Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pahas olukorras, kuidas edasi?

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: Pahas olukorras, kuidas edasi?

Postitas:
Kägu

Üks halb asi on hinge peal ja kisub meeleolu ikka väga nulli. Kogu muu elu on selle tõttu korralikult pärsitud, ei ole seda tuttavate ja lähedastega suheldes teemakski julgenud võtta. Nii hirm on lihtsalt. Olen mitmeid kordi proovinud asja teemaks võtta kuid siis ikkagi vedelaks löönud. Täiesti üksinda selle murega. Tööl hakkab aeg-ajalt selle pärast halb – süda läheb pahaks ja hirm tuleb peale.  Kui ise ei räägi sellest siis see tuleb lõpuks nagunii välja. Aga ma ei tea kuidas seda teemaks võtta. Väga halb on.

+8
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jaga meiega, anonüümselt. Äkki oskame aidata.

+6
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kiirlaenud, sõltuvusprobleemid?

Siin saame anonüümselt abiks olla ehk.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma juba ütlesin, ütlen veel. SEE EI TULE VÄLJA, kui inimene sellest kellelegi ei räägi. Ära räägi siin ka, sest anonüümne pole kunagi piisavalt anonüümne.

Loomulikult tuleb kõik välja. Võta julgus kokku ja lihtsalt räägi ära. Edasi saab juba lahendusi otsida ja leida.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen mitmeid kordi proovinud asja teemaks võtta kuid siis ikkagi vedelaks löönud. Täiesti üksinda selle murega.

Noaga siis polegi ju rohkem midagi.
Ole vedel ja mures edasi. Mitte keegi maailmas ei aita sind, sest selgeltnägijaid pole ju olemas.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olin mõned aastad tagasi sarnases olukorras ja samasuguste tunnetega. Pidin sugulastele ja sõpradele midagi olulist avaldama. Ärevus selle teemaga seoses oli väga suur ja lisaks oli rahaliselt raske seis.

Mind rääkimine aitas. Inimesed olid mõistvad ja keegi ei reageerinud nii nagu ma oma peas ette kujutasin. Sa pead mure endast välja saama ja tõe rääkimine on parim lahendus. See, kui sa ausalt asjadest räägid, näitab sinu tugevust. Vajadusel kahetse ja palu andeks. Ära jäta end suure murega üksi, isegi kui kardad, et teised on sinu suhtes kriitilised, pettunud vms. Kõik inimesed eksivad, kõik teevad vigu.

+10
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inimesed olid mõistvad ja keegi ei reageerinud nii nagu ma oma peas ette kujutasin.

Täpselt. Nii juhtub tihti, et kuulaja reaktsioon pole üldse selline, nagu kardad.
Ega sind muu päästa, kui rääkimine. Tasub läbi mõelda, kellele esimesena räägid. Suurele hulgale inimestele korraga ei ole mõistlik, võta ükshaaval. Siis on inimesed osavõtlikumad. Ja iga korraga läheb lihtsamaks.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Usu mind, see piin, mida sa olukorra edasilükkamisega enda peas tekitad, on tunduvalt hullem, kui asi kõigile korraga või ükshaaval ära rääkida.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen mitmeid kordi proovinud asja teemaks võtta kuid siis ikkagi vedelaks löönud. Täiesti üksinda selle murega.

Noaga siis polegi ju rohkem midagi.

Ole vedel ja mures edasi. Mitte keegi maailmas ei aita sind, sest selgeltnägijaid pole ju olemas.

Miks noaga? Normaalne inimene räägib probleemidest suuga, mitte noaga. Mingi teine Eesti oled, vä?

0
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka sarnases olukorras, selles mõttes sarnases, et painavas mures, kuid mitte sellises, mida teistega ei saaks arutada, aga keegi ei saa murest aru, öeldes, et pole midagi või sa teed sellest nii suure numbri ja aitab juba sellest jutust jne. Selles mõttes ikkagi ei saa teistega arutada, nad lihtsalt ei saa aru, ei mõista, mis mu sees praegu toimub, peavad seda tühiseks.

Täpsemalt ei taha kirjutada, et mitte ennast äratuntavaks teha, aga paari lausega võtan oma mure kokku.

Elus avanes üks hea võimalus, kuu aega tagasi sain teada. Valmistusin korralikult, nägin väga palju vaeva. Eelmisel nädalal käisin kohal, kõik oli hästi, tundsin et saan hästi hakkama, ettevalmistusest oli palju abi, kuid lõpuks siiski kaotasin.

Nüüd on selline tunne, et kogu maailm on kokku kukkunud, tunnen kuidas depressioon ligi hiilib, jube enesehaletsus, mis tundub endalegi vastik, aga midagi ei saa teha, need on tunded. Millelegi muule mõelda ei suuda, miks nii läks, nägin nii palju vaeva ja kõik asjata. Pereliikmete meelest pole see üldse oluline, elu läheb vanamoodi ju edasi ja kõik ongi nagu korras ja elus võib veel igasuguseid võimalusi tulla abikaasa arvates, aga see mis käest läks oli nagu lotovõit, mis kui üldse, tuleb kord elus.

Ma ei saa pettumustundest üle, ei tule õhtuti und, isegi kui magama jään, näen ainult sellest olukorrast und, püüan olukorda erinevatel viisidel läbi mõelda, kas siis, kui oleksin nii vastanud, oleks paremini läinud, kuidagi ei saa painavatest mõtetest lahti, miks nii läks.

Teemaalgatajale on see lohutuseks ehk niipalju, et ta ei ole üksi segases seisus, on teisi ka, aga kui kirjutad siia kasvõi umbkaudselt milles asi, äkki muudab ka võõrastega anonüümselt jagamine veidikenegi olukorra kergemaks ja südame rahulikumaks.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui ise ei räägi sellest siis see tuleb lõpuks nagunii välja.

Seda enam ära piina ennast kauem. Saan aru, kui raske see on, aga ehk on sul mõni hea ja mõistev lähedane, kellega kõigepealt jagada ja kui juba otsa lahti teed, langeb kivi südamelt. Niimoodi ennast praadides saad ärevushäire, millega võitlema jäädki ja mis on palju hullem. Võta julgus kokku (see on sulle ainult plussiks, kui tunnistad oma viga), vaevalt see sinu mure maailma lõpp on, ikka ise mõtleme hirmuga asjad hullemaks ja tagantjärgi ei paista ükski mure nii katastroofiline, kui algul.

Oma kogemusest.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tööl hakkab aeg-ajalt selle pärast halb – süda läheb pahaks ja hirm tuleb peale. Kui ise ei räägi sellest siis see tuleb lõpuks nagunii välja.

Kas see mure on seotud tööasjadega? Kas see on üldse midagi, mida töökaaslased peavad teadma? Kui see on eraeluline või suhete teema, siis ma seda pigem töökaaslastega ei arutakski. Kui see aga on näiteks mingi tööga seotud eksimus või viga, siis loomulikult räägiksin oma otsese ülemusega. Kui aga on mingi probleem sugulastega, siis ei räägiks seda esialgu kohe teise sugulasega, vaid leiaks mõne erapooletu kuulaja, keda su jutust saadud info isiklikult ei puuduta. Aga on teemasid, kus on sinu enda otsus, kas sa jagad seda maailmaga või mitte. Näiteks mul on kaks sõbrannat, kellel on peresiseselt olnud ühel täiskasvanud lapse sõltuvusprobleem, teisel lähisugulase psühhiaatriline haigus. Üks neist ei räägi sellest kellelegi ja väldib lihtsalt seda teemat, teine arutab kõigi töökaaslastega kõikvõimalikel juhtudel, mis ta sugulane teinud on ja kuidas temaga olla. Nii et see on inimtüübis ka kinni, kuidas keegi sellises olukorras käitub.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

https://www.eluliin.ee/
https://www.kohus.ee/et/oigusabi/tasuta-oigusabi

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on tööalane apsakas, siis oleks mõistlik ausalt ülemusele ära rääkida. Kuigi see võib tunduda hirmutav, on ülemusel lihtsam otsuseid teha, kui ta asjast teab, ehk saab midagi äragi hoida. Kõige hullem, mida teha, on alati enda rohkem sissekeeramine, ehk umbes et algul on väike eksimus, kuid seda varjates või parandades tekib lumepalliefekt, ehk et probleem kasvab aina suuremaks ja keerutad end aina rohkem selle sisse. Lõpuks kaob reaalsustaju ja hakkad tegema asju, mida tavaolukorras iial ei teeks. Selle vältimiseks on ALATI kasulik kellegi kõrvalise isikuga, ükskõik, kas võõras või töökaaslane või pereliige, asja arutada. Umbes nagu need väärkoheldud naised – asi algab pisiasjadest ja ajapikku aina kasvab ja kasvab kuni naine tunneb end täiesti lõksus olevat ja ilma igasuguse lootuse või väljapääsuta. Kõrval pealtvaataja ütleks kohe sekundipealt, et asi on kasvanud üle piiri, otsekohe võta midagi ette ja lõpeta see olukord. Asjasse sissemähkununa (järk-järgult) suurenenud mures on aga võimatu oma olukorda adekvaatselt hinnata.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina räägin alati ülemusele, kui on probleem. Alati on kohe alguses võimalik midagi väljanuputada, töö ongi selline probleemide rohke, aga kaks pead on ikka kaks pead.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni asi leiab kuidagi vahel ise lahenduse. Sain aru, et see poletööasi.

0
0
Please wait...

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Pahas olukorras, kuidas edasi?