Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Palavik ja muud talvised hàdad raseduse ajal

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Palavik ja muud talvised hàdad raseduse ajal

Postitas:

Ehkki ma olen oma uueks kodumaaks valinud tunduvalt sòbralikuma kliimaga riigi kui Eesti, ei sààsta talvised kùlmetushaigused mind siingi. Nohu-kòha-kurguvalu on mind regulaarselt kùlastanud iga talv, kuid palavik on mul nùùd esimest korda kaheksa aaasta jàrel! Ootan oma esimest last ning just tàna sai tàis 12 nàdalat.

Mu mees helistas gùnekoloogile (ise olen ma ju hààletu!) ja kùsis, mida sellises olukorras peaks ette vòtma, milliseid ravimeid on lubatud tarvitada. Arst vastas, et palavikualandajana on kòige kahjutum paratsetamool (siin nimetatakse seda kùll teise nimega, kuid toimeaineks on ikka paratsetamool): kindlalt vòtta 500 mg kui palavik on ùle 38 kraadi ja 1000 mg kui ùle 38,5. Muude hàdade puhul ei lubatud midagi kasutada.

Tahaks kùsida, mida Eestis arstid soovitavad. Kas vàljakujunenud praktika on sama vòi mitte? Kui suure palaviku korral teie harilikult ravimeid kasutate? Kas te kòha puhul tòesti midagi ei vòta? Millised raviteed on parimad kòha vastu? (Pòdrasammalt mul tòenàoliselt kùll kusagilt vòtta ei ole). Ja ùleùldse, kui kòrge ja/vòi pikaajaline palavik muutub lootele ohtlikuks ja kas keegi on ka palaviku tòttu lapse kaotanud?

Lisan veel, et palavik on mul praegu neljandat pàeva. Uks pareatsetamoolile vastav tablett sai sissse vòetud kui palavik ùletas 38 kraadi. Muul ajal turgutan end sidruni-mee kuuma joogiga, sòòn kòvasti muid tsitrusvilju ning oma mehe \”ròòmuks\” haisen meeldivalt kùùslauguga. Veel nippe?

Tànan ette kòiki, kes vastata viitsivad.
Pàikest!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

38,4 on see piir kui onkoloogiaosakond alles hakkab palavikualandajat andma lastele.
See selleks.

Kui sa tavaliselt üldse rohtu ei võta, siis ei ole küll nii suuri annuseid vaja.
Soovitan sul 38-ga võtta 250 mg ja kui abi ei ole, siis paari tunni pärast uuesti 250 mg.
Ja hästi palju juua. Hea kui mustsõstrajooki saaksid. Aga sidrun-mesi on väga hea samuti. Ingverit rasedatele ei soovitata.
Ole soojas ja tarbi kõike looduslikku.
Lapsele ohtu pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 18:24; 26.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ingverit ei soovitata? Loodetavasti pole see väga kahjulik … ma olen pea kogu raseduse aja (ligi 5 kuud) toitunud põhiliselt makidest koos päris suures koguses marineeritud ingveriga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.perekool.ee/index.php?id=148801

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 18:24; 26.01 20:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise palavikuga Eestis rohtu ei võeta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 21:58; 26.01 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

hea perearst siis. rohud, rohud…..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.01 21:58; 26.01 22:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eestis soovitatakse palavikku alandada alates 38.5-st üldiselt.

Nohu puhul soovitaks puhastada meresoolvee-spreiga nina. See aitab nina veidi paremini lahti hoida. Eestis on saadaval Humer ja Quixx, ma eelistan viimast (sprei ehitus minu jaoks mugavam). Sinupreti nohutabletid on lubatud.

Köha puhul on mõned looduslikud köhasiirupid lubatud.

Kurguvalu puhul on Eestis lubatud mõned taimsed kurgupastillid ja mõned muud rohud ka. Mina kasutasin Tonsilgoni.

Üldiselt kõigi nende sümptomitega on väga vajalik palju-palju juua. Loputab viiruse kehast välja. Lisaks peaks puhkereziimil olema, st töölt koju ja voodisse jääma.

Viirushaiguse ohtlikkust rasedusele ei ole kerge hinnata. See küll kindel pole, et lapsele pole mingit ohtu. Päris paljude raseduse katkemiste kohta talveperioodil saab rase günekoloogilt pärast küsimuse, et kas põdesite mingit viirushaigust. Muidugi ei pruugi midagi juhtuda ja võid saada täiesti terve lapse. Aga viirushaigused pole päris ohutud ka, eks sõltub täpselt viirusest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Palavik ja muud talvised hàdad raseduse ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.