Esileht Lapse ootamine Pakun, et enamik rasedusaegsetest kilodest tuleb ülesöömisest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Pakun, et enamik rasedusaegsetest kilodest tuleb ülesöömisest

Postitas:

Olen nüüd oma rasedusega jõudnud 38. nädalani ja juures on 5 kg (ja need tulid esimese nelja kuuga). Kuna olin enne rasedust 5 kg ülekaalus, siis kokkuvõttes on mul praegu ideaalkaalust üle 10 kg.

Olen terve raseduse söönud vähem kui varem, kuna õhtuti ja öösiti on sedasi kergem olla. Olen hoolega analüüsinud, mida söön ning loobunud suures osas magusast. Saia, krõpsu ja muud ebatervislikku ei söönud juba varem. Joogiks on suures osas ainult gaasita vesi, lisaks toor kõrvitsa-porgandimahl, mõnikord peedi-õuna. Terve raseduse olen iga päev liikunud 6-10 km, lisaks käinud paar korda nädalas ujumas. Ma poleks arvanud, et see nii lihtne on, raseduse alguses lugesin õudusega, kuidas kilod tulevad mühinal ja neist lahti saada on raske.

Tahan lihtsalt julgustada teisi, et see meeletu raseduskilodega võitlemise teema ei pruugi olla mingi eriline müsteerium. Kindlasti mängib rolli ka individuaalsus, aga usun, et suuresti sõltub see kõik toitumisest ja liikumisest.

Edu kõigile!

 

+5
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 00:48; 20.10 13:12; 25.10 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ütleks, et kilodest lahti saada raske on ja enamik tuttavaid ütlesid, et peale beebi sündi need kilod kukuvad.
Võtsin 22 kg juurde ning 4 kuud pärast sünnitust olen algkaalus tagasi.
Ei hoidnud raseduse ajal end näljas, kui mul ikka söögiisu oli ja kui tahtsingi midagi head, siis seda ka endale lubasin.
Tubli oled,aga 5kg juurde võtvad rasedad on pigem haruldused ja ei ole neil rasedatel häda midagi, kes ka rohkem juurde võtavad, kõik on erinevad ????

+15
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 03:19; 20.10 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vau kui tubli teemaalgataja.
Kui ma rase oleks, hakkaks kohe nutma selle tubliduse peale.
Teemaalgataja muidugi kaalust suurt midagi ei tea. Ülekaal ei tähenda kaugust ideaalkaalust, vaid normaalkaalu maksimumist.
Aga nii tubli ikka, loodame, et laps vupsab ka aevastuse peale välja

 

+16
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttav ei söönud ka mingit kräppi, aga võttis 40kg juurde rasedusega. Organism lihtsalt hoidis vett meeletult kinni. Mitte midagi ta teha ei saanud selle vastu. Rohtusid ju võtma ei hakka. Peale rasedust sai hopsti kilodest lahti ja on nüüd, aastaid hiljem piitspeenike. Seega see sõltub ikka VÄGA palju inimesest ja suurel enamikul hakkab organism lihtsalt raseduse ajal tagavara rohkem talletama isegi täiesti samasuguse dieedi juures nagu enne rasedust oli.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuskilt lugenud uuringut, et nendel lastel, kelle emad on raseduse ajal piiranud süsivesikute tarbimist on suurem tõenäosus omada aeglast ainevahetust ning juba lapseeas kalduda ülekaalulususele. Püüan selle uuringu üles leida ja linkida.

Kui ma oma sõbrannade lapsi vaatan, siis on kerge seaduspära küll: kes esimene rasedus võtsid palju juurde ja hiljem olid hädas raseduskilodest vabanemisega, piirasid teise raseduse ajal sissesöödavat toitu ja võtsid juurde oluliselt vähem. Neil kõigil simene laps peenike kui oksaraag ja teine laps oluliselt pontsakam juba eelkooliealisena. Ometi mõlemal lapsel samad vanemad ja sama kodune toidulaud.

Mitte et ma tahaks ütelda, et õgige ennast ogaraks, aga liigne piiramine ei pruugi ka mõistlik olla.

 

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 09:34; 20.10 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuskilt lugenud uuringut, et nendel lastel, kelle emad on raseduse ajal piiranud süsivesikute tarbimist on suurem tõenäosus omada aeglast ainevahetust ning juba lapseeas kalduda ülekaalulususele. Püüan selle uuringu üles leida ja linkida.

Kui ma oma sõbrannade lapsi vaatan, siis on kerge seaduspära küll: kes esimene rasedus võtsid palju juurde ja hiljem olid hädas raseduskilodest vabanemisega, piirasid teise raseduse ajal sissesöödavat toitu ja võtsid juurde oluliselt vähem. Neil kõigil simene laps peenike kui oksaraag ja teine laps oluliselt pontsakam juba eelkooliealisena. Ometi mõlemal lapsel samad vanemad ja sama kodune toidulaud.

Mitte et ma tahaks ütelda, et õgige ennast ogaraks, aga liigne piiramine ei pruugi ka mõistlik olla.

Kusjuures samuti olen tuttavatel märganud probleeme beebidega, kui nad raseduse ajal jubedalt piirasid söömist ja vähe juurde võtsid..

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 03:19; 20.10 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

on tervislik kaalukogus, mida tuleb raseduse ajal juurde võtta. Normaalkaalulisel on see 12 või rohkem kilo, ülekaalulisel alla 10 kilo.

rasedus ei ole aeg kaalulangetusdieediks, kui sa just meditsiiniliselt rasvunud ei ole.

aga – esimeses trimestris tõesti pole vaja eriti juurde võtta, kaal peaks tulema raseduse keskel ja teises pooles enamuses.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimese raseduse ajal tuli juurde pea 13kg, mille võtsin edukalt peale sünnitust maha ja natukene pealegi. Kaalu lisandus rohkem lõpus, kui olin töölt koju jäänud.
Nüüd teise rasedusega olen rohkem juurde võtnud, usun et 20kg tuleb ära. Söön nagu ikka, aga kuna füüsilist tööd või liikuvust enam sama palju pole nagu esimese ajal (hetkel lihtsalt ei jaksa midagi väga teha), siis tulevad kilod ka kergemini. Ämmaemand teeb ka alati suured silmad, kui lisandunud kaalu näeb päevasel vastuvõtul: “Issand, mis koguseid te hommikuti küll sööte!” Kaalu teema ajab tegelikult närvi, kuidagi ülepaisutatud ja tihti saab ämmaemandalt sõimata, mis sest et teed kõike õigesti aga kaalu ikka tuleb.

Ma ise ei muretse ja ei viitsi selle üle stressata, sest tean et peale sünnitust kaob kaal ilusasti ja olen vanas kaalus tagasi.
Paljud, keda tean, on ka ükskõik mis kaalu juurest ilusasti vanas kaalus tagasi, mõni on kõhnem kui enne.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuskilt lugenud uuringut, et nendel lastel, kelle emad on raseduse ajal piiranud süsivesikute tarbimist on suurem tõenäosus omada aeglast ainevahetust ning juba lapseeas kalduda ülekaalulususele. Püüan selle uuringu üles leida ja linkida.

Kui ma oma sõbrannade lapsi vaatan, siis on kerge seaduspära küll: kes esimene rasedus võtsid palju juurde ja hiljem olid hädas raseduskilodest vabanemisega, piirasid teise raseduse ajal sissesöödavat toitu ja võtsid juurde oluliselt vähem. Neil kõigil simene laps peenike kui oksaraag ja teine laps oluliselt pontsakam juba eelkooliealisena. Ometi mõlemal lapsel samad vanemad ja sama kodune toidulaud.

Mitte et ma tahaks ütelda, et õgige ennast ogaraks, aga liigne piiramine ei pruugi ka mõistlik olla.

Kusjuures samuti olen tuttavatel märganud probleeme beebidega, kui nad raseduse ajal jubedalt piirasid söömist ja vähe juurde võtsid..

Ja mida peaksid tegema need rasedad, kes peavad nt rasedusdiabeedi tõttu toitumist jälgima ja süsivesikuid piirama?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuskilt lugenud uuringut, et nendel lastel, kelle emad on raseduse ajal piiranud süsivesikute tarbimist on suurem tõenäosus omada aeglast ainevahetust ning juba lapseeas kalduda ülekaalulususele. Püüan selle uuringu üles leida ja linkida.

See on huvitav.

Mina ühe raseduse ajal sõin sellist “tavalist” toitu ehk siis süsivesikutel oli päris suur osakaal. Juurde võtsin 15kg. Nüüd on laps 8ne ja hakkab tasapisi ümaramaks minema, aga veel mitte paksuks. Ma ise olin umbes 8, kui kaal tõusma hakkas ja olen kogu elu ülekaaluga kimpus olnud.

Läks aeg edasi ja elu kujunes nii, et minu toidulaual on süsivesikute hulk oluliselt vähenenud. Nii toitusin ka teise raseduse ajal. Juurde võtsin 15kg. Praeguseks on laps alla 2ne ja teistega võrreldes ikka pisike (alla 10kg).

Nüüd oleks huvitav 5-6 aasta pärast teema uuesti meelde tuletada ja vaadata, kuidas lapsed kasvanud on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hehee, mis teema see on? Pakkuda enda põhjal, et kilod tulevad ülesöömisest! Olgu, saan aru, et teemaalgataja on oma kaalutõusuga rahul ja tore on.

Millest koosneb rasedusaegne kaalutõus?

Beebi: u 3.5 kg
Emakas: u 1 kg
Platsenta: u 0.5 kg
Lootevesi: u 1 kg
Suurenenud rinnad: u 1 kg
Suurenenud verekogus: u 1.5 kg
Suurenenud vedelikukogus kehas: u 1.5 kg
Rinnaga toitmise ajaks talletatud rasv: u 1 – 5 kg
Kokku: 11-15 kg

Minu meelest on raseduse ajal peamine olla rõõmus ja murevaba.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen kuskilt lugenud uuringut, et nendel lastel, kelle emad on raseduse ajal piiranud süsivesikute tarbimist on suurem tõenäosus omada aeglast ainevahetust ning juba lapseeas kalduda ülekaalulususele. Püüan selle uuringu üles leida ja linkida.

Kui ma oma sõbrannade lapsi vaatan, siis on kerge seaduspära küll: kes esimene rasedus võtsid palju juurde ja hiljem olid hädas raseduskilodest vabanemisega, piirasid teise raseduse ajal sissesöödavat toitu ja võtsid juurde oluliselt vähem. Neil kõigil simene laps peenike kui oksaraag ja teine laps oluliselt pontsakam juba eelkooliealisena. Ometi mõlemal lapsel samad vanemad ja sama kodune toidulaud.

Mitte et ma tahaks ütelda, et õgige ennast ogaraks, aga liigne piiramine ei pruugi ka mõistlik olla.

Kusjuures samuti olen tuttavatel märganud probleeme beebidega, kui nad raseduse ajal jubedalt piirasid söömist ja vähe juurde võtsid..

Ja mida peaksid tegema need rasedad, kes peavad nt rasedusdiabeedi tõttu toitumist jälgima ja süsivesikuid piirama?

Mul on rasedusdiabeet ja olen uurinud teemat. Kusjuures, ei olegi ühte kindlat seisukohta kui palju peaks süsivesikuid raseduse ajal tarbima. Mõned meditsiiniasutused annavad soovitusi, et tuleks lihtsalt madalama glükeemilise indeksiga toitusid tarbida ja pisut süsivesikuid piirata ning päeva peale hajutada, teised soovitavad veel ka rasvasid piirata, kolmandad ei soovita eriti midagi jne. Teaduskirjandus väidab, et liigne kaloridefitsiit raseduse ajal on lootele kahjulik (ka vaimne võimekus pidi väiksem olema) ja samas, et liiga kõrge veresuhkur võib põhjustada juba raseduse ajal probleeme nii emale kui lootele. Arvatakse ka, et liiga madal veresuhkur (süsivesikute liigsest kärpimisest ja/või toidukordade vahelejätmisest) on halb.
Nii et peaks püüdma mõistlikult kõike tarbida ja nii, et veresuhkur normis püsib. Mina näiteks võin tegelikult rohkem süsivesikuid süüa kui Eesti rasedusdiabeedi juhised ette näevad, aga mitte päris nii palju kui isu oleks ja eelistan muidugi madala GI-ga toitusid.

Kui rase enne oli normaalkaalus, siis imetamiseks nö tagavaraks kogutavat rasvkudet on vaid 2-3 kg, mis imetamise ajal (või järel) kaob. Ülejäänud soovituslikust 12-15 kilost on laps, platsenta, emakas, lootevesi, lisandunud veri ema vereringes ja imetamiseks valmistuvad rinnanäärmed. Pisut ka lisaks vett. Aga kui rasedal tekivad tursed, võib kaal nende arvelt päris palju kilosid tõusta. Kui rase oli enne ülekaalus, siis ongi normaalne, kui ta vähem juurde võtab. Teemaalgataja, oled sa kindel, et toidust kõik vajaliku kätte saad? Soovitan toitumispäevikut pidada selle jälgimiseks ja lisaks jälgida, et kaloridefitsiit pidev ega suur poleks. Sinul ilmselgelt pole seda imetamiseks tagavaraks kogutavat rasva vaja, aga loode vajab arenguks siiski kõiki toitaineid, vitamiine ja mineraale piisavas koguses. Õige oleks olnud enne rasedust kaal normi saada…

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 12:04; 23.10 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd oma rasedusega jõudnud 38. nädalani ja juures on 5 kg (ja need tulid esimese nelja kuuga). Kuna olin enne rasedust 5 kg ülekaalus, siis kokkuvõttes on mul praegu ideaalkaalust üle 10 kg.

Olen terve raseduse söönud vähem kui varem, kuna õhtuti ja öösiti on sedasi kergem olla. Olen hoolega analüüsinud, mida söön ning loobunud suures osas magusast. Saia, krõpsu ja muud ebatervislikku ei söönud juba varem. Joogiks on suures osas ainult gaasita vesi, lisaks toor kõrvitsa-porgandimahl, mõnikord peedi-õuna. Terve raseduse olen iga päev liikunud 6-10 km, lisaks käinud paar korda nädalas ujumas. Ma poleks arvanud, et see nii lihtne on, raseduse alguses lugesin õudusega, kuidas kilod tulevad mühinal ja neist lahti saada on raske.

Tahan lihtsalt julgustada teisi, et see meeletu raseduskilodega võitlemise teema ei pruugi olla mingi eriline müsteerium. Kindlasti mängib rolli ka individuaalsus, aga usun, et suuresti sõltub see kõik toitumisest ja liikumisest.

Edu kõigile!

Normaalkaalu vahemik on väga suur. Ideaalkaal on hoopis teine asi ja tihtipeale inimese peas kinni. Kui võtsid raseduse alguses juurde, siis sõid natuke liiga palju (vahel on see vajalik, et syda ei läigiks), kuna loode ei kaalu siis eriti midagi (paarsada g) ja platsenta ei ole veel nii mahukas. Raseduse teises pooles hakkab loode kaalu koguma ja kui sul enda kaal jäi justkui samaks, siis tegelikult võtsid ise alla. Rasvade lagundamisel aga vabanevad organismi igasugused toksiinid.

Ma su asemel ei annaks hinnanguid teistele rasedatele (nad on ylesöönud) ja ei hõiskaks enne õhtut. Võimalik, et su beebil on nyyd mingi vitamiinipuudus ja hakkab sind hoidma öösiti yleval karjumise saatel ja siis sööd end ise suurest stressist paksuks, teised aga võtavad kenasti alla rahuliku beebiga. Yldiselt what goes around, comes around.

+7
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 12:28; 25.10 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Vabandust, ma ei soovinud kedagi solvata oma postitusega, tundub, et selline mulje jäi.

Soovin lisada, et mind on terve raseduse jälgitud ja ämmaemand on öelnud, et ei peagi võtma eriti juurde, et kui lapsega kõik hästi ja proovid korras, siis pole mitte mingit muret. Ma ei ole end kindlasti mitte näljutanud, söön igati normaalselt (siia juurde lihtsalt ei käi saiakesed jne), vaid muutnud toidusedelit ja piiranud ainult õhtust söömist, et magada oleks lihtsam. Vitamiinidega on korras, olen teinud kaks korda vitamiinide veretestid.

Mis puudutab lapse tulevast kaalu, siis see on ikka suures osas seotud edaspidise toitumise ja liigutamisega, mitte geenide või ema rasedusega.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 00:48; 20.10 13:12; 25.10 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ülesöömine on hukkamõistev sõna küll. Minu arusaama järgi raseduseaegsed kilod (st ema küljes olev lisarasv mitte beebi ega vesi) tulevad sellest, et rasedal on vaja sisse süüa palju erinevaid aineid, et laps saaks moodustuda. Oluline erinevus on, kas su keha toodab 3,5kg lisarasva või toodab 3,5-kilose inimese koos kõigi tema mitmekesiste kudedega (luu, lihased, nahk, aju…). Peki tootmiseks pole suurt midagi muud vaja kui suhkrut, aga beebi tootmiseks on vaja tavapärasest rohkem rauda, fosforit, vitamiine, mikroelemente jms. Ning neid saab toidust. Ehk siis jah, kuna sul on vaja toidust neid teisi aineid, siis su organism küsib süüa rohkem kui kalorite poolest vaja oleks. Kalorid on lihtsalt kõrvalnäht. Ning mingil määral loodus koopainimeste päevilt paneb naise rasva talletama juhuks, kui raseduse lõpul või beebi kõrvalt on toidu hankimine raskendunud.

See on kohe kindlasti müüt, et kõik naised, kes 15+ kg juurde võtavad, mölutavad raseduse aja diivanil, jäätis ühel ja krõpsupakk teisel pool. Kas päriselt keegi teab kedagi, kes nii teeks? Üldiselt ikka kõik rasedad üritavad toituda ja käituda ekstra tervislikult. Teemaalgataja kirjeldus toitumisest ei kõla eriti ekstreemselt, v.a. portsjonite väiksus. Mul on rasedana suurem ja raskesti taltsutavam isu nagu teismelisel ja näljatunde najal ma lihtsalt ei funktsioneeri. Paljudel on ka liigutamises tagasilööke, mul olid näiteks raseduse keskel sümfüüsivalud, mis ei lasknud liikuda rohkem kui 200m korraga. Pakun ka, et teemaalgatajal on tulemas esimene laps, ehk siis saad keskenduda ainult iseenda menüüle ega pea mitu korda päevas arvestama, millal ja mida suured lapsed söövad. Ega otsima lapsehoidjat iga kord kui tahaks trenni või 6-10km jalutuskäigule minna. Tore, et teemaalgataja leidis eluviisid, mis talle sobivad, aga kindlasti pole see nüüd miski mida igaüks peaks proovima järele teha.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nüüd tegid avastuse. No palju õnne siis! Puudus veel see, et “raseduse alguses oksendasin end 20 kg kergemaks”.

Iga rasedus kulgeb erinevalt. Näiteks mina ei oksenda. Ometi iiveldab ja ainus abi iivelduse vastu on mingisoolane näks. Mitte porgand. Kui lasen iiveldada ja ei näksi, siis olen lihtsalt siruli pikali, aga ei oksenda.

Kui sul ei ole rasedusaegseid isusid, siis tore. Aga minul on olnud. Näiteks söön tagasihoidliku koguse tervislikku lõunasööki. Ja 2 tundi hiljem suren ära, kui kohe ei saa leiba. Kuigi kõht ei ole tühi. Ja ma võin ju võidelda selle tundega, aga siis lõpuks olen jälle siruli maas, töövõimetu, sest halb hakkab.

Me teame väga hästi, millest tulevad need kilod, mis ületavad “normi”, aga nendega ei ole võimalik alati võidelda, kui tagajärjeks on pikali olemine. Eriti kui pead tööd tegema või vanema(te) lastega tegelema.

Ja ma olen kõik oma ülekilod alla saanud ka, sest pärast sünnitust ei ol emul probleemi enam isude vaoshoidmisega 🙂

Aga see etteheide on umbes sama, et ise oled süüdi, kui raseduse ajal näonahk halvaks läheb.

+9
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 14:31; 24.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina jällegi arvan, et pigem on seotud just sinu keha eripäradega. Ma olen pigem pehmemapoolne normaalkaalus olnud ja rasedustega võtsin juurde 6kg, olles diivanikaunistus ja süües palju rämpsu. Pärast rasedust kaalusin palju vähem kui enne ja siis hakkasin jälle vaikselt juurde võtma – ja nii mõlemal korral… Õnneasi vist.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algkaal raseduse alguses 56kg. Sünnitama minnes 74kg. Sõin kõike, mille järele isu oli.  Lapse sünnikaal 3,2kg. 3 kuud pärast sünnitust minu kaal 53kg.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viide artiklile, milles näidati ema madala süsivesikute dieedi ja lapse hilisema ülekaalu vaheline seos

Ja selle populaarteaduslik kokkuvõte

Lisaks üks ülevaade rasedusaegse toitainete puuduse mõjudest sündivale lapsele

Point pole mitte see, et sööge kõike, mille järgi isutab, vaid kui teie toidulaud oli tervislik juba enne rasedust, ei ole mõistlik raseduse ajal toidu hulka vähendada või teatud toidugruppe oluliselt piirata. See paar rasedusjärgset lisakilo ei ole kindlasti nii suur probleem, kui liiga vähe toitaineid saav laps. Raseduse ajal ei peaks eesmärk olema võimalikult vähe juurde võtta. Kui enne olid normaalkaalus, siis on täiesti OK see 11-15 kg juurde võtta, rohkem on jälle halb nii rasedale kui lootele. Kui enne rasedust tarbisid iga õhtu pooleliitrise jäätise, siis selle ärajätmine on ainult tervitatav eeldusel, et see polnud sinu ainus toidukord.

Ja mida peaksid tegema need rasedad, kes peavad nt rasedusdiabeedi tõttu toitumist jälgima ja süsivesikuid piirama?

Rasedusdiabeet on hoopis vastupidine olukord: raseda veresuhkur on nii kõrge, et võib rasedat ja loodet kahjustada. Veresuhkru taseme vähendamiseks soovitatakse rasedal süüa vähem süsivesikuid (või ekstreemolukordades tarbida veresuhkrut vähendavaid ravimeid), aga ega süsivesikute tarbimine päris nulli ilmselt ei kuku (aeglaseid süsivesikuid mingil määral võib tarbida) ja need vähesed tarbitud süsivesikud jõuavad lõpuks ikka raseda vereringesse, kus nad diabeedi tõttu püsivad tavapärasest kauem ja jõuavad seetõttu ka looteni (lootel on neid normaalseks arenemiseks vaja).

Hoopis suurem probleem on selles osas nende rasedatega, kelle kehamass enne rasestumist madal ning kellel esineb esimasel trimestril väga tugev iiveldus ja oksendamine, mistõttu toitaineid jõuab vereringesse vähe.

 

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 09:34; 20.10 17:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raseduse ajal “süüa vähem kui kunagi varem”, tähendab, et varem pidid pidevalt üle sööma. See et enne rasedust ülekaalus olnud inimesed vähem juurde võtavad, on täiesti tavaline. Aga nälgida või raseduse ajal juba selle pärast piirata, et jumala eest veel ühte kilo juurde ei tuleks, ei ole ka õige, tekitab terviseprobleeme nii emale kui ka lapsele.

Ise olin mõlema raseduse alguses normaalkaalus, esimest last oodates võtsin juurde 10 kg, teist last oodates võtsin juurde 11 kg. Mõlemaga olin paar kuud pärast sünnitust raseduseelses kaalus tagasi, pärast teist last võtsin isegi rohkem alla, kuna beebi ja väikelapsega sebimine võttis endast viimast, nii et lõpuks olin täiesti kronu, kondid püsti ja silmaalustes mustad rõngad, üsna jube nägin välja.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kena muidugi, et sinul kõik hästi on.
Mina nt võtsin esimese rasedusega juurde 17 või 18kg, ei mäletagi enam, olin enne rasedust juba u 5kg ülekaalus. Mul ei olnud mingeid isusid, ma täitsin enda soovil toidupäevikut, et aru saada, kas ma söön tõesti niiii palju, aga ei söönud. Mehe käest küsisin ka, et kas ma söön rohkem kui varem, tema meelest ka ei söönud. Ämmakale aina kurtsin, et ma ei saa aru, kust kaal tuleb. Kõik analüüsid olid korras. Õnneks ämmakas ei õiendanud kunagi. U viiendal või kuuendal kuul tekkisid ka vaagnavalud ja ma ei saanud enam üle mõnesaja meetri valuvabalt liikuda, lisaks oli hüdronefroos, mis põhjustas neeruvalu, mis kadus vaid teatud asendis lamades. Raseduse lõpupoole olin enneaegsuse ohuga haiglas ja peale seda mõnda aega vähese liikuvusega voodirežiimil. Lõpuks ei jaksanud enam stressata kogu aeg selle kaalu pärast. Nädal peale sünnitust olin 10kg kergem ja ülejäänu jaoks jälgisin natuke toitumist ja sain algkaalu tagasi.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina võtsin rasedusega juurde ca 15kg. Enne olin pigem alakaaluline ning 3 kuud pärast sünnitust päris alakaaluline. Ekstra ei liikunud, aga ei mäleta, et oleks ka ohjeldamatult söönud. Laps sündis tähtaegselt 2,9kg. Ämmakas arvas, et juu oli lootevett ka rohkem. Siiani on laps(12a) nagu kriipsujuku (ning arst ütles, et see ilmselt ikkagi geneetiline soodumus). Ehk ma arvan, et organism oli piisavalt ´tark´, et vajalikus koguses juurde rasedusega võtta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe eest ei pea sööma, toituda tuleks tervislikult muidugi. Teatud kaalutõus on täiesti normaalne. Probleem tekib siis, kui kaalutõus liiga suureks läheb ja tursed tekivad. See võib tõsist tervisehäiret tähendada. Just seetõttu peaksid rasedad oma kaalu jälgima – kas kaaluiive on normaalne või hakkab vedelikupeetus tekkima (neerude töö häirub ja vesi hakkab organismi jääma).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttav ei söönud ka mingit kräppi, aga võttis 40kg juurde rasedusega. Organism lihtsalt hoidis vett meeletult kinni. Mitte midagi ta teha ei saanud selle vastu. Rohtusid ju võtma ei hakka. Peale rasedust sai hopsti kilodest lahti ja on nüüd, aastaid hiljem piitspeenike. Seega see sõltub ikka VÄGA palju inimesest ja suurel enamikul hakkab organism lihtsalt raseduse ajal tagavara rohkem talletama isegi täiesti samasuguse dieedi juures nagu enne rasedust oli.

40 liitrit vett? No ei usu. Aga meditsiinilised fenomendid tunduvadki Perekooli kogunevat.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tuttav ei söönud ka mingit kräppi, aga võttis 40kg juurde rasedusega. Organism lihtsalt hoidis vett meeletult kinni. Mitte midagi ta teha ei saanud selle vastu. Rohtusid ju võtma ei hakka. Peale rasedust sai hopsti kilodest lahti ja on nüüd, aastaid hiljem piitspeenike. Seega see sõltub ikka VÄGA palju inimesest ja suurel enamikul hakkab organism lihtsalt raseduse ajal tagavara rohkem talletama isegi täiesti samasuguse dieedi juures nagu enne rasedust oli.

40 liitrit vett? No ei usu. Aga meditsiinilised fenomendid tunduvadki Perekooli kogunevat.

No võibolla oli vett 30 liitrit ja 10 kg oli tavapärane rasedusega lisandunud kaal? Eks see haruldane ole jah, aga mitte võimatu.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 12:04; 23.10 22:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üldse tekib küsimus – miks sa üldse enne rasedust ülekaalus olid? Mis vabandus sul selleks on?

Mina olen enne rasedust normkaalus ja ka peale rasedust. Seetõttu ma ei põe raseduskilode pärast – mul ei tule neid ka päris 40, aga rohkem kui ämmakatele meeldib 🙂

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 14:31; 24.10 13:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üldse tekib küsimus – miks sa üldse enne rasedust ülekaalus olid? Mis vabandus sul selleks on?

Mina olen enne rasedust normkaalus ja ka peale rasedust. Seetõttu ma ei põe raseduskilode pärast – mul ei tule neid ka päris 40, aga rohkem kui ämmakatele meeldib ????

See pole vabandus, aga sundolukord, kuna beebit saada ei õnnestunud. Ivf-i protsessi tõttu, hormoonid tõstavad kaalu, ilmselt küll mitte kõigil. Ja ivf ebaõnnestus, seejärel rasestusin hoopis ise.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 20.10 00:48; 20.10 13:12; 25.10 13:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üldse tekib küsimus – miks sa üldse enne rasedust ülekaalus olid? Mis vabandus sul selleks on?

Mina olen enne rasedust normkaalus ja ka peale rasedust. Seetõttu ma ei põe raseduskilode pärast – mul ei tule neid ka päris 40, aga rohkem kui ämmakatele meeldib ????

Ma olin enne rasedust ylekaalus ja ka nyyd, raseduse ajal. Kelle ees ma vabandama peaksin?

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.10 12:28; 25.10 15:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üldse tekib küsimus – miks sa üldse enne rasedust ülekaalus olid? Mis vabandus sul selleks on?

Mina olen enne rasedust normkaalus ja ka peale rasedust. Seetõttu ma ei põe raseduskilode pärast – mul ei tule neid ka päris 40, aga rohkem kui ämmakatele meeldib ????

See pole vabandus, aga sundolukord, kuna beebit saada ei õnnestunud. Ivf-i protsessi tõttu, hormoonid tõstavad kaalu, ilmselt küll mitte kõigil. Ja ivf ebaõnnestus, seejärel rasestusin hoopis ise.

Aa, et sina võid hormoonide pärast juurde võtta, aga teised rasedad on ülesöödikud?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa aru!!!

Kas raseduse juures on kõige olulisem kui palju kehakaalu juurde võetakse???

Tõsiselt, ropendada tahaks!

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Lapse ootamine Pakun, et enamik rasedusaegsetest kilodest tuleb ülesöömisest