Esileht Kodunurk Päeva eelarve 2,52

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 104 )

Teema: Päeva eelarve 2,52

Postitas:
Kägu

Vahel on raske kõigil ja üksteist tuleks toetada.

Pühin silmanurgast pisaraid, nii liigutav. Minu toetus sihtgrupp on küll pisut teine, väärkohtlemist saanud elatisemaksjad ja nendega kooselavad lapsed.

-Kõrvaltvaataja-

Ja kuidas see siia puutub?

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kuidas see siia puutub?

Miks ei puutu siis, kas seadusekuulutaja ise täidab oma seadusest tulevnevat kohustust?  Seadus peab lapsi kaitsma, miks ei teavita endast lastekaitsesse?

+1
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Minu odavad kiirekad:

Vahune hernesupp

Mina teen ühest pakist külmutatud hernestest ja teise paki asemel panen bataati. Šerrit ei pane ja peekoni võib ära jätta.

Mulgipuder

Seda liha ei pea nii palju panema, piisab õige vähekesest maitseks peale.

Hapukapsasupp

Kartulikotletid

Ma köömneid ei pane

Tomati-läätsesupp

Läätsed on hea taimse valgu allikas ja täidavad hästi kõhtu

Liharoogades kasuta kanasüdameid. Siit leiad mitu täitsa söödavat hautist.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lihtsad ja üsna odavad toidud, mis samas maitsevad hästi on nt:

Kapsahautis (odava)hakklihaga, kõrvale kartul.

Tatrapuder hakklihaga/kotlettidega.

Muna toidud nt omlett.

Supid nt borš, kapsasupp.

Ahjus tehtud juurikad(peet, porgand, kartul jms) mingi odavama lihatükiga.

Poes käi nt Grossis ja vali Grossi oma poe tooted, mis on odavamad.

Jõudu ja jaksu, saate hakkama küll!

 

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on ka mingi kastike konserve ja valmis purgitoite jms (säilivused kõik kehtivad), lihtsalt oleme need saanud aga ise ei tarbi (a la mees ei söö tatart/riisi ja mina ei söö süsivesikuid jne 🙂 )

Ku isul TA peaks veel vaja olema siis võin saata sulle kuskile lähimasse pakiautomaati. Võin sinna samale purgisupi meilile kirjutada?

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olles ise sarnases olukorras olnud, siis kõige olulisem on koostada üliodav nädalamenüü.

Pane kirja, kõik odavsöögid, mida tead (või mida siin on soovitatud) ning koosta nende põhjal nädalamenüü. Siis saad tõesti minna poodi ja osta kogu nädala toiduvaru korraga ära. Kui sul on esmaspäevaks kapsahautis ja näiteks neljapäevaks tatar hakklihaga, siis saab korraga osta just vajaliku koguse või osta koguse, mis eelarvesse mahub ning jagada see kogus nende päevade vahel ära.

Odavaimad lihalised ongi ilmselt hakkliha ja kanakintsud/koivad, kuid seda ainult sel juhul, kui ostad neid lahtiselt või siis viimase kuupäevaga allahinnatult (nt. mina maksan hakkliha kilo eest 3.50, suurem summa on juba liiga kallis). Ma muidugi ei tea, mis on Tallinna odavaim hakklihakilo, kuid usun, et kindlasi leiab midagi alla nelja euro, mida poest nii naljalt ei leidu.

Eelista odavpoode nagu Grossi ja Maxima. Poes eelista poe omakettide tooteid, mis on üldjuhul odavamad, kui need fäänsimalt pakendatud.

Kartul on sel aastal kallim, ilmselt alla 50 sendise kilohinnaga sel aastal väga ei saa, kui üle selle pole ka väga mõistlik maksta. Enne poodlemist võib e-poodide lehtede pealt veidi hindu ette uurida, et millisest poest tuleks ostukorv odavaim.

Kartulitoitudest on siin ka juba juttu olnud, kui õnnestub soodsalt kartulit saada, siis meie oleme teinud lisaks keedukartulile, mulgiputru, kartuliputru, ahjukartuleid või ahjufriikaid. Kui kartulipudrust midagi üle jääb, siis on head ka kartulikroketid, kuigi need vajavad juba riivsaia ja see on sellise eelarve juures liigne kulu.

Kui sööte räime, siis see ka odavam vaheldus.

Leiva võib võtta viimase kuupäeva allahindlusega ja siis sügavkülmutada, sest supi kõrvale on ikka hea ka viil leiba võtta.

Teisi vastuseid lugedes mõtlesin, et jumal tänatud, et meie seas on ikka neid ka, kellel on veel empaatiat ning näevad oma ninaotsast kaugemale ja pakuvad abi. Ole julge ja võta see abi vastu!

PS. Mina võtaks sellisel ajal ka kaerahelbed vastu, sest isetehtud müsli (see küll vajaks veidi tooraineid, aga igasugused kapipõhja “aarded” võivad siia sobida), lihtsalt suhkruga läbi praetud kaerahelbed või kaerahelbepätsid on vähemalt mingigi vaheldus.

 

+13
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa toidupangast arvad? Seal jagatakse 7ga nödal ja lastega perele antakse jõuluks tavaliselt mitmekesine kast. Ma eelmmusel lehel kirjutasin sellest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa toidupangast arvad? Seal jagatakse 7ga nödal ja lastega perele antakse jõuluks tavaliselt mitmekesine kast. Ma eelmmusel lehel kirjutasin sellest.

Toidupangast ei saa ju muidu kui ainult kov-i paberiga?

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida sa toidupangast arvad? Seal jagatakse 7ga nödal ja lastega perele antakse jõuluks tavaliselt mitmekesine kast. Ma eelmmusel lehel kirjutasin sellest.

Toidupangast ei saa ju muidu kui ainult kov-i paberiga?

Kirjutasingi sellest lehel nr 1 ju. Et ka ajutise vajaduse korral või ühe kuuluse raskuse korral, peab minema ja seda ütlema rääkima.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas on odavaim turult lahtist hakkliha osta. Nt Mustamäe turul Oma põrsas. Kui see veel alles seal on.

Siis on variant maxima, selveri või prisma allahindlused. Juhul kui veab, saab poole hinnaga.

Hakklihast siis kapsahautis. Ohtra kapsaga.

Maxima müüb väga odavalt kanakaelu. Neist saab ka hea supi kui on köögivilja ja makarone sisse panna.

Kartuli -tangu puder on ka toitev. Kui pekiliha pole, olen sibulat õliga sisse praadinud.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

praetud kartul, hapukurk salatiks juurde.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii saad ka näiteks ehk võtta kaks kanakoiba ja 300 grammi hakkliha.

Lollus! Vaene ei tohi olla laisk!

Selle hakkliha saab edukalt ise teha: meie väikelinnas lihaturgu ei ole, lähim sellele valiku poolest on Grossi pood, kus näiteks raieliha kilo alla 3€/kg (hakkliha üle 4€/kg); kanaosad erineva hinnaga, aga külmutatud kraam odavam. Samuti kamar, pekk, supikondid – osad neist sente, teised pisut üle euro. Ise ostsin just laupäeval maksa – kilo 1.18 (jah, oli soodukas, aga Grossis on pidevalt midagi soodukaga).
Kui ikka kallis tundub, tee seitanit. Mis see on ja kuidas teha, loe netist.
Tatrakilo vs kartulikilo on ka suure erinevusega, samuti on pudru tegemisel kasulik mitte kiirhelbeid kasutada.

Kesk-Eestis võin pakkuda küttepuude võrku pakendamise tööd.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kesk-Eestis võin pakkuda küttepuude võrku pakendamise tööd.

Tubli! Pakkuge inimesele tööd. Miks ühele kehtivad seadused ja teisele mitte.

0
-11
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Eespool on juba palju häid soovitusi menüü osas, lisan omalt poolt ühe jäänusetoidu idee. Olen võtnud eesmärgiks vähendada oluliselt toidujäätmeid ja viimasel ajal seda tihti teinud, nimetan ise seda “pudruvormiks”.  Selle põhikomponendid on lastest järelejäänud hommikupuder, tükeldatud õunad (mina valin sellised nässakad, mida niisama süüa enam hästi ei taha, väikese plekiga jms), veidi suhkrut-kaneeli ja muna, vajadusel veidi piima või vett. Veel sobivad sinna hästi kõikvõimalikud muud jäänused: tumenema hakkavad banaanid (kui banaani on rohkem, pole muna vajagi), hapukoore või kohupiima lõpp,  veidi kuivanud sai ja leib (just leivaga meeldib mulle eriti, see annab huvitavama maitse), suvalised muud puuviljad, marjad, moos vms. Kõik segi, vormi, peale raputada veel veidi suhkrut ja kaneeli ning küpsetada, elektri säästmiseks saab väikese vormiga väga edukalt teha ka mikrolaineahjus (5 minutit ja valmis). Tuleb midagi lapsepõlve saiavormi taolist (vähemalt kaerahelbepudrust, mida meie enamasti sööme), külmalt ja piimaga maitseb hästi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle hakkliha saab edukalt ise teha

Kui on olemas hakklihamasin. Arvan, et paljudel ei ole.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks see elektriahjus küpsetamine ole ka üsna suur väljaminek tegelikult, mis tuleb tagantjärgi kinni maksta. Oleneb paketist ja ahjust muidugi. Kui on elektripliit, siis odavam on pliidiplaadil teha kõikvõimalikke pajaroogi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh nõu ja jõuga toetamast! Sain ideid ja ka reaalset toiduabi. Super, võttis emotsionaalseks kohe.

Tahtsin veel mainida, et rahalist abi ei soovi, tänud kõigile pakkujatele 🙂

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kesk-Eestis võin pakkuda küttepuude võrku pakendamise tööd.

Heameelega võtan nädalavahetuseks sellise lisatöö, kus saab palga õhtul kätte. Kahjuks asun Tallinnas.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ole tubli, kindlasti läheb ühel hetkel paremaks!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu odavad kiirekad:

Vahune hernesupp

Mina teen ühest pakist külmutatud hernestest ja teise paki asemel panen bataati. Šerrit ei pane ja peekoni võib ära jätta.

Mulgipuder

Seda liha ei pea nii palju panema, piisab õige vähekesest maitseks peale.

Hapukapsasupp

Kartulikotletid

Ma köömneid ei pane

Tomati-läätsesupp

Läätsed on hea taimse valgu allikas ja täidavad hästi kõhtu

Liharoogades kasuta kanasüdameid. Siit leiad mitu täitsa söödavat hautist.

Mina isiklikult keedan seda hapukapsasuppi ikka mitu tundi, siis on hea. Teised toidud ka just eriti kiired valmistada küll ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aitäh nõu ja jõuga toetamast! Sain ideid ja ka reaalset toiduabi. Super, võttis emotsionaalseks kohe.

Oleks sinu abipalve esitanud mõni mees, oleks lastekaitse tal juba ukse taga olnud lapsi toitmas. Väga õpetlik lugu igatahes.  Hea kui ideid tekkis, ja arvatavasti mõistad edaspidi alati inimesi, kes on erinevatel põhjustel raskustesse sattunud. Sa ju ka ei sõima elatisteemades elatise maksjaid hädapätakateks, sa ei nimeta saadud raha sendiks, sa ei karju, mul peab olema.

+1
-13
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Tore on lugeda, et Sa teemaalgataja oled nii positiivne 🙂

Olen Sinuga sellel kuul sarnases paadis, ainult selle vahega, et pean hakkama saama üksi (lapsed on õnneks ajutiselt uue aastani ära) ja päevaeelarveks on natukene üle nelja euro. Mingid varud on kodus olemas ka.

Ette teeb ainult veidi nukraks see, et esmakordselt pean veetma pühad üksi, aga nagu mainisin, siis teisalt ongi kergendus, et vähemalt ei pea muretsema, kas lastel jõulude ajal laud kaetud on.

Veame välja, eks 🙂

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vähemalt ei pea muretsema, kas lastel jõulude ajal laud kaetud on.

Kas tohib küsida, miks sa ometi oled olnud seaduse poolt, mis kohustab lapsele iga kuu ainuüksi sinult minimaalselt 300 eur tagama. Sul endal ei ole tekkinud olukorda, et mul see kuu 300 ei ole, on 250.

+1
-9
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Siin on juba väga palju häid nõuandeid antud ja väga vahva, et inimesed on appi tulnud! Omalt poolt soovitan ka tegelikult selliste ootamatuste tarvis teha näiteks Partner kuukaart väikese limiidiga, mis aitab täpselt sarnastes olukordades kasvõi kuu lõpuni süüa osta ning kus ei saa võlg kumuleeruda. See kehtib aga tõesti siis, kui enamasti tuled ikka omadega kenasti välja, igakuist sõltuvust kuukaardist ei soovita.

Mu enda esimene käitumine rahaliselt kitsamas olukorras on samuti varude-jääkide ülevaatamine ning kõigepealt olemasoleva loominguline ära kasutamine. Kuivaineid, hoidiseid, kastmepõhju ja vürtse on alati natuke alles ning vähemalt osaliselt on sellest alati tuge.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Toidujagamisgruppide liige olen, toiduraiskamise vähendamine on südamelähedane.

Olen Tallinnas, siin hetkel ei ole toidukappe..? Kalamaja oma töötas vist oktoobrini ja keskturu kapp minu teada veel ei toimi.

Hea inimene, kes soovis jagada kooli toidupaki purgisuppe ja kaerahelbeid, kirjuta palun purgisupp60 ät gmail punkt com

Hindan seda väga!

Kirjutasin teile samuti meilile. Pakuksin samuti reaalset abi toiduainetega.

Andke palun teada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eespool on juba palju häid soovitusi menüü osas, lisan omalt poolt ühe jäänusetoidu idee. Olen võtnud eesmärgiks vähendada oluliselt toidujäätmeid ja viimasel ajal seda tihti teinud, nimetan ise seda “pudruvormiks”. Selle põhikomponendid on lastest järelejäänud hommikupuder, tükeldatud õunad (mina valin sellised nässakad, mida niisama süüa enam hästi ei taha, väikese plekiga jms), veidi suhkrut-kaneeli ja muna, vajadusel veidi piima või vett. Veel sobivad sinna hästi kõikvõimalikud muud jäänused: tumenema hakkavad banaanid (kui banaani on rohkem, pole muna vajagi), hapukoore või kohupiima lõpp, veidi kuivanud sai ja leib (just leivaga meeldib mulle eriti, see annab huvitavama maitse), suvalised muud puuviljad, marjad, moos vms. Kõik segi, vormi, peale raputada veel veidi suhkrut ja kaneeli ning küpsetada, elektri säästmiseks saab väikese vormiga väga edukalt teha ka mikrolaineahjus (5 minutit ja valmis). Tuleb midagi lapsepõlve saiavormi taolist (vähemalt kaerahelbepudrust, mida meie enamasti sööme), külmalt ja piimaga maitseb hästi.

Mina olen kasutanud järele jäänud hommikust putru pannkookide tegemisel. Samuti mitte säästu, vaid põhimõtte pärast.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga tore näha, et teemaalgataja häid nõuandeid ja ka reaalselt abi saanud on. Ise lisan siinsetele soovitustele, et hakklihast odavam on Grossi poe raieliha. Reedest pühapäevani on sel enamasti soodushind ka, siis saab selle päris odavalt kätte, oli vist umbes 2.20 kilo. Kondiosast saab puljongi keeta ja suppi teha.  Ülejäänu siis väikeste tükkidena erinevate toitude lisandiks – saab nii juurviljahautist teha kui ka pastaroogi. Seal muidugi pekiriba ka küljes, aga kui ikka eelarve väga kehv, siis kõlbab ka see süüa. Nt mulgipudrule see pekisem osa koos sibulaga peale praadida saab väga hea toidu.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel üks mõte, mida siin pole näinud, samas olukorras olijatele. Kui ikkagi reaalne olukord on kus on nälg majas, siis tasub minna kohalikku kirikusse ja rääkida oma lugu ära. Ei pea üldse hakkama usklikuks. Kui veel rõhutate, et ei soovi raha vaid ainult toiduaineid, siis olen kindel, et 100% teid aidatakse. Ristiusku inimestel (ükskõik mis kirik) on hädaliste abistamine südameasjaks.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahtlen väga, et kirikul mingi kuivainete varu käärkambris on. Veini vast on, aga see ei päästa päeva.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma kahtlen väga, et kirikul mingi kuivainete varu käärkambris on. Veini vast on, aga see ei päästa päeva.

See-eest on neil aga töötajad, kellel on jalad all ja käed otsas. Väga paljudel kirikutel aga on ka oma toiduainete päästmise programm.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 104 )


Esileht Kodunurk Päeva eelarve 2,52