Esileht Kodunurk Päeva eelarve 2,52

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 104 )

Teema: Päeva eelarve 2,52

Postitas:
Kägu

Huvitav, miks alati enne jõule siia sellised postiused ilmuvad?

+2
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks alati enne jõule siia sellised postiused ilmuvad?

Arvan, et see on tõeline elu. Sellel samal põhjusel ütlen ei igasugusele miinimumelatise-karjumisele, iialgi ei tea, millal inimene ise võib olla ise sellises seisus, kus lastele tuhandete luhtitamine ei ole võimalik. Miks ainult teine vanem saab sellest puhtal nahal välja tulla?! Teise inimese olukorra mõistmist ja tänulikkust on liiga vähe, ja see mittekuidagi ei sobi.  Hea, et leidub aitajaid, ja hea et on võimalus aidata ja toetada just seda mida ise õiglaseks pead.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Veel säästum variant on kasutada kiirnuudleid.

Vaata kiirnuudli kilo hinda ja siis paku selline asi välja.

Munanuudel ongi kallim, odavam on ise teha või tavalisi durumjahu spagette/nuudleid kasutada.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsiks, et kas sul või sugulastel(tädidel, vanaemadel) hoidiseid on? A’la marineeritud, soolatud seened, purgisalatid(letšo), kurgid vms? Kui muidugi lapsed söövad selliseid asju!

Palun ärge soovitage selliseid asju, ei ole ka tädid ja vanaemad midagi niisama saanud Jah, kui vanaema kuuleb, et lapselaps poolnäljas, siis ikka oma varudest annab ja ehk poetab viieka ka,  aga sageli teevad vanad inimesed seda iseenda arvelt.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nii väikese rahaga on ikka väga piiratud valik.  Põhitoiduks ilmselt makaron, kartul, kapsas, porgand.  Mina teeksin ühepajatoitu supikondipuljongiga, kartuli-kapsahautist väikese hakklihakogusega, makaronid ühel päeval munaga ja teisel hakklihaga.  Hommikul puder, paariks söögikorraks ka leib-sai munavõiga ja pannkoogid.

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsiks, et kas sul või sugulastel(tädidel, vanaemadel) hoidiseid on? A’la marineeritud, soolatud seened, purgisalatid(letšo), kurgid vms? Kui muidugi lapsed söövad selliseid asju!

Palun ärge soovitage selliseid asju, ei ole ka tädid ja vanaemad midagi niisama saanud Jah, kui vanaema kuuleb, et lapselaps poolnäljas, siis ikka oma varudest annab ja ehk poetab viieka ka, aga sageli teevad vanad inimesed seda iseenda arvelt.

Sageli ei tee ka enda arvelt. Niipalju kui mina olen näinud, siis vanaemadel on alati nii raha kui hoidiseid jms. See ei tähenda muidugi, et kellegil peaks õigust neile olema, aga tavaliselt vanaemad ikka natuke hoolivad ka oma lastelastest ja ei ole kahju anda kui tõesti hädas ollakse.

Minu vanaemal oli alati raha ja jagas meile lastelastele. Mu mehe vanaema oli alati helde nii laste-laste vastu kui pakkus alati süüa meile kodus  ja süüa kaasa ka kui tudengitena külas käisime. Ja ka minu ema ja mehe vanemad alati leiavad  lastelaste jaoks midagi. Ma ei tea küll ühtegi väga  rikast pensionäri, aga samas vaest ka mitte.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palun ärge soovitage selliseid asju, ei ole ka tädid ja vanaemad midagi niisama saanud Jah, kui vanaema kuuleb, et lapselaps poolnäljas, siis ikka oma varudest annab ja ehk poetab viieka ka,  aga sageli teevad vanad inimesed seda iseenda arvelt.

Otseloomulikult ei küsi sa vanavanematelt ja sugulastelt toiduvarusid, vaid nõuad kohtu kaudu asenduskohustust. Paned elatise peale.

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen sellises olukorras olnud. Mul oli kolm eelteismelist last, laste isa ei maksnud üldse elatist, vanavanemad surnud, ise ühe lapse haiguse tõttu ei saanud neli kuud tööl käia. Peale maksude maksmist arvestasin päevarahaks 4eur. 1.50eur panin päevas kõrvale lapse ravimite jaoks.

Sõime väga hästi, aga vaeva selleks tuli näha omajagu. Elame linnakorteris ja suuri aedviljavarusid meil polnud võimalik hoida. Kelder oli küttega. Ostsime kord nädalas turult 20kg kartulit, samuti hulgi porgandit, sibulat, küüslauku ja kapsast. Müüja tõi need meile ise koju, kuna elame turu juures. Liha praktiliselt ei söönudki, asendasime põldubade ja hernestega, kuna need on odavamad ja minu meelest teevad kõhu kiiremini täis. Ahjuroogadele ja suppidele panime sisse suitsukonte maitseks. Tegime ka forelli supikogust kalasuppi, mis ei jää restoranis pakutavale alla.
Eksootilisemaid toiduaineid mida ise lubada ei saanud, sain toidujagamiskappidest ja ka ise paaril korral prügikastist toitu päästes. See teine variant on ilmselt paljudele vastuvõtmatu, aga see peaks olema kuritegu sellist toitu ära visata nagu poe taga prügikastidesse visatakse. Mõelge – see kaup oli mõned tunnid tagasi poeriiulil, kus sina ja teised inimesed oleksid selle eest täishinda maksnud. Ainus asi mis kauba juures muutunud on, on roheline kast selle ümber. Kusjuures kasti ja kauba vahel on iga kord uus prügikott ja liha-piima sinna visata ei tohi. Enamasti on nii, et ühes konteineris on puu- ja aedviljad, teises suur prügikott pagarileti sisuga ja selles teises kastis on ka veidi mõlkis konservid, üle aja läinud kommikarbid, kuivained, palju eksootilisi ja kalleid tooteid delikatesside letist jne. Kuna igas osakonnas korjavad inimesed eraldi neid tooted ära, siis on kaubad eraldi kottides ja need pole sellised mustad haisvad prügikotid vaid biokotid, millest näeb läbi ja mis toidule haisu ei jäta. Töötajad mulle tundub et arvestavad sellega et keegi käib prügikastides ja meelega mõnes poes eriti puhtalt panevad ja selekteerivad neid kaupasid. Vahel panevad ka tooteid mida ei tohi sinna panna nt vaakumpakendatud juustud, salaamid jms. Mina käisin nelja kuu jooksul kolmel korral ja kokku viie erineva poe taga. Kõigil kordadel oleksin saanud toitu nii palju, et mitu sama suurt pere nädal aega ära toita. Võtsin siiski ainult enda perele ja kuna seal oli igal pool nii palju korralikke tordikesi ja kooke, siis ka mõnele teisele kingituseks ühe sellise. Päritolu ei varjanud, aga kõik olid pakendis ja nägid välja nagu poeriiulil, seega keegi ei pirtsutanud ka.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küsiks, et kas sul või sugulastel(tädidel, vanaemadel) hoidiseid on? A’la marineeritud, soolatud seened, purgisalatid(letšo), kurgid vms? Kui muidugi lapsed söövad selliseid asju!

Palun ärge soovitage selliseid asju, ei ole ka tädid ja vanaemad midagi niisama saanud Jah, kui vanaema kuuleb, et lapselaps poolnäljas, siis ikka oma varudest annab ja ehk poetab viieka ka, aga sageli teevad vanad inimesed seda iseenda arvelt.

Kas tõesti? Oh mind rumalat ma selle peale ei tulnudki…
Minu vanaema ja tädi alati pakub lausa poolvägisi oma hoidisi ja moose kaasa. Isegu kui nälgas pole. Neil endalgi pole nii paljuga teha miskit. Ka mul endal on neid keldris liiga palju, sest mulle lihtsalt meeldib teha neid(moose, seeni, kurke ja salateid). Aga vot vägisi pakkuda ei ole kellelegi, kuna ma alles noor ja lapselapsi veel pole.
Kas tõesti tänapäeval vanaemad küsivad raha selle eest? Teate need lähevad ennem deal keldris halvaks, kui nad ise need ära kasutavad.

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas tõesti tänapäeval vanaemad küsivad raha selle eest? Teate need lähevad ennem deal keldris halvaks, kui nad ise need ära kasutavad.

Minu ema ei tee enam ammu ühtegi hoidist, ei kasvata midagi aiamaal ega kasvuhoones. Ütleb, et milleks vaeva näha ja mässata, selle natukese, mis nad isaga kahekesi elades ära tarbivad, jõuab poest ka osta. Ämm veel natuke midagi teeb, aga peamiselt ainult enda tarbeks. 4-5 purki moosi, 4-5 purki marineeritud kurki ja kõrvitsat jõululauale panekuks vms. Kindlasti mitte nii palju, et jagada jaguks. Oma aiamaad ta ei pea enam aastaid, ostabki moosimaasikad, kurgid, kõrvitsa turult.

Varem, kui lapsed kodus elasid ja pere suur oli, siis muidugi oli neil kelder ja sahver kõike täis, aga kui maja tühjaks jäi, kadus ka vajadus rabada. Laseks nüüd vanaemadel-vanaisadel oma väljateenitud pensionipõlve nautida, mitte ei sunniks lapselaste toitmiseks edasi orjama.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sina lase enda omadel pensionipõlve nautida, mina teen oma lastele ja lastelastele ikka hodiseid jm kraami. Meeldib. Ja kui nad külas käivad, söödan alati kõhud täis ja panen ülejäänu kaasa ka. See ongi minu nauding.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnel kauplusel on boonusraha kogumise süsteem (nt Selver, vist oli Grossi ka. Maxima kohta ei mäleta) – tasub need ka üle vaadata; eriti aasta lõpus – kipuvad muidu aeguma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poodide taga prügikastides on palju korralikku toitu. Facebookis veidi uurida, siis äkki leiab kontakti/grupi, kes jagavad infot, mida ja kus kohast leida võib. Mul üks tuttav jäi töötuks vahepeal ja elas mitu kuud poodide prügikastidest. Asjad on pakendite sees, viis koju ja pesi pakendid üle. Tihti olid leivad-saiad eraldi pakendatud. Üldse enamasti olid eri grupi tooted erinevates kottides, ei olnud olemprügiga segamini. Sai nii leiba-saia, lihatooteid, jogurtit, puuvilju, köögivilju, torti..  Ta aitas veel paari peret ja vedas leitud kraami laiali. Aga see on aeganõudev ja raske töö. Kunagi ei tea, mida saab. Peab minema õhtul hilja või öösel. Vahel ei leia midagi, mõnikord aetakse ära või on kastide juurs mõni teine vaenulik kodanik toimetamas. Ehk üksi ja sellises olukorras see võib-olla pole kasumlik tegevus. Aga facebooki toidujagajate grupis võib sattuda sinna kogukonda ja siis võib-olla on abiks.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laseks nüüd vanaemadel-vanaisadel oma väljateenitud pensionipõlve nautida, mitte ei sunniks lapselaste toitmiseks edasi orjama.

Eriline suslik oled sina ikka. Seadus ei vabasta ju vanavanemaid ülalpidamiskohustusest. Kui ema tahab lapsest jalgpalluri kasvatada, siis vanaema-vanaisa peavad selle jaoks orjama, rääkimata siis uuest voodist, kinopiletist või uuest jalgrattast.

0
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks sinu abipalve esitanud mõni mees, oleks lastekaitse tal juba ukse taga olnud lapsi toitmas. Väga õpetlik lugu igatahes.  Hea kui ideid tekkis, ja arvatavasti mõistad edaspidi alati inimesi, kes on erinevatel põhjustel raskustesse sattunud. Sa ju ka ei sõima elatisteemades elatise maksjaid hädapätakateks, sa ei nimeta saadud raha sendiks, sa ei karju, mul peab olema.

Häbi pole selline kibestunud mehenäss olla? Pole ime, et sind keegi ei taha. Negatiivne energia karjub juba kaugelt.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Häbi pole selline kibestunud mehenäss olla? Pole ime, et sind keegi ei taha. Negatiivne energia karjub juba kaugelt.

Ma ei hakka sinu kulul rippuvatissi nalju tegema, see lihtsalt ei ole sobilik. Esoteerika üle ei vaidle, ei viitsi nässitaja elu-problemaatikat lahata.  Õiglustunne koos seadusega kohustab ka elatisesaajaid neile ettenähtud kohustusi täitma.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen natuke häiritud-mitte sest et inimene sellisesse olukorda sattus-ka mina olen sattunud oma elus kitsikusse ja kenasti ise välja tulnud- aga et inimene ise oma peaga ei suuda seda olukorda lahendada, vaid peab abi küsima- kas see ei lõhna õpitud abituse järel?

+1
-18
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen natuke häiritud-mitte sest et inimene sellisesse olukorda sattus-ka mina olen sattunud oma elus kitsikusse ja kenasti ise välja tulnud- aga et inimene ise oma peaga ei suuda seda olukorda lahendada, vaid peab abi küsima- kas see ei lõhna õpitud abituse järel?

See võib pealtnäha tunduda nii küll, aga tegelikult saab inimene peale heade nõuannete ja reaalse abi siit ka emotsionaalset tuge. Ja see tugi on isegi olulisem kui see, et ta saab retsepti, kuidas valmistada seitse rooga ühest supikanast. Eks teemaalgataja isegi teab, et internet on täis säästunõuandeid, aga perekooli käod võivad raskel hetkel olla nagu lapsepõlvesõbranna, kellega pole ammu kohtunud ja kelle käest ei tihkakski abi küsida, aga nii hea on kasutada võimalust ja talle kasvõi mõttes oma raskest elust rääkida.

Me kõik saaksime ju praktiliselt kõigi asjadega oma igapäevaelus ilma abita hakkama, aga ikka arutad õhtusöögilauas mehe/naisega ühte või teist teemat ja see ei ole õpitud abitus. Inimene on karjaloom.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga et inimene ise oma peaga ei suuda seda olukorda lahendada, vaid peab abi küsima- kas see ei lõhna õpitud abituse järel?

Las ta siis lõhnab pealegi, kui sulle nii tundub.  Said ka ennast siin väljendada ja ilmselt mingi rahulolu sellest, sest miks muidu.
Igaüks võib oma probleemi kirjeldada ja nõu küsida, see annab tuge.
See “õpitud abitus” on foorumites tihedalt kasutatav sõnakõlks, ei muud. Enamasti pole sel väljendil mingit sisu, kuna keegi teist inimest ei tunne, tema elu ei tea ega viitsi ka tema probleemidesse sisuliselt süveneda.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ma olen terve pika elu normaalselt hakkama saanud ja siis halbade asjaolude kokkusattumuse tulemusena järsku kukun suht musta auku, kust ma siis seda abitust enne õppima oleks pidanud?
Ikka küsiks, kust ja mida odavamalt saaks.  Ja mitte oma paarilt sõbrannalt või sugulaselt, kes pole ka asjadega eriti kursis, pigem ikka foorumist, kus on palju erinevate elukogemustega vastajaid.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ka mina olen sattunud oma elus kitsikusse ja kenasti ise välja tulnud

Selline on olnud aastaid ka kohtute seisukoht, otsi võimalusi ja saa ise hakkama. Nagu müüt fööniksist, kes tõuseb tuhast uuele elule. Mitu korda kenasti ise välja tuled, ja kas üldse tuled, kedagi ei huvita. Taustamuutujad jäetakse alati välja, selle inimese oma lugu.  Lapsevanemana on turvatunne null ja turvatunde puudumisest räägib ka statistika.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei hakka sinu kulul rippuvatissi nalju tegema, see lihtsalt ei ole sobilik. Esoteerika üle ei vaidle, ei viitsi nässitaja elu-problemaatikat lahata.  Õiglustunne koos seadusega kohustab ka elatisesaajaid neile ettenähtud kohustusi täitma.

Mul on pringid tissid, aga see selleks. Maksa see elatis ära, tegele lapsega ja ära vingu 24/7.

+7
-1
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

vt FB Galina toetajad. Keskturu juures jagatakse abivajajatele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

vt FB Galina toetajad. Keskturu juures jagatakse abivajajatele.

Tead, nähes seal neid abivajajaid, ei suuda ükski inimene, kellel töö alles, sinna supi järele minna.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Maksa see elatis ära, tegele lapsega ja ära vingu 24/7.

Miks ma ei peaks olema tänulik sinult saadud raha eest,  muidugi ma olen tänulik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te toidate trolli?   Ärge tehke väljagi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks ma ei peaks olema tänulik sinult saadud raha eest,  muidugi ma olen tänulik.

Sina tegid lapse ja mina pean teda üleval pidama või mida sa öelda tahtsidki?

+2
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Varem, kui lapsed kodus elasid ja pere suur oli, siis muidugi oli neil kelder ja sahver kõike täis, aga kui maja tühjaks jäi, kadus ka vajadus rabada. Laseks nüüd vanaemadel-vanaisadel oma väljateenitud pensionipõlve nautida, mitte ei sunniks lapselaste toitmiseks edasi orjama.

Mulle meeldib. Teen samapalju edasi, kui siis, kui lapsed kodus olid. Vahe on ainult selles, et kui enne käisime lastekarjaga vaarikal, siis nüüd kui nad tahavad vaarikamoosi, nad toovad need mulle ise. Mina ise moose ei söö ja kes moosi tahab, toob kraami ja ma keedan. Seenel käime ise ka, aga kes soovivad seeni lastest, toovad puhastatud seened ise kohale või puhastavad need meie juures, ettehoiatusega muidugi. Ja siis üldiselt me ajame juttu, kuni seened või moosid purki saavad. Lõbusad õhtupoolikud.
Orjamiseks seda pidada on ikka päris karm. Moosikeetmine käib mul raamatulugemise kõrvalt ja kuni sööjaid on, nii kaua teen. Ennast ei huvita moosid üldse. Aga kui mees näiteks lapselastele linnu söögimaja ehitab või mina käpikud koon, ma ausõna ei tunne seda ORJAMISENA.
Kui ma mõni aasta ei saa hoidistada, olen näiteks pikemal reisil siis teatan ikka pikemalt ette, et sel aastal moose ei tule, aga seente ajaks jõuan tagasi. Ja kui tahate marineeritud seeni, tooge palun seda ja toda, sets ma võin unustada osta ja helistage metsast ka, et mida tuleb.

Orjamine 🙂 Käia miniaga koos seenel või ok käib ta üksi, siis juttu puhuda ja puhastada ja siis näidata-õpetada tal need purki panna? Ka mitu aastat järjest, sest eks ununeb neil ja teiseks mul on rohkem ruumi ja pole nelja-aastaseid kuuma pliidi ümber jooksmas. Orjamine? Miskit on terminitega väga-väga pahasti tsiteeritul.

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib. Teen samapalju edasi, kui siis, kui lapsed kodus olid. Vahe on ainult selles, et kui enne käisime lastekarjaga vaarikal, siis nüüd kui nad tahavad vaarikamoosi, nad toovad need mulle ise. Mina ise moose ei söö ja kes moosi tahab, toob kraami ja ma keedan. Seenel käime ise ka, aga kes soovivad seeni lastest, toovad puhastatud seened ise kohale või puhastavad need meie juures, ettehoiatusega muidugi. Ja siis üldiselt me ajame juttu, kuni seened või moosid purki saavad. Lõbusad õhtupoolikud. Orjamiseks seda pidada on ikka päris karm. Moosikeetmine käib mul raamatulugemise kõrvalt ja kuni sööjaid on, nii kaua teen. Ennast ei huvita moosid üldse. Aga kui mees näiteks lapselastele linnu söögimaja ehitab või mina käpikud koon, ma ausõna ei tunne seda ORJAMISENA. Kui ma mõni aasta ei saa hoidistada, olen näiteks pikemal reisil siis teatan ikka pikemalt ette, et sel aastal moose ei tule, aga seente ajaks jõuan tagasi. Ja kui tahate marineeritud seeni, tooge palun seda ja toda, sets ma võin unustada osta ja helistage metsast ka, et mida tuleb. Orjamine ???? Käia miniaga koos seenel või ok käib ta üksi, siis juttu puhuda ja puhastada ja siis näidata-õpetada tal need purki panna? Ka mitu aastat järjest, sest eks ununeb neil ja teiseks mul on rohkem ruumi ja pole nelja-aastaseid kuuma pliidi ümber jooksmas. Orjamine? Miskit on terminitega väga-väga pahasti tsiteeritul.

Ma ei ole tsiteeritu, aga mulle ka tundub orjamisena. Tooge vaarikad, ma keedan moosi? Miks nad ise ei keeda, käed kukuvad küljest?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle meeldib. Teen samapalju edasi, kui siis, kui lapsed kodus olid. Vahe on ainult selles, et kui enne käisime lastekarjaga vaarikal, siis nüüd kui nad tahavad vaarikamoosi, nad toovad need mulle ise. Mina ise moose ei söö ja kes moosi tahab, toob kraami ja ma keedan. Seenel käime ise ka, aga kes soovivad seeni lastest, toovad puhastatud seened ise kohale või puhastavad need meie juures, ettehoiatusega muidugi. Ja siis üldiselt me ajame juttu, kuni seened või moosid purki saavad. Lõbusad õhtupoolikud. Orjamiseks seda pidada on ikka päris karm. Moosikeetmine käib mul raamatulugemise kõrvalt ja kuni sööjaid on, nii kaua teen. Ennast ei huvita moosid üldse. Aga kui mees näiteks lapselastele linnu söögimaja ehitab või mina käpikud koon, ma ausõna ei tunne seda ORJAMISENA. Kui ma mõni aasta ei saa hoidistada, olen näiteks pikemal reisil siis teatan ikka pikemalt ette, et sel aastal moose ei tule, aga seente ajaks jõuan tagasi. Ja kui tahate marineeritud seeni, tooge palun seda ja toda, sets ma võin unustada osta ja helistage metsast ka, et mida tuleb. Orjamine ???? Käia miniaga koos seenel või ok käib ta üksi, siis juttu puhuda ja puhastada ja siis näidata-õpetada tal need purki panna? Ka mitu aastat järjest, sest eks ununeb neil ja teiseks mul on rohkem ruumi ja pole nelja-aastaseid kuuma pliidi ümber jooksmas. Orjamine? Miskit on terminitega väga-väga pahasti tsiteeritul.

Ma ei ole tsiteeritu, aga mulle ka tundub orjamisena. Tooge vaarikad, ma keedan moosi? Miks nad ise ei keeda, käed kukuvad küljest?

Sellepärast, et ta hoolib oma lähedastest ja tahab neile midagi head teha? Ju lähedased jälle teevad midagi muud tema heaks. See on normaalne üksteist armastavas peres.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 104 )


Esileht Kodunurk Päeva eelarve 2,52