Esileht Ilu ja tervis Päikesepõletus… kas turse ja paistetus on loomulik?Ja kaua kestab?

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Päikesepõletus… kas turse ja paistetus on loomulik?Ja kaua kestab?

Postitas:

Muidugi olin ise loll, et esimesel korral kohe mitu tundi päikese käes istusin. Kasutasin küll iga natukese aja tagant jahutavat päikesekaitse spreid, aga tulemus on ikka tursunud, punased ,kuumavad ja nüüd(kolmandal päeval) ka nahka ajavad jalad. Kusjuures mul jalad ei ole kunagi varem isegi natuke päikest külge võtnud!
Kas turse ja paistetus on normaalsed päikessepõletuse puhul? Kas on normaalne, et kui toetun kauem jalgadele- istun või seisan, et siis turse suureneb? Kas selline “naha kitsaks jäämise tunne” kuulub ka tavaliste sümptomite hulka?
Ja kaua see jama veel kestab? Eilsest hakkasin aaloe geeliga määrima, vahepeal tundus juba ,et on paistetus alanenud ja jalad normaalse kujuga, aga mõne tunni pärast olid jälle nagu pakud all:(
Millal peaks arstile pöörduma? Netis on infot erinevat, aga turseid mul pole varem päikesepõletusega oma mäletamist mööda olnud… Samas jalgade põletust pole mul varem olnud ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 22:46; 28.07 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paistetamine iseenesest on normaalne, aga kui jalad hakkavad pidevalt tuimaks minema, nö “ära surema”, siis peaks arstile minema.

Ära enam päikese käes ole, jätka aloe vera vm jahutavate geelide peale määrimisega ja vajadusel võta valuvaigistit. Mul on päikesepõletus umbes nädal aega tunda andnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jalgade tuimust pole. Ikka valu ja peale asendi muutust on selline tunne, nagu kas veri või mingi vedelik valguks allapoole- eks vist niimoodi paistetus kogunebki. Täna öösel avastasin ka mõned väikesed valge vedelikuga villid, kas aaloe geeli nende peale ka võib panna?
Valuvaigisti on mul kogu aeg kasutusesl, sest ibumetinil peaks olema ka kerge põletiku vastane toime ja valu ehk tänu sellele polegi.
Kõige valusam on püsti tõusmine ja kõndida saan ka ainult jalgu lohistades ja võimalusel kuskile toetudes.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 22:46; 28.07 06:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Burnshieldi geeli kasuta (apteegist saab). Jahutab ja ravib üheaegselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Ilu ja tervis Päikesepõletus… kas turse ja paistetus on loomulik?Ja kaua kestab?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.