Esileht Beebi ja mitmikud Päevaplaan:)

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Päevaplaan:)

Postitas:

Milline on/oli teie päevaplaan 1-2 kuuse peebiga…võivad kirjutada ka need,kellel tibuke juba suurem:)
Huvitab kuidas oma päeva lapsega paika panite. Olen ise veidi hädas ja loodan nendest vastustest abi saada. Huvitab just, kuidas olete söögiajad ja uneajad sättinud, millal õue ja millal tuttu. Kas laps saab rinda ja kui palju või kui tihti sööb. Vabandan, kui küsimusi palju aga nagu juba kirjutasin, loodan sellest abi ja nõu saada:)
Tänan juba ette kõiki vastajaid:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii väike laps sätib ise ima päevaplaani ja sina enda oma tema järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise vastajaga täiesti nõus.
Ei ole nii pisilt veel mingit rutiini mõtet loota. Sõid mu beebid selles vanuses 1-1,5h tagant rinda ja õue läksime siis, kui saime, mitte kui mina planeerisin. Mingisugune päevaplaan hakkas välja kujunema 3-6 elukuul, olenevalt lapsest. Kogemus siis nelja beebiga.
Eladki beebi järgi esialgu ja see on väga normaalne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 07:40; 17.02 16:37; 17.02 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mäletan, et ka ise muretsesin selle päevaplaani pärast, et kõik tehtud saaks. Laps ärkas, kui kõht tühi, sõi. Siis hoidsin teda üleval/krooksutasin, et piima välja ei tuleks mingi pool tunnikest-tund. Siis tuli uni peale, jõudis 30 min magada, jälle kõht tühi jne. Enne söömist vahetasin mähkmeid või peale krooksusid. Lõunapaiku suht kohe peale sööki-kiiret krooksu vankrisse ja õue, sai ikka tunni-poolteist seal olla enne uut ärkamist. Siis tuppa, teinekord magas toas ka veel edasi, sain ise süüa vahepeal. Siis jälle kõht tühi ja ring otsast peale. Ega muud tegevust tal ju pole, vahepeal leppis lamamistooliga, vahepeal tahtis süles mööda tuba ringi liikuda, vahepeal, et talle lauldaks. Suhtlust ja lähedust, noh. Kõige raskem oli mul leppida, et see ongi mu päeva sisu, ja ma ei peagi päevaga rohkem midagi ette võtma, kui vaatama, et laps söönud-puhas-puhanud. Süüa tegin-du¨i all käisin jm eemalolekut nõudvad tegevused tegin õhtuti kui mees kodus (söök endale ka järgmiseks päevaks), vahel ka laps kanekotis sai päeva jooksul toimetada. Kolmekuusega juba päevad sisukamad, saab rohkem mängida ja suhtleb vastu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil väikesel viisil on päevaplaan kujunenud: tõuseme u 11 ja sööme-vahetame mähkme. Seejärel on poiss üleval ja tegutseme. Sööme uuesti 13-14 ajal ja seejärel õue (oleme u 1-1,5h). Toas magab edasi ja tahab süüa u 17-18 vahel. Siis on jälle üleval: käime vannis, oleme issiga. Enne magamaminekut sööb u 21 ajal ning 22 tavaliselt juba magab. Öösel tõuseb u 01, 04, 08 ja siis sööb-vahetan mähet. Korraga sööb tavaliselt u 100-150 ml (meil on kaal-seetõttu tean). Tegu rp lapsega.
Pm söögivahed on 3-4h (alates haiglast, kus pidin teda ajama üles iga 3 h tagant söötma ja seetõttu vist selline vahe jäänud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 11:49; 17.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on natuke üle ühe kuu ja viimased paar nädalat on enam vähem selline päevakava. Tavaliselt ärkame kell 10. Siis esimese asjana sööme, siis vahetame mähkmed ja mängime ning sööme veel, see kõik kestab kokku umbes tunnikese või 1,5. Seejärel magame paar tundi ning jälle tunnike või poolteist söömist ja mängimist. Umbes 14.00 välja, kus oleme kuni 15.00 ja toas magab tunnikese veel. Siis jälle söömine ja mängimine ja 17.00-19.00 järgmine uni. Jälle tunnike söömist ja kell 20.00 paiku panen ta enda kõhule magama, sest siis algab meil gaasiaeg ja kõhul on teda kergem rahustada. Kell 22.00 uus kerge õhtueine ja seejärel vann. Pärast vanni sööme ja umbes keskööl jääb magama, enne seda küll nutab gaasivaludest. Öösel ärka kell 3 või kell 4 ja järgmine kord kell 6 või kell 7. Öösel läheb söömisega umbes pool tundi, lisaks kiire mähkmevahetus, kui laps on kakanud. Nii et püüan hoida toitmise vahed umbes 3 tunnised. Vahepeal muidugi need kellaajad nihkuvad tunnike siia sinna ja sageli ärkab ka gaaside tõttu unede ajal üles, siis rahustan ning enamasti magab edasi. Ma väga kindlat päevakava taga ei aja, aga umbes nii on kujunenud meie päevad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 12:13; 17.02 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma uuriks, et mida see \”mängime\” ja \”tegutseme\” nii pisikese puhul tähendab? Ma nagu u sama vana lapsega ei oskagi miskit eriti tema ärkveloleku ajal ette võtta. Mänguasjadest ta veel miskit ei jaga, laulma mina kõva häälega nõus ei ole (isegi üksi kodus olles mitte :P). Seega on see ta ärkvel oleku aeg nagu veidi sisutu. Lasen tal niisama pusserdada kas seljali või kõhuli, nüüd viimastel päevadel on hakanud tulema miskit \”jutustamise\” laadset. Olen siis talle mingeid häälikuid jne öelnud, a tundub, et hetkel on huvitavam tal vestlus põrandalambiga ja diivanikattega kui minuga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kägu 12:13 – meil tähendab see seda, et teeme võimlemisharjutusi, mis lastearst andis, panen teda kõhuli. Ta on nüüd nõus olema ka tegelustekil ja seal ta uudistab ja jutustab. Kui enam ei meeldi, võtan sülle või diivanile ja seal räägin temaga (ise nt hakin midagi vms)ja lasen temal rääkida. Raamatu järgi mängin ühe mänguasjaga korraga (pehme kõristilaadne loomake). Õhtuti tegeleb issi pojaga mõnda aega 🙂 ja igasugu valgustid on ka tema lemmikasjad 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 11:49; 17.02 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päevaplaan tekkis 4 kuuselt.Ja võib üsna kindel olla,et see pole jääv vaid on pidevas muutumises.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]ploomikivike kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma uuriks, et mida see \”mängime\” ja \”tegutseme\” nii pisikese puhul tähendab? Ma nagu u sama vana lapsega ei oskagi miskit eriti tema ärkveloleku ajal ette võtta. Mänguasjadest ta veel miskit ei jaga, laulma mina kõva häälega nõus ei ole (isegi üksi kodus olles mitte :P). Seega on see ta ärkvel oleku aeg nagu veidi sisutu. Lasen tal niisama pusserdada kas seljali või kõhuli, nüüd viimastel päevadel on hakanud tulema miskit \”jutustamise\” laadset. Olen siis talle mingeid häälikuid jne öelnud, a tundub, et hetkel on huvitavam tal vestlus põrandalambiga ja diivanikattega kui minuga. [/tsitaat]

Ega see päris mängimine ei ole küll jah, aga nimetan seda aega lihtsalt selliselt:) Aga põhimõtteliselt ma näiteks laulan talle, lasen tal olla kõhuli või võimlen temaga, lisaks meeldib talle jälgida voodi kohal olevat karuselli või olla ka mängumatil ja vaadata kaarel olevaid mänguasju. Mähkimislaua kõrvale panin ühe pildi, mille peale on viimasel ajal naerma hakanud, siis lasen tal vahel lihtsalt seda pilti vaadata ja õnnelik olla:) Üle 10 minuti karusell, matt või pilt teda hetkel muidugi ei köida. Mõned päevad olen hakanud näitama ka ühte raamatut, kus on suured värvilised loomad, seda jälgib küll huviga. Vahel tutvustan ka muid mänguasju ja esemeid, st lasen tal silmadega neid jälgida, alguses ühelt küljelt teisele ja siis lähemalt kaugemale. Üks nöörist tõmmatav laulev loom köidab tema tähelepanu ka päris pikaks ajaks. Aga muidugi vaatan, et ühe ärkveloleku kohta üks mänguasi, et teda mitte liiga üle koormata. Vahel ka lihtsalt jutustan temaga, kuigi see kujuneb monoloogiks, sest veel vastu ei räägi:) ja nagu sina ütlen talle häälikuid ning lasen oma näoilmeid jälgida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 12:13; 17.02 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina panin reziimi vannitamisega paika. Kuna ta on mul RP-laps, siis sööb iga 3t tagant, ehk siis kella 21-22 vahel on kindel vanni minek, isegi kui ta magab, siis äratan, sööme natuke ja vanni. Pärast jälle sööme ja magama. Umbes 3t pärast ehk siis kella 1-2 paiku tahab süüa, siis 4-5 ja 7-8 ja nii lähebki. Isegi kui päeval läheb reziim paigast ära, siis õhtul vannitamisega on jälle \”paigas\” 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina panin reziimi vannitamisega paika. Kuna ta on mul RP-laps, siis sööb iga 3t tagant, ehk siis kella 21-22 vahel on kindel vanni minek, isegi kui ta magab, siis äratan, sööme natuke ja vanni. Pärast jälle sööme ja magama. Umbes 3t pärast ehk siis kella 1-2 paiku tahab süüa, siis 4-5 ja 7-8 ja nii lähebki. Isegi kui päeval läheb reziim paigast ära, siis õhtul vannitamisega on jälle \”paigas\” :)[/tsitaat]
Kas Sa ei karda, et Sul võib piim ära kaduda selle rezhiimitamise ja 3h söögivahedega nii pisikesel beebil? Kusagil kolmandal-neljandal kuul võid avastada end fakti ees, et piima ei jätku…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 07:40; 17.02 16:37; 17.02 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu kahekuune beebi sööb 3-4 h tunni tagant ja teeb päevas kaks 30-45 min und ja ühe pika 3 h tunnise une. Olen seisukohal, et OMA päevaplaani ei saa lapsele peale suruda aga kui laps ise üritab päevaplaani luua siis pead ise olema piisavalt osav ja lapse päevarütmist kinni hoidma- ja vähemalt üritama iga päev umbes sama rütmi järgida. Muidugi ei saa söögivahesid ise pikemaks venitada või sundida last magama kui ta ei taha jne. Olen seisukohal, et rutiin loob lapsele turvatunde – ta teab alati mida oodata ja ei ole ärevuses. Alguses on jah mingid gaasivalud jne siis on teistmoodi aga meil need õnneks möödas… Lihtsalt laps on ise jätnud mõned söögikorrad öösel ära jne,

Me ka päevaplaani taga ei ja aga on kujunenud nii:
Ärkab 9-10 ajal ja siis sööme ja mängime.
11-12 ajal väike 30 min uinak.
13 ajal sööb ja siis tegutseme veidi veel toas.
14 ajal õue ja teeb pika une.
Ärkab 17 ajal.
Poole 18 paiku sööme ja mängime.
19 paiku tuleb jälle 30 mintsane uneke.
Ärkab siis mingi 20 paiku.
Ja kell 21 vann (meil ka vannitamise kellaaeg üks ja sellega lapsel siis teada, et peale seda saabub pikk ööuni)
Vannist välja tulles siis sööme umbes 22ni ja siis tudule.
Esimest korda ärkab poja umbes 3-4 paiku aga panen luti suhu ja magab edasi. Muidu ajasin ka seda 3 tunnist pausi taga ja äratasin last aga siis mõtsin, et laps peab aru saama, et on öö ja on tudu aeg ja las siis ise reguleerib – ärkab ja tahab süüa siis annan pluss tahtsin gaasivalude ajal kindel olla, et puuks tuleb enne järgmist söögikorda välja. Siis sahmib poja umbes 5-6 paiku ja siis sööb ja siis magab juba hommikuni.

Laps on rõõmus ja naerusuine – niisama jauramine tähendabki juba, et on väikse une aeg või hakkab süüa tahtma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 16:37; 17.02 16:48; 17.02 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui 3-4 kuul avastadki, et piima vähe siis beebi ju teebki päevaplaani nii ümber, et ta oleks rohkem tissi otsas ja nii tihti kui tahab. Piim \”ei saa otsa\” vaid on ajad kui lapsel kasvuspurt ja piima peabki juurde tekkima – ja et seda juurde tekiks siis laps imebki rohkem. Emad, usaldage rohkem loodust ja \”kuulake\” oma last.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 16:37; 17.02 16:48; 17.02 20:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui 3-4 kuul avastadki, et piima vähe siis beebi ju teebki päevaplaani nii ümber, et ta oleks rohkem tissi otsas ja nii tihti kui tahab. Piim \”ei saa otsa\” vaid on ajad kui lapsel kasvuspurt ja piima peabki juurde tekkima – ja et seda juurde tekiks siis laps imebki rohkem. Emad, usaldage rohkem loodust ja \”kuulake\” oma last. [/tsitaat]
Arvatavasti Sa vastasid minu küsimusele 🙂 Mul on neli last ja ma usaldan oma sisetunnet täiesti. Lapsed on rp saanud 2-2,5a. Mina tean, et on kasvuspurdid ja piimatellimised. Aga on kindlasti emasid, kes ei tea ja tahavad tekitada sunniviisiliselt kindlaid söögivahesid juba sünnist saati (on omal mintu-mitu sellist juhust olnud peres ja tutvusringkonnas kahjuks). Ja siis avastataksegi, et justkui piima ei jätku, ei lasta lapsel ise midagi reguleerida ja hakatakse väga kergekäeliselt lisa andma. Kusjuures olen oma laste pealt märganud, et kui esimestel kuudel toita nii tihedalt, kui laps vähegi soovib, siis piima jagub ka ilma piimatellimisperioodideta aastateks. Ei targuta, jagan imetamiskogemust, mida on 9 aastat 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 07:40; 17.02 16:37; 17.02 17:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kui laps EI TAHA tihedalt süüa, nagu minu kahekuune beebi?

Alguses muidugi sundisin – sünnitusmajas lausa iga 2 h tagant, vastsündinu peab ju ruttu taastama oma algkaalu. Aga siis lasin minna asjadel omasoodu ja nüüd ongi vahed 3-4 tagant ja öösiti isegi pikemad. Vahepeal oli mulgi mure, et piim kaob ära. Siis minu oma ei tahtnud TIHEMINI SÜÜA vaid söömisajad jäid samaks aga SÕI PIKEMALT. Ja piima tuli juurde/tagasi… Minu jaoks on lisa andmine välistatud, ei taha minna kergema vastupanu teed! Kui tõesti oleks piima vähe siis kasvõi laseks tal imeda päev otsa!

Samas muidugi on mure, et mis toimus ja et kas teen kõike õigesti, kui jätan söögiajad samaks aga lihtsalt tissin pikemalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.02 16:37; 17.02 16:48; 17.02 20:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Beebi ja mitmikud Päevaplaan:)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.