Esileht Sünnitus Päevad liiga ruttu ja vererohke

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Päevad liiga ruttu ja vererohke

Postitas:
Kägu

Keiser kuu tagasi, ei imeta, piima tõmban välja iga 3 h tagant, kuna lapsed enneaegsed ja anda ei tohi veel oma piima….päevad hakjasib nüüd kuu peale keisrit, nii vererohked, kuhugi minna ei julge, sest koguaeg peab sidet vahetama, tunne nagu verest oleks varsti tühi sellise vererohkuse pärast, koguaeg tilgub…..enne rasedust vaevu tuli midagi, väga väikses koguses. Juba 3.päev niimoodi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei ole liiga ruttu. Mõnel taastubki menstruatsioonitsükkel kiiremini.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole midagi nii vara minu jaoks. Esimese lapsega hakkasid päevad, kui laps oli 5-kuu vanune, teise lapsega hakkasid 2 kuud peale sünnitust. Tahtsin, et kauem saab “vabaduses” elada, aga ei antud seda rõõmu. 😀

 

 

 

 

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui muretsed vererohkuse pärast, siis pea nõu naistearstiga. Peale sünnitust võib tsükkel muutuda vererohkemaks või verevaesemaks, pikemaks või lühemaks, mõnel muutub valulikumaks jällegi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole midagi nii vara minu jaoks. Esimese lapsega hakkasid päevad, kui laps oli 5-kuu vanune, teise lapsega hakkasid 2 kuud peale sünnitust. Tahtsin, et kauem saab “vabaduses” elada, aga ei antud seda rõõmu. ????

Mõtlesin, kas vastab siia teemasse või ei, et niikuinii sõnum ära. Ja sõnusingi! Kolmanda lapsega hakkasid päevad 3 kuud peale sünnitust. Ise mõtlesin kunagi, et tulevad kuu aega peale sünnitust, aga ei, seega niigi hästi läks. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keiser kuu tagasi, ei imeta, piima tõmban välja iga 3 h tagant, kuna lapsed enneaegsed ja anda ei tohi veel oma piima….päevad hakjasib nüüd kuu peale keisrit, nii vererohked, kuhugi minna ei julge, sest koguaeg peab sidet vahetama, tunne nagu verest oleks varsti tühi sellise vererohkuse pärast, koguaeg tilgub…..enne rasedust vaevu tuli midagi, väga väikses koguses. Juba 3.päev niimoodi…

Miks ei tohi enneaegselt sündinud lastele anda rinnapiima?

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel võib palju põhjusi olla. Teatud juhtudel sügavalt enneaegsetele ei anta rinnapiima enne kui nad on jõudnud 28-nädalaseks kasvada, sest emal võib olla läbi põetud üks viirus, mille nimi mul millegipärast ei tule praegu meelde. See tuleb testiga välja ja kui emal see põetud on, siis olematu immuunsusega enneaegsele võib see üle kanduda piimaga. Tavalisel täiskasvanul on see lihtsalt nohu ja köha, aga sellisele lapsele eluohtlik. Kuidas Eestis tehakse, ma ei tea. Mina oma enneaegse sünnitasin välismaal ja siin nad panid piima vist 48 h sügavkülma, see hävitab tolle viiruse ära. Nii et sain ikkagi anda ka enne 28. nädalat.

Teine põhjus võib nt olla, et ema peab võtma mingeid ravimeid pärast sünnitust, mis piima imenduvad.

Ja olenevalt laste seisundist ja tervisest võib veel mitmeid põhjuseid olla.

Aga sellises olukorras võivad päevad vara tulla jah, kuigi piimavabrik töötab. Mul hakkas ka vist juba u 6 nädala pärast. Piimakogus pole ilmselt väga suur pumbaga ja keha läheb tavarežiimile tagasi.

Tule FB gruppi Enneaegsed imed. Seal on kõik kogemustega ja saad asjalikke vastuseid. Siin perekoolis on põhiliselt ainult tavaliste ajaliste laste emad.

Jõudu beebidele kasvamiseks ja emale julget meelt ja kannatlikkust!

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul algasid pärast teise lapse sündi teisel kuul, kuigi toitsin rinnaga. Ja täpselt samamoodi olid väga vererohked, esimesed kaks-kolm päeva kallas nagu kosest. Enne lapse aastaseks saamist hakkas vaikselt normaliseeruma ja kui laps aastane, olid päevad vähese verega nagu nad muidu alati olid olnud. Arstiga ma seda kunagi arutama ei juhtunudki, aga kuna asi iseenesest paika loksus, eeldan, et see on normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ikka varsti vähemaks ei jää, pea nõi naistekliiniku valvetoa või sünnitusmajaga telefonitsi, et ega pole verejooks, mitte tavalised päevad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ikka varsti vähemaks ei jää, pea nõi naistekliiniku valvetoa või sünnitusmajaga telefonitsi, et ega pole verejooks, mitte tavalised päevad.

Enne vastamist võiks ikka vaadata ka, millal teema loodud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Sünnitus Päevad liiga ruttu ja vererohke