Esileht Ilu ja tervis Paksud, kuidas te olete suutnud kaalust alla saada, kui olete toidusõltlased?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )

Teema: Paksud, kuidas te olete suutnud kaalust alla saada, kui olete toidusõltlased?

Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ei jaksa enam.

Olen 179cm pikk ja kaalun 90kg. Vanust 37a. Ükskõik mis toitumiskavasid ma jälgima olen hakanud, ei ole neist ühestki olnud minu jaoks pikemaajalist kasu. Ma lihtsalt ei suuda toidust eemale saada ennast. Kava jälgides või kaloreid lugedes muidugi kaal langeb, aga piisab ainult ühest vääratusest (nt oli laupäeval mehe juubel, piisas kavavälisest soolasest toidust, 1 viilust tordist ja 3 kokteilist, et täna oleks kaalul ees +1,8kg).

Kuidas olete te ülekaalus inimesed, kellel on ülekaalu 20kg ja rohkem, ennast sundinud sinnamaani, et oletegi selle kaalu  maha saanud? Mis on olnud selleks viimaseks tõukeks ja kuidas olete ennast hoidnud eemale kõigest heast ja paremast?

Lihtsalt masendus tuleb peale kui ennast peeglist vaatan ja lihtsalt ei oska enam leida seda õiget toitumisviisi, millest suudaks kinni pidada.

+14
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mind aitas ainult Kaalujälgimine, maha võtsin -13kg. Piinlik oleks olnud kohal minna, et mitte grammigi maas pole ja see jäi mul ikka mingiks 10 aastaks püsima. Nüüd olen jälle kosunud ja menopaus ka, aga täna olen jälle sõiduvees ja proovin vähemalt peast läbi lasta kui palju umbes söönud. Materjalid jõudsin vahepeal ära kinkida, kahjuks. Ja ma ei kõndinud ega liigutanud ennast mingil moes, siis kui kaal langes. Nüüd üritan kõndima ka minna, seda siis pigem värske õhu ja südame tugevdamiseks. Grupp oli see mis mind reel hoidis.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja jätkuks olin sama vana, kui sina, pikkus 175 ja kaalusin siis 83kg. Hetkel 79kg, kuskil 2 aasta jooksul hiilinud need kilod tagasi, olen 50+

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui vääratad ja võtad juurde, siis ära lase sellest ennast heituda ega löö käega, vaid järgmisest päevast jätka oma kavadega. Visadus viib sihile!

+22
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pidudel torditüki ja džinntooniku lubamine pole mingi toidusõltuvus vaid tavapärane elu. Ükskõik kui suur su suguvõsa ka poleks, kindlasti ei ole sinu ülekaal tingitud pidudest. Sõid head- ja paremat, väga tore. Nüüd argipäevadel sööd selle võrra vähem ja nädala pärast oled jälle 1,8 kg kergem.

+20
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Algus on kõige raskem. Kui juba kaal langema hakkab, tekib hasart ja see hõlbustab. Kõige esimene minemasaamine on aga väga-väga keeruline. Siin tuleb ära kasutada kõik, mis elu toob, iga masenduse saab lahendada süües, aga ka just söömata jättes. Mina sain minema nii, et pidin tegema AB kuuri, neli päeva. Sel ajal oli isu väiksem ja alkoholi ei tohtinud üldse tarbida. Pärast otsustasin, et proovin veel 2 päeva sama režiimi, siis veel 2 päeva ja siis oli juba julgust kaalule astuda ning paar kilo oli kadunud ja rõõm suur.

Mina keskendun kolmele tegurile – aeroobne trenn 3 korda nädalas a 30-40 min, söögikogused poole peale (sest enne sõin lihtsalt üle) ning alkohol nulli. Söögi valiku osas ma väga endale midagi keelanud ei ole, mingid rõõmud peavad jääma, muidu pole võimalik pikaajaliselt toimida – aga just kogused on need, mida olen kärpinud ja päris kähku magu harjub uue režiimiga. Olen alla võtnud ca 1.5 kuud ja ei mahugi kõhtu enam nii palju kui enne. Jah, õhtul magama lähen kerge kõhukorinaga, aga ootus, et hommikul vaatab kaalult jälle mõnisada grammi vähem vastu, annab jaksu. Veel söön ma toidulisandit kroomi, tsingi ja B-vitamiinidega, nime ei hakka ütlema, et reklaamis ei süüdistataks. Ega ma tea, kas sellest kasu on, aga tegelikult pole kuigi raske olnud eluviisi muuta. Kõige keerulisem on olnud alkoholist täiesti loobuda, olen ikka vahel õhtuti harjunud dringi või paar tegema, aga minu puhul lõppes see alati ka söömisega – alkohol tekitas söögiisu. Kui tuleb talumatu dringi isu, võtan kas Rochesteri ingverijooki või Coca Zerot.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Eelmisele postitusele lisan veel, et pidude osas ära lase end häirida, et siis hetkeks kaalu tagasi tuleb – teed järgmisel päeval trennipäeva ja tuled lihtsalt vaikselt jälle kaaluga allapoole. Ma arvan, et kõigi rõõmude keelamine on üks peamisi vigu, mida tehakse. Nii pole võimalik eksisteerida.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

üksinda on algul jõle raske. ükskõik mis variandis toetaja aitab libastumise korral tagasi õigele suunale. pühendu kogemustega tutvumiseks – nett, teleka saated, raamatud, treenerid, tutvu ja hoiad end õigel kursil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu meelest inimesed, kes väidavad tõsimeeli, et üks peol söödud koogitükk on ülekaalu põhjus, lihtsalt valetavad iseendale. Loeb ikka üldine foon ja toitumis- ja liikumusharjumused. Kui sünnipäevalauas sööd, siis samal päeval ju kodus enam selle võrra ei söö, mis seal nii traagilist on? Kõik normaalkaalus inimesed käivad aegajalt pidudel.

+13
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alkoholi ja karastusjooke ei tarbi, ei maitse. Seega siit pole enam midagi kokku tõmmata. Söön vahel kaks, vahel kolm korda päevas. Ei näksi vahepeal. Aga kaal on viimase aasta jooksul 4 kg tõusnud ja see paneb muretsema, kuidas edasi. Riided ei istu enam nii hästi kui aasta eest, järelikult tuleks midagi ette võtta. Oma arust toitun ka mitmekülgselt. Loogiline järeldus oleks ehk, et portsjonid on liiga suured või toit liiga rammus, aga tõesti, päevast päeva ma ennast nahata kanarinda ja lehtsalatit söömas ette ei kujuta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sünnipäevalauas sööd, siis samal päeval ju kodus enam selle võrra ei söö, mis seal nii traagilist on?

Mina näiteks söön küll. Selline tunne tekib, et nüüd pole enam midagi teha, asi läks juba käest, siis õgin palju jaksan. Ja kui siis järgmisel päeval on umbes 4 kg juures, siis on ikka pauk küll. Aga olengi endale teadvustanud, et olengi õgard ja jäängi kaaluga maadlema eluajaks. Ikka üles ja alla. Samas olen sellise võitluse tulemusena ainult napilt normaalkaalus, päris sale olen vahel harva. Ja kui näiteks 10 kg maha võtmine läheb mul umbes pool aastat, siis tagasi võib see tulla mõne nädalaga. On masendav, aga mingit muud varianti ka ei ole. Kui lööksin käega, oleksin vist varsti 100 kg täiesti vabalt.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan väga Raua ja Heinsalu raamatut “Kainus”. Räägib küll alkoholi- ja narkosõltuvusest, kuid annab vastused ka toidusõltuvuseks. Raamat on stiilis Raua küsimused – kogemusnõustaja vastused. Soovitan väga!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kasutad antidepressante või beebipille. Mõlemal juhul võib olla kaalukogumine kõrvalnähuks. Loe infoleht korralikult läbi ja küsi ka perearstilt.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas kasutad antidepressante või beebipille. Mõlemal juhul võib olla kaalukogumine kõrvalnähuks. Loe infoleht korralikult läbi ja küsi ka perearstilt.

Oleneb ikka ravimist. Minule kirjutati AD, et vähendada söömissööste, mis oli osa mu depressioonist. Isu ja õgimine olid esimesed, mis kadusid, kurvameelsusega läks hoopis kauem aega. Kaotasin poole aastaga 20 kg, lõpuks kadus ka depressioon.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma lihtsalt ei jaksa enam.

Olen 179cm pikk ja kaalun 90kg. Vanust 37a. Ükskõik mis toitumiskavasid ma jälgima olen hakanud, ei ole neist ühestki olnud minu jaoks pikemaajalist kasu. Ma lihtsalt ei suuda toidust eemale saada ennast. Kava jälgides või kaloreid lugedes muidugi kaal langeb, aga piisab ainult ühest vääratusest (nt oli laupäeval mehe juubel, piisas kavavälisest soolasest toidust, 1 viilust tordist ja 3 kokteilist, et täna oleks kaalul ees +1,8kg).

Kuidas olete te ülekaalus inimesed, kellel on ülekaalu 20kg ja rohkem, ennast sundinud sinnamaani, et oletegi selle kaalu maha saanud? Mis on olnud selleks viimaseks tõukeks ja kuidas olete ennast hoidnud eemale kõigest heast ja paremast?

Lihtsalt masendus tuleb peale kui ennast peeglist vaatan ja lihtsalt ei oska enam leida seda õiget toitumisviisi, millest suudaks kinni pidada.

Soovitan lugeda raamatut Uus Beverly Hillsi dieet.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule kirjutati AD, et vähendada söömissööste, mis oli osa mu depressioonist.

Mis selle AD nimi on?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sünnipäevalauas sööd, siis samal päeval ju kodus enam selle võrra ei söö, mis seal nii traagilist on?

Mina näiteks söön küll. Selline tunne tekib, et nüüd pole enam midagi teha, asi läks juba käest, siis õgin palju jaksan. Ja kui siis järgmisel päeval on umbes 4 kg juures, siis on ikka pauk küll. Aga olengi endale teadvustanud, et olengi õgard ja jäängi kaaluga maadlema eluajaks. Ikka üles ja alla. Samas olen sellise võitluse tulemusena ainult napilt normaalkaalus, päris sale olen vahel harva. Ja kui näiteks 10 kg maha võtmine läheb mul umbes pool aastat, siis tagasi võib see tulla mõne nädalaga. On masendav, aga mingit muud varianti ka ei ole. Kui lööksin käega, oleksin vist varsti 100 kg täiesti vabalt.

Nädalaga ei söö sa omale 10kg rasvkudet kehasse. See 10kg istub sul soolestikus ja võimalik, et oled paistes ka ehk osa on vee arvelt. Paar päeva tervislikku toitumist otsa ning koguste jälgimist ja ongi see kõik sooltest läinud.

 

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui nad on paksud, nagu sa pealkirjas pöördud, siis nad ei olegi kaalust alla saanud.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui sünnipäevalauas sööd, siis samal päeval ju kodus enam selle võrra ei söö, mis seal nii traagilist on?

Mina näiteks söön küll. Selline tunne tekib, et nüüd pole enam midagi teha, asi läks juba käest, siis õgin palju jaksan. Ja kui siis järgmisel päeval on umbes 4 kg juures, siis on ikka pauk küll. Aga olengi endale teadvustanud, et olengi õgard ja jäängi kaaluga maadlema eluajaks. Ikka üles ja alla. Samas olen sellise võitluse tulemusena ainult napilt normaalkaalus, päris sale olen vahel harva. Ja kui näiteks 10 kg maha võtmine läheb mul umbes pool aastat, siis tagasi võib see tulla mõne nädalaga. On masendav, aga mingit muud varianti ka ei ole. Kui lööksin käega, oleksin vist varsti 100 kg täiesti vabalt.

Nädalaga ei söö sa omale 10kg rasvkudet kehasse. See 10kg istub sul soolestikus ja võimalik, et oled paistes ka ehk osa on vee arvelt. Paar päeva tervislikku toitumist otsa ning koguste jälgimist ja ongi see kõik sooltest läinud.

Sööb kui inimene oli varem paks. Inimene on tegelikult üle keha kaetud rasvarakkudega, aga esimesed kohad kuhu keha hakkab rasva ladestama on siseelundite ümbrus, kõhu väliskiht, reied, tagumik. Sealt edasi jalad, rinnad, käed, kael jne. Kui need meile kaasasündinud rasvarakud on täidetud, siis keha hakkab uusi rasvarakke looma. Kui nüüd kõhnuda, siis rasvarakud kulutatakse energiast tühjaks, aga need kestad jäävad ikka alles ja kui nädal väga palju süüa, siis keha paigutab selle söödud energia uuesti rasvarakkutesse ära, sest keha on selle paigutamise ära õppinud. Ainuke viis rasvarakkudest lahti saamiseks on kirurgiline, seda ka paksude ära veninud nahaga tehakse, rasvarakud on selle naha küljes.

Siit ka fenomen, paksud muutuvad kiirelt paksuks tagasi kui nad söövad rohkem kui vaja, sest keha on muudetud.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Söö palju sööd, 2 liitrit vett tuleb päeva jooksul juua. Mitte kohvi ega teena, vaid puhta veena. KUi jood vähema, hakkab keha seda, mis veega välja tuleks, ladestama. Üks võte on ka peale lisasööki, kui kaalud lisandunud, teha 1-2 paastu päeva. Ehk siis hakkad sööma siis kui lisakilod on läinud.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

<p style=”text-align: left;”>Eri toitaineid seedivad eri ensüümid: valkudel on omad, süsivesikutel omad ja rasvadel omakorda veel täiesti erinevad ensüümid. Valguensüüm ei toimi süsivesikute puhul, süsivesikute ensüüm ei seedi valku. Kui süüa toitu, mis sisaldab nii valke, rasvu kui ka süsivesikuid, raskendame seedeensüümide tööd, see aga põhjustab rasva ladestumist. Saleda figuuri saladus on oskus toitu teadlikult kombineerida. Lisaks tuleb toite süüa kindlas järjekorras. Ehk kui oled juba söönud valku, peaks ka ülejäänud toit päevas olema vähemalt 80% valk. Puuvilju süüa ainult hommikul ja korraga süüa ainult ühte sorti puuvilja. Kui soovid teist sorti puuvilja lisaks, siis alles tund peale eelmise puuvilja söömist. Seejärel peaks järgmise toidugrupini jääma 2h vahe. Siis sööd näiteks süsivesikuid, mis sobivad koos rasvaga või valku, aga mitte korraga mõlemat.  Eri toidugrupid tuleb võimalikult lahus hoida. Süsivesikuid ja valke ei tohi segamini süüa, kindlasti ei tohiks süüa süsivesikuid pärast valku. Süsivesikute seedimine ei võta nii palju aega kui valkude seedimine. Kui aga valku ja rasvast on söödud enne, jäävad süsivesikud valkude lõksu. Valgu toimel aktiveeruvad maohape ja seedeensüüm pepsiin. Maohape lagundab rasva ja pepsiin hakkab tööle. Tekib happeline keskkond, mis neutraliseerib ptüaliini ja pärsib täielikult süsivesikute seedimise.a Ebpiisava seedimise peamine põhjus on seedesüsteemi ülekoormamine suure hulga erisuguse toiduga. Kui tarvitada korraga erinevaid toidugruppe, ei saa ühe toidu ensüümid teisi toite lõhustada. Mitte toit ei põhjusta kaalutõusu, vaid ebapiisavalt seeditud toit. Valku tuleb alati süüa koos teiste valkudega, süsivesikuid koos süsivesikutega, puuvilju aga eraldi.</p>

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sööb kui inimene oli varem paks.

Ära aja lolli juttu. 10 kg nädalaga ei söö keegi juurde, olgu ta varem paks või peenike.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ära aja lolli juttu. 10 kg nädalaga ei söö keegi juurde, olgu ta varem paks või peenike.

Mõnest nädalast oli siiski jutt. 2-3 kg võib seal tõesti olla vee ja sooltesisu arvelt juures, aga rasva võib koguda ka päris kiiresti. Näiteks kui sööd iga päev 4000 kcal, mis pole õgardi jaoks mingi meeletu kogus, võid rasva juurde koguda nädalaga kaks kilo. Nii tuleb kaheksa kilo juurde nelja nädalaga, ongi 10 kg kuu ajaga täis.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnest nädalast oli siiski jutt. 2-3 kg võib seal tõesti olla vee ja sooltesisu arvelt juures, aga rasva võib koguda ka päris kiiresti. Näiteks kui sööd iga päev 4000 kcal, mis pole õgardi jaoks mingi meeletu kogus, võid rasva juurde koguda nädalaga kaks kilo. Nii tuleb kaheksa kilo juurde nelja nädalaga, ongi 10 kg kuu ajaga täis.

Kuu aega ei ole mõni nädal. Ja 4000 kcal söömine on ikka isegi õgardi jaoks meeletu. Pealegi me rääkisime normaalkaalus inimesest. Sellisel pole küll võimalik 4000 kcal sisse süüa ilma endale viga tegemata.

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnest nädalast oli siiski jutt. 2-3 kg võib seal tõesti olla vee ja sooltesisu arvelt juures, aga rasva võib koguda ka päris kiiresti. Näiteks kui sööd iga päev 4000 kcal, mis pole õgardi jaoks mingi meeletu kogus, võid rasva juurde koguda nädalaga kaks kilo. Nii tuleb kaheksa kilo juurde nelja nädalaga, ongi 10 kg kuu ajaga täis.

Kuu aega ei ole mõni nädal. Ja 4000 kcal söömine on ikka isegi õgardi jaoks meeletu. Pealegi me rääkisime normaalkaalus inimesest. Sellisel pole küll võimalik 4000 kcal sisse süüa ilma endale viga tegemata.

4000 on palju? Nalja teed või? Sa pole ilmselt ülekaalus olnud, kui ma seda ise veel olin, siis sõin iga päev keskmiselt 4000 kalorit ja seda mitte ennast pooleks rebestades. Neli 700kcal toidukorda päevas + veel õhtul enne magama jäämist kerge snäkk, pole mingi probleem see täis saada.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja 4000 kcal söömine on ikka isegi õgardi jaoks meeletu.

Ei ole see midagi meeletut. Minu hobi on olnud istuda kuskil hotellis hommikusöögilauas ja vaadata, mis inimesed söövad. Paljud söövad hommikusöögiga 1000 kcal nagu naksti. Näiteks: 2 praemuna, neli viilu peekonit või veidi vorstikesi, croissant või kook annab juba 1000 kcal kokku. Paar lõhevõileiba juurde ja saad veel 500 kcal juurde. Mahl ja cappucciono rohke suhkruga ka veel, saad veel paarsada kalorit juurde. Eile käisin väljas söömas, vaatasin, et üks õbluke hiinlane sõi ära suure pizza ja šokolaadikoogi, peale rüüpas pool liitrit õlut. See on 1700 kcal. Paar korda päevas nii süüa pluss õhtul peotäis kommi (500 kcal) ja ongi peaaegu 4000 täis. See on lihtsam kui sa arvad. Lehttaina saiake on 400 kcal, kaks tükki korraga süüa pole raske, see on juba 800 kcal. Ben & Jerries jäätisetops on üle 1000 kcal. Nii võib lõpmatuseni jätkata.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnest nädalast oli siiski jutt. 2-3 kg võib seal tõesti olla vee ja sooltesisu arvelt juures, aga rasva võib koguda ka päris kiiresti. Näiteks kui sööd iga päev 4000 kcal, mis pole õgardi jaoks mingi meeletu kogus, võid rasva juurde koguda nädalaga kaks kilo. Nii tuleb kaheksa kilo juurde nelja nädalaga, ongi 10 kg kuu ajaga täis.

Kuu aega ei ole mõni nädal. Ja 4000 kcal söömine on ikka isegi õgardi jaoks meeletu. Pealegi me rääkisime normaalkaalus inimesest. Sellisel pole küll võimalik 4000 kcal sisse süüa ilma endale viga tegemata.

4000 on üsna väike kogus.
Võrdluseks toon mina, et näiteks Alexela näiliselt ülitervislik wrap (suur) annab 800 kcal.
neid 4x päevas süüa ei ole ju ületamatu raskus ja 3200 juba täis.

Vaata, palju kaloreid annab näiteks või. 100gr ehk pool pakki on 700kcal. Paar võileiba, purdrusilmaks ja ongi pool pakki läinud.

aga teemasse nüüd ka.
Alusta kõigepealt enda suhtumisest toitu. Kuidas Sa sööd? Kas kiirustades kuskil põlve otsas, teleka või arvuti ees või korralikult kaetud laua taga?
Laud peab olema kenasti kaetud, lilled, küünlad vms, korralikud toidunõud. Võimalikult väike taldrik, siis tundub portsjon suurem. Söömist alusta silmadega nautimisest ning tunnetamisest, juba terve toidvalmistamise aja keskendu sellele, kuidas see toit maitseb ja kuidas Sa seda naudid.
Kui toit on taldrikul, siis vaata teda, mõtle jälle, kuidas see maitseda võib. Nüüd tuleb oluline osa! Istud laua taga ja keskendud AINULT toidule. Sinu ainuke koht, kus Sa oma mõtetega sel hetkel oled on toit. Vanasti palvetati enne söömist, see aitas ainult toidule keskenduda.
Pole oluline väga, mida Sa sööd vaid see, KUIDAS seda teed.
Nüüd paned suutäie suhu, tunnetad maitset, naudid, võid silmad ka kinni panna, et seda paremini tunda ja närid igat suutäit vähemalt 30 korda. Iga kord peale suutäie suhu panemist oaned lisaks või kahvli käest ära, mitte ei ahmi järjest kugistades toitu sisse.
Istud, sööd ja naudid! Magu täitub 20 min jooksul ja see ei sõltu sellest, palju Sa sinna sisse topid vaid 20 min möödudes saadab mau ajule signaali, et nüüd on kõht täis.
See väike taldrik sai tühjaks? Juurde ei võta!
Lõpus võid toidu eest ka tänada, see annab ajule signaali, et rohkem süüa ei saa.
Kui vahepeal tekivad söömissööstud, et tahaks midagi, siis keskendu sellele, MIDA Sa tahad, mõtle, tunneta ja jõua otsusele, mitte ära torma suvalist asja õgima. Kui see ei õnnestu, siis leia asendustegevus, millega ennast muudel juhtudel maandad, mis iganes see on mida Sa teed, kui näiteks närvi lähed vms. Mine jalutama, hakka koristama, kuula lemmikmuusikat, kammi juukseid, mine duši alla etc ja keskendu siis sellele, mida sellel hetkel teed.
Kindlasti joo palju vett päeva jooksul ja liiguta ennast.
Vee joomisega on veel see, et sageli ei tehta vahet nälja ja janutundel. Kui on näljatunne, joo kõigepealt klaas vett ja vaata, kas toimub midagi.
Jah, see kõik nõuab enesedistsipliini ja harjutamist, kuid see kõik muutub harjumuseks 21 päeva jooksul. Kui ühe päeva vahepeal libastud, siis alustad oma 21 päeva otsast peale.
Ära väga keskendu sellele, mida süüa, a`la et seda võib ja seda mitte või palju mingi asi kaloreid annab, see ajab lihtsalt hulluks lõpuks ja tekivadki söömissööstud.
Ära kaalu tihedami, kui kord nädalas. Meie kaal kõigub, kuna keha peab mõnikord vett kinni – enne päevi, peale soolase toidu söömist jne, see ajab Su ainult asjatult stressi.
Kui toimid selle järgi, mis kirjutasin, siis usu, varsti suudab Su keha teha ise õigeid valikuid ja Sa hakkad ära tundma tõelist näljatunnet.

Minu jutt on nüüd väga erinev tavapärastest soovitustest, aga kirjutan puhtalt enda kogemustele tuginedes 🙂 Olen terve elu kaaluga maadelnud, kümneid erinevaid dieete proovinud, menüüst välja loopinud tohutult asju, teinud meeletult trenni ja milline ahastus oli, et mitte midagi ei toimi.
Kui on toidusõltuvus või toiduga täidetakse endas mingit tühjust, siis teise nurga alt ajsale lähenemine ja harjumuste ning toidusse suhtumise muutmine võib abiks olla.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minule kirjutati AD, et vähendada söömissööste, mis oli osa mu depressioonist.

Mis selle AD nimi on?

Ma ei pea õigeks ravimitele reklaami teha. Pealegi otsustab arst, mida välja kirjutab, mitte patsient ei telli endale rohtusid. Kui probleemid on sarnased, mis mul (depressioon, õgimishood vaheldumisi nutuhoogudega, apaatia, tuimus), siis ilmselgelt ei kirjuta arst ravimit, mis tõstab söögiisu ja muudab veel emotsioonitumaks.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan oma eelmisele kommentaarile, et kui on pere, siis teistega koos süües võib juttu ka sel ajal ajada, see ei sega toidule keskendumist. Sel ajal kui närid, oled vait. Suutäite vahele ongi hea rääkida, siis saab see 20 min kiiremini täis. Oluline on mitte unustada seda 30x iga suutäie näirmist.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vaata, palju kaloreid annab näiteks või. 100gr ehk pool pakki on 700kcal. Paar võileiba, purdrusilmaks ja ongi pool pakki läinud.

???? Paar võileiba ja pudrusilm ja pool pakki läinud? Tohhooo pele. Mitu cm seda võid sinna leivale siis läheb? See oli küll räme liialdus.

Jah, see kõik nõuab enesedistsipliini ja harjutamist, kuid see kõik muutub harjumuseks 21 päeva jooksul. Kui ühe päeva vahepeal libastud, siis alustad oma 21 päeva otsast peale.

Kõige muuga nõus, aga sellega küll mitte. Seda libastumist ei tohi mingil juhul võtta kui pattu, eksimust. Vastupidi, selle peab endale serveerima kui preemia – näiteks lubad endale iga 10 päeva tagant priske tüki kooki või mida iganes hing ihaldab. Süütunnet ei tohi lasta tekkida, see tunne pole abiks. Positiivne motivatsioon ainult aitab pikaajaliselt vastu pidada, mitte hirm või süütunne.

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 64 )


Esileht Ilu ja tervis Paksud, kuidas te olete suutnud kaalust alla saada, kui olete toidusõltlased?