Esileht Erivajadustega laps Paks teismeline

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Paks teismeline

Postitas:
Kägu

Mida teha, kuidas reageerida, kui teil on puudega laps, kellel lisaks puudele on tugev söömishäire?

Olen aastaid käinud lapsega Vaimse tervise keskuses. Tuhandeid kordi mööda psühholooge, psühhiaatreid, toitumisnõustajaid ja kõiksugu terapeute. Aga tulemus on null.

Lihtsalt näen, kuidas mu teismeline, kerge vaimupuudega noor, ainult kasvab. Hetkel on ta 1.80 ja kaalub 98 kilo. Ei ole maailma kõige paksem, aga TEAN ja näen, et kasv  aina jätkub. Täiesti pidurdamatu õgimine vaatamata kõikidele selgitustele, palumistele ja anumistele.

Ma ise olen eeskujulik pereema, kes teeb eranditult igal õhtul korraliku ja tervisliku õhtusöögi. Mingeid präänikuid ja komme meie perre ei osteta. Aga laps aina kasvab. Pere teised lapsed, kes on terved, on väga saledad. Mina ja mees ka.

Nüüd küsi nebapopulaarse küsimuse. Kas sellise noore puhul on mõtet minna küsima sellist ravimit nagu Ozempic? Tean, et see on väga terav teema. Tervise teema all on pikk arutelu. Tunnistan, et lugenud ei ole, aga tean, et seal on kaklus, kas lodevad paksud peaks seda lihtsalt niisama saama.

+9
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa tead, et laps sööb tervislikult ning kodus rämpsu ei leidu, siis ilmselt asi siiski kuskil mujal kui toidus, eksole?

+6
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teha, kuidas reageerida, kui teil on puudega laps, kellel lisaks puudele on tugev söömishäire?

Olen aastaid käinud lapsega Vaimse tervise keskuses. Tuhandeid kordi mööda psühholooge, psühhiaatreid, toitumisnõustajaid ja kõiksugu terapeute. Aga tulemus on null.

Lihtsalt näen, kuidas mu teismeline, kerge vaimupuudega noor, ainult kasvab. Hetkel on ta 1.80 ja kaalub 98 kilo. Ei ole maailma kõige paksem, aga TEAN ja näen, et kasv aina jätkub. Täiesti pidurdamatu õgimine vaatamata kõikidele selgitustele, palumistele ja anumistele.

Ma ise olen eeskujulik pereema, kes teeb eranditult igal õhtul korraliku ja tervisliku õhtusöögi. Mingeid präänikuid ja komme meie perre ei osteta. Aga laps aina kasvab. Pere teised lapsed, kes on terved, on väga saledad. Mina ja mees ka.

Nüüd küsi nebapopulaarse küsimuse. Kas sellise noore puhul on mõtet minna küsima sellist ravimit nagu Ozempic? Tean, et see on väga terav teema. Tervise teema all on pikk arutelu. Tunnistan, et lugenud ei ole, aga tean, et seal on kaklus, kas lodevad paksud peaks seda lihtsalt niisama saama.

Ju siis on probleemid suuremad kui vaimupuue. Kilpnäärmehäire, hormoonid? Kas käib ise poes, ostab kräppi ja kugistab alla?

Ravimid, nt. steroidid peal, tõstavad ka kaalu.

Kaalu ja pikkuse suhe on muidugi hirmuäratav tõesti.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sa tead, et laps sööb tervislikult ning kodus rämpsu ei leidu, siis ilmselt asi siiski kuskil mujal kui toidus, eksole?

Ka tervislikust toidust saab end paksuks süüa. Ta sööb minu tehtud korralikku sööki hea meelega, aga hiigelkogustes.

Lisaks käib ta ise poes ja ostab sealt omale nn salatoitu.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Loomulikult mine küsi.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida teha, kuidas reageerida, kui teil on puudega laps, kellel lisaks puudele on tugev söömishäire?

Olen aastaid käinud lapsega Vaimse tervise keskuses. Tuhandeid kordi mööda psühholooge, psühhiaatreid, toitumisnõustajaid ja kõiksugu terapeute. Aga tulemus on null.

Lihtsalt näen, kuidas mu teismeline, kerge vaimupuudega noor, ainult kasvab. Hetkel on ta 1.80 ja kaalub 98 kilo. Ei ole maailma kõige paksem, aga TEAN ja näen, et kasv aina jätkub. Täiesti pidurdamatu õgimine vaatamata kõikidele selgitustele, palumistele ja anumistele.

Ma ise olen eeskujulik pereema, kes teeb eranditult igal õhtul korraliku ja tervisliku õhtusöögi. Mingeid präänikuid ja komme meie perre ei osteta. Aga laps aina kasvab. Pere teised lapsed, kes on terved, on väga saledad. Mina ja mees ka.

Nüüd küsi nebapopulaarse küsimuse. Kas sellise noore puhul on mõtet minna küsima sellist ravimit nagu Ozempic? Tean, et see on väga terav teema. Tervise teema all on pikk arutelu. Tunnistan, et lugenud ei ole, aga tean, et seal on kaklus, kas lodevad paksud peaks seda lihtsalt niisama saama.

Ikka võib küsida. Seda ka pakutakse ka tava teismelistele, kui nõustamisega tulemusi pole.

Kas see ei aitaks, kui vähem toitu valmistada ja toiduained tema jaoks lukutaga on?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sellise noore puhul on mõtet minna küsima sellist ravimit nagu Ozempic?

Alustage parem Rybelsusest, sellel on väiksemad doosid ja saab kergemini katkestada, kui peaks kõrvaltoimed tekkima.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka võib küsida. Seda ka pakutakse ka tava teismelistele, kui nõustamisega tulemusi pole. Kas see ei aitaks, kui vähem toitu valmistada ja toiduained tema jaoks lukutaga on?

Ei aita! Oleme seda proovinud teha. Aga, kuna meil on suur pere, siis on lihtsalt väga keeruline sööki luku taga hoida. Lisaks, ta käib ise poes ja ostab omale salasööke. Taskuraha me talle ei anna, aga tähtpäevadeks on talle kogunenud päris kenake hulk raha ning kasutab siis seda.

Aitäh, ma isegi ei teadnud, et teismelised võivad ka seda ravimit saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kilpnäärmehäire, hormoonid?

Kõik on ära uuritud. Kõik asjad on korras. Analüüsidega on välja tulnud, et vaid puriinitase on kõrge. Ja kõrge puriin näitabki seda, et inimene toitub valesti. Oleme talle rääkinud, et teda ohustab podagra, mis on päris valus haigus, aga see teda ei huvita.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas sellise noore puhul on mõtet minna küsima sellist ravimit nagu Ozempic?

Alustage parem Rybelsusest, sellel on väiksemad doosid ja saab kergemini katkestada, kui peaks kõrvaltoimed tekkima.

Tänan, kas seda saab välja kirjutada pereaarst? Või siiski psühhiaater või endokrinoloog?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on kunagi ka Concerta peal olnud. See tõesti aitas. Aga kohe, kui ravi lõppes, algasid õgimishood taas. Kuna Concerta on siiski natukene narkootiline aine, siis ma eriti ei taha ka, et ta sellega jätkaks.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on kunagi ka Concerta peal olnud. See tõesti aitas. Aga kohe, kui ravi lõppes, algasid õgimishood taas. Kuna Concerta on siiski natukene narkootiline aine, siis ma eriti ei taha ka, et ta sellega jätkaks.

PALUN pane laps tagasi Concerta peale! ATH inimestel on see funktsioneerimiseks hädavajalik, sest nende aju on teistsugune kui teistel. Miks vanemad küll nii teevad oma lastele…

ATHga täiskasvanu

+17
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on kunagi ka Concerta peal olnud. See tõesti aitas. Aga kohe, kui ravi lõppes, algasid õgimishood taas. Kuna Concerta on siiski natukene narkootiline aine, siis ma eriti ei taha ka, et ta sellega jätkaks.

PALUN pane laps tagasi Concerta peale! ATH inimestel on see funktsioneerimiseks hädavajalik, sest nende aju on teistsugune kui teistel. Miks vanemad küll nii teevad oma lastele…

ATHga täiskasvanu

+1! ATH inimese ajukeemia on erinev ning talle avaldab antud ravim hoopis teistsugust mõju kui n-ö tavainimesele. Lisaks – oled nõus lapsele diabeediravimit sisse söötma, aga mitte tema diagnoosile vajalikku ravi? Halloo… Pole ime, et abi ei ole kuskilt saanud, kui ise kodus ei tee, mis vaja lapse aitamiseks!

+17
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on päris laialdane probleem, et vanemad keelduvad ravimitest. Teine suur probleem on nädalased pausid, mida lastele tehakse. Laps ei võta 7 päevaa oma ravimeid koolivaheajal ja kooli alguses tagasi minnes tunneb 2 nädalat end sitasti. Ärge tehke selliseid pause!! Olge suvel ilma ravita, aga 2 nädalat enne kooli hakake ravi uuesti võtma.

+12
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+1! ATH inimese ajukeemia on erinev ning talle avaldab antud ravim hoopis teistsugust mõju kui n-ö tavainimesele. Lisaks – oled nõus lapsele diabeediravimit sisse söötma, aga mitte tema diagnoosile vajalikku ravi? Halloo… Pole ime, et abi ei ole kuskilt saanud, kui ise kodus ei tee, mis vaja lapse aitamiseks!

Kust sa seda välja lugesid, et mu lapsel on ATH?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

+1! ATH inimese ajukeemia on erinev ning talle avaldab antud ravim hoopis teistsugust mõju kui n-ö tavainimesele. Lisaks – oled nõus lapsele diabeediravimit sisse söötma, aga mitte tema diagnoosile vajalikku ravi? Halloo… Pole ime, et abi ei ole kuskilt saanud, kui ise kodus ei tee, mis vaja lapse aitamiseks!

Kust sa seda välja lugesid, et mu lapsel on ATH?

sest concerta on ATH ravim?

+11
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on kunagi ka Concerta peal olnud. See tõesti aitas. Aga kohe, kui ravi lõppes, algasid õgimishood taas. Kuna Concerta on siiski natukene narkootiline aine, siis ma eriti ei taha ka, et ta sellega jätkaks.

#aastaema

+4
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

+1! ATH inimese ajukeemia on erinev ning talle avaldab antud ravim hoopis teistsugust mõju kui n-ö tavainimesele. Lisaks – oled nõus lapsele diabeediravimit sisse söötma, aga mitte tema diagnoosile vajalikku ravi? Halloo… Pole ime, et abi ei ole kuskilt saanud, kui ise kodus ei tee, mis vaja lapse aitamiseks!

Kust sa seda välja lugesid, et mu lapsel on ATH?

sest concerta on ATH ravim?

Mu lapsel ei ole ATH-d, kuid arsti soovitusel me tõesti katsetasime Concertat, sest lapsel olid kehvad õpitulemused.

Kasutasime Concertat aasta aega. Kahjuks see lapse õpitulemusi ega muid näitajaid paremaks ei muutnud. Lisaks on tal loomupäraselt natukene kõrge vererõhk. Ja Concerta tõstis seda veelgi. Seega, ei näinud põhjust Concertaga jätkata. Selle ravimi ainus pluss oli minu lapse jaoks see, et söögiisu langes normaalsele tasemele. Aga ainult kehakaalu hoidmiseks ei ole vist hea neid tablette tarbida.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on kunagi ka Concerta peal olnud. See tõesti aitas. Aga kohe, kui ravi lõppes, algasid õgimishood taas. Kuna Concerta on siiski natukene narkootiline aine, siis ma eriti ei taha ka, et ta sellega jätkaks.

#aastaema

Väga kurb, et sa minu kohta niimoodi ütled. Eriti veel emadepäeval.

+14
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on kunagi ka Concerta peal olnud. See tõesti aitas. Aga kohe, kui ravi lõppes, algasid õgimishood taas. Kuna Concerta on siiski natukene narkootiline aine, siis ma eriti ei taha ka, et ta sellega jätkaks.

#aastaema

Väga kurb, et sa minu kohta niimoodi ütled. Eriti veel emadepäeval.

Ära pane tähele. Mõned on oma tõdedes nii vankumatud, et teavad absoluutselt, mis teiste lastelegi ainuõige ja vajalik. Selle asemel et ise rahus stimulanti süüa, hakkavad  seda siia ja sinna  peale suruma.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on kunagi ka Concerta peal olnud. See tõesti aitas. Aga kohe, kui ravi lõppes, algasid õgimishood taas. Kuna Concerta on siiski natukene narkootiline aine, siis ma eriti ei taha ka, et ta sellega jätkaks.

#aastaema

Kas ma saan õigesti aru, et üks puudega lapse ema ütleb teisele puudega lapse emale niimoodi?

Uskumatu! Haiget last kasvatav inimene peaks ju ometi teadma, kui raske on sellise lapse vanemal.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tal on kunagi ka Concerta peal olnud. See tõesti aitas. Aga kohe, kui ravi lõppes, algasid õgimishood taas. Kuna Concerta on siiski natukene narkootiline aine, siis ma eriti ei taha ka, et ta sellega jätkaks.

PALUN pane laps tagasi Concerta peale! ATH inimestel on see funktsioneerimiseks hädavajalik, sest nende aju on teistsugune kui teistel. Miks vanemad küll nii teevad oma lastele…

ATHga täiskasvanu

Mina olen ka ATHga täiskasvanu, aga ravimeid ei võta. Funktsioneerin  natuke halvemini, kui teised inimesed, aga mis siis. See on mu oma valik. Ma ei tahagi olla selline nagu teised. Igal juhul pole minu aju siiani veel välja kukkunud.

Lapse raviplaani otsustab arst ja kui arst ütleb, et ravi on lõppenud ja rohkem ei pea concertat võtma, siis vanem ei saa last concerta “peale tagasi panna”. Selleks võib olla väga palju põhjuseid, miks arst leiab, et selle ravimi võtmine tuleb lõpetada ja võibolla alustada mõne uue ravimiga. Concertat kasutatakse ka muudel juhtudel, kui ATH ravimiseks nii et me ei tea, miks kõnealune laps seda üldse võttis.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Erivajadustega laps Paks teismeline