Esileht Beebi ja mitmikud Palavik:(

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Palavik:(

Postitas:

Pojal oli ärgates 38,1 palavik. Helistasin perearstile, kes soovitas esialgu ainult jälgida last, et enne kui 38,5 ei ole, ei paneks küünlaid. Lõpuks oli 38,7…panin küünla ja ema soovitusel tegin ka pärnaõie teed. Sõi korralikult kõhu täis ja nüüd juba tund aega maganud. Kas keegi oskab veel midagi soovitada? Ema sooivtas ka mett piimaga…see ei pidavat aga praeguselajal enam kasulik olema…mis on arvamused/kogemused?

Aitäh:(

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mee ja piima kindlasti välistaks. Küünal või viinasokid kõrge palaviku puhul ja tulebki jälgida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mähe ära nii palju kui võimalik ja laps paljaks (lina alla), mähkmepiirkonnas on suured veresooned ja neid tuleb jahutada, mähkmes aga need kuumavad tohutult. palju juua – kui rp laps, siis võimalikult palju rinnal hoida. ja jumala eest ei mingit mett ega piima, meest võib laps lausa mürgistuse saada ja piim pole ka täiskasvanutel palavikuga soovitav, rääkimata sellisest imikust, kes ei tohiks ka tervena piima saada

mu 6-kuune on juba 6. päeva kodus palavikus … üle 38,5 olen küünlaga alla võtnud, aga muidu piirdunud just õhutamise, imetamise ja kätel kandmisega

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 13:17; 22.02 15:32; 22.02 16:51; 22.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu pojal lõi laup 38,4 palaviku ülesse, panime ka küünla, aga sellest oli kasu ainult mõneks tunniks, õhtuks tõusis uuesti palavik ülesse. Pühap-l hommikul oli endiselt üle 38 palaviku ja otsustasin sõbranna soovitust kuulata ja palaviku aeglaselt alla võtma hakata, seega hoidsin koguaeg külma niisket lappi poja laubal. (niisutasin pidevalt ja muidugi, et väga külm ei oleks). hea on seda teha, kui ta magab, meie poja magas enamus ajast. lisaks andsime koguaeg väikeste sõõmudega juua õrna kummeliteed, kuna kummelitee on põletikuvastase toimega. palavik hakkas vaikselt alla minema ja pühap õhtuks saime 36,9 peale. soovitaksin seda varianti proovida, meil igaljuhul toimis. ah jaa, käsi ja jalgu pesin ka pidevalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mesi võib tekitada anafülaktilise shoki ( turse kõris, hing kinni) ja lehmapiim raske kõhulahtisuse, mille tõttu beebi organism kaotab kiiresti vedelikku ja palavik tõuseb veelgi…Ema pakutud variandid ma välistaks juba eos. Kui homme palavik püsib, viiks lapse arsti juurde ja laseks verest crv määrata ning pissiproovi teha. Kui on näha, et palavik on peale alandamist juba taas 38 ja on tõusvas joones, siis võib anda uue annuse alandajat, sest see hakkab ju alles mingi aja jooksul mõjuma ning selle aja jooksul võib palavik kiiresti kõrgeks minna ja last kurnata. Peamine on anda lapsele palju juua, ideaalne on rinnapiim. Sobib ka vesi, milles on imenatuke näpuotsaga suhkrut ja soola lisatud liitri vee kohta. Ehk siis füsioloogiline lahus. Võib ka apteegist spets. pulbri osta ja selle veega segada etteantud õpetuse järgi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

mu 6-kuune on juba 6. päeva kodus palavikus … üle 38,5 olen küünlaga alla võtnud, aga muidu piirdunud just õhutamise, imetamise ja kätel kandmisega[/tsitaat]

kas arst selle aja peale antibiootikume pole määranud?

mu 9kuusel oli 3 päeva kõrge palavik, neljandal enam polnud ja perearst tuli last koju vaatama juba retsept näpu vahel, et teeme ikka igaks juhuks kuuri ära :S ühtegi vereanalüüsi pole lapsele iialgi tehtud.

ei teagi nüüd kuidas suhtuda..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meie perearst ei määra õnneks AB niisama lambist ja kui mõni arst määrakski ilma vereproovi tulemuseta, siis ma ei võtaks ega annaks neid lihtsalt mingiks igaks juhuks. nii et mina suhtuks eitavalt

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 13:17; 22.02 15:32; 22.02 16:51; 22.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

no kuus päeva on ikka pikk aeg, et lasta imikul vaevelda. arvan ka, et ta vajaks AB ravi

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:11; 22.02 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja millist bakterit tapma sa selle AB määraks? palavikubakterit?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 13:17; 22.02 15:32; 22.02 16:51; 22.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viirusnakkuse puhul on AB täiesti kasutu, AB ei mõju viirustele.

Ühtki AB ei tohiks määrata vereanalüüsita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui laps on juba 6 päeva palavikus, tuleks teda siiski arstile näidata, viirus viiruseks, tean isegi et ABst siis kasu pole, pikalt kestnud palavik võib viidata mingile põletikule

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.02 16:11; 22.02 19:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja miks sa arvad, et teda arstile näidatud ei ole?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.02 13:17; 22.02 15:32; 22.02 16:51; 22.02 19:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Õhtul oli palavik 37,5 ning öösel kella 4 oli 39. Koorisin lapse täiesti paljaks. Andsin siirupi taolist palaviku alandajat. Niisutasin keha osi märja lapiga. Ja hiljem panin ainult õhukese paika teki peale. Hommikuks oli 36,6. Lõunaks 37,5 ja õhtul 38 ja panin küünla. Terve järgmine päev veel püsis 37 ja natuke peale. Ning üle järgmine päev oli kõik läbi. Perearst ütles, et 37 palavik võitleb viirusega aga 38 tuleb juba alandama hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Beebi ja mitmikud Palavik:(

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.