Esileht Hobinurk Pakettreis

Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )

Teema: Pakettreis

Postitas:
Kägu

Mina jälle mõtlen, et milleks lihtsalt hotelli ja basseini nautimiseks soojale maale sõita ja selline raha välja käia? Palju odavam ja ilmselgelt huvitavam on sel juhul mõnda Eesti spaasse minna.

Selge see, et kui ma sõidan võõrasse riiki ja eriti veel täiesti võõrasse kultuuri, siis ma tahan kogeda sealse maa vaatamisväärsusi.

Aga miks sa seda odavust taga ajad?

Ilmselgelt on vahel, kas peesitada sooja päris päikese all või Eestis kitsas spa-s.

Ütlesid küll eelnevalt, et “inimesed on erinevad”, aga ikka vaja korduvalt nokkida eks?

Nüüd sul läks küll midagi vussi! Mina ei ole öelnud siin teemas, et inimesed on erinevad (ehkki arvan ka et on erinevad) ja mina ei ole siin korduvalt nokkinud. See minu kommentaar, mida tsiteerid, on mul siin teemas esimene ja see, mida praegu kirjutan, on teine.

Nii et vaidlust pead sa siin hoopis kellegi teise inimesega. Või sa ei usu, et keegi on veel sinu oponendiga samal meelel?

Kohe kahju, et enam ei saa eristada kägusid ühe teema lõikes – kes mida on vastanud ja kui mitu korda kommenteerinud.

P.S Ja mis asi on päris päike? Kas meil siin paistab mängu-päike?

Meil siin ongi tõesti mängu päike, võrreldes soojade maadega. Vesi on valdavalt külm ujumiseks, mingi vastik külm tuul enamasti. Hästi, sel suvel oli päris head rannailma kuid siis üritavad sind nahka panna parmude hordid.

Lõunas pole sellist jama veel kohanud. Rannailm on ette suht kindlalt teada.

See siis sel puhul, kui eesmärk ongi rannapuhkus. Siis pole muu oluline.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil siin ongi tõesti mängu päike, võrreldes soojade maadega. Vesi on valdavalt külm ujumiseks, mingi vastik külm tuul enamasti. Hästi, sel suvel oli päris head rannailma kuid siis üritavad sind nahka panna parmude hordid. Lõunas pole sellist jama veel kohanud. Rannailm on ette suht kindlalt teada. See siis sel puhul, kui eesmärk ongi rannapuhkus. Siis pole muu oluline.

Kui minnakse soojale maale, jõuab ju ometi alati ka päevitada ja ujumas käia. Jutt oli sellest, et tüütu on seda teha päevad läbi ja seitse päeva järjest ainult kuskil hotelli territooriumil passida. Vahelduse mõttes on tore ka ringi sõita ja vaatamisväärsusi vaadata, kohalikku kultuuri tundma õppida ja erinevaid söögikohti külastada. Eriti mõttetu on sõita kuskile väga kaugele, näiteks Taisse, Malediividele või Balile ja siis istuda ainult hotellis. Sama võid teha Tenerifel, Kreetal, Bulgaarias, Türgis või kus iganes. Hotellid on sarnased, toit seal on sarnane ja väga igav.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja mis asi on päris päike? Kas meil siin paistab mängu-päike?

Eks sa tead paremini, mis päike sul seal Eesti spa-s paistab, kuhu sa soovitasid sooja maa ja ranna asemel minna.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju odavam ja ilmselgelt huvitavam on sel juhul mõnda Eesti spaasse minna.

Ei ole odavam ega ka huvitavam. Nädal aega talvel Tenerifel päikesepaiste, sooja merevee ja õitsva looduse keskel on hinnalt odavam (hinnas nii lennureis kui majutus) ja kaugelt huvitavam. Mida üldse on ühes spaas huvitavat või köitvat? Ma jälestan spaasid.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju odavam ja ilmselgelt huvitavam on sel juhul mõnda Eesti spaasse minna.

Ei ole odavam ega ka huvitavam. Nädal aega talvel Tenerifel päikesepaiste, sooja merevee ja õitsva looduse keskel on hinnalt odavam (hinnas nii lennureis kui majutus) ja kaugelt huvitavam. Mida üldse on ühes spaas huvitavat või köitvat? Ma jälestan spaasid.

Täiesti nõus selle arvamusega.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eks sa tead paremini, mis päike sul seal Eesti spa-s paistab, kuhu sa soovitasid sooja maa ja ranna asemel minna.

Ühe Viimsi spaa seinal on suur pilt jaapani kirssidest. Kord nägin kuidas üks mees nende taustal poseeris ja ennast filmis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui ekskursioonidest rääkida, siis mina soovitan kõigepealt infotunnis ära käia ja siis kohalikelt pakkumisi vaadata. Minu kogemuse järgi võib olla nii või naa- mõnikord on enda reisikorraldaja pakkumine mõistlikum, teinekord kohalike. Hiljem saad alati oma esindajale helistada ja teatada, et soovid ka ikkagi osaleda. Kohaliku käest ostes pead siis arvestama sellega, et keeli tuleb osata. Aga kui ikka sisuliselt pakutakse transporditeenust x vaatamisväärsuse juurde, siis võib vabalt võtta selle kohalike käest, eriti kui see on 2x odavam ja kasvõi venekeelsesse gruppi kui veidigi pursid. Või mingi delfinaariumi/veepargi/looduspargi puhul äkki viib ühistransport ka sinna?

Mõnusat reisi!

Ja ära vabanda selle pakettreisi ostmise pärast ???? Esimeseks reisiks lapsega ongi see parim ja turvaline valik. Edaspidi oled julgem ja teadlikum ning kes teab, järgmise reisi paned ehk juba omal käel kokku.

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Me käisime ka paar esimest korda pakettreisiga. Nüüd juba aastaid omal käel. Me oleme elanud pigem “apartement” tüüpi majutuses, kus on kööginurk, oma terrass, piisavalt ruumi. Eriti mugav oli see väiksemate lastega, kes hotelli hommikusöögilauas midagi poleks puutunud- hommikul sai teha nende jaoks harjumuspärast hommikusööki, olemas oli külmkapp, kus toidukraami hoida jne. Hotellist võtaks mina hommiku- ja õhtusöögi- päeval liiguks ringi. Üle paari päeva hotelli territooriumil päevitada ma ei viitsiks ning meelelahutusprogrammist ei hooli. Pigem meeldib aktiivne puhkus kombineerituna ranna/basseiniga. Tihti oleme alustuseks 2-3 h rannas, peale lõunat sõidame matkama/vaatamisväärsustega tutvuma/vms.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata ka hotelli asukohta. Mõned on mingis linnakeses, teised kuskil täitsa eraldi alal, mille jalutamisümbruses midagi ei ole. See teine variant on okei kui hotelli territooriumil on palju teha ja piisavalt ruumi ka (ma olen olnud sellises “kõik hinnas” hotellis, kus oli palju basseine, liutorusid, tenniseväljakud, mererand, igal õhtul tantsuetendused ja muu meelelahutus, toit külluslik ja eraldi alal küpsetati kindlal kellaajal iga päev vahvleid). Aga muidu mulle meeldib kui miskit on läheduses, et linnakeses jalutamas käia, poodi minna, tänavakohvikust käsitööjäätist osta.

Kui ei ole “kõik-hinnas” hotell, siis lapsega minnes uuri ka seda kui kaugel on toidupood. Paljudes hotellitubades on väike külmik olemas ja väikelapse puhul on mugav kui mingid snäkid on omast käest võtta. Restoranitoit ei pruugi talle maitseda.

Vaata ka ilmateadet, et näha kui soe või sajune sinu valitud kuus selles piirkonnas on.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 31 kuni 39 (kokku 39 )


Esileht Hobinurk Pakettreis