Esileht Ilu Paks ja tahtejõuetu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 242 )

Teema: Paks ja tahtejõuetu

Postitas:
Kägu

Olen nii vihane enda peale, sest juba ammuilma vihkan vaatepilti, mis peeglist vastu vaatab, aga tahtejõudu end muuta ei ole.  Juba umbes 10 aastat olen kaalunud rohkem, kui mulle meeldib, põhimõtteliselt olen kaunid 40ndad veetnud enesega rahul olemata ja see teeb mind tujutuks ja enda peale lausa kurjaks.

Olen 17o cm pikk ja kaalu on 73 kg, seega vähemasti 10 kg liiga palju. Jah, ma ei ole ülipaks, aga näen välja lihtsalt nagu vormitu mutt, mis teeb mind kohe vanemaks kui vaja. Ja ilma riieteta olen üldse kole ja lödi. Et olin kuni 40. eluaastani pingutamata sale, ei olnud mul harjumust, et peaks hea kehakaalu nimel kuidagi vaeva nägema. Kui aga see iseeneslik saledus vanuse kasvades kaduma hakkas, hakkasingi järjest kosuma.

Olen küll nende 10 aasta jooksul aeg-ajalt üritanud end kätte võtta, aga kui 3-4 kg alla läksid suure pingutusega, sai tahtejõud otsa ja hakkasin jälle magusaga patustama ning tulidki need kilod jälle tagasi. Minu probleem on just magus, rämpstoitu ma ei söö, karastusjooke ei joo. Aga mul on nii meeletult raske ilma magusata elada, lihtsalt maitseb ja tahaks kohe palju, ei suuda piiri pidada. Sporti ka ei armasta, no ei ole ma veel kordagi oma trennidega jõudnud sellele tasemele, mil hakkab toimima spordisõprade lubadus, et “harjud ära, tekib sõltuvus ja enam ilma ei saa”. Lodev ja laisk olen. Ja õnnetu.

+15
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka samad vanad soovitused, mida sa ilmselt juba tead: menüüsse rohkem valku (vähendab muide ka magusaisu) ja jõusaali.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina võtsin keskeakriisiga 15 kg maha, tegin kõhuplastika, panin uued tissid. Ja mis sa arvad, kas nüüd olen üliõnnelik, kui keha on tõesti ilus ja soojal maal käies kõik vanamehed minestasid? Ei ole. Täpselt sama õnnetu olen edasi.

+22
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina võtsin keskeakriisiga 15 kg maha, tegin kõhuplastika, panin uued tissid. Ja mis sa arvad, kas nüüd olen üliõnnelik, kui keha on tõesti ilus ja soojal maal käies kõik vanamehed minestasid? Ei ole. Täpselt sama õnnetu olen edasi.

Söö ennast paksuks tagasi siis. Või mis selle kommentaari mõte oli?

+6
-19
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söö ennast paksuks tagasi siis. Või mis selle kommentaari mõte oli?

Mõte oli selles, et rahulolematus on muus, mitte välimuses.

+21
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söö ennast paksuks tagasi siis. Või mis selle kommentaari mõte oli?

Mõte oli selles, et rahulolematus on muus, mitte välimuses.

Lollus. Kui ennast kätte võtan, siis olen endaga ka muus osas palju rohkem rahujalal. Ma olen teemaalgatajaga samas paadis. Sõin koroonaajal kilod selga ja olen nüüd rahulolematu ja enda peale vihane.

+9
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina võtsin keskeakriisiga 15 kg maha, tegin kõhuplastika, panin uued tissid.

55. aastasena? Miks küll? Miks juba mitte 20 aastat varem, kui selline soov oli?

0
-17
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

55. aastasena? Miks küll? Miks juba mitte 20 aastat varem, kui selline soov oli?

Kas ma ütlesin, et olen 55?

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma ütlesin, et olen 55?

Keskeakriis on 30-ndates?

+3
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No mina võtsin keskeakriisiga 15 kg maha, tegin kõhuplastika, panin uued tissid.

55. aastasena? Miks küll? Miks juba mitte 20 aastat varem, kui selline soov oli?

Mis ajast naised 110 aastaseks elavad, et keskiga on 55-selt?!

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Keskeakriis on 30-ndates?

30 ja 55 vahele jääb muid numbreid ka. Ja muidu ka loll küsimus, miks 20 aastat varem ei teinud. Sest ei olnud vajadust, siis olin niigi ilus.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis ajast naised 110 aastaseks elavad, et keskiga on 55-selt?!

Jutt pole keskeast, vaid keskeakriisist. See tekib tavaliselt 40-50.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan sind. Väga raks eon kaalu jälgida, kui nö “pool elust” pole sellega probleemi olnud.

Mida saan sulel soovitad a- kui armastada magusat aj ei suuda sellest loobuda, siis kaks nõuannet:

1. Söö vähem soolast. Päriselt nagu – kaal tuleb ikka kogu tarbitud kaloritest, mitte kas oli soolane või magus kalor 😀 Kui sul on plaanis magustoiduks kooki süüa, mõtle kohe, kui palju soolast sööd või äkki see koogitükk ongi siis kogu toidukord? Nt kui mul on lastel sünnipäev ja hommikul juba sööme torti, siis ma ei tee endale veel eraldi hommikusööki.

2. Liiguta rohkem. See, kui palju kaalu on, sõltub ju sissesöödud ja ärakulutatud kalorite suhtest. EI, sa ei pea kuskil trennis käima ja end võhmale ajama, kui ei viitsi. Aga proovi lihtsalt kõndida rohkem ja tempokamalt. Nt kui ma olen kodukontoris ja mul on koosolek, mil ma tean, et ei pea samal ajal ekraanilt mingit teksti jälgima, siis ma liitun telefoni kaudu ja samal ajal kõnnin. Seda tuleb 1-2x nädalas ette, aga parem, kui mitte midagi. Hea, kui saad harjumuseks iga päev vähemalt 30-40 min tempokat kõndi teha.

 

Lisaks soovitan seada väikesed eesmärgid. Nt eesmärk 2 nädala jooksul 1 kg maha saada. Jälgid justnimelt toidu koguseid. Kui ühel päeval sööd üle, et no oli nii hea söök, teed järgmisel päeval supi ja õuna päeva.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas ma ütlesin, et olen 55?

Keskeakriis on 30-ndates?

Kusjuures jah, paljusid naisi tabab just 30ndates esimene väiksem keskeakriis (30ndad ei tähenda täpselt 30aastast). Ma ise kogesin esimest keskeakriisi just ca 36aastaselt (või peaksin seda nimetama “30ndatekriisiks”? Just keskeakriis on see, mis on seotud eelkõige välimuse, nooreks/vanaks olemise paanikaga jne)

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loe raamatut ja võibolla sellest infost isu väheneb: https://www.amazon.com/Case-Against-Sugar-Gary-Taubes/dp/0307701646 Jah, teoorias me teame kõik seda, et suhkur on halb ja blabla, aga kui ikkagi loed konkreetseid fakte ja seoseid, siis jõuab selgemini kohale ja enam nii väga ei taha end tappa. Hirmutamistaktika sõltuvusest vabanemiseks.

Praegu ilmselgelt pole sul nii suurt valu ega motivatsiooni end muuta. Kaaluga pole rahul, aga see pole ka nii katastroofiline, et sa tahaksid end ebamugavasse muutustesse lükata. Kujuta ette, kui sul on sellest suhkrusöömisest juba tekkinud mõni elukvaliteeti halvendav haigus – kuidas siis küll pingutaks, et saaks aega tagasi pöörata. Kujuta ette, kuidas 10 aasta pärast vaevled diabeedis, kõrgvererõhutõvega või Alzheimeriga ja kuidas siis tekiks soov tervelt elada ja öelda 40 aastasele endale, et MUUDA END!

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50+, pole endal kaaluprobleemi, aga mind ilmselt aitaks:

– ära osta magusat koju. Kui seda pole, siis ei saa seda ka süüa. Osta parem kuivatatud puuvilju. Tee ise süüa, väldi pooltooteid ja valmistoitu.

– leia selline trenn mis meeldib – kõhutants, naisvõimlemine vms. Käivad igas vanuses igasugustes mõõtudes naised.

– jaluta iga päev intensiivselt (nt kepikõnd) tund-poolteist. Iga ilmaga!

– muuda juba enne käsilevõtu algust soengut.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– leia selline trenn mis meeldib – kõhutants, naisvõimlemine vms. Käivad igas vanuses igasugustes mõõtudes naised.

…ja on püsivalt täpselt samasugused edasi ka.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja on püsivalt täpselt samasugused edasi ka.

ilmselt küll, aga nad on rõõmsad, hea rühiga, naudivad seda trenni (mitte ei higista hambad ristis vihatud jõusaalis). Ja trenni ajal ju ei söö, nii et igatepidi kasulik.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

– leia selline trenn mis meeldib – kõhutants, naisvõimlemine vms. Käivad igas vanuses igasugustes mõõtudes naised.

…ja on püsivalt täpselt samasugused edasi ka.

Ometi Jüri Ratas on just tantsimisega edukalt alla võtnud.

Küsimus pole selles, et millist trenni teha, vaid, et kui palju sa kokku liigutad. Nt ma käin rahvatantsus ja me ikka higistame trennis korralikult (eriti kogukamad daamid). Aga nt segarühmas käies oli veel hullem – seal sai ka rohkem polkat tehtud kui naisrühmas 😀

Kui pärast väsitavat tantsutrenni endale kook näost sisse ajada, siis muidugi ei kao kaal. Aga edukad ja püsivad muudatused hakkavad ikka rahulikult pisiasjadest alustades – muutes nii oma elustiili, mitte korraks “aastalõpuballiks” end vormi ajades.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

…ja on püsivalt täpselt samasugused edasi ka.

ilmselt küll, aga nad on rõõmsad, hea rühiga, naudivad seda trenni (mitte ei higista hambad ristis vihatud jõusaalis). Ja trenni ajal ju ei söö, nii et igatepidi kasulik.

Jõusaalis treenijad on ka rõõmsad, hea rühiga ja naudivad seda trenni. Lisaks sellele on neil ilusad kehad ja nad ei pea iga suutäie pärast stressama, sest suurem lihasmass kulutab rohkem energiat ka puhkeolekus.

+3
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pärast väsitavat tantsutrenni endale kook näost sisse ajada, siis muidugi ei kao kaal.

Kaob ikka, kui valida on kook ja trenn või kook ilma trennita. Puhas loogika.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sporti ka ei armasta, no ei ole ma veel kordagi oma trennidega jõudnud sellele tasemele, mil hakkab toimima spordisõprade lubadus, et “harjud ära, tekib sõltuvus ja enam ilma ei saa”.

Siin on üks võimalus – proovida võimalikult palju erinevaid spordialasid ja ehk on midagi, mis lõpuks ka päriselt meeldib. Ma saan sellest selles mõttes aru, et kui ei ole terve elu eriti sporti teinud ja ei ole ka seda nn “spordipisikut” mingil alal sees, siis trennis käimine ongi sundimine ja seda sõltuvust ei teki kõigil. Mina olen pikalt käinud spordiklubis erinevates trennides, sh jõusaalis, aga ma ei saa öelda, et ma sinna iga kord suurest soovist läheksin. Pigem on see minu jaoks kohustus, aeg-ajalt ka tüütu, aga käingi ainult tulemuse pärast. Samas ma olen lapsest saati tegelenud ratsutamisega ja see on trenn, mida ma teen tõesti selle pärast, et mulle meeldib see tegevus, mitte selleks, et mingeid tulemusi saavutada.

Mina sinu asemel küll prooviksin erinevaid asju, et lihtsalt aktiivsust tõsta – kõigil ei peagi olema jõusaali kehad ja kui saad parema vormi mingi meeldiva tegevuse kaudu, on rõõmu ka kindlasti rohkem. Jooksmine, jõusaal, rattasõit jms populaarsemad tegevused ei ole ainsad sportimisvõimalused maailmas ja kõigile ei peagi just need sobima. Valikuid aktiivsem olla on tegelikult ju nii palju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen nii vihane enda peale, sest juba ammuilma vihkan vaatepilti, mis peeglist vastu vaatab, aga tahtejõudu end muuta ei ole. Juba umbes 10 aastat olen kaalunud rohkem, kui mulle meeldib, põhimõtteliselt olen kaunid 40ndad veetnud enesega rahul olemata ja see teeb mind tujutuks ja enda peale lausa kurjaks.

Olen 17o cm pikk ja kaalu on 73 kg, seega vähemasti 10 kg liiga palju. Jah, ma ei ole ülipaks, aga näen välja lihtsalt nagu vormitu mutt, mis teeb mind kohe vanemaks kui vaja. Ja ilma riieteta olen üldse kole ja lödi. Et olin kuni 40. eluaastani pingutamata sale, ei olnud mul harjumust, et peaks hea kehakaalu nimel kuidagi vaeva nägema. Kui aga see iseeneslik saledus vanuse kasvades kaduma hakkas, hakkasingi järjest kosuma.

Olen küll nende 10 aasta jooksul aeg-ajalt üritanud end kätte võtta, aga kui 3-4 kg alla läksid suure pingutusega, sai tahtejõud otsa ja hakkasin jälle magusaga patustama ning tulidki need kilod jälle tagasi. Minu probleem on just magus, rämpstoitu ma ei söö, karastusjooke ei joo. Aga mul on nii meeletult raske ilma magusata elada, lihtsalt maitseb ja tahaks kohe palju, ei suuda piiri pidada. Sporti ka ei armasta, no ei ole ma veel kordagi oma trennidega jõudnud sellele tasemele, mil hakkab toimima spordisõprade lubadus, et “harjud ära, tekib sõltuvus ja enam ilma ei saa”. Lodev ja laisk olen. Ja õnnetu.

Võta kroomi ja hakka igapäevaselt jalutama – kaob magusaisu ning liigud ka piisavalt.

Vähenda kaloraaži 700 kalori võrra ja tee nii, et kord nädalas lubad endale sellise nn magusapäeva (mina luban endale mingi magusa asja nagu vaarikapall või iirisesõõrik vms)

Ma nägin kolm aastat tagasi ennast fotolt ja ei tundnud end ära – kes oli see laialivalguv, sõõrikunäoline paks mutt minu riietes? See oli tõeline äratuskell.

Muutsin mõtteviisi ja elustiili ja aastaga hakkasid muutused tulema, nüüd kolm aastat möödas ja üsna hiljuti leidsin üles oma sajandivahetuse teksad ning ülla-ülla, need mitte lihtsalt ei läinud jalga, vaid istusid kenasti 🙂

See kättevõtmine on tõesti keeruline, aga tulemused on lihtsalt võrratud.

Kusjuures mul polnud selleks hetkeks ülekaal veel tervisele hakanud, aga nüüd on nii, et olen üsna heas vormis ja tunnen end ka suurepäraselt (olen 46-aastane)

 

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pärast väsitavat tantsutrenni endale kook näost sisse ajada, siis muidugi ei kao kaal.

Kaob ikka, kui valida on kook ja trenn või kook ilma trennita. Puhas loogika.

Sa ei jõua elusees nii palju trenni vehkida, et vabalt edasi süüa ja samal ajal kaloridefitsiit tekitada.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaneelikapslid pidavat ka magusaisu vähemaks võtma.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind on alati huvitanud kuidas teil liigsed kilod *ligi hiilivad* märkamatult. Ise olen juba 20 aastat samas kaalus +/- 1 kg. Söön korralikult, trenni teen ja kuskilt ei hiili ootamatu pekk ligi ….

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind on alati huvitanud kuidas teil liigsed kilod *ligi hiilivad* märkamatult. Ise olen juba 20 aastat samas kaalus +/- 1 kg. Söön korralikult, trenni teen ja kuskilt ei hiili ootamatu pekk ligi ….

Mind on jälle alati huvitanud, miks osa inimesi pidevalt imestavad, et miks kõik teised ei ole sellised nagu tema. Näiteks alkoholismiteemas alati keegi tuleb ja imestab, et kuidas te küll saate juua, minul pole üldse mingit isu alkoholi järele, mõne korra aastas joon. Täitsa imelik, miks mõned joovad rohkem.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind on alati huvitanud kuidas teil liigsed kilod *ligi hiilivad* märkamatult. Ise olen juba 20 aastat samas kaalus +/- 1 kg. Söön korralikult, trenni teen ja kuskilt ei hiili ootamatu pekk ligi ….

Mind on jälle alati huvitanud, miks osa inimesi pidevalt imestavad, et miks kõik teised ei ole sellised nagu tema. Näiteks alkoholismiteemas alati keegi tuleb ja imestab, et kuidas te küll saate juua, minul pole üldse mingit isu alkoholi järele, mõne korra aastas joon. Täitsa imelik, miks mõned joovad rohkem.

Ta (sinu tsiteeritu) ei imestanud ju mitte selle üle, miks osad paksuks lähevad, vaid selle üle, et kilod ‘hiilivad ligi’. Mina ka ei saa sellest aru. Mina olen numbreid õppinud juba lasteaiast peale ja ma arvan, et kõik teised kirjaoskajad inimesed samuti. Seega on üsna selge, et iga täiemõistuslik inimene teab, et näiteks number 61 on suurem kui number 60. Või sina ei tea?

+8
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seega on üsna selge, et iga täiemõistuslik inimene teab, et näiteks number 61 on suurem kui number 60. Või sina ei tea?

Samamoodi teab iga alkohoolik, et üks klaas on vähem kui kaks või kolm. Miks sellist lolli juttu ajada?

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind on alati huvitanud kuidas teil liigsed kilod *ligi hiilivad* märkamatult. Ise olen juba 20 aastat samas kaalus +/- 1 kg. Söön korralikult, trenni teen ja kuskilt ei hiili ootamatu pekk ligi ….

Mind on jälle alati huvitanud, miks osa inimesi pidevalt imestavad, et miks kõik teised ei ole sellised nagu tema. Näiteks alkoholismiteemas alati keegi tuleb ja imestab, et kuidas te küll saate juua, minul pole üldse mingit isu alkoholi järele, mõne korra aastas joon. Täitsa imelik, miks mõned joovad rohkem.

Ta (sinu tsiteeritu) ei imestanud ju mitte selle üle, miks osad paksuks lähevad, vaid selle üle, et kilod ‘hiilivad ligi’. Mina ka ei saa sellest aru. Mina olen numbreid õppinud juba lasteaiast peale ja ma arvan, et kõik teised kirjaoskajad inimesed samuti. Seega on üsna selge, et iga täiemõistuslik inimene teab, et näiteks number 61 on suurem kui number 60. Või sina ei tea?

Neil olid “kaalul patareid tühjad”.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 242 )


Esileht Ilu Paks ja tahtejõuetu