Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: pakk ebayst

Postitas:

Tellisin ebayst margid. Olen ka varem tellinud ja kohale jõudnud.
Nüüd jäi üks saadetis nn tolli kinni ja tahavad, et ma selle deklaeeriksin ja impordmaksud tasuksin…
Kas siin on mingi arusaamatus?Maksu ju ei maksta vanade väärtusetute markide eest! Kuhu ma pöörduma peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 15:57; 16.02 22:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kui on väärtusetu ehk siis väärtus on 0€, siis maksadki selle pealt. Ainult et ma miskipärast ei usu, et sa 0€ eest ostsid. Ikka mingi reaalne hind oli ja selle pealt maksadki siis.
Iga asja väärtus ongi see hind, mida selle eest ollakse nõus maksma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui suur see ostusumma sii oli? Kui üle 22 EUR, pead deklareerima ja tolli + käibemaksu maksma. Kui suudad ära tõestada et ostusumma oli väiksem, siis lihtsalt võtagi eBay + makse väljatrükk või ekraanitõmmis ning edasta see Maksu- ja Tolliametile. Mõnikord saad otse postkontoris ka asja ajada. Uuri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tellisin ebayst margid. Olen ka varem tellinud ja kohale jõudnud.
Nüüd jäi üks saadetis nn tolli kinni ja tahavad, et ma selle deklaeeriksin ja impordmaksud tasuksin…
Kas siin on mingi arusaamatus?Maksu ju ei maksta vanade väärtusetute markide eest! Kuhu ma pöörduma peaks?

Kui pakk saabub väljaspoolt euroopa liitu siis pole vahet mis paki sees on. Makse pead ikka maksma vastavalt paki väärtusele (paki hind + postitamine).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui summa oli alla 22 siis esita ebay ülekanne. Kui suurem siis küsi müüjalt, mis summa ta saatedokumentidele pani – üldiselt nad panevadki vähem. Kui aga kuidagi väiksemat summat tõestada ei suuda, siis hakkadki tolli maksma vastavalt müüjale makstud summale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui summa oli alla 22 siis esita ebay ülekanne. Kui suurem siis küsi müüjalt, mis summa ta saatedokumentidele pani – üldiselt nad panevadki vähem. Kui aga kuidagi väiksemat summat tõestada ei suuda, siis hakkadki tolli maksma vastavalt müüjale makstud summale.

Müüja võib panna ka O, toll tahab invoice.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kauba väärtus on hind, mille sa maksid + saatekulu. Usa müüjad ei pane kunagi vale väärtust pakile (saavad müügikeelu kui avastatakse), Hiinas pannakse enamasti, kuid meie toll pole loll ja nõuab ostu kinnituse dokumente. E-Bay puhul piisab ekraanitõmmisest ostu leheküljelt, kus hind + postikulu peal või konto väljavõttest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 20:23; 16.02 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maksu ju ei maksta vanade väärtusetute markide eest!

Muidugi makstakse, kui sa ära tõestada ei suuda, et need sulle kingituseks saadeti. Kui müüja ostusumma paki peale kirjutas, siis pole teha midagi – nutad ja maksad:)

Ise tasusin ka hiljuti tolli 20-eurose kauba eest – unustasin ära, et tollitasu määramisel läheb arvesse ka postikulu, mille e-pood kenasti paki peale koos kauba hinnaga märkinud oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mismoodi, kui kauba väärtus jääb alla 21,98 euro, siis ei tule sellele isegi käibemaksu otsa, tollimaksust rääkimata. Transpordi hind tuleb mängu siis, kui kauba väärtus ületab 21,98 eurot, siis peab maksma km KOOS transpordiga summalt. Kui aga kaup ise maksab alla 21,98, siis üldse mingeid makse ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.02 20:23; 16.02 17:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen jah vist veidi naiivne olnud. On ka enne saadetud ebays usast ja siiani pole midagimaksnud. Aga ilmselt on siis saadetud x-le mingit hinda pole ja ok. Kui kaubal hind peal siis kohe maksu alla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.02 15:57; 16.02 22:57;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.