Esileht Kodunurk Päeva eelarve 2,52

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )

Teema: Päeva eelarve 2,52

Postitas:
Kägu

Tere!

Olin eelmisel kuul palju haigus- ja hoolduslehel, lisaks tulid mõned ootamatud väljaminekud (mitte jõulud, kingid ammu olemas), seega on tekkinud olukord, kus päeva toidueelarve kolmele inimesele (1 täiskasvanu ja kaks eelteismelist) on 2 eurot ja 52 senti. Ilmselt sööme hommikuti palju putru, teen köögiviljatoite, suppe jne.

Kui kellelgi on häid nippe, kuidas veelgi paremini piiratud eelarvega hakkama saada, palun kirjutage 🙂

Aitäh!

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuu sissetulek on? Kehtiva seaduse kohaselt peab kahele lapsele 1 vanem tagama 600 eur, lisaks lapsetoetus. Teise vanema 600 eur.  Kuhu lastele kuuluv raha pannakse, ja mitte keegi ei kontrolli ja kedagi ei huvita.

+6
-34
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kuu sissetulek on? Kehtiva seaduse kohaselt peab kahele lapsele 1 vanem tagama 600 eur, lisaks lapsetoetus. Teise vanema 600 eur. Kuhu lastele kuuluv raha pannakse, ja mitte keegi ei kontrolli ja kedagi ei huvita.

Sa enam ei loe teematki, lased aga oma plaadi jälle käima.

+25
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sa enam ei loe teematki, lased aga oma plaadi jälle käima.

Ei ravi tagajärgi, ikka keskendume põhjuste väljaselgitamisele. Keda peaks huvitama ema haigusleht, seadus on seadus ja kõik.  Plaat läheb mängima siis kui halvustama saab hakata, ikka nii nagu ronkisadega käitutakse!

+3
-24
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua selle rahaga peab siis toime tulema? Kas kuskilt pole juurde võtta paar eurot päevas või nii, krediikaart, tuttav jne? Midagi ära müüa, et saada näiteks 10-20 eurot? Natuke taarat äkki on?  Midagi muud sellist? Mingi ühekordne tööots nädalavahetusel(kellegi lapse hoidmine, koristus). Laste isa kohta ma ei paku, seda tead ise, mis sealt tulemas on võu tuli.<br style=”color: #333333; font-family: Georgia, ‘Times New Roman’, ‘Bitstream Charter’, Times, serif; font-size: 16px; font-style: normal; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; -webkit-text-stroke-width: 0px; background-color: #ffffff; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;” />Kui ühtegi nendest või muudest variantidest ei saa, siis võta see päevasumma ja selle nädala oma, mis on ja osta kogu päevarahade ulatuses ühe korraga toit. Kui sa seda juba ei ole teinud. Kuue päeva eest sellel nädalal on see 15,12 vist.  Selle eest ostadki nädala asjad. Nii saad ka näiteks ehk võtta kaks kanakoiba ja 300 grammi hakkliha. Leiba, mune, ma ei tea, kas sul kartuleid on omal ja kuivaineid ostetud ette. Porgandidt ja kapsast pead ka ostma, sest, selle hakklihaga teed kaheks päevaks ühapajatoitu näiteks. Et lihakild oleks juures. Tatart teha samuti nii, et teed kanakoivaga ja porgandiga kaheks päevaks. Nagu ikka, kui vaesed ajad. Oleneb jah, mis sul kodus enne oli. <br style=”color: #333333; font-family: Georgia, ‘Times New Roman’, ‘Bitstream Charter’, Times, serif; font-size: 16px; font-style: normal; font-variant-ligatures: normal; font-variant-caps: normal; font-weight: 400; letter-spacing: normal; orphans: 2; text-align: start; text-indent: 0px; text-transform: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; -webkit-text-stroke-width: 0px; background-color: #ffffff; text-decoration-thickness: initial; text-decoration-style: initial; text-decoration-color: initial;” />Mul omal on selles suur kogemus olemas.

+9
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mingi sigri migri tuli tekstile vahele..

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua selle rahaga peab siis toime tulema? 

Selle rahaga pean toime tulema 7. jaanuarini. Võimalik, et mingi osa rahast laekub varem (laste isalt) kuigi täpset kuupäeva ei tea, niisiis arvestan kuupäevaga, mil kindlalt midagi laekub.

Lapsehoidmise peale olen mõelnud, proovin midagi leida.

Olemas on veidi kuivaineid ja sügavkülmas marju.

Aitäh teemasse vastamast 🙂

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No see on ikka päris väike summa. Kui te ei ole permavaesed, siis mina sinu olukorras laenaksin kellegi käest mingi summa järgmise kuuni. Või siis teeks endale a la väikese krediidiga Coopi säästukaardi (saab toidupoest süüa osta) või siis partnerkaardi krediitkaardi (sama, saab selverist toitu osta). Seal saad endale valida 100-200€ pisikrediidi, siis jaanuaris selle maksad tagasi. Sellist asja ma ei soovitaks niisugusele inimesele, kes on pidevalt niisuguses vaesuses, siis see variant ei ole abiks. Aga tavalisele palgatöötajale, kellel mõnikord kuu lõpus näpud põhjas, sobib hästi. Vastuse saad minutiga ja krediit avaneb kohe. Mina ise kasutasin seda varianti eelmise aasta novembris. Intressivaba toidupoe lühilaen.

Teine variant on siis see summa mitte kulutada ühe päeva kaupa, vaid minna poodi kohale ja kulutada see 17,64 ühe kuumaga ära. Selverist saab tingi näiteks lihad osta -50% soodukaga. Hakkliha-kapsahautis ikka parem kui ainult kapsahautis 🙂

+23
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See viimane on ka väga hea nõu ju. (ma pole TA)

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puder, kartul, kõige odavamad makaronid on poes ca 30-40 senti pakk. Et toit loiga ühekülgne poleks, otsid poest kõige odavama kilohinnaga hakkliha ja jagad selle 150-200 g portsudeks, mida siis mõnikord makaronidele lisada või hakklihakaste. Kastme vedelik olgu peamiselt vesi, mida maitsestad törtsu piima ja/või hapukoorega. Paksendaja klassikaliselt jahu.

Köögiviljatoidud ei pruugi tingimata soodsad olla. Sõltub. Kapsas-kartul-porgand soodne. Aga paprika, suvikõrvits mitte.

Supid . Vanasti olid supikondid, millest sai puljongit keeta ja siis liha küljest kraapida. Vb müüakse veel?

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Puder, kartul, kõige odavamad makaronid on poes ca 30-40 senti pakk. Et toit loiga ühekülgne poleks, otsid poest kõige odavama kilohinnaga hakkliha ja jagad selle 150-200 g portsudeks, mida siis mõnikord makaronidele lisada või hakklihakaste. Kastme vedelik olgu peamiselt vesi, mida maitsestad törtsu piima ja/või hapukoorega. Paksendaja klassikaliselt jahu.

Köögiviljatoidud ei pruugi tingimata soodsad olla. Sõltub. Kapsas-kartul-porgand soodne. Aga paprika, suvikõrvits mitte.

Supid . Vanasti olid supikondid, millest sai puljongit keeta ja siis liha küljest kraapida. Vb müüakse veel?

Jah, kartul, porgand, kapsas ja ka peet on soodsad. Need ongi ju põhilised ka. Ma vähese rahaga elades ei mõelnudki muude köögiviljade ostmisele. Peaasi, et liharaas/kild sees oleks toidul. Pannkoogid on soodne magustoit.
Ma ei tea, kas toidupank aitaks ja kas seal kandis seda on, aga tean inimest, kes ise küll üliagar seda küsima sealt, aga iga kord, kui ta on ise sotsis küsimas käinud, on ta ka nimekirja kasvõi kuuks ajaks pandud. Pensioniealiseks saanud naine, kes lihtsalt läks kovi ja ütles näiteks, et olen üksik, ostsin talvepuid, olen nüüd natuke hädas see kuu, kas te saaks mu toidupanga nimekirja panna kasvõi kuuks ajaks. Ja sai.

+14
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on mõttekoht, kus me peaksime mõtlema, miks me oleme tahtnud 600 eur/lapsele kuus seadust.  Üks õige seaduseinimene pöörduks nüüd laste kaitsmiseks lastekaitsesse, seejärel  kohtusse ja  laseks ka endale elatis lapsele peale panna. Mis põhjusel inimene ei käitu nüüd nii nagu seaduse protokoll ettenäeb. Miks ühtäkki seadus ainult teatud inimesi puudutab. Kas ükskord jõuab kohale, kui alatud te ise teiste vastu olete.

+2
-26
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Olukord on kindlasti ajutine 🙂 Krediiti heameelega väldiks – jätan selle tõesti kõige viimaseks võimaluseks, pigem hoian enda kõhu kõrvalt kokku.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas koolis hommikusööki pakutakse, minu laste koolis on tasuta hommikupuder enne tundide algust – saada lapsed hommikul kooli sööma, seni kuni vaheaeg algab. Lapsed veedavad mingi aja jõuluvaheaja ka isaga? Siis mõni söögikord vähem jälle vaja lastega arvestada.

Saad mõne asja maha müüa? Lastest jäänud mänguasju, lasteraamatuid, väikseks jäänud riideid, jalanõusid?

Saad ehk kelleltki laenata? Oma vanematelt? Õdedelt-vendadelt? Sõbrannalt? Töökaaslaselt?

Mine tee lisaks mõni väike tööots ja saad ise teenida puudu oleva raha. https://goworkabit.com/tooampsud

Vaata toidupoodidest viimase päeva pakkumisi – Selveris osa kaupa -50%, Prismas õhtul kella kaheksast -60%.  Saad lihakraami märksa soodsamalt, kui kohe ei tarvita, siis pane sügavkülma, nii saab pikendada kasutamisaega. Kuivatatud herned, kui lapsed söövad on ka odavad, toitvad ja mulle maitsevad. Panen eelneval õhtul likku, siis õigel päeval panen koos porgandi ja puljongiga hauduma. Kui raha jagub, siis pisuke suitsuliha ka sisse, aga kõlbab ka ilma. Mulgipuder – ka soodne ja toitev.

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hommikupuder on koolis tasuline kahjuks. Lapsed veedavad arvestatava aja ka isaga, seda varem ei maininud.

Leidsin paar asja müügiks. Goworkabitis ei saa vist raha kohe kätte, samas uue aasta/kuu alguseks abiks ikka. Tänan!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on mõttekoht, kus me peaksime mõtlema, miks me oleme tahtnud 600 eur/lapsele kuus seadust. Üks õige seaduseinimene pöörduks nüüd laste kaitsmiseks lastekaitsesse, seejärel kohtusse ja laseks ka endale elatis lapsele peale panna. Mis põhjusel inimene ei käitu nüüd nii nagu seaduse protokoll ettenäeb. Miks ühtäkki seadus ainult teatud inimesi puudutab. Kas ükskord jõuab kohale, kui alatud te ise teiste vastu olete.

Kibestunud rongavanem, kes ei soovi elatist lastele maksta?

+19
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Lisan verl, et kartulit saab väga erinevalt kasutada. Nt kauboikartul (koorega) vs lihtsalt tükeldatud kartul ahju on erinev tulemus. Kui keedad kartulit koorega ja siis koorid, tuleb koor õhemalt maha ja raiskad vähem – ja lastel vb huvitav kogemus.

Kartuli, porgandi, sibula tükeldad, segad õliga ja küpsetad ahjus. Võimalusel natuke ka liha ja lillkapsast, kuidas rahaga on (lillkapsas ja brokkoli võib külmutatult olla odavam kg hind kui värske!). Ja teinekord samad asjad, aga õli asemel segad piima jahuga või kõige soodsamat kohvikoort kastmeks.

Targalt toimetades on mõni õhtusöök väga soodne ja selle arvelt saad teinekord midagi paremat lubada (kasvõi natuke juustu kartulivormile panemiseks). Mis puudutab juust, siis ilmselt on odavam juustu ise riivida/noaga tükeldada kui riivjuustu tarbuda. Aga juust muidugi kallis.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kibestunud rongavanem, kes ei soovi elatist lastele maksta?

Kes sa pätakas oled arvustama.  Kohtute gemüüse ongi viinud selleni, et osa lapsi on oma emmede juures puhta nälga suremas. Kohutav. Tuleb välja, et rongavanema juures saavad  lapsed elatise lisaks vähemalt kõhtu midagi.

+2
-26
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kes sa pätakas oled arvustama.  Kohtute gemüüse ongi viinud selleni, et osa lapsi on oma emmede juures puhta nälga suremas. Kohutav. Tuleb välja, et rongavanema juures saavad  lapsed elatise lisaks vähemalt kõhtu midagi.

Sinusugust pässi keegi oma lapse isaks ei tahagi, nii et ära unista.

+8
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Kui sa oled Tallinnas, siis mina võin kõik oma kevadiste koolipakkide purgisupid sulle anda. Kaerahelbed ka, aga no neist tavaliselt kellelgi puudust ei ole…

Aga nii ehk naa soovitaksin liituda FB toidujagamisgruppidega, seal antakse tihtipeale asjalikku kraami ära (ei ole ainult maitseained vm peen kraam), toidujagamiskappe ka juba paljudes kohtades olemas.

+25
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk on sinu piirkonnas ka mõni toidujagamiskapp, kust täiendavat toitu leida? Tallinnas Keskturu (FudLoop) juures vist võiks juba avatud olla. Tartus peaks olema lausa 3 tükki, Viljandis on ka kapp, ilmselt võib ka mujal leiduda. Otsi Facebookist “Foodsharing” gruppe, neid on päris paljudes kohtades.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sinusugust pässi keegi oma lapse isaks ei tahagi, nii et ära unista.

ha.ha.aaaaa, loe seadust!

0
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laisa päeva ja säästuroog on munanuudlitega vokiroog.
Tavaline peakapsas peeneteks ribadeks, porgand jämeda riiviga, sibul, küüslauk(need mul alati kodus olemas suurema varuga) pannil kuumutada. Vastavalt juhistele keeta munanuudlid. Coopis on pakk näiteks 1.69€. sellest saab üsna suure läsu kõik kokku.
Mul läheb kolme inimese peale(2täiskasvanut ja 1 algkooli laps) ca pool väikesest peakapsast-teine pool jääb kapsahautise jaok. Paar suuremat porgandit ja 200g munanudleid.
Veel säästum variant on kasutada kiirnuudleid. Sellisel juhul ehk mahub eelarvesse ka mõni kanakoib ja sojakaste(coopisjällegi kõige odavam 1.15€.

Ma pooldan ka seda kägu, kes pakku nädala toidu kokku arvutada ja siis need kõik korraga osta. On nagu rohkem mängimisruumi ja ehk ühest kallimas toorainest saab mitu toitu teha. Sügavkülmas saab tegelikult meeletult palju asju hoida ja nädala jooksul ära tarbida.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidujagamisgruppide liige olen, toiduraiskamise vähendamine on südamelähedane.

Olen Tallinnas, siin hetkel ei ole toidukappe..? Kalamaja oma töötas vist oktoobrini ja keskturu kapp minu teada veel ei toimi.

Hea inimene, kes soovis jagada kooli toidupaki purgisuppe ja kaerahelbeid, kirjuta palun purgisupp60 ät gmail punkt com

Hindan seda väga!

+17
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma nüüd olen oma ajusid veel ragistanud(kägu 16:50), et mõelda söödavaid toite, mis ma oma raskel ajal tegin.

Ma küsiks, et kas sul või sugulastel(tädidel, vanaemadel) hoidiseid on? A’la marineeritud, soolatud seened, purgisalatid(letšo), kurgid vms? Kui muidugi lapsed söövad selliseid asju!?

Aga igaljuhul tatar oli mul kodus olemas ja sai tehtud soolaseentega tatart. Uskumatult maitsev ja toitev tuli.

Ma küsiksveel üle, et mis teil kodus olemas on(riis, tatar, ketšup, majonees jne). Ma võiks täitsa välja mõelda näiteks nädalamenüü 16.64 eest.
Ja kui mitmeks päevaks teil toitu kolme peale üldjuhul jätkub(et mitu korda toitu tegema peak nädalas)?

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

lõin googles “töö eest raha kohe kätte” ja sain sellised vastused:

http://www.mobrog.com/et/tasustatud-uuringud/?rkm=4&gads_sub_category=2&campaignid=143907104&adgroupid=36549509757&adid=475551938379&keyword=t%C3%B6%C3%B6&gclid=Cj0KCQiAnuGNBhCPARIsACbnLzoVC8xayJ4IpGXZOB6vuoDmZxhXaoTs2S00OhkvsV7bFX6P5C7mutQaAkGpEALw_wcB – lühiuuringutes osalemine 1-3 eurot.

Vanasti vajati kunstikoolis modelle, ei tea kas ka praegu.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hea inimene, kes soovis jagada kooli toidupaki purgisuppe ja kaerahelbeid, kirjuta palun purgisupp60 ät gmail punkt com

Kirjutasin sulle!

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui kaua selle rahaga peab siis toime tulema?

Selle rahaga pean toime tulema 7. jaanuarini. Võimalik, et mingi osa rahast laekub varem (laste isalt) kuigi täpset kuupäeva ei tea, niisiis arvestan kuupäevaga, mil kindlalt midagi laekub.

Lapsehoidmise peale olen mõelnud, proovin midagi leida.

Olemas on veidi kuivaineid ja sügavkülmas marju.

Aitäh teemasse vastamast ????

Kui laste isa on normaalne inimene, siis suru oma uhkus alla, võta telefon ja räägi ausalt oma praegusest raskest seisust ja palu abi.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis teemaalgataja, ma ei jõudnud kogu teemat läbi lugeda, aga teemaalgatusest piisab. Palun kirjuta mulle meili peale kus sa elad ja muu lisainfo. Minu meili aadress on reine.murd@mail.ee

Vahel on raske kõigil ja üksteist tuleks toetada.

+20
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vahel on raske kõigil ja üksteist tuleks toetada.

Pühin silmanurgast pisaraid, nii liigutav. Minu toetus sihtgrupp on küll pisut teine, väärkohtlemist saanud elatisemaksjad ja nendega kooselavad lapsed.

-Kõrvaltvaataja-

+3
-20
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 104 )


Esileht Kodunurk Päeva eelarve 2,52