Esileht Ajaviite- ja muud jutud Päevitunud inimene on atraktiivsem

Näitan 24 postitust - vahemik 91 kuni 114 (kokku 114 )

Teema: Päevitunud inimene on atraktiivsem

Postitas:
Kägu

Ei ole mul mingit kompleksi, lihtsalt näen 15 aastat noorem välja kui mu tegelik vanus. Eks oma osa ka sellel, et pole kunagi kuskil end teadlikult päevitanud.

Mina näen 10 aastat noorem välja, ometi olen päevitanud.

Näed sa jee..

Ma nägin sellist “ma näen oma east palju nooremat tibi” täna poes. Vanus vast ca 50 alla, roosad dressipüksid ja roosa pluus seljas, koledad pikad ja kõverad roosad geelküüned, kulinad ja kilinad küljes, roosa musi pähe maalitud, kuivad blondid pikad juuksed. Ma kohe isuga vahtisin, niivõrd jube oli. Endaarust oli vist nooruslik megabeibe

+5
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie vanavanemad olid suvi otsa põllul, näod tumedad ja käed parkunud. Said nad kõik nahavähi? Usun, et elasid oma rasket elu nii kuidas vähegi said ja oskasid, loomulikult ka koos rõõmudega.

Vat seda ei oska ju keegi tagantjärele öelda, millesse nad surid. Kindlasti oli nahavähki ka, aga kas sel ajal diagnoositi ja raviti sellist asja? Fakt on see, et tol ajal oli keskmine eluiga väga lühike. Olles täna 50-aastane, ei kujuta ma küll ette, et olen valmis juba surema. Ma loodan, et nii palju toredat ja huvitavat on veel ees.

Sina vist oled 20-aastane, kui arvad, et 50+ olekski juba paras aeg surema hakata.

Mina rääkisin suremisest. Mina olen 45.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma sureks heameelega 50selt, kui ma olen täisväärtuslikku elu elanud. Kaletunud kiisana tablettide toel 80+ elada on minu õudusunenägu.

Enda kärsatamine võrdub täisväärtuslik elu? Ja mingit muud mõtet elul polegi?

Ja mis on elu mõte? Nagu päriselt?

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, loe ise millist postitust kommenteerisin. See on siin:

“Seksikad võivad ehk olla bikiinide päevitusrandid, aga pole midagi seksikat selles, kui oled endale t-särgi selga või sokid jalga päevitanud. Lausa tobe näeb ju välja!”

Loe, enne kui targutad!

Minu jaoks on päevitusrandid ägedad, sest ininene viitsib looduses ja eheda pöikese käes olla (nõustun, et mitte sokk jalas-särk seljas, aga nii keegi nimme ei päevita ka minu arust). Sinule meeldib ühtlane solaariumipäevitus – las siis nii olla.

Mis sa sogad! See, mida sa siin praegu tsiteerid, on minu kommentaar, aga vaidlus algas ju juba varem, keri ettepoole. Kukkusid ju päevitusrantidele ilule takka kiitma reageeringuna sellele kommentaarile:

“Kui mind miski häirib, siis selleks on randid. Pigem olen ujumas käies valge luik kui triibuline sebra. Ja ilma rantideta ei saaks ma kuskilt pruuniks sest ainus võimalus mul päevitada on sportides ja muidu midagi tehes. Päikese käes lebada ma lihtsalt ei suuda. Nii et väljas päikese käes hakkasin näol faktor 50 kasutama kui pigmendilaigud tulid hormoonide ja päikese koosmõjul. Olengi selle juurde jäänud ja lisaks panen nüüd faktor 50 kehsosadele, mis riietega kaetud pole. Ja eriti dekolteele. Mulle ei meeldi see kui ühe kaelusega tekib rant ja siis hiljem suurema kaelusega asja selga pannes on dekoltee mitut värvi.”

Siin pole ju ometigi juttu rannas päevitamisest!

Minu nõusolek rante kiitvale käole on Postitas: Kägu 20.06.2021 06:40. TEMA kommenteeris sinu: “Kui mind miski häirib…” kommentaari.

Ah, vahet pole! Mina olen pruun, sina valge – inimesed ongi erinevad.

Jestas, see “Kui mind miski häirib …” polnud minu kirjutud kommentaar! Aga selles on sul õigus – vahet pole.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

No pole päris nii, etkes päevitunuma jumega, see näeb automaatselt 100-aastane välja ning kes ei päevita, see on eluaeg nagu 18-aastane.

Samuti pole nii,et kes päevitab, see sureb melanoomi ja kes ei päevita, see elab terve elu muretult.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Näed sa jee.. Ma nägin sellist “ma näen oma east palju nooremat tibi” täna poes. Vanus vast ca 50 alla, roosad dressipüksid ja roosa pluus seljas, koledad pikad ja kõverad roosad geelküüned, kulinad ja kilinad küljes, roosa musi pähe maalitud, kuivad blondid pikad juuksed. Ma kohe isuga vahtisin, niivõrd jube oli. Endaarust oli vist nooruslik megabeibe

Päris rumal ja kole inimene oled.

+4
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 13 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma sureks heameelega 50selt, kui ma olen täisväärtuslikku elu elanud. Kaletunud kiisana tablettide toel 80+ elada on minu õudusunenägu.

Enda kärsatamine võrdub täisväärtuslik elu? Ja mingit muud mõtet elul polegi?

Ja mis on elu mõte? Nagu päriselt?

Et siis ikkagi kärsatamine?

+3
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Eesti inimene saab korralikult pruuniks ca 7 tunniga. Jume säilitamiseks ei pea isegi korra nädalas päikese käes istuma. Mis kärsatamisest sa räägid?

+3
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti inimene saab korralikult pruuniks ca 7 tunniga. Jume säilitamiseks ei pea isegi korra nädalas päikese käes istuma. Mis kärsatamisest sa räägid?

Kui 7 tundi päikese käes praadimine pole kärsatamine (ja nagu ütled, sellestki ei piisa ju terveks aastaks) – mis see siis on? Räige ju.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui 7 tundi päikese käes praadimine pole kärsatamine (ja nagu ütled, sellestki ei piisa ju terveks aastaks) – mis see siis on? Räige ju.

Sa said aru nii, et 7 tundi JÄRJEST pead päikese käes olema?
😂😂😂

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 18 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Sa said aru nii, et 7 tundi JÄRJEST pead päikese käes olema? 😂😂😂

Nad ei saa aru, sest nendel mingit jumet ei teki, vaid põlevad esimese 15 minutiga kohe ära koledaks punaseks ja siis on suur ving lahti, et jumekad on koledad. Nad ise usuvad, et on oma sinakasvalge kaame näoga väga aristokraatlikud ja kaunid. Kuna nad päikest ei saa võtta, siis sobib hästi selle taha pugeda, et päevitanud inimesed saavad melanoomi. Kui keegi suitsetaks, siis nad jahuks kopsuvähist. Kui mees joob õlut, siis alkoholismist. Tüüp inimesi, kes ise ei ela ja ei lase teistel ka elada.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad ei saa aru, sest nendel mingit jumet ei teki, vaid põlevad esimese 15 minutiga kohe ära koledaks punaseks ja siis on suur ving lahti, et jumekad on koledad. Nad ise usuvad, et on oma sinakasvalge kaame näoga väga aristokraatlikud ja kaunid.

Appi, hakkame otsast peale! Iga inimene on ilus omamoodi: mustanahaline on ilus oma tumeda nahaga, põhjamaine punapea oma heleda nahaga – sinakasvalget nahka näeb siiski ainult surnukuurides. Ei ole ilmselt ilus, kui mustanahaline oma naha mingi nipiga valgeks pleegitab, ei ole ilus, kui punapea endale, nui neljaks, solaariumipäevituse teeb. Keskmine Eesti inimene võib mu arust valida, kas lasta suvel kaitsekreemi kasutades nahal pruuniks minna või siis hoida vilusse ja/või riided seljas ja mitte lasta. See, et ainult päevitunud inimene on atraktiivne, on tegelikult subjektiivne seisukoht, mis on praeguses kultuuris pigem taanduv.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad ei saa aru, sest nendel mingit jumet ei teki, vaid põlevad esimese 15 minutiga kohe ära koledaks punaseks ja siis on suur ving lahti, et jumekad on koledad. Nad ise usuvad, et on oma sinakasvalge kaame näoga väga aristokraatlikud ja kaunid.

Appi, hakkame otsast peale! Iga inimene on ilus omamoodi: mustanahaline on ilus oma tumeda nahaga, põhjamaine punapea oma heleda nahaga – sinakasvalget nahka näeb siiski ainult surnukuurides. Ei ole ilmselt ilus, kui mustanahaline oma naha mingi nipiga valgeks pleegitab, ei ole ilus, kui punapea endale, nui neljaks, solaariumipäevituse teeb. Keskmine Eesti inimene võib mu arust valida, kas lasta suvel kaitsekreemi kasutades nahal pruuniks minna või siis hoida vilusse ja/või riided seljas ja mitte lasta. See, et päevitunud inimene on atraktiivne, on tegelikult subjektiivne seisukoht, mis on praeguses kultuuris pigem taanduv.

Appi, hakkame tõesti pihta sellega, et valged pressivad väga enda arvamust peale ja tsiteeritav kommentaar on jälle üks selline näide: algab enam-vähem kenasti ja neutraalselt, lõppeb ikka manitsusega eesti rahva nahatooni ja targutusega “praeguse kultuuri” kohta.
Kogu seda pada ilmestab “olge sallivad!” slõugan ja kogu teemat Õnne-Almalik: “Pole küll minu asi, aga ühte asja ma ütlen!”

Kolmas kord: nautige ometi iseennast!
Miks teile jumekad nii pinnuks silmas on? Meie päevitamisest teie kaunis valge nahk ju haigeks ei jää? Rumalad oleme ka meie, mitte teie – milles siis probleem?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nendel, kellel tekib päevitus kergesti, on väga vedanud lihtsalt. Nahatoon on ilusam (loe: naha iluvead ei paista nii kergesti välja) ja nahavähi risk on samuti väiksem.

Mina olen üliheleda nahaga ning saan ka kevadise päikesega korraliku põletuse (aga mitte päevitust – seda toonivahet ei ole ka suve lõpus näha). Seetõttu kreemitan end pidevalt 30-50 SPF-iga ja hoidun liigsest päikesest (D-vitamiiniga on kõik hästi, kui keegi muretsema peaks). Lisaks on kolmel minu lähisugulasel olnud melanoom (just nimelt melanoom; leebemaid nahavähi vorme ei hakka üles lugemagi). Mul on kolm väikest last ja tõesti ei soovi endale sellist haigust külge.

Suvel kasutan lihtsalt kvaliteetseid isepruunistajaid, et nahk kenam välja näeks. Kui ei viitsi end nendega pidevalt kreemitada, siis olen loomuliku nahatooniga. Päevituse olemasolust või puudumisest õnneks midagi ei sõltu.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka läbi aasta valge ja pean päikesest hoiduma, sest esiteks põlen kiiresti ära ja teiseks olen igasuguste nahahaiguste riskigrupis. Lapsena põdesin väga ja ka noriti, mulle tundus, et ma justkui ei tohigi seelikut kanda suvel. Artiklid stiilis “Päevitage end enne pruuniks, kui esimest korda randa lähete, sest väga piinlik on minna teiste silme alla valgena” tegid väga haiget.

Nüüd olen juba 40 ja ausalt öeldes üldse ei koti. Kotivad muud asjad. Muidugi ajad on ka muutunud, ilunormid on muutunud lõdvemaks.

Oma heledat tütart kaitsen ka päikese eest, sest lapseeas kogetud päikesepõletused (nagu minuga absoluutselt iga suvi juhtus) teevad inimese hilisemas elus nahahaiguste suhtes väga vastuvõtlikuks.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palun vabandust, ma parandan ennast:

See, et päevitumata inimene on ebaatraktiivne, on tegelikult subjektiivne seisukoht, mis on praeguses kultuuris pigem taanduv.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma arvan ka, et helepruun inimene on kaunis. Aga selle saavutamiseks ei piisa kui oled suvaliselt päikese käes. Iga kehaosa praeb ju eri nurga alt. Kahepoolne pannkookki ju praeb kirjuks. Ise kasutan päevitusõlisid,  porgandi jms, aga olen ikka laiguline, eriti koledad on jalad, need ei päevitu üldse, samas kui käte pealisküljed on kenad justkui iseenesest, pingutamata. Ma arvan, et ilusad inimesed keda sa näed, on saavutanud selle suure töö ja pingutusega, koorimine ja solaariumid või sprei salongid (ma ei tea, kuidas nimetatakse neid). Samamoodi olen vaadanud imeilusaid soenguid, ripsmeid ja figuure – kõige selle taga on ju suur töö. Ainult mu 8aastane tütar tõuseb hommikul voodist ja on kohe ilus 😀 kõik teised tuttavad  naisinimesed näevad kõva vaeva, et välja näha veatult loomulik – vastavalt kehaosale kas sile või rikkalike lopsakate karvadega (ripsmed, juuksed), ühtlase värviga, ühtlaselt trimmis.

Ilus olemine on keskealisel naisel raske töö.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

</p>
Sa päevitad ennast neeste pärast?

Nojah, ma ei tohi ära unustada, kus ma viibin – siin on tõesti osadel naistel iga hingetõmme meestele meeldimise pärast tehtud.

Issand, ma sattusin ka Peetri Selveris Ukraina ehitajate huviorbiiti – peaksin nüüd kõrvust tõstetud olema? 😂😂😂

Teema oli atraktiivsusest, loe pealkirja. Mis muidugi ei välista, et siin liigub muuhulgas naisi, kes soovivad olla atraktiivsed teiste naiste jaoks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa said aru nii, et 7 tundi JÄRJEST pead päikese käes olema?

😂😂😂

Ei saanud 😂😂😂, aga ega mingit vahet pole. 7 tundi nädala või kuu jooksul on ka palju.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nad ei saa aru, sest nendel mingit jumet ei teki, vaid põlevad esimese 15 minutiga kohe ära koledaks punaseks ja siis on suur ving lahti, et jumekad on koledad.

Nagu kohe alguses ütlesin, siis päevaitan väga kergelt ja kiiresti, noore ja rumalana sai seda veel tehtud. Vanemaks saades on õnneks mõistust ja oma tervisest hoolimist rohkem.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei saanud 😂😂😂, aga ega mingit vahet pole. 7 tundi nädala või kuu jooksul on ka palju.

7h 3-4 kuu jooksul vast ikka. Ei ole palju, täitsa ok on.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>

</p>

Sa päevitad ennast neeste pärast?

Nojah, ma ei tohi ära unustada, kus ma viibin – siin on tõesti osadel naistel iga hingetõmme meestele meeldimise pärast tehtud.

Issand, ma sattusin ka Peetri Selveris Ukraina ehitajate huviorbiiti – peaksin nüüd kõrvust tõstetud olema? 😂😂😂

Teema oli atraktiivsusest, loe pealkirja. Mis muidugi ei välista, et siin liigub muuhulgas naisi, kes soovivad olla atraktiivsed teiste naiste jaoks.

Ja ilmselt üksainuke mina, kes soovib vaid iseendale meeldida.

Miks peab kellelegi teisele meeldima, midagi teiste pärast tegema, räägi?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kerge jume on ilus ja tegelikult hele nahk ka. Minu arust on inetu see aiamaa päevitus.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei usu.

0
0
Please wait...

Näitan 24 postitust - vahemik 91 kuni 114 (kokku 114 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Päevitunud inimene on atraktiivsem