Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Päevade märkimine

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Päevade märkimine

Postitas:

Mul on päevade algus jäänud arusaamatuks. Kuna püüame last saada, siis oleks hea jälgida OV toimumist aga päevad algavad tumeda veritsusega ja võivad nii kesta 2-4 päeva ja siis 0,5-1 päeva võib olla täiesti puhas ja siis hakkab lahmama heledamat verd. Kui esimesest veritsusega hakkan päevasid märkima, saan kokku kuni 9 päeva, mis on ju meeletult pikk. Või on päevade algus siiski see heledam veri ja esimest vana verd ei tohiks alguseks lugeda? Tsükkel on erinev, 24-31 päeva. Ja kui sage on see, et OV üldse ei toimu? Vanust 30a ja eelmine tsükkel munavalge voolust üldse ei märganud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan külastada arsti! 🙂

Aga mulle ütles arst, et ei ole ok, kui määrib vms. Päevad peaksid olema konkreetselt ja kenasti hakkama pihta. Päevade ehk uue tsükli alguseks loetakse seda päeva, mil hakkab korralik veritsemine pihta (a la mina loen seda hetke, kus ma tunnen, et peaksin tampooni nüüd kasutusele võtma). Kuna minul määrib 2-3 päeva enne õigete päevade algust, siis määras mulle arst välja ravimi Duphastoni, mis aitab tõsta progesterooni, mis omakorda aitab ühtlustada päevasid ja korrigeerib tsükli nö puhtamaks ja korrapärasemaks. See omakorda soodustab raseduse teket ehk aitab kaasa võimaliku raseduse hoidmisele.

Ma ise pool aastat püüdnud rasestuda ja nüüd just alanud tsükliga proovin esmakordselt Duphat, seega ei oska rohkem omakogemustest rääkida, küll aga on mitmed öelnud, et peale Duphat on koheselt triibud kätte saanud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su tsükkel ca 24-31 siis lühema tsükli nt 24 päevase puhul toimub ov päevade viimasel päeval või päev hiljem. Minu tsükkel on ka lühike ca 24-27 seega alustan ov testidega juba peale päevi . Nii 7 dast päevast testimist.

Jah muidugi see pole norm, et enne määrib ja siis hakkavad õiged päevad. Seda võiks arstiga rääkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult me kunagi viljatusarstiga arutasime, et kuna ikka tuleb seda päevade algust arvestada (no viljakusravis on see ju väga tähtis), siis mina hakkasin arvestama ikkagi heleda vere hakkamisest, see päev siis on tsükli 1. päev. JA kui kogu aeg märgid sarnaselt (st mitte üks kord määrimisest ja teinekord veritsusest), siis saad ikka enam-vähem õige tsüklipikkuse.
Määrimine päevade alguses ei ole päris ok, viitab ikka hormoonide tasakaalutusele, polütsüstilised munasarjad, ebaregulaarsus, ov puudulikkus ehk progesterooni vähesus (duphaston on selle asendusravi siis) jms. Mul oli aastaid sarnane määrimine ja rasestumisega suur jama, aga rasedus “ravis” kuidagi mu pcosi nii ära, et päevad käivad regulaarselt ja enam pole mingit määrimist enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Päevade märkimine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.