Esileht Ajaviite- ja muud jutud “pagulasprobleemi” käes vaevlev Saksamaa

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: “pagulasprobleemi” käes vaevlev Saksamaa

Postitas:
Kägu

Meie rahvuskonservatiivid on püüdnud jätta muljet(valetanud?), et Saksamaaga on kaputt – pagulased on riigi üle võtnud. Selgub, et inimestel on muud mured. Ainukesed AfD (meie EKRE analoog) valijad leiti pargipingilt pead parandamast.

https://www.postimees.ee/6767156/reportaaz-saksamaalt-meil-laheb-paremini-kui-teil-eestis

+6
-26
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viitsid lühidalt rääkida, mis nende meelest neil Eestist paremini läheb? Ma ei saa lugeda. Kopeerida pole vaja viis lauset artikli sisust oleks kena

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Viitsid lühidalt rääkida, mis nende meelest neil Eestist paremini läheb? Ma ei saa lugeda. Kopeerida pole vaja viis lauset artikli sisust oleks kena

Kuidas ta saab sulle rääkida, kui sina ei saa lugeda? Soovid käoga kohtuda? Vahetage siis ometi kontakte, mitte artiklilauseid!

+3
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sõitsin suvel Saksamaa risti-põiki läbi ja ei ütleks, küll, et neil pealtnäha eriti paremini läheb. Jah, kliima on enamasti parem ja see on ka kõik. Berliini eeslinnad on igasuguseid karvaseid täis. Maakohtades on sageli imepisikesed majakesed üksteise otsas. Endisel Ida-Saksamaal on kohati selgelt tunnetada nõukaajastu kombitsaid, samas jah, tänavad on neil laiemad ja suurejoonelisust kohati rohkem kui endisel Lääne-Saksamaal, kus on tunda pidevat koonerdamise hõngu. Ei isuta.

+14
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie rahvuskonservatiivid on püüdnud jätta muljet(valetanud?), et Saksamaaga on kaputt – pagulased on riigi üle võtnud.

Sa said asjast taas valesti aru. Mitte pagulased pole riiki üle võtnud, vaid Saksamaal alanud kriis jõuab sügiseks-talveks ka tuntavamalt siia, Eestisse.

Virvendused seoses autotööstuse madalseisuga on juba ammu ka meil kohal, loe: https://majandus24.postimees.ee/6754445/juba-kohal-saksamaa-kriis-rasib-saaremaad, sellest saad ehk rohkem aru.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Meie rahvuskonservatiivid on püüdnud jätta muljet(valetanud?), et Saksamaaga on kaputt – pagulased on riigi üle võtnud. Selgub, et inimestel on muud mured. Ainukesed AfD (meie EKRE analoog) valijad leiti pargipingilt pead parandamast.

https://www.postimees.ee/6767156/reportaaz-saksamaalt-meil-laheb-paremini-kui-teil-eestis

Nüüd olen oma silmaga näinud inimest, kes võtab selliseid kallutatud uudiseid sõna-sõnalt tõsiselt ja kujundab selle järgi oma arvamuse. Ilmselt ongi teid palju, sest millega muidu seletada niivõrd suurt viha meie konservatiivide vastu. Seni pole ükski ullike julgenud veel nii selgelt öelda: vihkan sellepärast, et ajakirjanikud kirjutavad nende kohta kallutatud lugusid. Nüüd üks leidus. 🙂

Vaata, see lugu on otsast lõpuni kirjutatud selleks, et sina just niimoodi reageeriksid. Loomulikult toodi ära dialoogid, kus korralikud inimesed keelduvad AfDst ja ainsad selle partei pooldajad istuvad pargis ja joovad. See on üks kohmakamaid propagandalugusid, mida ma olen näinud. Mingi suvereporter kirjutab. Ja kägu usub, et just nii ongi, puhas tõde! Kas seda tuleb tõesti seletada haritud inimestele perekoolis? Selgub, et tuleb.

Kas kägu ei saa tõesti aru, et teistsuguse poliitilise õhkkonna puhul oleks avaldatud teistsuguseid repliike ja pargist leitud näiteks CDU pooldajaid? Kas päriselt sa ei saa aru, kuidas selliseid lugusid kirjutatakse, või mängid lolli? Arvestades AfD populaarsust peaks Saksamaa joodikuid täis olema.

Igatahes on hea, et sa avaldasid, millel rajanevad sinu hinnangud ja valik. Tänan avameelsuse eest.

+18
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Vaadake rassistlikku reklaami ka: https://elu24.postimees.ee/6766283/johnny-depp-keset-diori-skandaali-uue-lohna-reklaami-peeti-rassistlikuks
Jubedad ikka need rassistid, pole ime, et neid ei sallita!

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Neil läks juba enne seda meist paremini, see ju suurriik.
Pagulasprobleemi eitamine seda ei muuda, tõeline tulemus on näha 20-50 ja sealt edasi aasta pärast.
Võhikki on rääkinud.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult toodi ära dialoogid, kus korralikud inimesed keelduvad AfDst ja ainsad selle partei pooldajad istuvad pargis ja joovad.

Ma ei tea, kui kaua Sina Saksamaal oled elanud? Mina olen aja jooksul kokku üle 5 aasta, viimati suhteliselt hiljuti. Jah, korralikud Lääne-Saksa inimesed keelduvad AfDst, eriti need, kes veel sõjajärgseid aastaid mäletavad. AfD poolt hääletavad madalama haridustasemega (loe-sinikraedest) idasakslased, kes arvavad, et riik peaks neid pillitama, mitte mingeid võõraid, ja 1.-2. põlve türgi immigrandid, kes arvavad, et neist juba piisab, pole uusi juurde vaja. Ükski korralik endaga hakkamasaav sakslane ei taha sellesse “andke komm mulle, mitte naabri lapsele” seltskonda sattuda. Ja sakslaste jaoks on endaga hakkama saamine sama suur väärtus nagu eestlastele – protestantlik eetika, isegi katoliiklaste hulgas. Ja enamik sakslasi annab endale väga selgelt aru, et nende rikkus on toodetud immigrantidest tööstustööliste kätega ja et edaspidi sama hästi elada, peab rahvaarv vähemalt sama püsima, mitte vähenema, nagu Saksamaa põlisrahvastiku puhul praegu. Rahva juuksevärv ei ole sealjuures oluline, kuni nad saksa keelt räägivad (ja seda nad teevad).

See ei tähenda, et ka kõrgema haridustasemega inimesed (nagu Sarrazin, kes küll on sama diplomaatiline nagu autist) ei arvaks, et sisserändajate haridusega on teatavaid probleeme. Aga mõistlikud inimesed saavad aru, et neid probleeme lahendatakse koolis, mitte riigipiiril.

+6
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

Loomulikult toodi ära dialoogid, kus korralikud inimesed keelduvad AfDst ja ainsad selle partei pooldajad istuvad pargis ja joovad.

Ma ei tea, kui kaua Sina Saksamaal oled elanud? Mina olen aja jooksul kokku üle 5 aasta, viimati suhteliselt hiljuti. Jah, korralikud Lääne-Saksa inimesed keelduvad AfDst, eriti need, kes veel sõjajärgseid aastaid mäletavad. AfD poolt hääletavad madalama haridustasemega (loe-sinikraedest) idasakslased, kes arvavad, et riik peaks neid pillitama, mitte mingeid võõraid, ja 1.-2. põlve türgi immigrandid, kes arvavad, et neist juba piisab, pole uusi juurde vaja. Ükski korralik endaga hakkamasaav sakslane ei taha sellesse “andke komm mulle, mitte naabri lapsele” seltskonda sattuda. Ja sakslaste jaoks on endaga hakkama saamine sama suur väärtus nagu eestlastele – protestantlik eetika, isegi katoliiklaste hulgas. Ja enamik sakslasi annab endale väga selgelt aru, et nende rikkus on toodetud immigrantidest tööstustööliste kätega ja et edaspidi sama hästi elada, peab rahvaarv vähemalt sama püsima, mitte vähenema, nagu Saksamaa põlisrahvastiku puhul praegu. Rahva juuksevärv ei ole sealjuures oluline, kuni nad saksa keelt räägivad (ja seda nad teevad).

See ei tähenda, et ka kõrgema haridustasemega inimesed (nagu Sarrazin, kes küll on sama diplomaatiline nagu autist) ei arvaks, et sisserändajate haridusega on teatavaid probleeme. Aga mõistlikud inimesed saavad aru, et neid probleeme lahendatakse koolis, mitte riigipiiril.

Mida tähendab pillitama? Googel aitas küll välja, aga siia teksti ei suuda küll sobitada.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mida tähendab pillitama? Googel aitas küll välja, aga siia teksti ei suuda küll sobitada.

Mina sobitan küll. See sobib siia teksti väga hästi. Aga muidu tahaksin ma sellele tekstile vastata.

Ma ei tea, kui kaua Sina Saksamaal oled elanud?

Sinuga ei võistle. Poolteist aastat. Aga see pole isegi tähtis. Ma tunnen haritud inimesi nii siin kui seal, amet selline. Ja sinu jutujoru peale pean ütlema ikka sedasama, mida siin öelda saab: inimene, kes korrutab loosungeid, võib olla küll formaalselt haritud, aga mitte tegelikult.
Vaata, ma selgitan: millegipärast on see nii hirmus äratuntav stiil, ühed ja samad väljendid (täiesti mõttetu sõnakõlks “koolis, mitte piiril” (in der Schule, nicht an der Grenze) – mis on sisutu, sest väljendab mitte midagi reaalset, mitte midagi mõistlikku, ainult kõlab hästi) on kasutusel nii ühtedel kui ka teistel.
Ahah, et Saksa haritlased on selle välja mõelnud? No see on nagu meilgi. Tohutu hulk scheingebildete Dummköpfe korrutavad tühje loosungeid.
Maamees võib ju olla mitte nii haritud, aga ta ütleb, nagu asi on.
Et AfD-d valivad ainult lollid ossid? Eksid! Mina, kes ma tunnen sakslaste hulgas kahjuks ka ainult neid, kes hirmuga seletavad, kui kole asi on AfD, tunnen aga neis ära meie tühisüdamed. Õnneks ei pea ma elama koos ühel maal sealse silmakirjaliku seltskonnaga, kes ainult siis, kui kolm õlut hinge all, julgevad poole suuga tunnistada, et tegelikult valivadki AfD-d! Sest, weisst du … irgend etwas muss ja endlich passieren, so geht es nicht mehr weiter.
Kui haritud inimene tähendab, et sa pead olema arg, trafaretne ja tühja südamega, siis ma parem ei ole haritud inimene. Olge omaette!

+16
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

. Olen ka 5 aastat Saksamaal elanud, haritud inimeste hulgas (töö selline), aga nii lolli juttu pole ammu lugenud.

+6
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, räägi nüüd Rootsist ka, ma tahaks kohe sõna võtta! Iga päev tulistamine ja iga nädal õhkamine – usud, et see on rahvuskonservatiivide väljamõeldis? Üks omavalitsus teise järel kisub pankroti poole, kuna tööealised põliselanikud kolivad välja ja kolmanda maailma kirjaoskamatud sisse – ja noile viimastele pole isegi ülileebel ja sinisilmsel rootsi tööandjal “kvalifikatsioonile” vastavat tööd anda (raketiteadlaste kohti on vähevõitu, noh). SD toetus on mäekõrgune, sest sotsid ja nende lakeid suudavad end absoluutselt iga sõnavõtu ja otsusega täis lasta.

+12
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahah. Huvitav KUHU need põlisrootslased siis kõik kolivad?

+3
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks küll ometi?? https://www.postimees.ee/6768598/uha-rohkem-sakslasi-omab-gaasipustoliluba

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaine peaga ei julge sakslased enam pargis käiagi?

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu abikaasa on sakslane.
Kui me aastaid tagasi abiellusime, tahtsin mina väga ikka “välismaale” elama minna, küll mitte Saksamaale. Tema toona oli väga resoluutne, et Eesti on elamiseks parim koht. Nüüd aastaid hiljem olen saanud piisavalt reisida ja töö tõttu ka vahepeal välismaal olla ning saan temast tagantjärele väga hästi aru. Saksamaal kindlasti pole halb elu, aga just -elades- seal ja mitte lihtsalt külas käies, need teemad, mis on minule silma hakanud ja mida tema välja toob:

– saksa ühiskond on pealt väga salliv, aga sisemiselt väga tõrjuv. Eestis on vastupidi – meil on karvad turris väliselt, aga ükskõik milline sa oled, üks kord saunas ära käinuna oled sa täitsa oma
– sakslastele on väga oluline teada ja osa saada kõikide elu kohta. Eestlased on palju privaatsemad
– eestlased on palju mõistlikumad – ei järgita lolle reegleid, pole bürokraatiat, asjaajamine on selge ja lihtne, asjad saavad kiirelt tehtud
– väga puhas ja ilus keskkond, inimesed hoolivad keskkonnast. Loodus on oluline. Nüüd on see muidugi palju muutunud, aga kui ta siia kolis, ei väsinud ta koju rääkimast, kui palju me oma loodusest hoolime

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ahah. Huvitav KUHU need põlisrootslased siis kõik kolivad?

Kolivad teise omavalitsusse, mis sulle arusaamatuks jäi?

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mine ja vaata oma silmaga. Rootsi elab jõukalt ja ei tunne ühtegi rootslast, kes kuhugi mujale tahaks kolida. Kuritegevus on seotud peamiselt jõukude endi arvete klaarimisega. Põhiprobleem ei olegi niivõrd pagulastes, kui kuuekümnendatel sisse tootud Balkani võõrtööjõu järeltulijatega. Nad on saanud hariduse Rootsis, neil on Rootsi passid taskus, seega mingeid teotusi nad ei saa, täisa valged ja kristlased. Meie valitsus impordib praegu väga suurtes numbrites slaavi töölisi sisse, aga meil ekrelased löövad pidevalt lamenti paari pagulase pärast. Kui need töölised end siia püsivalt sisse seavad, siis võivad meilgi mingil hetkel tekkida gängisõjad, kus madistavad omavahel ukrainlased ja venkud.

Samahästi võiks mõne välismaalase viia Lasnamäele, kust see hüsteerilise hirmuga ära jookseb ning kodus räägib õudusjutte, et neil seal Eestis on venelased kõik üle võtnud. Muideks mul tuttav rootslane keeldus üheksakümnendatel külla tulemast, et meil siin aina tapetavat. Istusin hiljuti sakslasega Kadrioru pargis ja ta aina imestas, et kõik möödujad rääkisid vene keelt. No ka kas meie ise tunneme suurt hirmu ja paanikat, et meil on venelaste piirkonnad? Vanglas moodustavad nad ka vangide hulgas suur protsendi. Tunned kabuhirmu? Vaevalt küll. No vot rootslane naerab täpslt samuti kui lähed oma skisofreenilise jutuga, oi teil on siin ikka nii kohutav, teisest rahvusest inimesed kõnnivad ringi.

Mismõttes mine vaata oma silmaga? Ma elan Rootsis üle kümne aasta ja sellepärast teangi öelda, et sinu jutt on ehe näide rootsi riiklikust vasakpropagandast. Seda pläma, et kuritegevus on seotud jõukudevaheliste arveteklaarimistega ja kannatavad ainult kriminaalid ise, rääkis valitsus suure suuga, kuni eelmisel või üle-eelmisel nädalal lasti keset päist päeva Malmö tänaval maha beebiga jalutanud ema. Päev hiljem Stockholmis 18-aastane neiu. Need autodesse pandud ja majaakendest sissevisatud pommide lõhkemisest hukkunud lapsed poliitikutel veel suid kinni ei pannud, aga peale noid viimaseid juhtumeid on mõni juba julenud peaaegu et rusikati raputada. Uus trend on veel, et suurem süü pannakse jõukatele Danderydi noortele, kelle peo-narkotarbimine väidetavalt kogu viimaste aastate kuritegevuse hüpplises tõusus süüdi olevatki (mis sest, et narkotarbimine nende noorte hulgas on samal tasemel, nagu ta kogu aeg on olnud)…
Rootsi elab jõukalt ja sa ei tea kedagi, kes ära tahaks kolida? Täiesti ametliku statistika kohaselt on Rootsi pensionärid (ehk siis need inimesed, kes selle heaoluriigi üles ehitasid) vaeseimad Skandinaavias. Prügikastidest toitu otsivad ja pargipingi peal/all magavad kodutud rootslasetest pensionärid on reaalsus juba aastaid. Sotsiaalmeediasse ilmub üks lugu teise järel, kus pettunud ja islamismi ees hirmu tundvad inimesed (nii rootslased kui kunagised põgenikud) oma ärakolimise tagamaid lahkavad.

See Balkani lugu on sul vist küll päris enda välja mõeldud? Kindlasti pole probleemide põhjustajaks Rootsis sündinud ja üles kasvanud, rootsi hariduse saanud kristliku taustaga põlvkond, kelle vanemad Rootsi tööle läksid. Või mis see põhjendus sul on, miks just nemad? Probleeme põhjustavad vastupidi islamistlikust kultuuriruumist toetuste pärast Rootsi tulnud rahvas, kel pole mingit motivatsiooni tööle minna, sest riik koogutab neile ette ja taha ja maksab kinni kõik alates tõlgist ja lõpetades talveriiete ja hambaraviga. Kellel lubatakse – või veel enam, lausa julgustatakse – rahumeeli oma kultuurist pärit naisi edasi ahistada, nii nagu nad seda kodumaal tegid. Rootsi naistest-lastest muidugi rääkimata, nemad on vist üldse katsejänesteks (ja kõik ülejäänud valged koos nendega). Oled sa muidu kursis, et feministlikus ja demokraatlikus Rootsis on juba mitu reaalset kohtulahendit, kus otsus on langetanud šariaadiseadustele tuginedes?

Aga jah, selles on sul muidugi õigus, et keskmine rootslane on see “kolm tarka ahvi” – ei näe, ei kuule, ei ütle midagi. Kindlasti mitte ei kurda keskmine rootslane mingile idaeurooplasest tuttavale, et neil oma “humanitaarse suurvõimuga” kõik korras pole. Aga millegipärast on piirkondi, kust viimasedki rootslased ära kolivad ja lasteaedu, kus mõni üksik rootsi laps ongi ainuke rootsi keele valdaja (mitte ainult laste, vaid ka personali hulgas) – nii kaua, kuni temagi ära kolib. On koole, kus 90% on araablased/aafriklased, rootsi lapsed on tagakiusatute rollis ja õppetöö kvaliteet jääb allapoole nulli. Või miks sinu arvates Rootsi PISA tulemustes kukub nagu kivi?

Venelastega, olgu nad nii ebameeldivad kui tahes, ei anna islamiste siiski võrrelda juba kasvõi sellepärast, et slaavi kultuuris on naine pigem alati au sees olnud. Mäletad/tead seda lugu mõned aastad tagasi, kus 50 “pagulast” Venemaal kuskil ööklubis naisi käperdama hakkasid ja kohalikelt meestelt nii hullusti peksa said, et enamik haiglas lõpetas? Vaat see vahe ongi venelasel ja moslemil.

Ja noh, keskmine rootslane ei saaks Lasnamäel midagi aru, sest eesti ja vene keelel ta vahet ei tee. Enamikul ei tule isegi meelde, et nende keelte kirjapilt kardinaalselt erinev on…

+8
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No vot rootslane naerab täpslt samuti kui lähed oma skisofreenilise jutuga, oi teil on siin ikka nii kohutav, teisest rahvusest inimesed kõnnivad ringi.

Täiesti loll jutt. Rootslane ei naera juba ammu.

Sel suvel ilmus ju isegi juba selline uudis, kus Volvo sheff Håkan Samuelsson andis teada, et Volvo plaanib oma peamaja Rootsist väljakolimist, kuna Rootsis on kuritegevus nii palju tõusnud. (Link, kui kedagi peaks huvitama.)
“Me ehitame autosid, mitte ei lahenda kellegi tegemata töö pärast tekkinud probleeme”, ütles Volvo pealik.

Sa võid siin oma “skisofreeniaga” vehkida, aga päriselu on isegi märksa hullem.
Või kujutaksid ette, et näiteks Kalev annaks teada, et kolime Helsingisse, kuna Jüris ei ole võimalik enam normaalselt, ilma peksa saamata, liikuda.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud “pagulasprobleemi” käes vaevlev Saksamaa