Esileht Ilu ja tervis “Päevade” ajal ujumine

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: “Päevade” ajal ujumine

Postitas:

Kas käite “päevade” ajal tampooniga ujumas? Kas tampooni kasutamine hoiab ära võimalikud põletikud või jääb ikka mingi nakkuse/põletiku saamise oht?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahel esimesel päeval ei käi, sest siis kõht valutab ja tahan pigem sooja kui jahedat. Hiljem küll, aga lühiajaliselt. Põletiku võib siis ka saada, kui ujumas ei käi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin, aga üldiselt pärast seda oleks tahtnud kohe vahetada, aga veekogude ääres oli see tihti keerulisem. Nüüd cupi kasutaja ja probleemi pole, mugav.

Põletiku all mõtled seda, et emakakael on avatum ja bakterid pääsevad kergemini sisse? Nii naljalt seda ikka ei juhtu ja ujudes on ikka päris raske miskit endale sinna sisse saada. Kuigi jah, tampoon küll nö moodustab kaitsva “tõkke”.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, käin. Mis nakust ja põletikke sa kardad? Basseinist/veekogust?

Ja miks ei peaks basseinist/veekogust põletikke saama/saada kartma? Kui sul on jalal lahtine haav, siis ka käid ujumas? Võib olla käidki, aga ei tohiks – vesi (ka basseinivesi) kubiseb haigustekitajatest. Ja päevade ajal on su emaka pind üks suur lahtine haav ja emakakael on avatum kui harilikult. Tõsi, tõenäosus, et mõni pisik sinna tee leiab, on imeväike, kuid võimatu see ei ole. Mina käin ujumas siis, kui vereeritus on juba väga väike, esimestel päevadel kindlasti ei käi. Tampooniga on veel see asi, et ta ju vettib vees ning muutub raskeks ja kipub välja vajuma.

+4
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 09:31; 16.07 15:11; 16.07 19:32; 17.07 12:23; 18.07 21:00; 20.07 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ves ei voola ometi ujumise ajal tuppe!

+5
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ves ei voola ometi ujumise ajal tuppe!

Tampoon küll tõmbab ennast ujumisel vett täis.

+9
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 12:01; 20.07 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tampoon küll tõmbab ennast ujumisel vett täis.

Üle 20 aasta tampoonikasutaja olnud ja pole veel sellist asja juhtunud! Noorena tegelesin ujumisega päris regulaarselt. Kõrva läheb vett küll ja ninna ja kurku, aga nii sügavale tuppe minul küll vesi ei jõua.

+5
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 12:31; 16.07 15:40; 17.07 11:24; 17.07 11:32; 17.07 14:50; 20.07 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ves ei voola ometi ujumise ajal tuppe!

Püha müristus. Mis mõttes ei voola? Kui sa paned pea vee alla ja teed suu lahti, siis vesi ei voola suhu või? Miks ta tuppe ja sealt edasi kuhu iganes mahub ei peaks minema?
Inimene, mõtle ometi veidi enne kui kirjutad.

Üle 20 aasta tampoonikasutaja olnud ja pole veel sellist asja juhtunud! Noorena tegelesin ujumisega päris regulaarselt. Kõrva läheb vett küll ja ninna ja kurku, aga nii sügavale tuppe minul küll vesi ei jõua.

Ja järgmine. Usu mind: vesi läheb kõigisse su keha avaustesse, mis pole tugevasti kinni pitsitatud. Füüsika seadused hoolitsevad selle eest. Võib olla kui sa (ala)teadlikult tupelihaseid pinges hoiad, ei lähe. Või on noortel sünnitamata inimestel kuidagi teisiti, aga minu tampoon on küll vettinud, kui ujumas käin.

+8
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 09:31; 16.07 15:11; 16.07 19:32; 17.07 12:23; 18.07 21:00; 20.07 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Või on noortel sünnitamata inimestel kuidagi teisiti, aga minu tampoon on küll vettinud, kui ujumas käin.

Ma käin ikka praegu ka ujumas, mitte küll 5-7 korda nädalas, nagu noorena. Sünnitanud olen ka 2x rohkem kui keskmine eesti naine, aga korralikult paigas tampoon ujudes mul küll vettinud ei ole. Ju siis mulle füüsikaseadused ei kehti või on mu anatoomia teistsugune.
Vahepeal ostsin paki mingeid libeda kihiga tampoone, mis kippusid alla vajuma ja need vettisid küll, isegi vannis käies. Rohkem pole neid kasutanud.

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 12:31; 16.07 15:40; 17.07 11:24; 17.07 11:32; 17.07 14:50; 20.07 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma käin ikka praegu ka ujumas, mitte küll 5-7 korda nädalas, nagu noorena. Sünnitanud olen ka 2x rohkem kui keskmine eesti naine, aga korralikult paigas tampoon ujudes mul küll vettinud ei ole. Ju siis mulle füüsikaseadused ei kehti või on mu anatoomia teistsugune.
Vahepeal ostsin paki mingeid libeda kihiga tampoone, mis kippusid alla vajuma ja need vettisid küll, isegi vannis käies. Rohkem pole neid kasutanud.

Nu vot. Siis ju on sinulgi tegelikult kogemus, et vesi ulatub küll tampoonini, vettimine/mittevettimine sõltub tampoonist.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 09:31; 16.07 15:11; 16.07 19:32; 17.07 12:23; 18.07 21:00; 20.07 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ves ei voola ometi ujumise ajal tuppe!

Püha müristus. Mis mõttes ei voola? Kui sa paned pea vee alla ja teed suu lahti, siis vesi ei voola suhu või? Miks ta tuppe ja sealt edasi kuhu iganes mahub ei peaks minema?

Inimene, mõtle ometi veidi enne kui kirjutad.

Üle 20 aasta tampoonikasutaja olnud ja pole veel sellist asja juhtunud! Noorena tegelesin ujumisega päris regulaarselt. Kõrva läheb vett küll ja ninna ja kurku, aga nii sügavale tuppe minul küll vesi ei jõua.

Ja järgmine. Usu mind: vesi läheb kõigisse su keha avaustesse, mis pole tugevasti kinni pitsitatud. Füüsika seadused hoolitsevad selle eest. Võib olla kui sa (ala)teadlikult tupelihaseid pinges hoiad, ei lähe. Või on noortel sünnitamata inimestel kuidagi teisiti, aga minu tampoon on küll vettinud, kui ujumas käin.

Sul on tupeava sama laiali kui avatud suu? Päris karm. Loomulikult ei voola vesi tuppe, tupeava on siiki tihe, samuti nagu nt. pärasool.

+3
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 00:05; 18.07 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis füüsikaseadus tampoonide puhul kehtib? ühelt poolt tulevat vedelikku imab(verd). aga teiselt poolt tulevat vedelikku ei ima(vett). arvate nii?

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis füüsikaseadus tampoonide puhul kehtib? ühelt poolt tulevat vedelikku imab(verd). aga teiselt poolt tulevat vedelikku ei ima(vett). arvate nii?

Ei, ma arvan, et kui tampoon on korralikult paigas, siis vesi lihtsalt ei jõua tampoonini, vähemalt mitte sellises koguses, et märgata oleks. Kui tampoon on otsapidi tupeavasse vajunud, siis imab ta loomulikult vee jm vedelikud ka väliskeskkonnast sisse.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 12:31; 16.07 15:40; 17.07 11:24; 17.07 11:32; 17.07 14:50; 20.07 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu vot. Siis ju on sinulgi tegelikult kogemus, et vesi ulatub küll tampoonini, vettimine/mittevettimine sõltub tampoonist.

Loomulikult ulatub, kui tampoon on otsapidi tupeavas, see aga ei ole sama ju, et vesi igal juhul tuppe läheb ja emakakaelani jõuab.
Vali endale sobiv tampoon, sest minu meelest vee imamine oli vaid üks pisike probleem, mis kaasnes allavajuva tampooniga – probleeme oli ikka rohkem ja olulisemaidki.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 12:31; 16.07 15:40; 17.07 11:24; 17.07 11:32; 17.07 14:50; 20.07 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu vot. Siis ju on sinulgi tegelikult kogemus, et vesi ulatub küll tampoonini, vettimine/mittevettimine sõltub tampoonist.

Loomulikult ulatub, kui tampoon on otsapidi tupeavas, see aga ei ole sama ju, et vesi igal juhul tuppe läheb ja emakakaelani jõuab.

Vali endale sobiv tampoon, sest minu meelest vee imamine oli vaid üks pisike probleem, mis kaasnes allavajuva tampooniga – probleeme oli ikka rohkem ja olulisemaidki.

Kuidas sinul, ma ei tea, aga minul oli põhjuse ja tagajärje seos ikka sedapidi, et tampoon hakkas alla vajuma siis, kui ära vettis – järelikult peale seda, kui märjaks sai.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 09:31; 16.07 15:11; 16.07 19:32; 17.07 12:23; 18.07 21:00; 20.07 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nu vot. Siis ju on sinulgi tegelikult kogemus, et vesi ulatub küll tampoonini, vettimine/mittevettimine sõltub tampoonist.

Loomulikult ulatub, kui tampoon on otsapidi tupeavas, see aga ei ole sama ju, et vesi igal juhul tuppe läheb ja emakakaelani jõuab.

Vali endale sobiv tampoon, sest minu meelest vee imamine oli vaid üks pisike probleem, mis kaasnes allavajuva tampooniga – probleeme oli ikka rohkem ja olulisemaidki.

Kuidas sinul, ma ei tea, aga minul oli põhjuse ja tagajärje seos ikka sedapidi, et tampoon hakkas alla vajuma siis, kui ära vettis – järelikult peale seda, kui märjaks sai.

Need, mis minul alla vajusid, tegid seda ka veega kokku puutumata (ujumas v vannis käimata). Nii et vaevalt see siiski tampoonist sõltub, pigem kas inimese ja tampooni sobimatusest (tampoon ei püsi õiges kohas) või anatoomilisest eripärast (vesi jõuab õiges kohas asuva tampoonini).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 12:31; 16.07 15:40; 17.07 11:24; 17.07 11:32; 17.07 14:50; 20.07 12:14;
To report this post you need to login first.

Sul on tupeava sama laiali kui avatud suu? Päris karm. Loomulikult ei voola vesi tuppe, tupeava on siiki tihe, samuti nagu nt. pärasool.

Muide ka pärasoolde on võimalik et satub vesi mõnd veespordiala harrastades. Pärast lähed tualetti ja tundub et kõht on lahti, aga tegelikult väljub vaid “sisseimetud” vesi. Räägin omast kogemusest. See oli vähe rängem harrastus ka kui lihtsalt jalad koos basseinis seismine.

Tupeava on kordades lõdvem ja “rohkem lahti” ja sinna imbub vesi kindlapeale, eriti kui ennast vees liigutada, kõndida, jalgu hargitada.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui te vannis käite ilma tampoonita, siis vannivesi ei lähe ju tuppe

vesi
17.04.01 / Naistehaigused
Külastaja küsib:
Tere! Olen 23 aastane ja sünnitanud ei ole. Kas on normaalne, et peale vanniskäiku tuleb tupest vett. Viimasel ajal koguneb sinna seda päris palju.

Aitäh! Mari

Arst vastas:
dr Aire Sekavin
Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Lgp. Mari.

Kuna tupp on väliskeskkonnaga ühenduses, on täiesti loomulik, et vannis või ujudes koguneb tuppe veidi vett.

Kliinik.ee lehelt

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan mooncupi ja käin probleemideta ujumas.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Ves ei voola ometi ujumise ajal tuppe!

Püha müristus. Mis mõttes ei voola? Kui sa paned pea vee alla ja teed suu lahti, siis vesi ei voola suhu või? Miks ta tuppe ja sealt edasi kuhu iganes mahub ei peaks minema?

Inimene, mõtle ometi veidi enne kui kirjutad.

Üle 20 aasta tampoonikasutaja olnud ja pole veel sellist asja juhtunud! Noorena tegelesin ujumisega päris regulaarselt. Kõrva läheb vett küll ja ninna ja kurku, aga nii sügavale tuppe minul küll vesi ei jõua.

Ja järgmine. Usu mind: vesi läheb kõigisse su keha avaustesse, mis pole tugevasti kinni pitsitatud. Füüsika seadused hoolitsevad selle eest. Võib olla kui sa (ala)teadlikult tupelihaseid pinges hoiad, ei lähe. Või on noortel sünnitamata inimestel kuidagi teisiti, aga minu tampoon on küll vettinud, kui ujumas käin.

Noh, perekoolikad on ju nii trimmis ja tihedate tuppedega, nii et ära loodagi siit endaga nõustujaid leida 😉

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ves ei voola ometi ujumise ajal tuppe!

Püha müristus. Mis mõttes ei voola? Kui sa paned pea vee alla ja teed suu lahti, siis vesi ei voola suhu või? Miks ta tuppe ja sealt edasi kuhu iganes mahub ei peaks minema?

Inimene, mõtle ometi veidi enne kui kirjutad.

Üle 20 aasta tampoonikasutaja olnud ja pole veel sellist asja juhtunud! Noorena tegelesin ujumisega päris regulaarselt. Kõrva läheb vett küll ja ninna ja kurku, aga nii sügavale tuppe minul küll vesi ei jõua.

Ja järgmine. Usu mind: vesi läheb kõigisse su keha avaustesse, mis pole tugevasti kinni pitsitatud. Füüsika seadused hoolitsevad selle eest. Võib olla kui sa (ala)teadlikult tupelihaseid pinges hoiad, ei lähe. Või on noortel sünnitamata inimestel kuidagi teisiti, aga minu tampoon on küll vettinud, kui ujumas käin.

Noh, perekoolikad on ju nii trimmis ja tihedate tuppedega, nii et ära loodagi siit endaga nõustujaid leida ????

Trimmis või mitte, aga üks siin väidab, et tal on tupeava ja isegi pärasool nagu pärani aetud suu, kust vesi sisse lahmab ja see on igal juhul ebanormaalne.
Tupp, pärasoolest rääkimata, justnimelt ongi tihe organ, seinad üksteise vastas, mitte mingi avatud auk. See, kui keegi on selliste aukudega, ei ole mitte normaalsus vaid vajab arsti sekkumist.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.07 00:05; 18.07 18:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trimmis või mitte, aga üks siin väidab, et tal on tupeava ja isegi pärasool nagu pärani aetud suu, kust vesi sisse lahmab ja see on igal juhul ebanormaalne.

Ei ole siin see “üks” midagi seesugust väitnud. Loe uuesti ja meenuta kooliajast, mida tähendavad näited ning näitlikustamine.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 09:31; 16.07 15:11; 16.07 19:32; 17.07 12:23; 18.07 21:00; 20.07 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui põlvini vees seista, siis ilmselt ei ima ega vetti miski 😀

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.07 12:01; 20.07 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trimmis või mitte, aga üks siin väidab, et tal on tupeava ja isegi pärasool nagu pärani aetud suu, kust vesi sisse lahmab ja see on igal juhul ebanormaalne.

Ei ole siin see “üks” midagi seesugust väitnud. Loe uuesti ja meenuta kooliajast, mida tähendavad näited ning näitlikustamine.

Miks siis ühe poole näited on lubatud ja teise poole omad mitte? Mina usun, et mõnel tõesti vettib ujudes tampoon läbi, aga minul tõepoolest ei ole mitte kunagi midagi sellist juhtunud, miks siis seda naeruvääristama peab? Ei seisa põlvini vees, olen ujumisega tegelenud lapsest saadik ja nooremana oli ujumine mul regulaarseks trenniks ning ega praegugi veest eemale hoia. Basseini/tiiki hüpates ja seal ca tunnike ringi ujudes (peamiselt rinnuli) ei vetti mu tampoon küll läbi. Seda, et tilkagi vett sinnani ei jõua, ka ei väida, aga märgatavalt küll mitte. Samas seda kuulsin küll siit esimest korda, et kellelgi tampoon ujudes nii läbi vettib, et lausa alla vajub, arvasin tõesti, et ehk ta kasutab liiga libedat tampooni või ei paigalda seda piisavalt sügavale. Võimalik tõesti, et hoopis minul on siis kuidagi eriline anatoomia. Või mida ma valesti teen, et minul tampoon ujudes ära ei vetti?

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 12:31; 16.07 15:40; 17.07 11:24; 17.07 11:32; 17.07 14:50; 20.07 12:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks siis ühe poole näited on lubatud ja teise poole omad mitte? Mina usun, et mõnel tõesti vettib ujudes tampoon läbi, aga minul tõepoolest ei ole mitte kunagi midagi sellist juhtunud, miks siis seda naeruvääristama peab?

Ei peagi – ja ma ei ole midagi sellist ka teinud, lihtsalt vaidlesin vastu väitele, et “vesi ju ometi ei voola ujumise ajal tuppe”. Voolab küll, mõnel vähem ja teisel rohkem ilmselt. Ja sestap pole ka päevad ajal ujudes nakkuse saamine välistatud, kuigi arvatavasti on tõenäosus imeväike.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt 16.07 09:31; 16.07 15:11; 16.07 19:32; 17.07 12:23; 18.07 21:00; 20.07 12:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ujun tampooniga – veestv välja tulles vahetan kohe ära. Ei käi ainult siis ujumas kui kõige vererohkemd päevad.

Ja loomulikult ei ole vees samakaua kui muidu st ei ol mitu tundi rannas v spaas ja ei käi edasi tagasi vette ja välja.
Samas tampoon pole kunagi vettinud olund siis tõenäoliselt ei roniks ka vette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavalise ujumise ajal ma vist ei tunne, et vesi tuppe läheks, aga kunagine aastatetagune kogemus, kus lasin vesiliumäest alla ja siis vette prantsatades lausa lahmatas vesi sisemusse. Väga veider tunne oli ja siis mõtlesin küll, et mis kõiksugu vett basseinis liigub… Hiljem olen püüdnud liumäest lastes jalad koomamal hoida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis “Päevade” ajal ujumine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.