Esileht Ilu ja tervis Päeval tervislik elu, öösel vastupidi

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Teema: Päeval tervislik elu, öösel vastupidi

Postitas:
Kägu

On siin veel selliseid, kes päeval elavad tervislikku elu – trenn, salat, söögikoguste jälgimine ja igasugust jama ei söö … kuid siis tuleb õhtu ja öö ning klaas on veini täis, juust on kõrval, vahel praetakse ka öösel pelmeene.

On teil mõni relv sellise asja vastu? Kuidas jagu olete saanud sellest öisest libahundist?

+10
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa öösel maga, mitte ära passi üleval.

+24
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan aru, et miski sest häirib sind. Aga sa ei kirjutanud mis sind konkreetselt häirib-süüa-juua-mitte magada, seda esineb meil kõigil, aga milles on siinkohal probleem?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan aru, et miski sest häirib sind. Aga sa ei kirjutanud mis sind konkreetselt häirib-süüa-juua-mitte magada, seda esineb meil kõigil, aga milles on siinkohal probleem?

Kui teaks, oleks ilmselt juba võit minu. Aga ei tea. Ma ei tea, mis see on, mis umbes pimeduse saabudes mind ümber lülitab mingile teisele režiimile. Päeval ei saa ma õhtusest endast aru, õhtul jällegi tundub kõik see, mida kirjutasin, nii ilmselgelt vajalik.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui teaks, oleks ilmselt juba võit minu. Aga ei tea. Ma ei tea, mis see on, mis umbes pimeduse saabudes mind ümber lülitab mingile teisele režiimile. Päeval ei saa ma õhtusest endast aru, õhtul jällegi tundub kõik see, mida kirjutasin, nii ilmselgelt vajalik.

Mina olen samasugune. Elangi kaksikelu.

Päeval magan kaua, tool ei pea käima, toimetan lastega, jalutan koeraga metsas ja muu normaalne elu. Nii kui pimedaks läheb, lülitun ka mina ümber, mingi teine reaalsus, minu maailm. Vein, internet, söömine. Ei suuda midagi kasulikku teha.

Muidu vist ei sööks üldse, aga vein hakkab ilma söömata pähe.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen samasugune. Elangi kaksikelu. Päeval magan kaua, tool ei pea käima, toimetan lastega, jalutan koeraga metsas ja muu normaalne elu. Nii kui pimedaks läheb, lülitun ka mina ümber, mingi teine reaalsus, minu maailm. Vein, internet, söömine. Ei suuda midagi kasulikku teha. Muidu vist ei sööks üldse, aga vein hakkab ilma söömata pähe.

Mine tööle, siis ei ole aega öösiti veini larpida.

+16
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sarnane asi. Lähen poodi. Toidupoodi. Kodus mõtlen et Lähen vaid toidupoodi. Mul pole midagi muud vaja osta. Peaks olema kokkuhoidlikum ja mõtlema tarbimise vähendamisele. Kaubanduskeskuses lähen ikka läbi ka teistest poodidest ja ostan endale mingi riideeseme või midagi muud.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis selles klaasis veinis halba on? Ok, kui tahta alla võtta, siis juutsu ja pelmeene pole tõesti vaja.. aga aitaks ilmselt reziimi muutus. Tõusen iga päev 6.45. Seega joon õhtul 9-st oma klaasi veini ära, peale seda vaatan voodis seeria mõnest filmist ja vajun magama – no mitte üks vägi ei ajaks mind tõusma ja pelmeene praadima. Ehk siis tõuske varem ja minge varem magama, ongi mure lahendatud.

+17
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lisaks võiks ikka nädalas mõned alkovabad päevad ka teha, nagu üldiselt soovitatakse.

Selle ostlemisprobleemi puhul mulle tundub, et inimesel on liiga palju vaba aega. Leia endale mõni hobi juurde: kui sul on toidupoes käimiseks ikka ainult pool tundi, siis ei hakka kaubanduskeskuses ringi kolama. Mine kas või mingile vabatahtlikule tööle.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle ostlemisprobleemi puhul mulle tundub, et inimesel on liiga palju vaba aega. Leia endale mõni hobi juurde: kui sul on toidupoes käimiseks ikka ainult pool tundi, siis ei hakka kaubanduskeskuses ringi kolama. Mine kas või mingile vabatahtlikule tööle.

Ühest teemast siin lugesin, et mitmed inimesed käivad toidupoes ainult ühte rada ja ei saa sellepärast näiteks martsipaniga õunakooki teha või galette osta, kuna need ei jää tavalisele trajektoorile ja kuskil kõrval riiulivahes nad kunagi ei käi. Samas teine läheb ainult ühte asja ostma ja siis “satub” näppu veel ka kodutehnikat, riideid vms kogu kaubanduskeskuse pealt. Täitsa huvitav. Ise seal vahepeal.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

On siin veel selliseid, kes päeval elavad tervislikku elu – trenn, salat, söögikoguste jälgimine ja igasugust jama ei söö … kuid siis tuleb õhtu ja öö ning klaas on veini täis, juust on kõrval, vahel praetakse ka öösel pelmeene.

On teil mõni relv sellise asja vastu? Kuidas jagu olete saanud sellest öisest libahundist?

Söö päeval liha. Luba endale magustoit.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

vahel praetakse ka öösel pelmeene

Eee, kes praeb, või räägid sa iseendast kolmandas isikus ja miks?

See on väga tavaline, et päeva olen korralik ja öösel hakkab see “tahaks midagi head” jms, see öösöömine  tõstab ka kaalu kõige jubedamalt. Õhtuks oled väsinud ja ka tahtejõud ja enesekontroll on nõrgem.

Kui oled magusasõltlane, siis võib aidata, kui sätid oma “sugar-fixi” hommikule, äkki aitab. Valk aitab kõhtu kauem täis hoida jne.

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jah. Olen ka selline. Ma ei taha vahepeal sellepärast magama minna, et ma ei taha hommikul oma “raske” ja “tubli” eluga jälle pihta hakata. Trenn, töö ja muud argi mured.  Pole nagu midagi toredat. Passin üleval ja söön, sest see on hetke emotsiooni najal tore. Hommikul muidugi veel raskem siis, trenni teha, tööd teha. Ja siis see õhtu olemine tundub ainuke hea asi päevas. Mõistusega saan aru, et mul on elus kõik suhteliselt hästi ja kui päeval endale nii palju hagu alla ei annaks, poleks vaja nii kahjulikult õhtul sellest lõõgastuda. Ja siis oleks päev ka kergem ja ehk ei olekski nii “raske”

Aitaks see kui see lihtsalt ära lõpetada.  Olen lugenud sõltuvusest vabanemise raamatuid, paljudes viidatakse et on “lower brain” ja “higher brain”. See lower otsib hetkelist heaolu ja kui sa lased tal võimutseda siis see elu ongi selline. Miks ma seda ei tee…..ei oska öelda 🙂

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

On siin veel selliseid, kes päeval elavad tervislikku elu – trenn, salat, söögikoguste jälgimine ja igasugust jama ei söö …

Trenn ja… nälgimine? See ongi ju retsept ebaõnnestumiseks. Miks nii paljud naised siiamaani sellest lihtsast asjast aru ei saa, et ajutine ekstreemne salatinäksimine (sest pikalt niimoodi ei ela) ei ole lahendus? Siingi on korduvalt nõu antud, mis on toitumises oluline, aga ikka tuleb jälle mingi salati ja herbalife’i jutt. Lootusetu seltskond.

+4
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii ei purjeta jah kaugele, kui öösel lõdvaks laskmine on ainuke hea osa päevast, muu on üks piin ja vaimu närimine. Nii ei saa joomist ka maha jätta, kui purjus pea on sul ainuke meeldiv hetk päevas.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Trenn ja… nälgimine? See ongi ju retsept ebaõnnestumiseks. Miks nii paljud naised siiamaani sellest lihtsast asjast aru ei saa, et ajutine ekstreemne salatinäksimine (sest pikalt niimoodi ei ela) ei ole lahendus? Siingi on korduvalt nõu antud, mis on toitumises oluline, aga ikka tuleb jälle mingi salati ja herbalife’i jutt. Lootusetu seltskond.

Kes nälgimisest rääkis? Sa lase oma kinnismõtetest lahti. Mu päevane režiim on täiesti normaalne elurežiim, selline nagu see peakski olema, ei mingeid liialdusi, kõike on mõistlikult.

Liha söön loomulikult. Magustoitu tõesti ei luba, milleks. Ega ka õhtul mind magustoit huvita.

Ja siis see õhtu olemine tundub ainuke hea asi päevas.

Täpselt. Ja mulgi on tegelikult elus kõik korras, ainult kirge on vähe – ei mõtle tingimata armukirge, vaid ükskõik millist kirglikku tegevust, vaimustumist millestki. Nagu ei oska enam.

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Natuke räägid ju endale vastu. Elad normaalset elu, nii peabki olema, samas on õhtul veini joomine ja õgimine ainuke hea asi päevas. Peaks oma elu sättima nii, et päev tundub ka tore, muidu ju asi ei saagi paraneda.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kes nälgimisest rääkis? Sa lase oma kinnismõtetest lahti. Mu päevane režiim on täiesti normaalne elurežiim, selline nagu see peakski olema, ei mingeid liialdusi, kõike on mõistlikult.

Liha söön loomulikult. Magustoitu tõesti ei luba, milleks. Ega ka õhtul mind magustoit huvita.

Täpselt. Ja mulgi on tegelikult elus kõik korras, ainult kirge on vähe – ei mõtle tingimata armukirge, vaid ükskõik millist kirglikku tegevust, vaimustumist millestki. Nagu ei oska enam.

magustoitu sa ei luba aga sinu keha on sinust targem ja hakkab nõudma midagi millest on puudus. Kui sa annaks talle päeval kõike normaalses koguses, siis ei tekkis ka söömishooge  õhtul.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla on päev siiski liiga range ja nööri mööda, õhtuks väsib sellest “korralik olemisest” ära lihtsalt? Äkki proovid nii, et lubad endale selle magustoidu pigem lõuna ajal või päeva I poolel, kui et selle öösel nahka keerad jms. Et oled saanud ja samas ööseks juba ammu ära kulutanud, selle asemel et magades rasvaks seeduda. Veini kohta ei oska sõna võtta, aga selle kohta ütles üks psühhiaater, et küll alkohol oleks hea rahusti, kui ta sõltuvust ei tekitaks.

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sorry, aga naised, kes tervislikust toitumisest rääkides mainivad salatit, ei tea toitumisest muffigi. Nii ka sina.
Aga hüppa edasi, kui nii tark oled. Prae öösel pelmeene ja ole rahul siis.

+2
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sorry, aga naised, kes tervislikust toitumisest rääkides mainivad salatit, ei tea toitumisest muffigi. Nii ka sina. Aga hüppa edasi, kui nii tark oled. Prae öösel pelmeene ja ole rahul siis.

Kuidas ma ei talu “kõigeteadjaid” …

+7
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui tervislik eluviis sh salati söömine tähendabki vaid seda, et söödki reaalselt vaid salatit, siis on arusaadav, miks sa öösel pelmeene sööma pead. Ja ma saan aru, et see salat ja pelmeen võib TA -l olla lihtsalt näide või üldistus, aga…mina oma kogemuse pealt ütleks, et toidud pole tasakaalus, sest mul on tasakaal ja ei isuta krõpsu või jäätise järele.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võib-olla on päev siiski liiga range ja nööri mööda, õhtuks väsib sellest “korralik olemisest” ära lihtsalt? Äkki proovid nii, et lubad endale selle magustoidu pigem lõuna ajal või päeva I poolel, kui et selle öösel nahka keerad jms. Et oled saanud ja samas ööseks juba ammu ära kulutanud, selle asemel et magades rasvaks seeduda. Veini kohta ei oska sõna võtta, aga selle kohta ütles üks psühhiaater, et küll alkohol oleks hea rahusti, kui ta sõltuvust ei tekitaks.

Ma olen teinud toitumiskava, kus oli sees nii burks, magustoidud, pannkoogid kui ka õunakook.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja ma saan aru, et see salat ja pelmeen võib TA -l olla lihtsalt näide või üldistus, aga…mina oma kogemuse pealt ütleks, et toidud pole tasakaalus, sest mul on tasakaal ja ei isuta krõpsu või jäätise järele.

Ongi üldistus, loomulikult. Ega asi polegi selles, et süüa tahaks. Siin eespool on mitu inimest täpselt sama asja kirjeldanud – see on pigem nagu pisike mäss (“päev otsa teen seda, mis on õige, nüüd vat teen seda, mis tahan”). Paraku see mäss läheb alati veidi käest ära ja hommikul pole üldse rahul sellise endaga, kes mässata vajalikuks peab. Hetkel on jälle – päev otsa olen olnud veendunud, et krt küll, täna ma ei tee lollusi. Nüüd on öö, isegi unine olen, aga hinges on ikkagi mingi kibu, et peaks ikka selle järelejäänud hallitusjuustu ära sööma ja vahuveini jäi ka ju eilsest järele (ja sellest ju lähevad mullid välja, vaja kiiresti ära juua … vabandusi ja põhjusi leidma olen ma üliandekas).

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Äkki proovid nii, et lubad endale selle magustoidu pigem lõuna ajal või päeva I poolel, kui et selle öösel nahka keerad jms.

TA ju kirjutas, et ei vaja mingit magustoitu ka õhtul, see teda ei huvita üldse.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kuid siis tuleb õhtu ja öö ning klaas on veini täis, juust on kõrval, vahel praetakse ka öösel pelmeene. On teil mõni relv sellise asja vastu?

Nüüd on öö, isegi unine olen, aga hinges on ikkagi mingi kibu, et peaks ikka selle järelejäänud hallitusjuustu ära sööma ja vahuveini jäi ka ju eilsest järele (ja sellest ju lähevad mullid välja, vaja kiiresti ära juua

Kui on keegi teine isik, kes sulle neid ebatervislikke snäkke ja veinipudeleid koju ostab, siis kõige lihtsam on talle öelda, et ta neid enam ei ostaks. Polegi vaja mingit erirelva selle jaoks.

Alkoholi tarbimine tekitabki isu igasuguste rasvasemate asjade järele. Stress on üks põhjustest nendeks öösööminguteks. Öine söömine võib olla seotud ka päevase toiduvalikuga (tasakaalustamata toiduvalik), psühholoogiliste probleemidega, liigsuure töökoormuse, halva või vähese unega (unerežiim paigast ära) ning üleväsimusega.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen samasugune. Elangi kaksikelu. Päeval magan kaua, tool ei pea käima, toimetan lastega, jalutan koeraga metsas ja muu normaalne elu. Nii kui pimedaks läheb, lülitun ka mina ümber, mingi teine reaalsus, minu maailm. Vein, internet, söömine. Ei suuda midagi kasulikku teha. Muidu vist ei sööks üldse, aga vein hakkab ilma söömata pähe.

Mine tööle, siis ei ole aega öösiti veini larpida.

Häda selles ongi, et pole mingit vajadust tööle minna.  Milleks? Enne lapsi panin täiega karjääri ja elu kindlustatud, targalt investeerida oskan ka.

Aga just see switch, kui pimedaks läheb, haakus teemaalgatajaga.

+1
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui kõike nii mõistlikult oleks, siis ei oleks seda öist veini joomist ja pelmeenide praadimist.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Häda selles ongi, et pole mingit vajadust tööle minna. Milleks?

Aja mõistlikuks täitmiseks. Suurem osa inimesi, kellel pole rahalist vajadust tööl käia, käivad ikkagi tööl, et end teostada ja oma aega mõttekalt sisustada. Neil on ambitsioon midagi ära teha, mitte elu lõpuni niisama tiksuda.

+10
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sorry, aga naised, kes tervislikust toitumisest rääkides mainivad salatit, ei tea toitumisest muffigi. Nii ka sina.

Mis mõttes? Ilma salati, st köögi- ja puuviljadeta on võimalik tervislikult toituda? Kõik toidupüramiidid, taldrikureegel jne, puhas jama?

On teatud vanema generatsiooni esindajad, enamasti mehed, kes ei võta mingit salatikraami suu sissegi, ja tervis peab neil tõesti tugev olema, et nad kõigi oma haigustega nii vanaks on suutnud elada.

Muidu vein, juust ja pelmeenid iseenesest ju ei ole ebatervislikud toidud, kui neid mõistlikult tarbida – muidu saaks soovitada, et ära osta endale päeval koju niisuguseid toite, millest sa tead, et need võivad öösel kiusatuse tekitada.

+2
-3
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 63 )

Esileht Ilu ja tervis Päeval tervislik elu, öösel vastupidi