Esileht Ilu ja tervis Halb enesetunne hommikul

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Halb enesetunne hommikul

Postitas:
Kägu

Millest see võib tuleneda, et enesetunne on halb, selline tunne, nagu hakkaks oksele, lihtsalt vastikult iiveldab ja kõht oleks nagu õõnes? Kõhu peale ei saa üldse vajutada, siis hakkab rohkem paha. Tavaliselt juhtub see hommikuti. Täna aga ärkasin öösel, et wc-sse minna ja hakkas halb, ei suutnud tükk aega enam uinuda. Hommikul ärgates oli sama halb. Lihtsalt olen voodis kössis, üritan vaikselt sepikut närida ja joon teed meega, ei taha liigutadagi end. Mida teha, et parem hakkaks? Mul ei juhtu seda tihti, aga kord kuus või üle kuu vast küll.
Toitumisega on muidu kõik korras, alkoholi ega ravimeid ei tarbi ja rase ma ka pole.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mine käi ja tee ikka analüüsid ära. Nii ju väga raske sulle diagnoosi panna meil.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean mida tunned. On olnud samamoodi ja päeva peale üle ka ei lähe. Käisin perearstil, kes suunas mind hematoloogi juurde ja tegime palju erinevaid vereproove. Minu puhul tuli välja, et mul on suur raua puudus. Hakkasin ravimeid võtma ja loodan, et läheb paremaks.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Sain seekord vist hoopis mingisuguse kõhuviiruse. Täna on juba inimese tunne, eelnevatel päevadel ajas ainuüksi mõte toidust südame pahaks, kõht valutas ja iiveldas. Peale söömist hakkab halb.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mul oli eritas sapopõis öösel liiga palju sappi, see tõusis üles ja ärritas tühja magu, mis tekitas hommikuks kerge iivelduse. Keegi diagnoosida ei osanud (kuna uuringul oli sapipõis normaalne, ei mingeid kive) ja taheti ravida magu, aga maoravimid ei sobinud üldse – võimendasid vaevusi. Ravi on minu puhul see, et ei tohi süüa/juua kakaod/šokolaadi, musta teed ja kohvi, süüa ühtegi vürtsikat (isegi tavalist pipart parem mitte panna) ega haput toitu – sest need kõik ärritavad mingil moel sapipõit.

Minu toit peab olema hästi mahedamaitseline (teravili, kartul, ilma vürtsideta liha, piimatooted, mahedama maitsega köögiviljad-puuviljad) ja regulaarselt sööma, siis on enesetunne ok. Kui “patustan” mingi šokolaadi või hapu asjaga, siis järgmisel hommikul on tunda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt olen voodis kössis, üritan vaikselt sepikut närida ja joon teed meega, ei taha liigutadagi end.

Keegi sind ju ometi sööma ei sunni, kui süda paha? Või miks sa seda teed? Kui tervis on kehv, siis kindlasti ei pea mingit sepikut endale sisse ajama ning suhkrut (mett).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tean mida tunned. On olnud samamoodi ja päeva peale üle ka ei lähe. Käisin perearstil, kes suunas mind hematoloogi juurde ja tegime palju erinevaid vereproove. Minu puhul tuli välja, et mul on suur raua puudus. Hakkasin ravimeid võtma ja loodan, et läheb paremaks.

Minul ka suur rauapuudus. Mul nüüd kohe palju küsimusi sulle. Millist raua preparaati sa võtad? Ma üritan ikka toidust kätte saada(peet, maks, tomatid, granaatõunad, liha), sest raua tabletid panevad omakorda kõhu valutama.
Ma ootan ka järjekorras hematoloogi juurde, aga sellepärast, et mul kord kuus lõhkeb veresoon, peopesa suurune verevalum on jalal. Vere hüübivus ja paksus/vedelus on aga ok. Mingeid nina verejookse ei esine ka.
Tahtsin just nende lõhkenud veresoonte kohta küsida, kas sinul ka sellist asja on? Või kellegil teisel? Aega veel arsti juurde minekuni on, ehk saan kelleltki seni mingit nõu.
Suur aitäh ette, kes oskab aidata!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisid äkki siin ühel Kägul külas, kes kolm päeva vana salatit pakkus?

Please wait...
Postitas:
Kägu

halb enesetunne hommikul? mul on koguaeg halb enesetunne! ja elan ikka.

Please wait...
Postitas:
Kägu

N ja TTV. Dr. Vassiljev aitab kui niikaua vastu pead.
Järgmisena prooviks tšakrad lahti saada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lihtsalt olen voodis kössis, üritan vaikselt sepikut närida ja joon teed meega, ei taha liigutadagi end.

Keegi sind ju ometi sööma ei sunni, kui süda paha? Või miks sa seda teed? Kui tervis on kehv, siis kindlasti ei pea mingit sepikut endale sisse ajama ning suhkrut (mett).

Kuna mul hakkab samamoodi iiveldama, kui olen söömata, siis ei tahtnud olekut veel vastikumaks muuta. Algul mõtlesingi, et tühjast kõhust on paha ja lasin omale teed ja sepikut tuua. Kui paari tunni jooksul polnud ikka paremaks läinud, siis sain aru, et millestki muust on halb ning kui järgnevatel päevadel ka voodis olin, siis oli selge, et hoopis mingi viirus vist, sest elukaaslasel algasid samad sümptomid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul ka suur rauapuudus. Mul nüüd kohe palju küsimusi sulle. Millist raua preparaati sa võtad? Ma üritan ikka toidust kätte saada(peet, maks, tomatid, granaatõunad, liha), sest raua tabletid panevad omakorda kõhu valutama.

Ma ootan ka järjekorras hematoloogi juurde, aga sellepärast, et mul kord kuus lõhkeb veresoon, peopesa suurune verevalum on jalal. Vere hüübivus ja paksus/vedelus on aga ok. Mingeid nina verejookse ei esine ka.

Tahtsin just nende lõhkenud veresoonte kohta küsida, kas sinul ka sellist asja on? Või kellegil teisel? Aega veel arsti juurde minekuni on, ehk saan kelleltki seni mingit nõu.

Mina ise tegin mingi aeg kuuri Nõgel rauatablettidega, hommikul tühja kõhuga võtsin ja ei põhjustanud mingit kõhuvalu, kuigi muidu olen väga tundlik kõige suhtes, mida suhu pistan. Nad ise kirjutavad ka: “Nôgeli raua toidulisandis on raud kõhusõbralikus ja hästi imenduvas raudbisglütsinaadi vormis, mis tavaliselt ei põhjusta kõhuvaevuseid.
Raudbisglütsinaadi biosaadavuseks hinnatakse ligikaudu 90% ning seetõttu on raudbisglütsinaat tuntud kui hell kõhule.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina ise tegin mingi aeg kuuri Nõgel rauatablettidega, hommikul tühja kõhuga võtsin ja ei põhjustanud mingit kõhuvalu, kuigi muidu olen väga tundlik kõige suhtes, mida suhu pistan. Nad ise kirjutavad ka: “Nôgeli raua toidulisandis on raud kõhusõbralikus ja hästi imenduvas raudbisglütsinaadi vormis, mis tavaliselt ei põhjusta kõhuvaevuseid.
Raudbisglütsinaadi biosaadavuseks hinnatakse ligikaudu 90% ning seetõttu on raudbisglütsinaat tuntud kui hell kõhule.”

See kogus seal on ju nii imeväike, 20 mg. Titadoos.

Please wait...
Postitas:
Kägu

See kogus seal on ju nii imeväike, 20 mg. Titadoos.

Mitu tabletti saab ju ka võtta, kui arst on suurema annuse ette näinud. Nagu näed, siis imendumise protsent on ka väga erinev olenevalt raua vormist: “Raudbisglütsinaadi imendumine on väga tõhus – erinevate uuringute järgi umbes 90%. Nt on raudsulfaadi ja -fumaraadi imendumine umbes 28%. Teaduslikes uuringutes on leitud, et bisglütsinaadi vormis raud imendub lausa 2-4 korda tõhusamalt kui raudsulfaat või -fumaraat.”
Samuti ei sisalda need mingit lisatud jama ja pole kõrvaltoimeid. Otsisin pikka aega omale korralikke rauapreparaate, aga ravimi infolehte lugedes ei tõusnud käsi mitte ühegi apteegis müüdava järele. Nüüd leidsin lõpuks need päris looduslikud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Veresuhkrust pole sa midagi kuulnud? Inimkeha toimimisest ei tea sa midagi? Mine kooli.

Please wait...
Postitas:
annamaal

Need on gastriidi sümptomid.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtan retaferi 2x päevas ja kõrvalnähud on jubedad, erinevad kõhurpobleemid, iiveldus jne. Minul seda probleemi ei ole.

Please wait...
Postitas:
Kägu

rase

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina võtan retaferi 2x päevas ja kõrvalnähud on jubedad, erinevad kõhurpobleemid, iiveldus jne. Minul seda probleemi ei ole.

Ma nüüd ei saanud aru missugust probleemi teil pole?’:)
Retafer ongi see mida mina ka ja väga paljud võtta ei saa samade kõrvalnähtude pärast. Apteegist soovitati sama tugevat preparaati nagu retafer, aga võib süüa enne tableti võtmist.
Nimi ei tule praegu meelde, aga võin järgi vaadata kui huvitab.
Retaferiga võib veel nii olla et kannatad kõhuvalu jms ja lõpuks ei imendu ka. Peeti ja maksa süües, sain mina igatahes parema tulemuse ja ilma piinlemata.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul hakkab iiveldama siis, kui veresuhkru tase langeb. Õhtul kergemalt ja süsivesikuterikast toitu süües on hommikuks halb enesetunne garanteeritud. Valgurikka õhtusöögiga vean probleemideta hommikuni välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Millest see võib tuleneda, et enesetunne on halb, selline tunne, nagu hakkaks oksele, lihtsalt vastikult iiveldab ja kõht oleks nagu õõnes? Kõhu peale ei saa üldse vajutada, siis hakkab rohkem paha. Tavaliselt juhtub see hommikuti. Täna aga ärkasin öösel, et wc-sse minna ja hakkas halb, ei suutnud tükk aega enam uinuda. Hommikul ärgates oli sama halb. Lihtsalt olen voodis kössis, üritan vaikselt sepikut närida ja joon teed meega, ei taha liigutadagi end. Mida teha, et parem hakkaks? Mul ei juhtu seda tihti, aga kord kuus või üle kuu vast küll.

Toitumisega on muidu kõik korras, alkoholi ega ravimeid ei tarbi ja rase ma ka pole.

See on puhas tervise teema ju? Miks seda ümber ei tõsteta?

Please wait...
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Esileht Ilu ja tervis Halb enesetunne hommikul