Esileht Ajaviite- ja muud jutud Päevitunud inimene on atraktiivsem

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Teema: Päevitunud inimene on atraktiivsem

Postitas:
Kägu

Minul on selline nahk, et päev päikese käes ja pruun.
Nüüd väldin seda, näos on 50spf kaitse ja pikkade varrukatega pluus seljas kogu aeg. Küll kannan lühkareid või minit, sest sääred on mul nagu kellegi teise keha küljest, pruun jume lõpeb põlvedega, allpool on sinised sääred.
Liikudes saan aga ka need suve keskel pruunikaks.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul ei ole loomuldasa tõmmu jume, vaid olen üsna hele. Päevitun küll, aga selleks pean konkreetselt päikest võtma. Ja ka siis ei saavuta ma päris ühtlast jumet ning jään siiski üsna hele. Et mulle üldse kuuma käes vedelemine aga ei meeldi ja nahakahjustuste jutud ka hirmutavad, siis olengi tegelikult juba aastaid suviti valge. Isepruunistuva kreemiga ei ole minul õnnestunud veel veatut ja loomulikku tulemust saada, pealegi pole ju füüsiliselt võimalik end üle kere ühtlaselt kokku kreemitada.

Pean tunnistama, et päevitunud inimene näeb ikkagi tunduvalt atraktiivsem välja. Ma ei pea absoluutselt silma tumedaks kärssanud nahaga päikesenautlejaid – selline äärmus on veel koledam kui valge nahk. Aga selline parajalt jumekas nahk on ikka väga seksikas ja kena ning loob terve mulje. Räägin küll selle teema jutuks tulles, et ma ei hooli päevitamisest ja mulle meeldib valge, kahjustamata nahk, ning üritan sama jutuga lohutada ka oma teismelist poega, kes on minu moodi hele, aga tegelikult salaja kadestan kenasti päevitunud inimesi ja mõistan noorte soovi pruun olla. Olgem ausad, ei ole see valge nahk, kust sinakad veresooned läbi kumavad, kuigi apetiitne. Ja kõik nahavead on valgel nahal paraku oluliselt paremini märgata. Isegi heas vormis inimene ei näe valgena sama ilus välja kui mõõdukalt pruun.

Aga seletage, kuidas saavad inimesed nii ühtlaselt pruuniks, et ka põlveõndlad ja küünarnukkide esiküljed on kenasti päevitunud?

Ma samasugune. Pruuniks saan soojamaareisil. Eestis isegi ei ürita.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu tuttav aga ravis selle ilusasti välja. Nahavähk allub ravile väga hästi. Kui paljud suitsetajad kopsuvähi saanud on? Mõni üksik. Mõtettu elada mingis kartuses pidevalt. Ja siis kukub telliskivi pähe.

Sul on väga kehvad teadmised selles vallas. Ja oleks parem, kui sa ei jagaks oma “tarkust” teistega.

Melanoom on enamasti väga agressiivne, levib kiiresti ja allub ravile halvasti. Paljudel juhtudel lõppeb surmaga. Sinu tuttaval, kes tervenes nahavähist, oli basaalrakk või lamerakk nahavähk. Need tüübid alluvad ravile päris hästi ja enamasti ei lõppe surmaga. Need kaks vähivormi ei ole tingitud päevitamisest. Nahavähi agressiivne vorm – melanoom, aga tekib enamasti just päevitamisest.

+11
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu silmale tundub ka veidi jumekama päevitusega inimene terve, puhanud, lõbus, muretu – lihtsalt seostub kuidagi nii. Ma ise ennast siiski selle nimel ei prae, mul tekib rinnaesisele kergesti päikesepõletus ja samas kintsud ei lähe üldse pruuniks. Aga ma pigem olen hele ja terve kui päevitunud ja nahakahjustusega. Vahel niimoodi päevitan küll, et ülakeha on varjus ja jalad päikese käes 🙂

Aga soovitan piparmündi-porgandiõli, mis annab ka väga kergelt päevitunud nahale sellise mõnusa päikesepuudutatud mulje. Boonusena pidi sääskede vastu ka aitama natukeseks ajaks.

Kas see õli riideid ei määri? Ja äkki lingid mõne sellise toote? Guugeldades tuli vaid porgandiõli, koos piparmündiga ei leia.

https://purecosmetics.ee/toode/bonmerite-jumet-parandav-kehaoli-porgand-ja-piparmunt-150ml/

Ja minu meelest ei määri, kui mõõdukalt panna ja veidi lasta imenduda enne riietumist. Ma kasutan seda pigem jalgadel ja tavaliste suvekleitide-lühikeste pükstega pole igatahes määrimisprobleemi olnud. Võib-olla liibuva valge kleidi puhul oleks teisiti.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Melanoom on enamasti väga agressiivne, levib kiiresti ja allub ravile halvasti. Paljudel juhtudel lõppeb surmaga. Sinu tuttaval, kes tervenes nahavähist, oli basaalrakk või lamerakk nahavähk. Need tüübid alluvad ravile päris hästi ja enamasti ei lõppe surmaga. Need kaks vähivormi ei ole tingitud päevitamisest. Nahavähi agressiivne vorm – melanoom, aga tekib enamasti just päevitamisest.

Melanoom on varajases staadiumis 99% täielikult ravitav. Viimases staadiumis pole nagunii ükski vähk eriti ravitav.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Minu silmale tundub ka veidi jumekama päevitusega inimene terve, puhanud, lõbus, muretu – lihtsalt seostub kuidagi nii. Ma ise ennast siiski selle nimel ei prae, mul tekib rinnaesisele kergesti päikesepõletus ja samas kintsud ei lähe üldse pruuniks. Aga ma pigem olen hele ja terve kui päevitunud ja nahakahjustusega. Vahel niimoodi päevitan küll, et ülakeha on varjus ja jalad päikese käes 🙂

Aga soovitan piparmündi-porgandiõli, mis annab ka väga kergelt päevitunud nahale sellise mõnusa päikesepuudutatud mulje. Boonusena pidi sääskede vastu ka aitama natukeseks ajaks.

Kas see õli riideid ei määri? Ja äkki lingid mõne sellise toote? Guugeldades tuli vaid porgandiõli, koos piparmündiga ei leia.

https://purecosmetics.ee/toode/bonmerite-jumet-parandav-kehaoli-porgand-ja-piparmunt-150ml/

Ja minu meelest ei määri, kui mõõdukalt panna ja veidi lasta imenduda enne riietumist. Ma kasutan seda pigem jalgadel ja tavaliste suvekleitide-lühikeste pükstega pole igatahes määrimisprobleemi olnud. Võib-olla liibuva valge kleidi puhul oleks teisiti.

Aitäh!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Melanoom on varajases staadiumis 99% täielikult ravitav. Viimases staadiumis pole nagunii ükski vähk eriti ravitav.

On sul oma sõnade kinnituseks ka mõni viide panna? See on selge, et mistahes vähi puhul on võimalikult varajane avastamine ja raviga alustamine parema prognoosiga kui hilja alustatud ravi puhul. Samas, melanoom on enamasti agressiivne ning tihtipeale ka salakaval, mistõttu võib selle avastamine ja raviga alustamine jääda hiljaks. Seetõttu on ka suremus sellesse haigusesse küllaltki suur.  Sellepärast palukski mitte jagada siin väärinfot, et melanoom on kergesti ravitav ja et ärge te selle tühiasja pärast päevitamist kartke (või mis sa selle “telliskivi võib ka pähe kukkuda” jutuga silmas pidasid?)

+10
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et päevitunud inimene näeb ikkagi tunduvalt atraktiivsem välja.

Päevitunud inimene näeb tunduvalt vanem välja.

Sul on vananemise suhtes mingi kompleks? Kardad kortse ja halle juukseid ka?
Päris naljakas! 😂

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

See oleneb ikka mida ühiskond on atraktiivseks pidanud. Ja usu mind, need on ajas olnud väga muutuvad. Olid ajad, kus just valge nahk oli atraktiivsem. Ka Eestis oli ju mingi aeg olukord, kus talutüdrukud toppisid heina sukasäärde, et need jämedamad välja paistaksid, kuna see oli lihtsalt selle hetke nii öelda mood. Paksus vs kõhnus on ka erinevatel aegadel olnud kord üks populaarsem, kord teine. See peegeldab massi soovi ja paratamatult see mõjutab meie “oma” mõtlemist.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kuna olen väga heleda nahaga, siis võtan ka sõna. Vot, Eestis on tumedam (päevitunud) nahk eksootika. Aga olen kokku puutunud lõunamaiste meestega, kes tahaks teki üle pea mulle visata, et ma liiga ära ei päevituks. Samuti on nende jaoks kena, kui on pisut sellist päikesepunetust õrnal heledal nahal. Seega, eks see on pisut nii, et kõik ikka õhkavad selle järele, mida endal ei ole.

See on õige. Elasin ka mõned aastad lõunamaal ja olin seal ülipopulaarne naisterahvas. Sain siis ka elus korra tunda, mis tunne on vist kaunitaridel kogu aeg. Mul on väga valge nahk, helesinised silmad ja heledad juuksed. Enne arvasin ka eluaeg, et olen väga kole, sest päevitun halvasti. Aga kõik on suhteline. Nüüd olen ligi 50 ja kui sinna maale lähen, ikka endiselt kuum tibi :). Igatahes ei häbene enam ka siin oma heledat nahka. Heledanahalisi on maailmas siiski vähemuses, seega seda haruldast asja ei ole vaja häbeneda.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väljas liikudes ja rannas käies, ujumas, mitte ennast kärsatamas aga natuke ikka saab seal istutud ja nii see kerge jume tuleb.

Lihtsalt väljas liikudes päevitub nägu, dekoltee, õlanukid ja turi. Käevarred ka ja see on kõik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

On sul oma sõnade kinnituseks ka mõni viide panna? See on selge, et mistahes vähi puhul on võimalikult varajane avastamine ja raviga alustamine parema prognoosiga kui hilja alustatud ravi puhul. Samas, melanoom on enamasti agressiivne ning tihtipeale ka salakaval, mistõttu võib selle avastamine ja raviga alustamine jääda hiljaks. Seetõttu on ka suremus sellesse haigusesse küllaltki suur.  Sellepärast palukski mitte jagada siin väärinfot, et melanoom on kergesti ravitav ja et ärge te selle tühiasja pärast päevitamist kartke (või mis sa selle “telliskivi võib ka pähe kukkuda” jutuga silmas pidasid?)

https://www.dermtest.com/patients/mis-on-melanoom

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga olen kokku puutunud lõunamaiste meestega, kes tahaks teki üle pea mulle visata, et ma liiga ära ei päevituks. Samuti on nende jaoks kena, kui on pisut sellist päikesepunetust õrnal heledal nahal.

Sa päevitad ennast neeste pärast?

Nojah, ma ei tohi ära unustada, kus ma viibin – siin on tõesti osadel naistel iga hingetõmme meestele meeldimise pärast tehtud.

Issand, ma sattusin ka Peetri Selveris Ukraina ehitajate huviorbiiti – peaksin nüüd kõrvust tõstetud olema? 😂😂😂

You missed the point…. Aga las jääb.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pean tunnistama, et päevitunud inimene näeb ikkagi tunduvalt atraktiivsem välja.

Päevitunud inimene näeb tunduvalt vanem välja.

Sul on vananemise suhtes mingi kompleks? Kardad kortse ja halle juukseid ka?

Päris naljakas! 😂

No sinu naer on väga võlts ja pingutad nii et rebeneb maks. Ei karda vananemist, aga ei soovi enneaegselt vananeda ja näha oma vanusest oluliselt vanem välja. Noorus on lühike periood elust, milleks kiirustada 30+ vanuses juba seeniorite sekka?

Tõmmu osa maailma rahvastikust kasutab hoopis pleegitamise kreeme. Ja suurem osa maailma rahvastiklust on tõmmut karva. Olles see vähemus, kellele antud hele nahk, mida ihaldatakse, on päris naljakas, et oma lotovõidust vabaneda üritad.

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mina olen ka loomult väga hele. Ja nahk on üldse väga õrn ja õhuke. Päikese käes tekib põletus juba 15 minutiga. Selleks, et meeldiv, kerge jume saavutada, pean päikest võtma äärmiselt ettevaatlikult ja aeglaselt, mis tähendab, et selleks kulub palju aega ja vaeva.

Olen märganud, et on liik inimesi, kellel on “mingi oma teema” päevitamisega. Need inimesed alati vaatavad minusuguseid kaastundlikult ja ei jäta mingil juhul märkimata: “vaeseke, sa oled nii valgeke”. Ja oma tähelepaneku rõhutamiseks pistavad alati oma käsivarre võrdluseks minu käsivarre kõrvale. Minu tutvusringkonnas on üks meesterahvas selline. Igal suvel võtab ta minuga selle teema üles. Minu jaoks on see nii veider, sest tunneme üksteist juba ligi 40 aastat, ja TA TEAB, et olen heledanahaline ja see omadus inimese juures ei muutu, aga ikka on vaja see uuesti ja uuesti jutuks võtta.

Koguaeg ma mõtlen, mis selle teema point peaks olema? Kas ta lihtsalt tahab, et end ebamugavalt ja inetuna tunneksin? Tahab, et ma ikka aru saaksin, kui õnnetu inimene ma olen, et ma selline olen (kusjuures, ma ei tunne ennast üldse sellepärast koleda ja ebaõnnestununa)? Või peaks ma tema arvates end kuidagi õigustama hakkama ja selgitama, miks ma ikka selline olen, nagu olen? Või mis?

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On sul oma sõnade kinnituseks ka mõni viide panna? See on selge, et mistahes vähi puhul on võimalikult varajane avastamine ja raviga alustamine parema prognoosiga kui hilja alustatud ravi puhul. Samas, melanoom on enamasti agressiivne ning tihtipeale ka salakaval, mistõttu võib selle avastamine ja raviga alustamine jääda hiljaks. Seetõttu on ka suremus sellesse haigusesse küllaltki suur. Sellepärast palukski mitte jagada siin väärinfot, et melanoom on kergesti ravitav ja et ärge te selle tühiasja pärast päevitamist kartke (või mis sa selle “telliskivi võib ka pähe kukkuda” jutuga silmas pidasid?)

https://www.dermtest.com/patients/mis-on-melanoom

Selle lingiga sa ju kinnitad isegi minu juttu. Eesti on kõrgeima melanoomi haigestumuse ja suremusega riik Euroopas. See, et väga varases staadiumis on melanoom ravitav, ei puutu ju eriti asjasse, kui reaalne statistika näitab, et suremus sellesse on väga suur.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen märganud, et on liik inimesi, kellel on “mingi oma teema” päevitamisega. Need inimesed alati vaatavad minusuguseid kaastundlikult ja ei jäta mingil juhul märkimata: “vaeseke, sa oled nii valgeke”. Ja oma jutu rõhutamiseks pistavad alati oma käsivarre võrdluseks minu käsivarre kõrvale. Minu tutvusringkonnas on üks meesterahvas selline. Igal suvel võtab ta minuga selle teema üles. Minu jaoks on see nii veider, sest tunneme üksteist juba ligi 40 aastat, ja TA TEAB, et olen heledanahaline ja see omadus inimese juures ei muutu, aga ikka on vaja see uuesti ja uuesti jutuks võtta.

Mina võin selle kogemuse kõrvale tuua ka huvitava seiga. Nimelt olin turismireisil Malediividel, kus päevitasin end tumedamaks, kui ma iial varem või hiljem olen olnud. Ja siis soovisin poes osta plaastrit ja jumestuskreemi ja mulle öeldi, et nii valgetele meil pole midagi.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

See oleneb ikka mida ühiskond on atraktiivseks pidanud. Ja usu mind, need on ajas olnud väga muutuvad. Olid ajad, kus just valge nahk oli atraktiivsem. Ka Eestis oli ju mingi aeg olukord, kus talutüdrukud toppisid heina sukasäärde, et need jämedamad välja paistaksid, kuna see oli lihtsalt selle hetke nii öelda mood. Paksus vs kõhnus on ka erinevatel aegadel olnud kord üks populaarsem, kord teine. See peegeldab massi soovi ja paratamatult see mõjutab meie “oma” mõtlemist.

Oo jaa! Eelmise sajandi algul, kui mu vanaema veel tütarlaps oli, ütles tema ema, et ära jookse käisteta kleidiga ringi – päevitud pruuniks nagu matsiplika.
Tänaval käidi pikkade varrukatega/kleitidega ja päevavari oli must be.

Tõenäoliselt osaliselt ka sellepärast olid härrasrahva lapsed üsna nõrga tervisega, sest mingit päikest ja D-vitamiini nad organismi ei kogunud.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No sinu naer on väga võlts ja pingutad nii et rebeneb maks.

Selgeltnägija on rääkinud!

Mina olen teadlik, et saan/jään vanaks. Sinu kommentaar aga näitas selgelt, et sulle tuleb see hirmutava uudisena ja see painab sind.
Nüüd olin mina selgeltnägija.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Beeta karoteen sisse, paar korda paar tundi rannas ja piisab. Rannas tuleb muidugi ühe koha peal olla (siis käivitub nö päevitumisprotsess).

Normaalsed hooldusvahenid, kreemid.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Mõned valged inimesed on nii ilusa nahaga. Selline kumav hele nahatoon, tõesti nagu aristokraatlik ja modellilik. Aga mõned on nii koledad – sinakas-rohelised valged, sinised veenid kõik väljas. Nagu laibakas natuke. Või siis kollakas valge, ka nagu mingi haigus oleks kallal. Millest see oleneb?

Eks sama on vist ka pruunidega – mõnel kena oliivikarva särav päevitus, teisel selline pargitud naha moodi kole päevitus.

Võibolla oleneb inimese tervislikust seisundist? Valge või pruun, terve inimene on mõlemat moodi ilus ja haige inimene mõlemat moodi kole. Tuleb tervislikult süüa ja trenni teha, mitte liialdada rasvase toiduga ega näljutamisega, et nahatoon säraks.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Selle lingiga sa ju kinnitad isegi minu juttu. Eesti on kõrgeima melanoomi haigestumuse ja suremusega riik Euroopas. See, et väga varases staadiumis on melanoom ravitav, ei puutu ju eriti asjasse, kui reaalne statistika näitab, et suremus sellesse on väga suur.

Suremus mistahes vähi viimases staadiumis on suur. Mis see siia puutub?

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt pole ainult viimasest staadiumist. Fakt, et melanoomi puhul on tegu äärmiselt agressiivse ja kiirest areneva vähiliigiga, mis palju just nooremaid inimesi hauda viib. Ja see on 100% elustiili haigus.

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Puutub nii palju, et sina siin räägid, et karta ei ole vaja, sest melanoom on kergelt ravitav. No, kui oleks, siis ei oleks ju nii palju sellesse haigusse surnuid. Vaevalt, et kõik need, kes melanoomile oma elu kaotasid, lihtsalt ei viitsinud arstile minna ja ei pööranud tähelepanu.

Ole hea, ja loe kägu Kägu 19.06.2021 10:55 kommentaari, siis ehk saab pilt selgemaks.

Miks ma sinu kommentaaride peale reageerin? Sellepärast, et ära palun ütle, et päevitamine on kahjutu ja et muretseda ei ole vaja, sest isegi “kui juhtub”, siis on probleem 99% juhtudest kindlasti lahendatav.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tänaval käidi pikkade varrukatega/kleitidega ja päevavari oli must be.

Issand halasta! Sulle on vähemalt kümnes teemas öeldud, et kui sa just ei saa ilma välismaa keelt kasutamata, siis kasuta seda vähemalt õigesti: must HAVE.

Jäta meelde juba ükskord.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ma sinu kommentaaride peale reageerin? Sellepärast, et ära palun ütle, et päevitamine on kahjutu ja et muretseda ei ole vaja, sest isegi “kui juhtub”, siis on probleem 99% juhtudest kindlasti lahendatav.

Ma ei ole kordagi öelnud, et on kahjutu. Kahjutu pole ka suitsetamine ja joomine. Ma väidan, et mõõdukalt võib kõike teha. Pean täiesti vääraks päikese kartmist ning paanilist vältimist. Aastakümned on inimesed päevitanud. Pole vaja seda pikalt ja tihti teha lihtsalt. Võtsin täna 1h 20 min päikest, ilus jume peal-pole vaja 3 nädalat seda teha.

0
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole kordagi öelnud, et on kahjutu. Kahjutu pole ka suitsetamine ja joomine. Ma väidan, et mõõdukalt võib kõike teha. Pean täiesti vääraks päikese kartmist ning paanilist vältimist. Aastakümned on inimesed päevitanud. Pole vaja seda pikalt ja tihti teha lihtsalt. Võtsin täna 1h 20 min päikest, ilus jume peal-pole vaja 3 nädalat seda teha.

Mõõdukalt suitsetades või päevitades tõstad sa märkimisväärselt oma vähiriski võrreldes mittesuitsetaja või mittepäevitajaga. Tervislikult mõõdukat käitumist kõikide asjade puhul siiski ei ole, see on ainult arusaam millega sa üritad enda käitumist põhjendada. Faktid räägivad paraku enda eest:

About 90 percent of nonmelanoma skin cancers are associated with exposure to ultraviolet (UV) radiation from the sun.

The vast majority of melanomas are caused by the sun. In fact, one UK study found that about 86 percent of melanomas can be attributed to exposure to ultraviolet (UV) radiation from the sun.

On average, a person’s risk for melanoma doubles if they have had more than five sunburns,15 but just one blistering sunburn in childhood or adolescence more than doubles a person’s chances of developing melanoma later in life.

An estimated 90 percent of skin aging is caused by the sun.

https://www.skincancer.org/skin-cancer-information/skin-cancer-facts/

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõõdukalt suitsetades või päevitades tõstad sa märkimisväärselt oma vähiriski võrreldes mittesuitsetaja või mittepäevitajaga. Tervislikult mõõdukat käitumist kõikide asjade puhul siiski ei ole, see on ainult arusaam millega sa üritad enda käitumist põhjendada. Faktid räägivad paraku enda eest:

Jah, mis siis? Üle süües ja paksuks minnes tõstad samuti suremuse riski. Tahan elu nautida, mitte mõttetult paanitseda. Minu elu on kindlasti lihtsam ja toredam, kui sinu oma.

“On rida põhjusi, miks mõned inimesed peavad end päikse eest rohkem kaitsma kui teised.

I fototüübiga inimesed saavad päikese käes viibides alati päikesepõletusi, nahk pruuniks ei lähe
II fototüübiga inimestel tekivad päikesepõletused sageli, päevitus tekib pikema ajavahemiku vältel
III fototüübiga inimestel tekivad päikesepõletused harva, päevitus tekib kergelt
IV fototüübiga inimestel päikesepõletusi ei teki, nahk päevitub kiiresti
Melanoom esineb sagedamini  I ja II naha fototüübiga heledanahalistel inimestel. Tavaliselt on nendel inimestel punased või blondid juuksed ja sinised silmad.  Heledanahalistel inimestel on vähem melaniini nahas, mis tähendab, et kaitse UV kiirguse kahjustuse vastu on väiksem.”

Novott, ma oma III või IV fototüübiga väga sinna ei riskigruppi ei kuulu.

Näe, mine hurjuta randades. Inimesed elavad oma elu ja on õnnelikud.

https://tv.delfi.ee/artikkel/93791611/video-ja-fotod-parklad-ja-tanavad-triiki-tais-vaata-kuidas-moodus-30-soojakraadiga-paev-randades-ule-eesti

+1
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päevitus ei püsi nagunii peal, kui aasta ringi seda ei värskenda. Selles mõttes mõttetu.

Reisid ju ikka mõned korrad aastas.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole mul mingit kompleksi, lihtsalt näen 15 aastat noorem välja kui mu tegelik vanus. Eks oma osa ka sellel, et pole kunagi kuskil end teadlikult päevitanud.

Mina näen 10 aastat noorem välja, ometi olen päevitanud.

+1
-6
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 114 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Päevitunud inimene on atraktiivsem