Esileht Ilu ja tervis Paistes (umbes) sõrm, kasvab liigliha ja sõrm ei parane

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Paistes (umbes) sõrm, kasvab liigliha ja sõrm ei parane

Postitas:

Paar nädalat tagasi oli mul vasaku käe pöidla küüne ääres üks lahtine naha riba, ma ei olnud siis kodus, kääre polnud käepärast ja lolli peaga tirisin selle nahariba sealt julmalt ära. Jooksis verd ja jube valus oli, vigastasin sõrme. Peale seda läks sõrm paiste ja küüne äärde, sellele poole, kus see lahtine nahariba oli kasvab nagu liigliha vms, see liigliha ehmatas ka mind, sest pole varem sellist asja näinud, sõrm ei parane kuidagi. Enam sõrm niisama küll ei valuta, aga peale vajutades on jube valus.
Perearstiga konsulteerisin ka, arvas et vastuvõtuler pole vaja tulla, peaks Visnevski salviga ise paranema, kiiremini paranemiseks kirjutas ka antibiootikumi Augmentin nädalase kuuri, eile võtsin viimast päeva antibiootikumi, kuid sõrm ikka haige.
Olen kasutanud sõrme ravimiseks kõiki rahvatarkusi, kastnud kuuma vette, loomulikult desinfitseerinud, pannud peale Visnevski salvi, mida mul kodus mingist ajast on, kuna see mitme päeva jooksul ei aidanud, panin peale tänapäevast Braunovidon salvi, aga mitte miski ei aita. Pole näha ka, et mäda kuskile konkreetsesse kohta sõrmesa koguneks, sõrm on paks ja valulik. Olen steriilse süstlanõelaga viimasel paaril päeval paistes kohta torkinud, mäda pole väljunud, kuid turse on veidi alanenud, nõelaga torkides tundub küüne ümbrus üldse kuidagi tuim.
Kuna mõne päeva pärast on reisile minek, küsiks kas on mõnda nippi, mida veel sõrmele panna, et paraneks kiiremini või mida selle sõrmega teha, kas hoida plaastrit peal või pigem lahtiselt jne? kas liigliha võib ära lõigata või kaob see ise ära? Kas sellise sõrmega võib reisil olles basseini ujuma minna, merevesi peaks küll vist kasulik olema?
Andke palun igasuguseid soovitusi, häid nõuandeid, kuidas saaks sõrme terveks ravida.
Olen kõigile aitajatele väga tänulik!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Umbes sõrmele aitab küpsetatud sibul. Võib panna ahju, aga imelik seda üht sibulat küpsetada. Mina olen pannud pooliku sibula mikrolaineahju ja siis sidemega umbes kohale, nii kuumalt kui kannatad. Aitab hästi.

Sibul peaks aitama jah. Meie peres küll kasutati peenestatud toorest sibulat (marliga ööseks näpu ümber).Ja samamoodi kasutatakse ka pehmet (ka läbinätsutatud) leivasisu (hapukamat).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arstile tuleb minna, mis siin muud. Perearst arvas, et saab niisama korda, ei saanud – järelikult lähed näitama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul oli aastaid tagasi sarnane lugu, aga vigastasin küüne juure osa. Arstiga konsulteerisin ka ja sain teada, et sellesse “ei sure”, aga elada see ka ei lase. Ja nii tõesti oli! Määrisin Višnevski salvi peale ja küpsesibulat, aga midagi ei aidanud. Kuna perearst arvas, et emosse sellega ei peaks minema, siis pressisin ennast polikliinikus väljaspool järjekorda kirurgi kabinetti. Ta pani mu haigele küünejuurele mingit kohutavalt kõrvetavat rohtu peale, aga sellest oli õnneks abi! Põletik taandus paari päevaga. Siis hakkas ka nagu mingi liigliha taoline asi küüne juure juurde tekkima. Ehmatasin ka ära, aga hiljem selgus, et see on uus küüs. Kas sul ei või ka uus küüs olla?

Mina läheksin tasulise kirurgi vastuvõtule või emosse. Kui oled juba üle nädala tulemuseta ravinud, AB-d ka võtnud ja reisile minek ees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsed nokivad tihti neid naharibasid niisama ära ja alati läheb see pärast põletikuliseks ja mädanema. Proovisin ka erinevaid asju ja miski ei aidanud. Lõpuks rääkisin perearstile ja ta käskis viina sees näppu hoida või viinakompressi teha. Siiani on see ainuke asi, mis aitab. Kompressi ei tohi korraga liiga kauaks peale jätta, muidu võib nahk maha tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Ilu ja tervis Paistes (umbes) sõrm, kasvab liigliha ja sõrm ei parane

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.