Esileht Ilu ja tervis Paistes jalg

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Paistes jalg

Postitas:
Kägu

Kuidas ravida paistes jalga? Kas peab pöörduma kardioloogi või perearsti poole? On diagnoositud kodade virvendus.Kuid EKG ,südame ultraheli,kopsupilt on korras.Kõike südame ravimeid võtan.Oskab keegi midagi soovitada?

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan perearsti poole pöörduda.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lümfiravikliinik Madara tn 29 on väga kogemud tursetega tegelema. Kas ainult 1 jalg on paistes?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravida paistes jalga? Kas peab pöörduma kardioloogi või perearsti poole? On diagnoositud kodade virvendus.Kuid EKG ,südame ultraheli,kopsupilt on korras.Kõike südame ravimeid võtan.Oskab keegi midagi soovitada?

Alustuseks on vaja teada, mis paistetust põhjustab. Pöördu perearstile.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas apteegis on ka vabas müügis mõni ravim mis aitab vedelikku välja viia et turset jalas vähedada?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas apteegis on ka vabas müügis mõni ravim mis aitab vedelikku välja viia et turset jalas vähedada?

Ei

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas apteegis on ka vabas müügis mõni ravim mis aitab vedelikku välja viia et turset jalas vähedada?

Joo peterselliteed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas skeemis on amlodipiin? See preparaat võib kõrvaltoimena põhjustada pahkluude turset. Kindlasti tuleks minna perearsti vastuvõtule ja anda uriiniproov+ verest neerufunktsiooni vaadata, et välistada neeruhäda. Perearst võiks prooviks diureetikumi kirjutada.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas skeemis on amlodipiin? See preparaat võib kõrvaltoimena põhjustada pahkluude turset. Kindlasti tuleks minna perearsti vastuvõtule ja anda uriiniproov+ verest neerufunktsiooni vaadata, et välistada neeruhäda. Perearst võiks prooviks diureetikumi kirjutada.

Ravimitest on kirjutatud Xarelto ja Metoprolol.Ma ei oska kas seal sees on ka amlodipiini.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ravimitest on kirjutatud Xarelto ja Metoprolol.Ma ei oska kas seal sees on ka amlodipiini.

OMG!

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas skeemis on amlodipiin? See preparaat võib kõrvaltoimena põhjustada pahkluude turset. Kindlasti tuleks minna perearsti vastuvõtule ja anda uriiniproov+ verest neerufunktsiooni vaadata, et välistada neeruhäda. Perearst võiks prooviks diureetikumi kirjutada.

Ravimitest on kirjutatud Xarelto ja Metoprolol.Ma ei oska kas seal sees on ka amlodipiini.

Kui ise ei oska, miks sa arsti poole ei pöördu????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kuidas ravida paistes jalga? Kas peab pöörduma kardioloogi või perearsti poole? On diagnoositud kodade virvendus.Kuid EKG ,südame ultraheli,kopsupilt on korras.Kõike südame ravimeid võtan.Oskab keegi midagi soovitada?

Loomulikult tuleb alustada perearstist ja kiiresti. Kui vaid üks jalg on paistes, siis ei puutu su Xarelto ja Metoprolol kuidagi asjasse. Ma võtan Metoprololi aastaid ja midagi pole kunagi paiste läinud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks ka jalaveenidele ultraheli lasta teha. Mu pereliige jalutas aastaid paistes jalaga ringi. Kurtis seda erinevetele arstidele. Aga keegi ei pööranud sellele tähelepanu. Inimene ise oli noor ja sale. Muid turseid ei esinenud. Lõpuks üks tark arst, kellele ta seda muret üldse ei kurtnud, märkas ise seda muu läbivaatuse käigus. Selgus, et inimesel oli kaugele arenenud tromboos. Ja lõpust ei olnud palju puudu.

Kui ravi peale sai, läks asi korda. Ja üheks ravimiks oli just Xarelto. Nii et ei pruugi sugugi olla nii, et Xarelto ei puutu asjasse, nagu keegi eelkõneleja ütles. Kui on tromboos, siis ilmselt vajab annus korrigeerimist ja ehk veel mõnd lisaravimit juurde.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks ka kiiresti pöörduda perearstile, kui üks jalg on paistes.  Tema suunab vajadusel veeniuuringule, sest tromb on võimalik. Verevedeldaja annus võib olla liiga väike vms.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Saab ju vastavat veenide uuringut teha, kõigepealt saa suunamine tromboosikabinetti.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitaks ka kiiresti pöörduda perearstile, kui üks jalg on paistes. Tema suunab vajadusel veeniuuringule, sest tromb on võimalik. Verevedeldaja annus võib olla liiga väike vms.

Mina kui teema algataja kirjutan et perearstiga on tel. räägitud.Raviks kirjutati magnetravi 10 x.Ma juhtisin tähelepanu sellele et traumat pole olnud ja et äkki on tegemist trombiga? Perearst välistas ka selle et paistetus võib olla siseorganite halvast tööst.Et siis peaks mõlemad jalad paistes olema.Ega mul muud üle ei jää kui pean magnetravisse minema.Samas Xareltot ma juba võtan.Ja maksimum annuse(20mG) Ehk Xarelto hoiab ära halvima.Või minu perearst ikka eksis?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaua jalg paistes on olnud? Kas valu kaasneb sellega?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kasvõi tasulisse uuringusse. Meie perearst ja välistas trombi (on muidu üsna tark), aga väga visa nõudmise tulemusel andis siiski saatekirja veeniuuringule. Kui siis selle tulemust nägi, oli tükk aega vait ja tunnistas lõpuks, et poleks elus uskunud…  Kodade virvendus on suur trombide põhjustaja ja MITTE MINGIT ravi ma enne ei teeks, kui uuring pole näidanud, et kindlasti trombi pole. Magnetravi kohta ma ei tea, aga massaaž on trombi puhul eluohtlik näiteks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kasvõi tasulisse uuringusse. Meie perearst ja välistas trombi (on muidu üsna tark), aga väga visa nõudmise tulemusel andis siiski saatekirja veeniuuringule. Kui siis selle tulemust nägi, oli tükk aega vait ja tunnistas lõpuks, et poleks elus uskunud… Kodade virvendus on suur trombide põhjustaja ja MITTE MINGIT ravi ma enne ei teeks, kui uuring pole näidanud, et kindlasti trombi pole. Magnetravi kohta ma ei tea, aga massaaž on trombi puhul eluohtlik näiteks.

Tänan info eest.Millisesid ravimeid tuli võtta et trombi kaotada? Xareltot ma juba võtan.(20mg)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine kasvõi tasulisse uuringusse. Meie perearst ja välistas trombi (on muidu üsna tark), aga väga visa nõudmise tulemusel andis siiski saatekirja veeniuuringule. Kui siis selle tulemust nägi, oli tükk aega vait ja tunnistas lõpuks, et poleks elus uskunud… Kodade virvendus on suur trombide põhjustaja ja MITTE MINGIT ravi ma enne ei teeks, kui uuring pole näidanud, et kindlasti trombi pole. Magnetravi kohta ma ei tea, aga massaaž on trombi puhul eluohtlik näiteks.

Vabandust. Kodade virvendus ei põhjusta ometi veenitrombe.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Xarelto 20 on juba päris korralik doos (minul on selle doosi jaoks luba ainult siis, kui ma reaalset trombi kahtlustan), sinna iseseisvalt midagi lisada ei tohiks. Samas see muidugi iseenesest ei välista trombi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan info eest.Millisesid ravimeid tuli võtta et trombi kaotada? Xareltot ma juba võtan.(20mg)

No kõigepealt lase ikka kindlaks teha, kas sul ikka on tromb.

Ja perekoolist ei peaks kindlasti spetsiifilisi küsimusi retseptiravimite kohta küsima. Xarelto annuse suuruse ja vajadusel lisaravimid määrab ikka arst.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodade virvendus põhjustab justnimelt trombe. Veri ketrab ringiratast südames ja see põhjustab klompe. Ravimi annused määrab tõesti arst, aga Xarelto võtmine ei garanteeri seda, et trombe kunagi ei teki. See jalg vajab uuringut ja üsna kiiresti. Loomulikult võib olla mistahes muu põhjus selleks paistetuseks, kuid kodade virvendusega inimene, kel ÜKS jalg paistes, vajab kohe kindlasti veresooneuuringut seal jalas. Kui see on tromb ja kui seda nüüd “ravida” või masseerida, võib see minna liikvele ja põhjustada nt kopsuemboolia.. Tromb lahustatakse ravimitega ja asi on ravitav, kui sellega tegeleda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kodade virvendus põhjustab justnimelt trombe. Veri ketrab ringiratast südames ja see põhjustab klompe. Ravimi annused määrab tõesti arst, aga Xarelto võtmine ei garanteeri seda, et trombe kunagi ei teki. See jalg vajab uuringut ja üsna kiiresti. Loomulikult võib olla mistahes muu põhjus selleks paistetuseks, kuid kodade virvendusega inimene, kel ÜKS jalg paistes, vajab kohe kindlasti veresooneuuringut seal jalas. Kui see on tromb ja kui seda nüüd “ravida” või masseerida, võib see minna liikvele ja põhjustada nt kopsuemboolia.. Tromb lahustatakse ravimitega ja asi on ravitav, kui sellega tegeleda.

Enam ei saa ju perearsti vastuvõtule.Ainult ravitakse telefoni teel.Perearst saatis magentravisse.Ta ei isegi ei vaadanud mu jalga mis on paistes 6 kuud.Ma ütlesin et äkki on tromb.Perearst ütles et ei ole tromb.Ma ütlesin et mul pole traumat olnud.Arst ütles et traumaks pole palju vaja.Mida ma siis tegema pean?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võib proovida PERHi tromboosikabinetti helistamist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõua lihtsalt saatekirja veresooneuuringule. Ausalt, mina ei raviks seda jalga millegi muuga enne kui pole uuringuga kindlaks tehtud, et seal pole trombi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mine Emosse. Ära Sind sealt vast ei saadeta, vbl saad ainult pikalt järjekorras olla ja kui midagi tõsist ei leita, on endal pärast piinlik. Aga parem karta kui kahetseda, see vana ütlus on siin täiesti omal kohal. Äkki ongi tromb ja selle arsti tagaajamise ajakuluga oleks Sul juba uuring tehtud. Mul just oli paistes jalg, valutas ka ja oligi tromb. Ise poleks seda arvanud, õnneks arst oli nutikas ja sain kohe ravi. Olen nüüd palju trombilugusid lugenud. Paljud on ilma sümptomiteta või nõrkade sümptomitega, mida ei panda kohe tähele ja inimesed jõuavad haiglasse siis, kui see juba on kopsus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Ilu ja tervis Paistes jalg