Esileht Kodunurk Päeva eelarve 2,52

Näitan 14 postitust - vahemik 91 kuni 104 (kokku 104 )

Teema: Päeva eelarve 2,52

Postitas:
Kägu

Ma küsiks, et kas sul või sugulastel(tädidel, vanaemadel) hoidiseid on? A’la marineeritud, soolatud seened, purgisalatid(letšo), kurgid vms? Kui muidugi lapsed söövad selliseid asju!

Palun ärge soovitage selliseid asju, ei ole ka tädid ja vanaemad midagi niisama saanud Jah, kui vanaema kuuleb, et lapselaps poolnäljas, siis ikka oma varudest annab ja ehk poetab viieka ka, aga sageli teevad vanad inimesed seda iseenda arvelt.

Kas tõesti? Oh mind rumalat ma selle peale ei tulnudki…

Minu vanaema ja tädi alati pakub lausa poolvägisi oma hoidisi ja moose kaasa. Isegu kui nälgas pole. Neil endalgi pole nii paljuga teha miskit. Ka mul endal on neid keldris liiga palju, sest mulle lihtsalt meeldib teha neid(moose, seeni, kurke ja salateid). Aga vot vägisi pakkuda ei ole kellelegi, kuna ma alles noor ja lapselapsi veel pole.

Kas tõesti tänapäeval vanaemad küsivad raha selle eest? Teate need lähevad ennem deal keldris halvaks, kui nad ise need ära kasutavad.

Oled siis õnnelik inimene, kui nii vanaema kui tädi sulle muudkui aga kõike pakuvad. Teemaalgatajal ilmselgelt selliseid sugulasi selja taga ei ole.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlen nendest hoidistest jälle sedapidi, et need ju ei toida. Mida sa teed nende marineeritud seente, letšo või moosiga? Neid niisama süüa ei saa, ikka põhitoidu kõrvale natukese. Kartuli, porgandi ja lihakraami peab ikka kõrvale ostma.

Mina vaataks sellises olukorras natuke oma kodus ringi ja mõtleks, kas mul oleks midagi maha müüa- lasteriided, jalanõud, mänguasjad, raamatud. Saad sa mingit teenust pakkuda- lapsehoid, kodukoristus, lemmikloomahoid?

2.52€ teeks mingi nädala kalkulatsiooni, ostaks elementaarseid asju ainult- kartul, makaron, hakkliha, piim, pudruhelbed. Ma küll ei kujuta ette, mis siis saab kui wc paber, pesupulber või seep otsa saab, need ei mahu ka kõige parema tahtmise juures eelarvesse, ent nendeta ei saa kuidagi. Viimases hädas korjaks ka need võssaloobitud purgid ja pudelid üles nii, et keegi ei näe, 10 senti tükk ikkagi.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas teemaalgatajal läheb? Oled hakkama saanud,leidnud mingit abi toidupangast/kappidest? On siinsetest abipakkujatest ja nõuandjastest kasu ka olnud?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga kuidas teemaalgatajal läheb? Oled hakkama saanud,leidnud mingit abi toidupangast/kappidest? On siinsetest abipakkujatest ja nõuandjastest kasu ka olnud?

Mõtlesin, et kirjutan oma tänu seitsmendal, kui kriis möödas, aga võib rahus öelda, et suuremast “metsast” olen juba väljas 🙂

Sain palju nippe teemasse vastajatelt, lisaks toiduabi meilile kirjutanud kasutajatelt. Rahalist abi siinsetelt põhimõtteliselt ei soovinud, sest libe tee – võib meeldima hakata äkki? Oma jama (selles mõttes, et nö meeleahufond ja säästud puuduvad), ise pean ka pea tööle panema.

Mis ma siis tegin? Saia-leiba ei ostnud, hommikusöögiks on siiamaani puder. Leivaline polegi kallis, küll aga kõik mis sinna peale käib.

Revideerisin sügavkülma, tavakülmiku toidujäägid kasutasin loominguliselt uutes roogades. Köögivilju igatsen. Vahepeal olen ostnud ühe jääsalati, kurgi (maximas müüakse mõnikord plekikesega kurke sentide eest), paar tomatit. Porgandeid ja kapsapea ostsin, teen salatiks, lastele meeldib niisama krõmpsutada.

Pean tunnistama, et päris selle eelarvega ma hakkama ei saanud, mis pealkirjas 🙁 kuid õppetund säästlikuma eluviisi poole oli see siiski, eriti jõulukuul. Laste isal palusin toetada, ja emalt sain üllatuslikult mõned hoidised (eelmisest aastast, 2021 aastal tervise tõttu ta enam midagi sisse ei teinud).

Kohalikust foodsharing grupist sain samuti üht-teist.

Proovisin asju müüa – keegi ei soovinud. Kui pole just bränditoode, ei taha keegi kasutatud riideid ka vähese raha eest. Kohe-raha-kätte tööd ei õnnestunud kahjuks leida, panustasin siis põhitöö ületundidele, et suurendada jaanuarikuu palka. Asi seegi.

Mis ma edasi teen? Tekitan meelerahufondi, maksan krediitkaardi tagasi ja panen kinni, ühe väikelaenu tagasimaksmist soovin kiirendada, et säästa intressi- ja laenuhalduskuludelt (oli vajalik laen, õhksoojuspump). Viimased õnnestub ehk tulumaksutagastusest klaarida.

 

Suurim tänu kõigile toetajatele, lisaks toiduabile on väga oluline ka sellega kaasnev hoolimise tunne! Me pole üksi siin maailmas 🙂

+15
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Laste riiete kohta võin samuti kinnitada, et neid eriti ei soovita. Ma isegi ei viitsi enam müügiga tegeleda. Vaid üksikud esemed panen müüki, mis kindlalt müüdud saan. Breden ja Reimatec, reaalselt mitte midagi muud. Lähevad kas tuttavatele, Uuskasutuskeskusesse või nendesse konteineritesse. Ise ostan küll kasutatud asju, taaskasutust propageerides (tavaliselt neid edasi ei anna). Uusi ka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On mõned kirjanikud ja nende teosed, mis müügiks hästi lähevad. Et kui kitsas ikka väga käes, vaata mis sul raamaturiiulis on ja mis hinnaga seda müüdud on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul natuke kahju, et sa leiba ei ostnud. Leib annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole, on või tindub kõik nii lage. Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi, leib mu lemmikutest. Aga muidu kõike head.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Suurim tänu kõigile toetajatele, lisaks toiduabile on väga oluline ka sellega kaasnev hoolimise tunne! Me pole üksi siin maailmas

Plusspunktid, inimene on tänulik, ja põhiline on arusaam maailma toimimisest, kõigil võib elus raske hetk tekkida, ka laste isadel. Oleks ju väga hirmus kui sinulgi oleks sellest olukorrast võlg tekkinud, küll on kole mõelda. Edspidigi, rohkem teistega arvestamist ja mõistmist!

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul natuke kahju, et sa leiba ei ostnud. Leib annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole, on või tindub kõik nii lage. Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi, leib mu lemmikutest. Aga muidu kõike head.

A mulle nt maitseb sealiha. Mul on natuke kahju, et TA sealiha ei ostnud. Sealiha annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole *on või tindub kõik nii lage* (mida iganes see tähendab). Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul natuke kahju, et sa leiba ei ostnud. Leib annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole, on või tindub kõik nii lage. Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi, leib mu lemmikutest. Aga muidu kõike head.

A mulle nt maitseb sealiha. Mul on natuke kahju, et TA sealiha ei ostnud. Sealiha annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole *on või tindub kõik nii lage* (mida iganes see tähendab). Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi.

Miks mõnitad?

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlen nendest hoidistest jälle sedapidi, et need ju ei toida. Mida sa teed nende marineeritud seente, letšo või moosiga? Neid niisama süüa ei saa, ikka põhitoidu kõrvale natukese. Kartuli, porgandi ja lihakraami peab ikka kõrvale ostma.

Jah, midagi peab kõrvale ostma, aga selle kulu on ju tunduvalt väiksem, kui need hoidised olemas on.
Nt mina valan letšo potti, lisan veidi hakkliha, kapsast, kartulit ja vett. Ongi supp valmis. Kui väga kriitiline aeg, siis maitseks mõne puljongikuubiku, ei tapa ka kõige tavalisem kuubik kedagi ära paari nädalaga, aga teeb toidu tunduvalt maitsvamaks.
Lapsed ja moosisai – no  täidab ikka kõigil kõhtu, kui tõesti nälg majas. Moosileib veel rohkem.
Kui on seeni, saab palju erinevaid toite teha – kastet, kartulivormi, pirukat, riisirooga, orsotot – no suureks abiks ja vahelduseks ikka.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul natuke kahju, et sa leiba ei ostnud. Leib annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole, on või tindub kõik nii lage. Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi, leib mu lemmikutest. Aga muidu kõike head.

A mulle nt maitseb sealiha. Mul on natuke kahju, et TA sealiha ei ostnud. Sealiha annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole *on või tindub kõik nii lage* (mida iganes see tähendab). Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi.

Mina avaldasin arvamust sp, et mõtlen seda tõsiselt. Vanast ajast oli leib põhitoit ja siis leivakõrvane. Ise oma kogemuse pealt saan öelda, et leib, munad, kartul, kapsas, porgand, peet, kuivained, ja piim on kuulunud selle säästuelu põhiatoidulauale. Sealt edasi, kui on võimalik, toidu sekka rikastamiseks natuke kanaliha või/ja supikonte leeme jaoks. Ja siis alles sealiha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina mõtlen nendest hoidistest jälle sedapidi, et need ju ei toida. Mida sa teed nende marineeritud seente, letšo või moosiga? Neid niisama süüa ei saa, ikka põhitoidu kõrvale natukese. Kartuli, porgandi ja lihakraami peab ikka kõrvale ostma

Mina tegin näiteks seentega tatraputru. Jah, tatar oli mul tõesti juba kodus olemas aga lihalist sinna kõrvale osta ei saanud. Panin siis seened ja oma taldrikus segasin kokku miskise letšo/sügisesalati(tomatipõhine) hoidisega.
Väga toitev ja hea sai.
Laps sõi niisama seentega. Tema seda salatit peale ei tahtnud.
Seened on üsna täitvad, sest on nö raskesti seeditavad ja annavad täiskõhutunde pikalt.
Oma imestuseks saab nii marineeritud kui ka soolaseeni väga paljude toitude sees kasutada.
Lisa kasvõi praekartulile. Igasugused kartuli ja makaroni ahjuvormid jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul natuke kahju, et sa leiba ei ostnud. Leib annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole, on või tindub kõik nii lage. Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi, leib mu lemmikutest. Aga muidu kõike head.

A mulle nt maitseb sealiha. Mul on natuke kahju, et TA sealiha ei ostnud. Sealiha annab palju täiskõhutundele ja kui seda pole *on või tindub kõik nii lage* (mida iganes see tähendab). Muidugi see mibu arusaam ja maitseasi.

Mina avaldasin arvamust sp, et mõtlen seda tõsiselt. Vanast ajast oli leib põhitoit ja siis leivakõrvane. Ise oma kogemuse pealt saan öelda, et leib, munad, kartul, kapsas, porgand, peet, kuivained, ja piim on kuulunud selle säästuelu põhiatoidulauale. Sealt edasi, kui on võimalik, toidu sekka rikastamiseks natuke kanaliha või/ja supikonte leeme jaoks. Ja siis alles sealiha.

Kui meie majaehituse ajal võimalikult kokkuhoidlikult elasime, siis võileibadest me üldiselt hoidusime. Leib ei ole praegusel ajal kuigi odav toit. Kartulid ja makaronid- pudrud ja jahutoidud ( soust, pärmitaignaküpsetised) on kõige odavam kõhtu täitev toidumass ehk süsivesiku osa. Kõige odavam vitamiinivaru saab sibulast, kapsast ja porgandist, odavam õun ka. Kuivatatud herned ja oad on odavad. Spetsiaalsetes lihapoodides on liha odavam osta ja siis ise jupitada, kottidesse sügavkülma jagada päevased kogused. Õli peab olema, ka ostetud lihast saadud rasva kasutad praadimisel ära. Vahel ostsin hakkliha, ei teinud ise. Ja kui need põhitoiduained on ostetud ja päevade peale välja arvutatud, palju igas päevas saab kulutada, siis ülejäänud rahaga saab menüüd mitmekesistada vajadusel. Kui vähegi eelarvesse mahub, siis piima ja muna veidi ka, et toidu maitseomadusi parandada aga kitsa eelarve juures piima joogiks ei tarbi ja hommikuks kolme muna ei söö, vaid need on selleks, et jahutoit koos püsiks ja parema maitse omandaks. Mingi kuu aega saab kenasti toituda ainult nende väheste toiduainete najal, tehes üsna mitmekesise olemusega toite.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 91 kuni 104 (kokku 104 )


Esileht Kodunurk Päeva eelarve 2,52