Esileht Tööelu, raha ja seadused. Päevapealt töölt lahkumine, ja edasi…?

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Päevapealt töölt lahkumine, ja edasi…?

Postitas:

Olen suure dilemma ees – ülemusega on suhted nii kehvaks läinud ja sama tööd juba nii kaua tehtud, et kopp ees. Tänase päeva seisuga olen otsustanud töölt lahkuda. Mida see endaga kaasa toob? Kui ülemus eriti käru tahab keerata, siis ta ilmselt võiks mind kuu aega kinni hoida, samas tahab ta kedagi meie kollektiivist nagunii kiiremas korras koondada, nii et see ei tohiks probleemiks saada. Ma ei viitsi koondamist ka ootama jääda, sest koondamistasu ju enam ei maksta.
Täna sain eelmise kuu palga, seda ta ei saa ju mult tagasi küsida? Ja kui mul on saad preemiat eelmise kuu eest, siis selle ta peab ka üle kandma?
Nii, aga haigekassa – mul on alla 3a laps, ma justkui mäletan et siis on automaatselt ravikindlustus ka olemas?
Töötuks ma ennast kohe registreerida ei taha, sest pole plaanis aktiivselt tööd otsima hakata ja ennast tööbüroos kohustuslikus korras õigustamas käima hakata, paar kuud saaksin vanast rasvast elada. Või oleks siiski rahaliselt kasulikum kohe ära vormistada, kas ma kaotan (va need kuud kui ma olen \”niisama\” kodus) rahaliselt kui vormistan hiljem ennast töötuks, ja kui kaua seda üldse teha saab peale töötuks jäämist?
Rohkema peale ma hetkel ei oskagi mõelda, tahan ainult töölt ära minna 🙁

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 13:21; 03.04 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust selline info, et ei maksta?

Koondamisel MAKSTAKSE endiselt koondamistasu.
Tööandja maksab 1 kuu keskmise.
Töötukassast saab veel
*kui staaz selle tööandja juures 5-10a siis ühe kuu keskmise töötasu või palga ulatuses koondamishüvitist
*kui üle 10a siis 2 kuu

Lisaks on koondatul õigus saada Töötukassast töötuskindlustushüvitist(algul 50%, edasi 40% oma viimase 12 töise väljamakse 9 esimese keskmisest).

Kui ON VÕIMALUS KOONDAMISELE, kindlasti mitte ise lahkuda!

Mina ei soovita kiirustada st ise lahkuda.
Laps alla 3a?
I variant (kiirem)
Kui teil on alla 3a laps siis 14p ette avaldust tehes võib jääda uuesti lhp-le.

Lhp ajal võib tööd otsida, mujal töötada jne
Ja
kui siis kindel, et tagasi ei lähe, esitada lhp ajal, 30p enne lapse 3a saamist, lahkumisavaldus.
Või naasta pärast lapse 3a saamist, ilmselt siis koondatakse?

II variant
on, kui tõesti soov lahkuda, lahkumisavaldus.
Jah, tööandja võib nõuda 30p töötamist või, kui sellest keeldute, 30p palga kinni pidada.

Loomulikult tuleb lõpparvega maksta
*töötasu
*kasutamata puhkuse kompensatsioon.

Veelkord: kui koondatakse, siis õigus tkh-le ja kohe päevapealt ei pea Töötukassasse kiirustama, lihtsalt ei tohi viivitada nii kaua, et viimase 36k (välja jäävad dekreet ja lhp) jooksul pole enam vähemalt 12k töötatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok, aga ma olen praegu tööl käinud alates oktoobrist (6 kuud), siis tkh üldse ei makstagi?
Koondamist peab ilmselt veel ootama, praegu ma lihtsalt emotsioonide ajel ei tahaks enam üldse oma nägu näidata, aga kasulikum oleks ehk siis ikkagi ettepanek teha, et oleksin nõus koondamisega. Ja kui see ei sobi ülemusele, siis avaldus lauale.
Lhp-l saaksin olla 2 kuud, see ka võibolla hea variant. Ja need 14 päeva saaksin kodus töötada.
Tänan heade soovituste eest!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 13:21; 03.04 14:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

LOOMULIKULT MAKSTAKSE, kui sa enne lapse saamist ka töötasid.

Viimased 36k e 3aastat loevad ja välja jäävad dekreet ja lapsehoolduspuhkus
st
kui sa enne oktoobrit olid lhp-l
siis
vaatad enne dekreeti ülejäänud nõutavad 30 kuud, kas nende jooksul oled veel vähemalt 6k töötanud?
Praegu 6k ja kui enne ka vähemalt 6k on nõutav 12 käes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootaksin samuti ja loodaksin koondamisele. Peale koondamist aga sammuksin otsejoones töötukassasse ja võtaksin end arvele. Esiteks saad koondamisraha (abiks ikka!) ja teiseks saad tööturaha (abiks ka:)). Ülemustele meeldib, kui inimesed omal soovil lahkuvad, sest siis puudub neil igasugune kohustus midagi maksta. Avaldusega ise ei maksa vehkida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ikka suhted väga halvad, sel juhul põhjendaksin päeva pealt töölt lahkumist stressiga, no ei saa ju töötada, kui iga päev su kallal keegi viriseb, halvasti ütleb jpm.
Tunnistan ausalt, mina tulin ühest marketist päeva pealt ära, sest eelkõige juhataja sõimas iga päev, vahtis ainult kaameraid(kui kaua keegi seda teist ja kolmandat tegi) ning järgemööda saime kõik päevast päeva sõimu. Mul hakkas pingest väga halb… Kui juhataja järjekordselt mulle vabal päeval helistas ja sõimas, ütlesin, et ta ei meeldi mulle ning tema töömeetodid on alla igasuguse arvestuse ning saadan meilile kohe lahkumisavalduse. Tulin päeva pealt töölt ära, sain töötasu, puhkusetasu jne kõik korralikult kätte. Ning leidsin päris oma erialase töö kohe, ei kahetse mitte midagi, arvan, et tegin õieti. Vägisi ei saa mitte kedagi kinni hoida, parem oma närve hoida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Päevapealt töölt lahkumine, ja edasi…?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.