Esileht Beebi ja mitmikud Päeval kõik hästi, öösel nutab hullumeelselt

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Päeval kõik hästi, öösel nutab hullumeelselt

Postitas:

Mure seoses kohe kolmekuuseks saava beebiga. Oleme teinud une valdkonnas häid edasiminekuid. Laps magab peaaegu kõik uned oma voodis, va kui ise tahame kärutama või autoga sõitma minna. Vahepeal oli üks imeline nädal, mil laps läks ilusti magama kell 19-20 paiku, sõi öösel kaks korda (umbes kell 1 ja kell 4-5) ja siis magas hommikul kella 7ni. Nüüd aga on mingi põrgu lahti. Päeval magab üha paremini – kui vahepeal suutis oma voodis teha vaid 40 minutilisi uinakuid, siis nüüd sageli magab ka 1,5-2 tundi. Seega päeval peaks olema hästi välja puhanud. Hoian teda üldjuhul üleval max 1h15 min-1,5 tundi, kui näen, et jääb uniseks, panen kohe magama. Seega teeb päevaunesid üldjuhul hommikul 8.30-10, 11-13 ja 15-17. No nii umbkaudu. Nagu ütlesin, see kõik toimis imeliselt umbes nädapäevad.

Nüüd aga on nädal aega öösiti üsna kehv olukord. Laps jääb endiselt magama 19 paiku, aga ärkab peaaegu iga kahe või maksimaalselt 3 tunni järel. Annan iga kord rinda, aga mulle tundub küll, et väga näljane ta pole, sest natukene aega imeb ja siis üsna kiirelt vajub ära ja kui tagasin võrekasse tõstan magab nagu nott. Aga kahe tunni pärast on jälle üleval ja seda suure kisaga. Lihtsalt voodist väljavõtmine ja kussutamine ei rahusta, lutt rahustab natukeseks ajaks, aga pikemalt (ehk siis kaheks tunniks) saab rahu ikkagi ainult rinda andes.

Ühesõnaga – kuidas ma tean, kas ta on tõesti näljane või tekitan talle iga ärkamise peale rinda andes halva harjumuse? Kas ärkamiste põhjus võib olla juba mingisugune uneregressioon? Kuidas sellega toime tulla – kas läheb lihtsalt ise mööda? Äkki magab päeval ikkagi liiga palju? (kuigi ta lihtsalt ei suuda mu meelest kauem üleval püsida, läheb kohe virilaks). Mis võib lahti olla, et vahepeal nii hästi maganud beebi nüüd jälle palju sagedamini öösel ärkab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 08:45; 20.03 16:53; 11.04 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sageli ses vanuses kasvab piimavajadus. Isegi kui tundub, et sööb vähe, siis pakun, et tellib piima juurde. Minu laps teeb nii vähemalt just öiste söömistega.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jumal küll, kui minu 3-kuune niimodi magaks oleks ma õnnega koos! Mul iial ei maga kahte tundi, ammugi mitte oma voodis või kärus, ikka kaisus. Öösel magab tunnikaupa. Sul lausa kuldnd laps ju. Beebid ärkavadki nii.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti on su beebi kolmekuuse kohta suht imemagaja. Minu beebi selles vanuses magas päeval vaid 30-minutilisi sutsakaid, pikemaid unesid saime vaid kandekotis ja pidevalt võimlemispalli peal hüpates. Ööd olid ka õudukad, 2h oli täielik maksimum, mis ta korraga magas + tihtipeale pidin keset ööd teda kaua kussutama/palli peal hüpitama, minul ta rinnal niimoodi nt ei uinunud. Ei taha su mure pisendada, aga tegelikult nii noore beebi kohta on teil VÄGA hästi kõik, naudi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 15:13; 07.03 15:15; 22.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui ikka kisaga ärkab- ju tal siis on kõht tühi. Kolme kuu paiku on ju titadel kasvuspurt ka. Anna rahus rinda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 15:13; 07.03 15:15; 22.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ikka ei suuda uskuda et lapsel nälg. See tihe ärkamine kestab meil nüüd juba vist kolmandat nädalat ja ikka muudkui kahe tunni järel üleval. Päeval ta ei taha mul küll nii palju süüa. Annan umbes 2,5 kuni 3,5 tunni järel. Kui olen püüdnud päeval tihedamalt anda, siis ei ole ka mingit erinevust ikka ärkab öösel sageli. Kardan ikkagi et tal on uneassosatsioon imetamisega ja ei oska selleta uuesti uinuda. Või jätan lapse tõesti nälga, kui püüaksin öösel mõnel muul viisil (mitte et ma teaks kuidas) teda uuesti magama saada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 08:45; 20.03 16:53; 11.04 19:04;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks tal võib küll olla jah uneseos imetamisega ja sa võid ju proovida muudmoodi ta uuesti magama saada, aga mina ise nii noore beebiga veel ei näeks seda vaeva. Hakkaks alates 6-kuusest mõtlema selle peale. U sellel ajal pidavat beebidel tekkima iserahunemise oskus, sp ka kõik unekoolid ja asjad soovitatakse alates 6. elukuust.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 15:13; 07.03 15:15; 22.03 21:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki sööb päeval liiga vähe ja teeb öösel tasa? Uneregressioon algab küll kuskil kolmandal kuul ja pöörab suht asjad pea peale. Meil oli periood, kus ta tahtis süüa kella 1st 5ni, vahepeal suikus veerand tunniks unne, siis jälle rinnale. Aga nagu eespool mainitud, siis on sul ikka pigem väga imeline magaja laps! Ära muretse!

Nutab hullumeelselt – kas tal gaasiprobleem oli? Siis nutab beebi hullumeelselt. Kui on sama nutt, siis on ikka midagi valus.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lähedusevajadus on, kontrollib, kas olete ikka olemas ja kas tema nutu peale tullakse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajatele. Kahjuks meil olukord vist tänaseks juba 1,5 kuud selline kehv, nüüd juba juhtub ärkamisi kohati iga 1,5 tunni järel. Huvitav on just see, et mulle vähemalt tundub, et ta nagu ei ärka üles niimoodi aeglaselt, et hakkaks sahmima ja alles siis vaikselt nutma, vaid ärkabki kohe päris suure nutuga. Kui ma alguses andsin iga kord rinda, siis nüüd päris iga 1,5h järel ei tahaks anda ,proovin lutiga rahustada aga see aitab vaid u pooltel kordadel ja siis kui jääb tänu lutile uuesti magama, ärkab juba 1h pärast. Ei teagi mida arvata. Jah, pole kindlasti kõige hullem olukord veel, aga vaikselt võtab juba läbi küll.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.03 08:45; 20.03 16:53; 11.04 19:04;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Beebi ja mitmikud Päeval kõik hästi, öösel nutab hullumeelselt