Esileht Kodunurk Padjakohvimasin

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 96 )

Teema: Padjakohvimasin

Postitas:
Kägu

Kellel on? Palun kogemusi. Mu kohvimasin läks katki ja ei taha enam seda suurt kolakat oma väiksesse kööki.  Seda enam, et kasutasin ainult mina ja ainult 1 tass hommikuti. Pätikohvi ärge soovitage, seda ma ei joo.

Vaatasin ka kapslimasinaid, aga ei meeldi see plastprügi, mis tekib.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on selliste uute tehnikavidinate (nagu need kapsli/padjakohvi masinad) puhul alati hirm, et nende populaarsus kaob, tootmine lõpetatakse ja siis ma istun oma saja kasutamata kohvikapsli/padja karpide otsas ja mõtlen, et kuidas neid realiseerida.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Paberimaitse on padjakohvil.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsalt infoks, et sellised asjad on olemas: https://kohvikapsel.ee/product-category/taaskasutatavad-kapslid/
Siin pigem kallivõitu, olen poodides näinud odavamaid, aga ei viitsinud hetkel otsida. Pikas plaanis parem variant kui padjad minu arvates.

Endal oli kõige odavam Nescafe masin, peale aastat või kahte enam ei töötanud ja viskasin minema, ostsin tavalise mini filtermasina selle asemele. Sai esialgu ostetud, sest joon ainult piimaga kohvi, kuid kuna muuks meie majas piima ei kasutata, läks mingi osa alati raisku. Kuna piimaga kapslid tõstavad tassi hinda märgatavalt (ja sel ajal polnud korduvkasutavaid saada, et saaks midagigi säästa) ja ega see kunstpiimaga kohv kokku mingi super maitseelamus polnud, ei näinud uue masina ostmisel mõtet. Raiskan lehmapiima edasi.

Mida aga kindlasti soovitan, kui otsustad siiski sellist tüüpi masina kasuks, on automaatne vee doseerimine. Vb olen mina keskmisest lollim, aga maru tüütu oli iga kord mõõta täpset vee kogust masinasse, et jook tuleks täpselt selline, nagu ette nähtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on selliste uute tehnikavidinate (nagu need kapsli/padjakohvi masinad) puhul alati hirm, et nende populaarsus kaob, tootmine lõpetatakse ja siis ma istun oma saja kasutamata kohvikapsli/padja karpide otsas ja mõtlen, et kuidas neid realiseerida.

Ma just vaatan, et neid patju/kapsleid on juba igas väiksemaski poes saada. Varem pidi kuskilt epoest tellima.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on olnud kaks tükki, kohv nagu kohv ikka. Ei tundnud mingit paberimaitset.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mul on padjamasin umb 5a, ostsin tookord kõige odavama, et kaasa võtta,kui lähen siin Eestis kuhugi puhkama või majutusega matkama ja kus majutusasutuses pole võimalik toas kohvi teha, patju ostan 100-kaupa, olen ka maitsepatju kasutanud, siiani masin vastu pidanud, kuigi suvel on nädalavaheuse väljasõite palju, aga igapäevaseks kasutuseks ei sooviks seda masinat

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kellel on? Palun kogemusi. Mu kohvimasin läks katki ja ei taha enam seda suurt kolakat oma väiksesse kööki. Seda enam, et kasutasin ainult mina ja ainult 1 tass hommikuti. Pätikohvi ärge soovitage, seda ma ei joo.

Vaatasin ka kapslimasinaid, aga ei meeldi see plastprügi, mis tekib.

Mu emal on see padja lahendus aga mulle ei meeldi. Kasutan ikka väikest presskannu,.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mitmetel kapselmasinatel on võimalik osta nö tühi kapsel kuhu saab ise puru sisse panna. Või adapteri, et sobivad ka teise firma omad. Seal lihtsalt see vahe, et oleneb kui kiiresti vesi läbi jookseb, et kas jõuab kohvimaitse ka tulla. Nt nescafe kohvil on kapslites nii lahustuvat kui purukohvi (pärast kapsli lahti teed siis näed, kas tühi või puru sees).

Ma ka alguses kohvi ei joonud palju, mõtlesin ka, et hea kui nädalavahetusteti jõuan juua – tegelikult nii kui korralik masin koju sai siis ikka jõin vähemalt 2 kohvi päevas, eriti kui koroona ja kodukontor tulid. Seega olen just rahul, et sai korralikku masinasse ikka “investeeritud”.

Aga eelis on tõesti see kui saab tassi kaupa kohvi teha, et ei pea puru ja vee kogust iga tassi jaoks mõõtma ja nö “tilkumist” ootama.

 

Aga pätikohvi ja kohvimasina vahele jääb hoopiski veel presskann – taskukohase hinnaga ja ei tekita plastikprügi, lisaks ei ole mingit suuremat kulu kapslite ostmise näol. Nö tõmbamisaeg ja vee keetmise aeg jah pikem kui masinatel.

 

Sellised ei ole ka oluliselt suuremad padja-ja kapselmasinatest, aga jahvatab värskelt oa ja saab ka taimeriga hommikuks kohvi panna tegema https://www.kaubamaja.ee/philips-grind-brew-kohvimasin-hd7769-00-hd7769-00-h0482285 Maitsevahe kapsel- ja padjamasinatega mäekõrgune. Sel peaks vist ka saama tassikogust määrata, et palju jahvatab ja vett võtab.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellised ei ole ka oluliselt suuremad padja-ja kapselmasinatest, aga jahvatab värskelt oa ja saab ka taimeriga hommikuks kohvi panna tegema https://www.kaubamaja.ee/philips-grind-brew-kohvimasin-hd7769-00-hd7769-00-h0482285 Maitsevahe kapsel- ja padjamasinatega mäekõrgune. Sel peaks vist ka saama tassikogust määrata, et palju jahvatab ja vett võtab.

Vot see masin sobiks meie koju- väike ja efektiivne. Olen aastaid presskannu kasutanud ja sellega tegelikult rahul, aga vahel olen mõlgutanud ka kohvimasina hankimise mõtteid. Iga kord on asi katki jäänud, sest kõik need Jurad ja muud on lihtsalt liiga suured.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on lahja ja liiga leige. Enamasti teen pätikat. Padjakohvi teen õhtul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga igapäevaseks kasutuseks ei sooviks seda masinat

miks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu emal on see padja lahendus aga mulle ei meeldi.

miks?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vot see masin sobiks meie koju- väike ja efektiivne. Olen aastaid presskannu kasutanud ja sellega tegelikult rahul, aga vahel olen mõlgutanud ka kohvimasina hankimise mõtteid. Iga kord on asi katki jäänud, sest kõik need Jurad ja muud on lihtsalt liiga suured.

Kui väike see elamine siis on, et isegi selline ei mahu? 28 cm vaid lai.

https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-jura-ena-4-full-metropolitan-black/

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgatajale soovitaks ka presskannu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingid padjad ja kapslid ei tule kõne allagi. Kui ube  värskelt jahvatada ei saa, siis võib olemata olla.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on kapselmasin suvekodus. Aasta jooksul teeb umbes 30 tassi kohvi. Põhikodus on mul Jura aparaat. Teeb paremat kohvi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pätikohvi ei joo, aga mul on presskann, see ei ole sama, mis pätikohvi joomine 🙂

Presskannusid müüakse ka selles suuruses, et teedki ainult ühe tassi endale. Mul on kodus väiksem ühe tassi oma ja suurem, millesse mahub mitu tassitäit.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pätikohvi ei joo, aga mul on presskann, see ei ole sama, mis pätikohvi joomine ????

Presskannusid müüakse ka selles suuruses, et teedki ainult ühe tassi endale. Mul on kodus väiksem ühe tassi oma ja suurem, millesse mahub mitu tassitäit.

Lisaks presskann on mega mugav igasuguste puru- ja taimeteede tegemiseks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu emal on see padja lahendus aga mulle ei meeldi.

miks?

Kohvi on nagu lurr

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on Senseo padjakohvimasin ja olen väga rahul.  Kasutan Senseo strong või extra strong kohvipatju ja väga hea kohv tuleb.   Miinuseks ainult see, et kogus on minu jaoks väike ja pean tegema järjest 2 x 2 padjaga.

Eespool soovitatud veskiga Philipsi kohvimasin on meil samuti olemas, seda kasutan siis, kui meil on külalised.  Hommikuseks kohvitegemiseks tundub padjamasin mugavam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Räägi jeleena miks sa järsku kapslite vastu huvi tundma hakkasid?

Kaks aastat tagasi tegid sa siia pikki teemasid sellest kuidas sa hotellis pätikohvi teed? Enam ei teegi?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ma ka ei salli igasugu padja- ja kapslikohvi, vastik kõrvalmaitse neil kõigil. kui köök on kitsas, siis ostaks nt delonghi käpamasina, kordi parem tulemus kui padjamasinast https://kaup24.ee/et/kohvimasinad/kohvimasin-delonghi-ec-685bk?id=984696

 

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga igapäevaseks kasutuseks ei sooviks seda masinat

miks?

sest olen harjunud igapäevaselt espresso kohvimasinaga, olen seda masinat juba krooniajast kasutanud (masinaid on muidugi vahetatud vahepeal) ja kohv on minu jaoks oluline, padjad on ostetud küll kõige kangemad, aga maitse poolest eelistaks ikka pärismasina kohvi ja see sõltub ka kohvioast, aga kõik see kokku on maitseasi, kellele mis sobib

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pätikohvi ja kohvimasina vahele jääb hoopiski veel presskann – taskukohase hinnaga ja ei tekita plastikprügi, lisaks ei ole mingit suuremat kulu kapslite ostmise näol. Nö tõmbamisaeg ja vee keetmise aeg jah pikem kui masinatel.

Mis vahe on pätikohvil ja presskannu kohvil? Sama süsteem – puru alla, vesi peale – ju. Ainult, et seda vettinud puru ei jää tassi põhja. Presskannu puhul veel tuleb eraldi vett keeta ja kiirkeedukann on üsna elektrivaenulik masin.

Espressomasinaid on ju ka väiksemaid, ei pea mingit kohvikusse mõeldud Jura masinat hankima.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga pätikohvi ja kohvimasina vahele jääb hoopiski veel presskann – taskukohase hinnaga ja ei tekita plastikprügi, lisaks ei ole mingit suuremat kulu kapslite ostmise näol. Nö tõmbamisaeg ja vee keetmise aeg jah pikem kui masinatel.

Mis vahe on pätikohvil ja presskannu kohvil? Sama süsteem – puru alla, vesi peale – ju. Ainult, et seda vettinud puru ei jää tassi põhja. Presskannu puhul veel tuleb eraldi vett keeta ja kiirkeedukann on üsna elektrivaenulik masin.

Espressomasinaid on ju ka väiksemaid, ei pea mingit kohvikusse mõeldud Jura masinat hankima.

Jah, oledki täiesti õigesti aru saanud, et pätikohvi ja presskannuvahe ongi see, et ühel ei jää puru tassi ja saab tõmbeaega reguleerida. Kuna TA ei täpsusta täpselt, miks pätikohvi ei taha siis võiks eeldada, et a) puru b) seisab purus edasi ei saa kangust reguleerida. Presskann on hinnalt kõige taskukohasem lahendus pätikohvist edasi.

Miks veekeedukann elektrivaenulik on? Ega kohvimasin ka elektrita tööta.

 

Padja- ja kapselkohvimasinate miinus ongi see, et neist jookseb vesi liiga kiiresti läbi ja maitse jääbi enamasti lurr.

Kui tass päevas kohvi teha ei pruugi täisautomaatne masin end ära “tasuda”. Eks seda otsustab igaüks ise.

 

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

seisab purus edasi ei saa kangust reguleerida

kui ta ainult ühe tassi joob, siis ei seisa tal midagi purus edasi. ostab tassisuuruse presskannu ja mure lahendatud.

Ja ei tee ükski kohvimasin teile kohvi külma veega, ikka samamoodi elektri abil ajab vee kuumaks. Kui kiirkeetjat ei soovi kasutada, siis erinevalt kohvimasinast saab presskannu vett keeta kasvõi lõkkel või puupliidil. Ka kohviubade jahvatamiseks saab osta mehhaanilise jahvataja. Müüakse näiteks Gemossis, seal mitu erinevat isegi, mis vändaga käivad. Hea matkale kaasa võtta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

#4146074: seisab purus edasi ei saa kangust reguleerida kui ta ainult ühe tassi joob, siis ei seisa tal midagi purus edasi. ostab tassisuuruse presskannu ja mure lahendatud.

See seisab purus edasi oligi konkreetselt ju pätikohvi kohta?!!! Et miks inimene ehk ei taha pätikohvi teha – ka minu pakutud lahendus oligi ju presskann.

Ehk kui inimene on näiteks aeglane jooja või teeb suure koguse siis iga hetkega kohv nö tõmbab seal tassis edasi. Kuigi võimalik on tõesti kasutada kahte tassi ja nt teesõela ja saab kohvi ilma puruta teise tassi ümber valada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Bialetti. On ka elektrilisi kahetassi espressokanne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mina pole ka veel head padja- ega kapslikohvi saanud. Võibolla pole asi mitte masinas, vaid konkreetses kohvis endas.

Pätikohvi hindan kõige jubedamaks (see puru hammaste vahel!).

On kaks eri suuruses Bodumi kannu, 0,5 liitrine hommikukohviks ja 0,25 reisile kaasavõtmiseks. Olen ainus kohvijooja peres. Kohvist kõlbab mulle ainult Arvid Norrquist.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 96 )


Esileht Kodunurk Padjakohvimasin