Esileht Kodunurk Padjakohvimasin

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )

Teema: Padjakohvimasin

Postitas:
Kägu

Ka kohviubade jahvatamiseks saab osta mehhaanilise jahvataja. Müüakse näiteks Gemossis, seal mitu erinevat isegi, mis vändaga käivad. Hea matkale kaasa võtta.

No appi! Matkale on ikkagi mõistlik juba valmis jahvatatud kohvijahu võtta.
Mida vähem nodi, seda mugavam matk ju.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingid padjad ja kapslid ei tule kõne allagi. Kui ube värskelt jahvatada ei saa, siis võib olemata olla.

Ja kohe läheb teema sinna, kes jallimat ja peenemat uba ostab. “Mingit poe p#ska” ju üks õige perekoolikas ei tarbi.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks presskann on mega mugav igasuguste puru- ja taimeteede tegemiseks.

Mul on selleks teekuul ja -sõel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisaks presskann on mega mugav igasuguste puru- ja taimeteede tegemiseks.

Mul on selleks teekuul ja -sõel.

Tore, et sul on selleks teekuul- ja sõel. Otseloomulikult on purutee tegemiseks muid variante veel, on ka sisseehitatud keraamilise sõelaga tassid. Küll aga presskannu on mugavam teha suurema koguse või mitmele puruteed, kann on enamasti ca 0,5-1l.

Kuigi mul on täisautomaatne masin, mis vahustab piima ja kõike siis just tee tegemise pärast olen presskannu alles hoidnud, presskannu jaok kohvipuru ei ole isegi kuskil. Minu jaoks tunduvalt mugavam presskannu alles hoida kui hakata nt kuuele inimesele teesõelte või kuulidega teed tegema.

Kuigi jah, nüüdseks kuu jagu on juba päris sõelaga ilus teekann ka.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tunduvalt mugavam presskannu alles hoida kui hakata nt kuuele inimesele teesõelte või kuulidega teed tegema.

No ma ei tea, aga meil on selleks teekann. Õigemini on neid mitu, sest serviise on mitu. Puru kannu, vesi peale, pärast tõmbamist valan läbi sõela tassidesse. Kuule sellisel puhul ei kasuta (ja mitut sõela ka mitte).

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No appi! Matkale on ikkagi mõistlik juba valmis jahvatatud kohvijahu võtta. Mida vähem nodi, seda mugavam matk ju.

no tegelt on matkata mugav nii, et laod rohke nodi autosse, sõidad kuskile looduskaunisse kohta, kus laagri püsti lüüa saab ja siis matkad ilma rohke nodita natuke ümbruses ringi ja siis jõuad rohke nodiga laagriplatsile tagasi 😀

Ma eelistan jah ka liikuda ilma suurte seljakottideta. Mingeid ekstreemmatkasid ei harrasta, mägedes ei roni. Aga ümber järve matkasid oleme teinud just sel meetodil, et laager on ühes kohas ootel ja siis rännak toimub ilma ööbimispaika jäetavate asjadeta.

Nii nagu teed ja kohvi saab keeta mitmel erineval moel, saab ka matkata mitmel moel. jala, ratastega, paadiga, jne. Mul on mitu tuttavat, kes veavad metsa kaasa ka priimuse, panni, potid jne. Väike käsitsi vändatav kohviveski kogu selle tavaari seas on selline et ei pane tähelegi, et just see oleks kuidagi eriliselt üleliigne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no tegelt on matkata mugav nii, et laod rohke nodi autosse, sõidad kuskile looduskaunisse kohta, kus laagri püsti lüüa saab ja siis matkad ilma rohke nodita natuke ümbruses ringi ja siis jõuad rohke nodiga laagriplatsile tagasi ????

Kus te magate.

 

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks tunduvalt mugavam presskannu alles hoida kui hakata nt kuuele inimesele teesõelte või kuulidega teed tegema.

No ma ei tea, aga meil on selleks teekann. Õigemini on neid mitu, sest serviise on mitu. Puru kannu, vesi peale, pärast tõmbamist valan läbi sõela tassidesse. Kuule sellisel puhul ei kasuta (ja mitut sõela ka mitte).

See oligi point ju, et presskann vajadusel asendab edukalt ka teekannu ja/või teesõela jne. Et asi on multifunktsionaalne ja saab kasutada ka mitte ainult kohvi tegemiseks. Mitte, et presskann oleks ainus või ainuõige viis tee tegemiseks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Milleks mingi halb lahendus, kui võiks osta korraliku Jura masina, ei taipa.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

no tegelt on matkata mugav nii, et laod rohke nodi autosse, sõidad kuskile looduskaunisse kohta, kus laagri püsti lüüa saab ja siis matkad ilma rohke nodita natuke ümbruses ringi ja siis jõuad rohke nodiga laagriplatsile tagasi ????

Kus te magate.

No kus ikka autoga matkates magatakse – telgis, RMK majakeses, (matka)autos, karavanis või lageda taeva all. Kes kuidas matkab ja tahab.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No kus ikka autoga matkates magatakse – telgis, RMK majakeses, (matka)autos, karavanis või lageda taeva all. Kes kuidas matkab ja tahab.

Huvitav, et ei kardeta halbu inimesi. Ei julgeks iial lukustamata kohas magada, ammugi mitte telgis.

+2
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et ei kardeta halbu inimesi. Ei julgeks iial lukustamata kohas magada, ammugi mitte telgis.

Olen maganud telgis sadu kordi nii Eestis kui ka lähiriikides, ka oma kodu õuel, paar korda lihtsalt maa peal taeva all, pool elu suvilas, mille uksel lukku polnud ja korduvalt matkaonnides. Ei karda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et ei kardeta halbu inimesi. Ei julgeks iial lukustamata kohas magada, ammugi mitte telgis.

Mis nad teevad sinuga siis? Tulevad ja röövivad su priimuse ära või? Või kasutatud dressipüksid panevad tuuri?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis nad teevad sinuga siis? Tulevad ja röövivad su priimuse ära või? Või kasutatud dressipüksid panevad tuuri?

Röövivad ja tapavad.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Röövivad ja tapavad.

Kui Eestis telkijaid pidevalt röövitaks ja tapetaks nagu sa ette kujutad endale, siis oleks ju kõik ajalehed-uudised neid lugusid täis.

Mõned üksikud hullud jah on kuskil telkijaid tapnud-röövinud, Eestist ei meenu ühtegi sellist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See oligi point ju, et presskann vajadusel asendab edukalt ka teekannu ja/või teesõela jne. Et asi on multifunktsionaalne ja saab kasutada ka mitte ainult kohvi tegemiseks. Mitte, et presskann oleks ainus või ainuõige viis tee tegemiseks.

Nojah, presskannuga teeks pigem endale. Külaliste jaoks ikka kena serviis laual (koos teekannu, moosi/marmelaadikausikeste, tasside, alustasside, koorekannu, suhkrutoosi jne-ga).

0
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, presskannuga teeks pigem endale. Külaliste jaoks ikka kena serviis laual (koos teekannu, moosi/marmelaadikausikeste, tasside, alustasside, koorekannu, suhkrutoosi jne-ga).

Oi, nii bheen, nii bheen.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Külaliste jaoks ikka kena serviis laual

Seda presskannu kohvi sobibki väga hästi juua kenast serviisist laual. Presskannusid on ka erineva disainiga, külaliste jaoks võid ju osta šikima mudeli. Mu meelest oleks imelik, kui sa söögituppa (oletame, et sul on külaliste vastuvõtmiseks söögituba) vead siis oma juraka Jura kohvimasina ja seal neile suure undamise ja mulksumise saatel masinast kohvi luristad. Presskannust vaikselt rahulikult väga peen kohvikest valada serviisikese tassikeste sisse.

Võid ka kuldse presskannukese osta: https://all4home.ee/product/yama-roostevabast-terasest-presskann-kuldne/

No igal juhul leidub presskannusid ka igale maitsele, ei pea kuskilt supermarketist esimest ettejuhtuvat ja kõige rohmakamat ostma.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tee näeb presskannus sama ilus välja kui muudes läbaipaistvates sõeltega teekannudes.

Aga jah, on väga erinevaid, on ka 50+, 100+ presskanne.

Müük Klaas Surve Pot Majapidamis-filter Peene Prantsuse Käe Tea Maker  Kaasaskantav Roostevabast Terasest Piima Kohvi Pot Chyai Oolong Tee - Misc  \ Uuspood.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, presskannuga teeks pigem endale. Külaliste jaoks ikka kena serviis laual (koos teekannu, moosi/marmelaadikausikeste, tasside, alustasside, koorekannu, suhkrutoosi jne-ga).

Oo õudust!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest oleks imelik, kui sa söögituppa (oletame, et sul on külaliste vastuvõtmiseks söögituba) vead siis oma juraka Jura kohvimasina ja seal neile suure undamise ja mulksumise saatel masinast kohvi luristad.

Jura masinaga tehtud kohvi vastavalt iga külalise eelistusele, tuuaks köögist. Kuidas sa lattet, espressot või cappucinot seal toas selle presskannuga valmistad?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jura masinaga tehtud kohvi vastavalt iga külalise eelistusele, tuuaks köögist. Kuidas sa lattet, espressot või cappucinot seal toas selle presskannuga valmistad?

Ma ei pea kodus kohvikut ega restorani. Külalised saavad seda, mis pakutakse, ma ei lase neile köögis ka igaühele mingeid erimenüüsid koostada. Tee, kohv, vesi, mahl – piisav valik.

Aga no kui tõsisemalt vastata – ma võin saladuskatte all öelda, et mulle ei meeldi need masinakohvid üldse. Kui keegi pakub kuskil masinakohvi, siis ma pigem joon vett.

Vanasti kui kõik need latted-espressod välja mõeldi, siis ei olnud ka kohvimasinaid. Nii et teoreetiliselt, kui ma tahaksin espressot keeta ja sellest cappuccino vormistada, siis seda saab ka ilma suure kohvimasinata. Piima vahustamiseks on olemas ka minimiksrid.

P.S. ja see kakao, mis kohvimasin väljastab, ei kõlba üldse juua. Seda peab nagunii tegema vanamoodsalt pliidil.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu meelest oleks imelik, kui sa söögituppa (oletame, et sul on külaliste vastuvõtmiseks söögituba) vead siis oma juraka Jura kohvimasina ja seal neile suure undamise ja mulksumise saatel masinast kohvi luristad.

Jura masinaga tehtud kohvi vastavalt iga külalise eelistusele, tuuaks köögist. Kuidas sa lattet, espressot või cappucinot seal toas selle presskannuga valmistad?

Sest ma joon kohvi, mitte sooja piima.

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te vaidlete? Igaüks teeb oma kodus nii, nagu talle kõige paremini sobib. Meie pika laua üritusi ega ülipidulikke vastuvõtte ei korralda, enamasti käiakse ise köögis kohvi võtmas, kes siis millist soovib. Kõik vajalik on masina kõrval laual valmis pandud. Suvistel üritustel käib rohkem inimesi ja minule veidi võõramat rahvast, siis viime masina terrassile ja pole veel muret olnud, et keegi kohvi ei saa täpselt siis, kui ise tahab. Mõni soovib kohe tulles tassikese, mõni mitu korda olengu jooksul, keegi ei pea ootama, kuni pererahvas selle valmis teeb ja serveerima hakkab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, presskannuga teeks pigem endale. Külaliste jaoks ikka kena serviis laual (koos teekannu, moosi/marmelaadikausikeste, tasside, alustasside, koorekannu, suhkrutoosi jne-ga).

võibolla kui Inglise kuninganna külla tuleks…

Kõigi teiste puhul läheb filtrikohv (kui rahvast palju, meil Moccamaster) või presskannu oma. Elutuba-köök-söögituba üks suur ruum, ei pea keegi kusagile midagi tooma jooksma.

Ja tassikesi-alustassikesi keeldun kasutamast, kohvi on 100x mõnusam kruusist juua. Mul pealegi kõik nõud ilusad, ka kruusid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene tahab võimalust endale tassike kohvi päevas teha, aga ikka osade arvates peab valima korraliku kalli masina, et külalistele saaks ikka cappuchinosid, lattesid jne pakkuda.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole eriti peene maitsemeelega ja mul on tavaline filterkohvimasin. No see, et paned kolmnurkse paberfiltri ja tõstad ise soovitud koguse puru sisse. Seda pole keegi maininud veel, kas tõesti seda ei kasutatagi?

Presskann oli ka pikalt kasutusel, aga sellega läheb kõik rasvad jm kahjulikud ained ka kohvipurust otse kurku. Ja teiseks, sõelad kulusid ruttu katki ja uute leidmine oli jube keeruline. Polnud nagu müüa eraldi sõela kuskil, ikka et osta uus kann.

Muidu ma pirts ei ole, aga vott teed ja kohvi samas kannus küll

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooh, näpud läksid oma rada…

…. teed ja kohvi ühes kannus küll ei tehta. Kohvimaitse jääb ju teele juurde niiviisi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooh, näpud läksid oma rada…

…. teed ja kohvi ühes kannus küll ei tehta. Kohvimaitse jääb ju teele juurde niiviisi.

täiesti nõus sellega.

Aga presskannudest – Bodumi omad kestavad küll väga kaua – olen küll lõhkunud klaasist kannu (oma süü), aga press ise on 15 aastat töös.

Vanemad ostavad odavaid, ja iga aasta minumeelest katki.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Polnud nagu müüa eraldi sõela kuskil, ikka et osta uus kann.

neid tagavaraosi ei müüda jah päris igal pool, aga köögitarvikute kauplustes võib olla.

Näiteks siin: https://bonappetit.ee/?s=tagavara&post_type=product&type_aws=true&lang=et

mingi üks teine koht oli veel, praegu ei viitsi guugeldada, aga oli samasugune firma, kus müüdi kokkade, baristade tooteid (ei olnud gemoss, seal ei ole).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 96 )


Esileht Kodunurk Padjakohvimasin