Esileht Ilu ja tervis Päikesekahjustus nahal

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Päikesekahjustus nahal

Postitas:
Kägu

Umbes 10a tagasi tekkisid kaelale umbes 3x3cm alale punased laigud.

5a hiljem märkasin, et neid laike on ka sellest väikesest alast eemale tulnud.

Nahaarst ütles 3a tagasi, et tegemist on päikesekahjustusega ja tegemist on kosmeetilise probleemiga.

Mingit ravi ei pakkunud. Ma ise ei küsinud ka muidugi.

Praeguseks mulle tundub, et neid väikeseid laike tekib iga aastaga juurde, kuigi ma päikest üsna väldin.

 

Kas keegi on selle probleemiga kokku puutunud jaravi saanud? Peaksin ehk mõne teise nahaarstiga konsulteerima?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega pole midagi muud teha, kui minna laserravisse, mis on üsnagi kallis. Ja aasta läbi pead päikeseblokaatorit peal kandma, et probleem ei süveneks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes 10a tagasi tekkisid kaelale umbes 3x3cm alale punased laigud.

5a hiljem märkasin, et neid laike on ka sellest väikesest alast eemale tulnud.

Nahaarst ütles 3a tagasi, et tegemist on päikesekahjustusega ja tegemist on kosmeetilise probleemiga.

Mingit ravi ei pakkunud. Ma ise ei küsinud ka muidugi.

Praeguseks mulle tundub, et neid väikeseid laike tekib iga aastaga juurde, kuigi ma päikest üsna väldin.

Kas keegi on selle probleemiga kokku puutunud jaravi saanud? Peaksin ehk mõne teise nahaarstiga konsulteerima?

Millal viimati nahaarsti juures käisid? Kolm aastat tagasi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Umbes 10a tagasi tekkisid kaelale umbes 3x3cm alale punased laigud.

5a hiljem märkasin, et neid laike on ka sellest väikesest alast eemale tulnud.

Nahaarst ütles 3a tagasi, et tegemist on päikesekahjustusega ja tegemist on kosmeetilise probleemiga.

Mingit ravi ei pakkunud. Ma ise ei küsinud ka muidugi.

Praeguseks mulle tundub, et neid väikeseid laike tekib iga aastaga juurde, kuigi ma päikest üsna väldin.

Kas keegi on selle probleemiga kokku puutunud jaravi saanud? Peaksin ehk mõne teise nahaarstiga konsulteerima?

Millal viimati nahaarsti juures käisid? Kolm aastat tagasi?

jah, 3a tagasi käisin.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega pole midagi muud teha, kui minna laserravisse, mis on üsnagi kallis. Ja aasta läbi pead päikeseblokaatorit peal kandma, et probleem ei süveneks.

Täpselt nii, laserravi ja aastaringselt, ka talvel ja pilves ilmaga korralik kiht SPF 50 päikesekaitsekreemi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan pildi ka.

punane kast on see, kus esimesd 5a päikesekahjustus paiknes.

https://www.upload.ee/image/14059673/59735848-9D51-4506-B068-57E158214119.jpeg

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega pole midagi muud teha, kui minna laserravisse, mis on üsnagi kallis. Ja aasta läbi pead päikeseblokaatorit peal kandma, et probleem ei süveneks.

Täpselt nii, laserravi ja aastaringselt, ka talvel ja pilves ilmaga korralik kiht SPF 50 päikesekaitsekreemi.

kas päikesekreemi peaks kasutama ka siis, kui laserravi ei tee? Või käis see nõue ainult koos laserraviga?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellega pole midagi muud teha, kui minna laserravisse, mis on üsnagi kallis. Ja aasta läbi pead päikeseblokaatorit peal kandma, et probleem ei süveneks.

Täpselt nii, laserravi ja aastaringselt, ka talvel ja pilves ilmaga korralik kiht SPF 50 päikesekaitsekreemi.

kas päikesekreemi peaks kasutama ka siis, kui laserravi ei tee? Või käis see nõue ainult koos laserraviga?

No kui Sa ei taha, et asi süveneks, siis ilmselt pead ikka koguaeg päikesekaitset kasutama.

Kusjuures mul suht sarnane dekoltee. Mul aegajalt läheks need punased laigud nagu kergelt katki. Nüüd mul dekoltee nagu sellinne krobeline ehk siis näha, et nahk pole ilus ja ühtlane. Nagu mingid punnikesed on. Mulle nahaarst ütles samuti, et päikesekahjustus. Soovitas mul kreemitada kreemiga mis sisaldab 10% ureat. No ausalt, mitu tuubi juba ära kreemitanud ja ma küll ei tähelda, et oleks miskit paremaks läinud. Ja mulle ütles arst, et päikest tuleks täielikult vältida. Mulle muidugi kehale tekkinud ka palju neid sünnimärgilaadseid asju, mis ei ole sünnimärgid.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas päikesekreemi peaks kasutama ka siis, kui laserravi ei tee? Või käis see nõue ainult koos laserraviga?

Need on kaks erinevat asja. Laserravi võib pisut teha asja paremaks, aga ilmselt on ravi pikaajaline ja kallis, et see asi paremaks läheks. Päikesekreemi pead kasutama selleks, et hullemaks ei läheks, aga see ei ole ravi ja olemasolevat probleemi kuidagi enam ei paranda.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et igasugu kreemid (ka uureaga kreem) hoiavad lihtsalt naha pehmena, küll aga ei kaota nad ära mingeid laike ega krobelisust, mis on juba tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on nahk rikutud valgete laikude ja täppidega. Neid on palju nii kätel, seljal, rinnaku, õlgadel. Mõni üksik ka jalgadel. Ausalt öeldes ükski nahaarst pole osanud neid tuvastada ja neile nime panna. Liiatigi siis midagi ette võtta üldse saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan veel, et igasugu kreemid (ka uureaga kreem) hoiavad lihtsalt naha pehmena, küll aga ei kaota nad ära mingeid laike ega krobelisust, mis on juba tekkinud.

Seega ei saa nahka millegagi paremaks?

Oskab keegi soovitada milline võiks olla hea päikesekaitsekreem mida siis igapäevaselt rinnaesisele ja katmata kehaosadele kanda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega ei saa nahka millegagi paremaks?

Kreemidega küll mitte. Küll aga saab väga kergesti hullemaks minna, kui lased veel päikesekiirgust peale. Päikeseblokaatori võiks osta apteegis, need ei lõhna nii palju ja on puhtama koostisega, aga mitte muidugi kõik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Ilu ja tervis Päikesekahjustus nahal