Esileht Väikelaps Paksult riides

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Paksult riides

Postitas:

Mujal ei tea, aga Tallinnas on alates pühapäevast olnud üsna ilus, soe ja päikesepaisteline ilm. Minu 2,5 aastasel on T-särk, lühikesed püksid ja ôhtul  panen õhukese dressipluusi peale.
Vaatan, et mänguväljakul on enamus lapsed (ka 5-6 aastased) nii paksult riides. Jope, pikad püksid, müts (osadel selline, millega mul laps talvel käis), mônel kombe.
Miks te selliste ilmadega lapsele nii palju riideid selga topite? Kas siis panete juba talveriided, kui natuke veel jahedamaks läheb? Lihtsalt huvi pärast kûsin, et saada aru miks seda tehakse.

Ten juba ette, et nûûd tuleb sellele teemale palju miinuseid ????

+12
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 08:39; 11.08 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps on riides nagu TA’l. Olen pakkunud, et pane pusa selga, sest hommikuti jahe olnud, aga mind saadetakse pikalt. Päeval ei pane ise ka midagi pikka selga, lihtsalt hommikud ja õhtud jahedamad olnud, aga last ei häiri

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Inimeste temperatuuri tajumine on erinev, eks lapsevanem paneb enda järgi lapse riidesse.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast, et varem oli kuumalaine. Sa vist ei ole väga kursis, kuidas inimese keha toimib? Inimese kehal kulub, olenevalt igaühe eripärast isegi paar nädalat, et temperatuurimuutustega kohaneda. Minul nt kulub veel kauem, kuskil kolm nädalat. Pärast on termoregulatsioon tuksis ja ka nt 23 kraadi tundub jumala külm. Ilmselgelt vanematele tundub, et lapsel võib külm olla. Või siis teavad, et tal ongi külm, sest keha harjus pika kuumaga ära. Mul endal on praegu jumala imelik ja vastik olla, absoluutselt ei saa aru, mida selga panna, kogu aeg on külm või hoopis palav järsku. Lapse riietamisega vihastan seaks ennast iga jumala kord, üldse nagu poleks midagi selga panna kuigi kapp riideid täis. Valin põhjalikult ja siis selgub õues, et külm või palav on. Kunagi varem pole olnud sellist asja, aga kuumalaine pole ka nii pikalt kestnud varem.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päeval võib ju soe olla, aga hommikul/õhtul on külm. Ma elan Tallinna lähedal ja siin küll väga palav ei ole – kõikidel päevadel on natuke vihmagi tulnud. Eile varahommikul läksin tööle – väljas oli ainult 10 kraadi – sellise ilmaga panen ise ka püksid ja mantli selga. 4-aastane käib lasteaias – hommikuti kui nad õue lähevad, on ainult 12 kraadi, päevase õueskäigu ajaks tõuseb temperatuur võibolla 15-16 kraadini. Hetkel on 17 kraadi, aga vahepeal sadas, siis oli vähem. Tüdrukut kleidiväel lasteaeda ei saada, panen talle pikad püksid ja jaki selga.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle hakkavad tihti sellised lapsed silma, kes kubujussiks riietatud, mitte isegi ainult praegu. Siis tundub minu laps kõrval alati nii õhukeselt riides. Ise olen teda riietanud üsna samamoodi nagu ennast, päris väikse beebina üks kiht rohkem, aga mingi 6k alates vist oli täpselt samamoodi nagu ise. Ei tahtnud teda juba nö algusest peale liigpaksu riietumisega harjutada.

Meil 10-kraadi pole hommikuti olnud, on u 16-17-kraadi, siis läheb õhukese dressikaga lasteaeda. Samas nägin, kuidas u 19-20-kraadiga teisele lapsele jope selga pandi kui mul oli varrukateta kleit ja lapsel t-särk ja retuusid. Ja linnas jäi ka silma, et kui mina olin u 17-19-kraadiga kleidiga, siis mõni oli jope ja isegi kinnastega. 🙂

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle hakkavad tihti sellised lapsed silma, kes kubujussiks riietatud, mitte isegi ainult praegu. Siis tundub minu laps kõrval alati nii õhukeselt riides. Ise olen teda riietanud üsna samamoodi nagu ennast, päris väikse beebina üks kiht rohkem, aga mingi 6k alates vist oli täpselt samamoodi nagu ise. Ei tahtnud teda juba nö algusest peale liigpaksu riietumisega harjutada.

Meil 10-kraadi pole hommikuti olnud, on u 16-17-kraadi, siis läheb õhukese dressikaga lasteaeda. Samas nägin, kuidas u 19-20-kraadiga teisele lapsele jope selga pandi kui mul oli varrukateta kleit ja lapsel t-särk ja retuusid. Ja linnas jäi ka silma, et kui mina olin u 17-19-kraadiga kleidiga, siis mõni oli jope ja isegi kinnastega. ????

Just! Viimastel päevadel ongi neid kubujusse nii palju mänguväljakul. Mõtlengi just neid lapsi, kes keset päeva päikese käes nii paksult riides on.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.08 08:39; 11.08 21:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed on küll pigem õhukeselt riietujad, aga arvan, et igaüks riietagu ikka oma lapsed ja jätku teiste omad rahule. Ei pea keegi sellepärast lõdisema, et mõne meelest mitte kubujussi meenutada. Juba 3-aastane oskab vabalt ka ise öelda, on tal külm või palav. Ning inimeste temperatuuritaju ongi erinev.

+15
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igaüks riietagu ikka oma lapsed ja jätku teiste omad rahule. Ei pea keegi sellepärast lõdisema, et mõne meelest mitte kubujussi meenutada.

Et teemaalgataja ikka kindlasti pihta saaks, tõstan selle hea vastuse veelkord esile.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

panen lapsele sama palju kihte kui endale. Mul on peale kuumalainet juba jahe ja käingi pikkade püpste ja dressika või tuulejopega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks te selliste ilmadega lapsele nii palju riideid selga topite? Kas siis panete juba talveriided, kui natuke veel jahedamaks läheb? Lihtsalt huvi pärast kûsin, et saada aru miks seda tehakse.

Mul endal väikelapsi pole, aga ei saa aru, mis see sinu asi on, mis keegi oma lapsele selga topib? Jätab ebameeldiva mulje, kui teed teema umbes nii, et küll mina olen tark, aga teie (üldistus kõigi kohta) olete nii lollid.

Ise tulin just Hispaaniast, pärast seda tundub siin ikka jubedalt külm. Paneks ka sulejope selga.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks see ole esiteks vanemate enda valik ja teiseks taluvad ka lapsed temperatuure erinevalt.

Kuigi tõesti, olinka ise nädalavahetusel üritusel, kus enamik inimesi (ka lapsi) olid t-särkides ja lühikestes pükstes, mõned lahtiste hõlmadega pusa ka peal. Ja mõned lapsed, kellel olid jalas voodriga talvpüksid, seljas jope, jope alt paistis dressipluus ja puuvillane müts veel peas. Ma tõesti ei leia, et 21-22 soojakraadiga ilma tuuleta tuleks juba k/s riided välja võtta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie lapsed olid alati mänguäljaku kõige paksemini riides lapsed, sest isal on alati külm ja tema meelest on jube, kui peab külmetama- nii ta pressis alati lastele +1 kiht riideid selga. Reaalselt ongi nii, et minul on varrukateta suvekleit ja tal on õhuke jope (mille all on kaks kihti pluusi ja villane vest). Õnneks on lapsed juba nii suured, et ise otsustada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alati imestan, mis värk eesti emadel nende mütsidega on. Vaatasin juba paar nädalat tagasi, et linnapilti ilmusid lapsed, kel on peas puuvillased mütsid. Miks peab suvel nii paksu mütsi lapsele pähe toppima? Mida te neile siis sügisel ja talvel pähe panete, kui juba 15-20 soojakraadiga sellised mütsid kasutuses on?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alati imestan, kuidas inimesed ei saa aru, et laste riietuse ja selle lapse külmataluvuse ja haigustele vastuvõtlikkuse üle otsustab siiski lapseVANEM, mitte suvaline vastutulija imestaja? Kui lapsel on näiteks põletikule kalduvad kõrvad, mis pole väikelaste puhuk üldse harv nähtus, siis on emal ju õigus panna (pärast kuumalainet) tuulise 15-kraadise ilmaga väikelapsele pähe müts. Aga seda imestajatädi ju ei tea ja ei saagi teada. Niiet tehke teene, ärge üleliia pead vaevake nendega, tegelege oma eluga.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ei, soome-rootsi lapsed ei ole imepäraselt tervemad ja karastatumad, kui jooksevad mütsita ringi, lihtsalt ei vaevu keegi lapse tatist nina tähele panema ja haiguseks pidama, tavapärane asi, keegi sellepärast last kodus ei hoia jne.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina alati imestan, kuidas inimesed ei saa aru, et laste riietuse ja selle lapse külmataluvuse ja haigustele vastuvõtlikkuse üle otsustab siiski lapseVANEM, mitte suvaline vastutulija imestaja? Kui lapsel on näiteks põletikule kalduvad kõrvad, mis pole väikelaste puhuk üldse harv nähtus, siis on emal ju õigus panna (pärast kuumalainet) tuulise 15-kraadise ilmaga väikelapsele pähe müts. Aga seda imestajatädi ju ei tea ja ei saagi teada. Niiet tehke teene, ärge üleliia pead vaevake nendega, tegelege oma eluga.

Äkki see külmataluvus ja haigustele vastuvõtlikkus ongi seotud sellega, et titest peale on lapsi karastamise aseme üle riietatud?

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja ei, soome-rootsi lapsed ei ole imepäraselt tervemad ja karastatumad, kui jooksevad mütsita ringi, lihtsalt ei vaevu keegi lapse tatist nina tähele panema ja haiguseks pidama, tavapärane asi, keegi sellepärast last kodus ei hoia jne.

Ja kas tingimata peakski?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõistan täiesti seda, et mõni laps ehk vajab kõrvukatvat mütsi või ka lisariidekihti, sest kardab rohkem külma kui mõni teine laps. Siiski imestan kui minu lapse rühmas üks tüdruk kannab kevadel paksu kootud ning fliisvoodriga mütsi ja talvekombet kui kõik teised lapsed on ammu kevadriietes ja osad isegi nokamütsiga, sest õues on 15 kraadi sooja. Nendel hetkedel tundub, et ega see temperatuuritundlikkus ju nii erinev ka ei saa olla…aga mine sa tea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps Paksult riides