõua. või miinustatakse selle eest, et paastun? mis selles halba on, kui 6 nädalat kasinamalt läbi ajada? minu arvates on aegajalt paastumine (ehk siis kasinam elu) väga hea nii kehale, kui vaimule.

See ei ole paastumine. Paastu ajal ei sööda üldse, vaid vesi on kasutusel.
Miinuseid saad ilmselt seepärast, et sa ei ei tea mis tähendab paastumine.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 14:19; 27.03 08:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on tõsine paast? me ei tarbi alkoholi, liha, kohvi ja suhkrut. kala ka ei söö. aga mune tarbime. juustu ka (aga limiteeritult). lapsele süüa tehes, maitsen toitu – seega aegajalt satub midagi lihalist suhu küll.

eee…miks ma miinuseid saan? et paastun ja söön ikkagi muna? palun vabandust – kiire elu on ja päris ideaalselt kõike ei jõua. või miinustatakse selle eest, et paastun? mis selles halba on, kui 6 nädalat kasinamalt läbi ajada? minu arvates on aegajalt paastumine (ehk siis kasinam elu) väga hea nii kehale, kui vaimule.

See, et sa ei söö liha ega joo kohvi, pole mingi paast! Pole vaja kohe kribada, kui asjast muhvigi ei tea.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on tõsine paast? me ei tarbi alkoholi, liha, kohvi ja suhkrut. kala ka ei söö. aga mune tarbime. juustu ka (aga limiteeritult). lapsele süüa tehes, maitsen toitu – seega aegajalt satub midagi lihalist suhu küll.

eee…miks ma miinuseid saan? et paastun ja söön ikkagi muna? palun vabandust – kiire elu on ja päris ideaalselt kõike ei jõua. või miinustatakse selle eest, et paastun? mis selles halba on, kui 6 nädalat kasinamalt läbi ajada? minu arvates on aegajalt paastumine (ehk siis kasinam elu) väga hea nii kehale, kui vaimule.

See ei ole paastumine. Paastu ajal ei sööda üldse, vaid vesi on kasutusel.

Miinuseid saad ilmselt seepärast, et sa ei ei tea mis tähendab paastumine.

Ma pidasin silmas 40 päeva paastu (sestpraegu on ju täpselt see aeg). No päris vee peal ju vasteldest lihavõteteni ei sõida.
“Eesti Kirik”: Ülestõusmispühadele eelnev 40 päeva kestev paast ei tähenda, et inimene peaks sel ajal täielikult loobuma söögist ja joogist. Paast ei ole näljastreik. Traditsiooniliselt loobutakse paastuajal lihast ja piimatoodetest ning süüakse nende asemel aedvilju ja kala. See õpetab paastujale lihtsaid eluviise ning tuletab meelde, et enese siiras läbikatsumine ei anna põhjust pidutseda.
On ka teisi võimalusi paastuda: võime loobuda meelelahutusest või näiteks liikuda rohkem jalgsi kui autoga.

Täpsustagem siis terminoloogiat: kas teemaalgataja pidas silmas veepaastu? Või suisa täispaastu ehk kuivpaastu?

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 08:48; 26.03 23:19; 27.03 09:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida sa mõtled “tõsise paastumise” all?
Kristlaste 40 päeva paastu, Ramadani, warrior dieeti, 16:8 või 5:2 vahelduvpaastu, kuivpaastu, ravipaastu pansionis, midagi veel? Paastusid on maailmas palju, teadsa.
Mina sain aru, et sa pidasid silma praegu toimuvat kristlaste paastuaega ehk suurt paastu, mil ei sööda liha ega piima, alkoholi. Enamasti ka mitte muna. Minu tuttavad kristlased ei söö sel ajal ka kommi jms maiustusi (puuvilju ikka). Ka ei käi nad teatris-kinos sel ajal jne, sest tegu on ikkagi nö leinaajaga.

https://epl.delfi.ee/news/arvamus/indrek-hargla-suur-paast?id=65906514

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:01; 27.03 11:49; 02.04 12:30;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis on tõsine paast? me ei tarbi alkoholi, liha, kohvi ja suhkrut. kala ka ei söö. aga mune tarbime. juustu ka (aga limiteeritult). lapsele süüa tehes, maitsen toitu – seega aegajalt satub midagi lihalist suhu küll.

eee…miks ma miinuseid saan? et paastun ja söön ikkagi muna? palun vabandust – kiire elu on ja päris ideaalselt kõike ei jõua. või miinustatakse selle eest, et paastun? mis selles halba on, kui 6 nädalat kasinamalt läbi ajada? minu arvates on aegajalt paastumine (ehk siis kasinam elu) väga hea nii kehale, kui vaimule.

See ei ole paastumine. Paastu ajal ei sööda üldse, vaid vesi on kasutusel.

Miinuseid saad ilmselt seepärast, et sa ei ei tea mis tähendab paastumine.

Väga vale arusaam asjadest. Paast ei tähenda seda, et ei sööda üldse. Paast on millestki loobumine, mitte kõigest loobumine. Paastuna läheb kirja ka ntx sotsiaalmeediast loobumine mingiks pikemaks ajaks. Seda siis religioosse suure paastu tähenduses.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.03 13:36; 27.03 11:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu arvates on aegajalt paastumine (ehk siis kasinam elu) väga hea nii kehale, kui vaimule.

Et mida see siis head teeb, palun täpsemat kokkuvõtet?
Ja miks sa üleliigseid komasid loobid? Mida see head teeb ja millele/kellele?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 14:36; 30.03 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja miks sa üleliigseid komasid loobid? Mida see head teeb ja millele/kellele?

minu arvates on aegajalt paastumine (ehk siis kasinam elu) väga hea nii kehale, kui vaimule.

Et mida see siis head teeb, palun täpsemat kokkuvõtet?
Ja miks sa üleliigseid komasid loobid? Mida see head teeb ja millele/kellele?

Mõjub hästi rahakotile. Närvidele ka vb, siis ei ärritu iga koma peale. 😀

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidu teine vahib sedasi nälginud näoga pealt, kuidas kõik söövad ja tunnevad ennast hästi.
Paneb ikka küll söögi suus ringi käima, kui üks selline inimene seltskonnas on.

“Nälginud näoga”? Halvemini ei osanud öelda? Teie siis õgite rasvast läikivate põskedega?
Mul on, vastupidi, ebamugav ja üha ebameeldivam käia oma “kõigesööjatest” tuttavate juures külas. Enamasti ei ole laual ühtki asja, mida hea meelega suhu pistaks. Ja ma ei ole isegi taimetoitlane. Lihtsalt see pooltoodete ja saasta söömine ja serveerimine on vastu löönud. Ja loomulikult vahivad need “rasvast läikivate põskedega” “normaalsed” inimesed mind kui tulnukat.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga kuu lõpus kuni palgapäevani paastun ????

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen igal aastal suure paastu ajal lihast loobunud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina loobun suure paastu ajal sellest, millega muul ajal liialdama kipun – magusast.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen igal aastal suure paastu ajal lihast loobunud.

Oi, kui tubli. Anname medali!

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.03 14:36; 30.03 11:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mälu järgi kristlased pidasid paastu lihtsalt kuna polnudki midagi väga süüa, talvevarud olid otsas. Vanasti poode polnud, nii palju toitu oli kui inimesed ise talveks varusid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

just. soolaliha oli otsas, sead tapeti jõuluks, kanad talvel suurt ei mune, lehmad on kinni, varakevadel võis ka loomatoiduga kitsas olla… jääbki söögiks viimased juurikad, jahu ja soolasilk, niikaua kui midagi tärkama hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.03 14:01; 27.03 11:49; 02.04 12:30;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis Paastu aeg

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.