Esileht Kodunurk Padjakohvimasin

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )

Teema: Padjakohvimasin

Postitas:
Kägu

Mina kasutan sellist keraamilist filtrit. See käib otse tassi peale, paberfilter sisse, jahvatan oad, kuum vesi jao kaupa sisse. Minu meelest täita hea kohv ja puhastamisvaev minimaalne.

Ideaalis tahaks aga seda alumist. Töötasin üsna pikalt baristana ja sp oleks espressojook ikka eelistatum kui hand brew. Ma ei ole nii teaduslik ka, et sellesse hand brew maailma väga süveneda. Sellist siis tahaks:

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan, eelmisele postitusele ei tulnud pilt üks kaasa.

Selline keraamiline filter:

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin on keraamiline filter (link)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest ma joon kohvi, mitte sooja piima.

Keda sina kotid? Külalistest oli jutt.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole eriti peene maitsemeelega ja mul on tavaline filterkohvimasin. No see, et paned kolmnurkse paberfiltri ja tõstad ise soovitud koguse puru sisse. Seda pole keegi maininud veel, kas tõesti seda ei kasutatagi?

Ma arvasin, et selliseid ei kasutata juba vähemalt 10 aastat. Megarõve ja kahjulik kohv.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole eriti peene maitsemeelega ja mul on tavaline filterkohvimasin. No see, et paned kolmnurkse paberfiltri ja tõstad ise soovitud koguse puru sisse. Seda pole keegi maininud veel, kas tõesti seda ei kasutatagi?

Ma arvasin, et selliseid ei kasutata juba vähemalt 10 aastat. Megarõve ja kahjulik kohv.

Mille poolest kahjulik?

Huvitav, kuidas siis igas toidu- ja kodutarvete poes erinevates suurustes filtripakid müügil on, kui keegi juba 10 aastat selliseid masinaid ei kasuta? Kes neid ostab siis, et tootjad toodavad ja poed sortimendis hoiavad?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sooh, näpud läksid oma rada…

…. teed ja kohvi ühes kannus küll ei tehta. Kohvimaitse jääb ju teele juurde niiviisi.

Samast tassist ikka võib juuda?

Miks peaks klaasile ja terasele kohvi maitse juurde jääma???

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, miks peaks, aga jääb. Klaasile mitte, aga sõelale ja pressile igatahes jääb. Kui kann on metallist, jääb kannule ka.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene tahab võimalust endale tassike kohvi päevas teha, aga ikka osade arvates peab valima korraliku kalli masina, et külalistele saaks ikka cappuchinosid, lattesid jne pakkuda.

Ise siis ei soovi head kohvi? Jura masina saab ka 800 kätte, ei pea kallist ostma.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Inimene tahab võimalust endale tassike kohvi päevas teha, aga ikka osade arvates peab valima korraliku kalli masina, et külalistele saaks ikka cappuchinosid, lattesid jne pakkuda.

Ise siis ei soovi head kohvi? Jura masina saab ka 800 kätte, ei pea kallist ostma.

Hea kohvi on suhteline. Uba määrab rohkem.

Aga kindlasti pole mõistlik üksi juues ühe tassi kohvi pärast 800 eurist “odavamat” masinat osta. Lattego’d saab ca 250-350 kätte. Kel mingit brändihullust ja külalistele eputamist vaja pole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kindlasti pole mõistlik üksi juues ühe tassi kohvi pärast 800 eurist “odavamat” masinat osta. Lattego’d saab ca 250-350 kätte. Kel mingit brändihullust ja külalistele eputamist vaja pole.

On ikka, kui end väärtustad. Lõppude lõpuks käib keegi ikka külas ka, kui just üksikul saarel ei ela.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sest ma joon kohvi, mitte sooja piima.

Keda sina kotid? Külalistest oli jutt.

Kujuta ette, ma käin külas ka. Ikka joon kohvi, mitte sooja piima.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

se siis ei soovi head kohvi? Jura masina saab ka 800 kätte, ei pea kallist ostma.

kust tuleb arvamus, et masinad teevad parimat kohvi??  Mina tõesti eelistan presskannu- või filtrikohvi, kasutan head kohvisorti.

Masin on tööl, ja kohutavalt ajab närvi see pidev “vesi puudu-prügianum täis-puhastus vajalik”.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kust tuleb arvamus, et masinad teevad parimat kohvi??  Mina tõesti eelistan presskannu- või filtrikohvi, kasutan head kohvisorti.

Mitte lihtsalt masinad, vaid osad masinad. Saeco 1000 maksev masin ei kõlba nt kuhugi. Jura kohv on väga hea, De Longhi oma ka.

.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kujuta ette, ma käin külas ka. Ikka joon kohvi, mitte sooja piima.

No aga joo siis, teised soovivad piimaga kohvi. Ega sinu pärast ei jää masin ostmata ometi.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kindlasti pole mõistlik üksi juues ühe tassi kohvi pärast 800 eurist “odavamat” masinat osta. Lattego’d saab ca 250-350 kätte. Kel mingit brändihullust ja külalistele eputamist vaja pole.

On ikka, kui end väärtustad. Lõppude lõpuks käib keegi ikka külas ka, kui just üksikul saarel ei ela.

Tšau, eneseväärtustamiskägu! Lidli-teemas ei läinud su elufilosoofia eriti kellelgi peale. Lootsid, et kohvi-käod on snoobimad, jah?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on Jura ilge kobakas, samuti ei joo ma n.ö. piimavahu kohve. Sellise masinaga on paras teha 1-2 tassi, aga kui on suurem seltskond teen presskannu kohvi, et muidu peaks passima ja tass haaval suurde tuppa tooma.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tšau, eneseväärtustamiskägu! Lidli-teemas ei läinud su elufilosoofia eriti kellelgi peale. Lootsid, et kohvi-käod on snoobimad, jah?

Isegi ei tea sellist teemat, aga olgu.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu jaoks on Jura ilge kobakas, samuti ei joo ma n.ö. piimavahu kohve. Sellise masinaga on paras teha 1-2 tassi, aga kui on suurem seltskond teen presskannu kohvi, et muidu peaks passima ja tass haaval suurde tuppa tooma.

Kaks tassi teeb korraga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole eriti peene maitsemeelega ja mul on tavaline filterkohvimasin. No see, et paned kolmnurkse paberfiltri ja tõstad ise soovitud koguse puru sisse. Seda pole keegi maininud veel, kas tõesti seda ei kasutatagi?

Ma arvasin, et selliseid ei kasutata juba vähemalt 10 aastat. Megarõve ja kahjulik kohv.

Mille poolest kahjulik?

Huvitav, kuidas siis igas toidu- ja kodutarvete poes erinevates suurustes filtripakid müügil on, kui keegi juba 10 aastat selliseid masinaid ei kasuta? Kes neid ostab siis, et tootjad toodavad ja poed sortimendis hoiavad?

kannu ja pätikohvi tehes jääb kohvirasv ( kolesterool) kohvi sisse ja jood selle kõik endale sisse. Espressomeetodil seda ohtu pole, sest vesi käib kiirelt kohvipurust läbi ega ligune seal. Filter püüab ka kohvirasva kinni.

 

Filtripakid? Minumeelest on ainult üht suurust filtripakke müügil ja neidki otsi poest tikutulega taga, kuskil alumise riiuli tagaservas.. Mul töö juures on vana filtrimasin ja aegajalt on vaja osta. Selles mõttes on nüüd lihtsam, et ei pea meeles pidama kui suurt filtrit vaja oli 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kannu ja pätikohvi tehes jääb kohvirasv ( kolesterool) kohvi sisse ja jood selle kõik endale sisse. Espressomeetodil seda ohtu pole, sest vesi käib kiirelt kohvipurust läbi ega ligune seal. Filter püüab ka kohvirasva kinni.

Eeehm … mismoodi jääb kolesterool kohvi sisse FILTERkohvimasinaga kohvi tehes?

Presskannuga jääb jah, aga jutt oli ju filtriga kohvimasinast.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina pole eriti peene maitsemeelega ja mul on tavaline filterkohvimasin. No see, et paned kolmnurkse paberfiltri ja tõstad ise soovitud koguse puru sisse. Seda pole keegi maininud veel, kas tõesti seda ei kasutatagi?

Ma arvasin, et selliseid ei kasutata juba vähemalt 10 aastat. Megarõve ja kahjulik kohv.

Mille poolest kahjulik?

Huvitav, kuidas siis igas toidu- ja kodutarvete poes erinevates suurustes filtripakid müügil on, kui keegi juba 10 aastat selliseid masinaid ei kasuta? Kes neid ostab siis, et tootjad toodavad ja poed sortimendis hoiavad?

kannu ja pätikohvi tehes jääb kohvirasv ( kolesterool) kohvi sisse ja jood selle kõik endale sisse. Espressomeetodil seda ohtu pole, sest vesi käib kiirelt kohvipurust läbi ega ligune seal. Filter püüab ka kohvirasva kinni.

Filtripakid? Minumeelest on ainult üht suurust filtripakke müügil ja neidki otsi poest tikutulega taga, kuskil alumise riiuli tagaservas.. Mul töö juures on vana filtrimasin ja aegajalt on vaja osta. Selles mõttes on nüüd lihtsam, et ei pea meeles pidama kui suurt filtrit vaja oli ????

Ma ei tea, kus sa elad, mis poes sa käid ja kus riiulitest otsid. Mina käin Prismas, Selveris, Koduekstras vahel ja seal on nähtaval kohal mitmekesine valik silmade kõrgusel ja kõrgemal.

Kehitan õlgu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

se siis ei soovi head kohvi? Jura masina saab ka 800 kätte, ei pea kallist ostma.

kust tuleb arvamus, et masinad teevad parimat kohvi?? Mina tõesti eelistan presskannu- või filtrikohvi, kasutan head kohvisorti.

Masin on tööl, ja kohutavalt ajab närvi see pidev “vesi puudu-prügianum täis-puhastus vajalik”.

miks arvamus, mina jälle ei eelista neid filtrikohvisid jms, see ikkagi maitseasi ja need lisatööd masina juures ei aja ka mind närvi, saa üle

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masin on tööl, ja kohutavalt ajab närvi see pidev “vesi puudu-prügianum täis-puhastus vajalik”.

????

Ei tea ühtki filtermasinat ega presskannu, millesse ei peaks iga kord vett valama või mida ei peaks iga kasutuse järel pesema ja kohvipaksu ära viskama. Ka filtermasin vajab aeg-ajalt põhjalikumat läbipesu.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, presskannuga teeks pigem endale. Külaliste jaoks ikka kena serviis laual (koos teekannu, moosi/marmelaadikausikeste, tasside, alustasside, koorekannu, suhkrutoosi jne-ga).

Oi, nii bheen, nii bheen.

Kusjuures mulle ka meeldib niimoodi bheenutseda. Meeldivad ilusad nõud ja ka argipäeval on meil laud vähemalt õhtusöögiks bheenelt kaetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, presskannuga teeks pigem endale. Külaliste jaoks ikka kena serviis laual (koos teekannu, moosi/marmelaadikausikeste, tasside, alustasside, koorekannu, suhkrutoosi jne-ga).

Oi, nii bheen, nii bheen.

Kusjuures mulle ka meeldib niimoodi bheenutseda. Meeldivad ilusad nõud ja ka argipäeval on meil laud vähemalt õhtusöögiks bheenelt kaetud.

Ja panete kohvi sisse moosi ja marmelaadi? Tõesti pheen.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeldivad ilusad nõud ja ka argipäeval on meil laud vähemalt õhtusöögiks bheenelt kaetud.

Mulle meeldivad samuti ilusad nõud. Samuti mu lastele ja mehele. Seetõttu on meie ühise peresöömaaja laud kaetud alati väga ja väga erinevate nõudega. Sest igaüks armastab just temale meelepärast tassi ja erinevaid taldrikuid. Milline just kellelegi armas on. Ja neid on nad mitmeid ise ostnud.

Kui on palju külalisi, siis on meil enamasti ka palju sagimist ja sebimist, seepärast on väga praktiliseks osutunud, et klaasid ja kruusid on erinevad. Siis tunneb igaüks alati oma ära. Eriti tähtis on see paljude laste puhul. Iga lonksu järel ju kruuse ei pese. Aga ega me ka “pika laua” üritusi ei pea, kus kõigil oma koht.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meeldivad ilusad nõud ja ka argipäeval on meil laud vähemalt õhtusöögiks bheenelt kaetud.

Mulle meeldivad samuti ilusad nõud. Samuti mu lastele ja mehele. Seetõttu on meie ühise peresöömaaja laud kaetud alati väga ja väga erinevate nõudega. Sest igaüks armastab just temale meelepärast tassi ja erinevaid taldrikuid. Milline just kellelegi armas on. Ja neid on nad mitmeid ise ostnud.

Kui on palju külalisi, siis on meil enamasti ka palju sagimist ja sebimist, seepärast on väga praktiliseks osutunud, et klaasid ja kruusid on erinevad. Siis tunneb igaüks alati oma ära. Eriti tähtis on see paljude laste puhul. Iga lonksu järel ju kruuse ei pese. Aga ega me ka “pika laua” üritusi ei pea, kus kõigil oma koht.

Ahah.

Teema on muidu kohvimasinatest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teema on muidu kohvimasinatest.

Neist on juba kirjutatud mitu lehekülge. Aga räägi, mis sul uut on öelda kohvimasinate kohta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina kasutan sellist keraamilist filtrit. See käib otse tassi peale, paberfilter sisse, jahvatan oad, kuum vesi jao kaupa sisse. Minu meelest täita hea kohv ja puhastamisvaev minimaalne.

Ideaalis tahaks aga seda alumist. Töötasin üsna pikalt baristana ja sp oleks espressojook ikka eelistatum kui hand brew. Ma ei ole nii teaduslik ka, et sellesse hand brew maailma väga süveneda. Sellist siis tahaks:

Me ostsime selle. Juba esimesel päeval murdus see pikk “käpp” ära ja sinnapaika see masin jäi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 96 )


Esileht Kodunurk Padjakohvimasin