Esileht Väikelaps Palaviku alandaja lapsele, tableti näol

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Palaviku alandaja lapsele, tableti näol

Postitas:

Võtan reisile kaasa esmaabi rohtusid, igaks juhuks: plaastrid, peavalu rohu, seedimise rohi jmt.
Ei taha reisile palavikualandajat siirupit kaasa tassida.
Kas võib 4 aastasele äärmisel juhul ka kuidagi tükike Ibumetini vajadusel mahla sisse lahustada kui juhtub palavik tulema ?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 08:57; 03.05 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Infolehelt saad ju lugeda, veebis ka kõik olemas. Lapsele 20+ kg 200 mg 3x ööpäevas, 30+ kg 200-400 mg.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Infolehelt saad ju lugeda, veebis ka kõik olemas. Lapsele 20+ kg 200 mg 3x ööpäevas, 30+ kg 200-400 mg.

pole kunagi tabletti andnud, seetõttu tekkis kahtlus. Tänan !

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.05 08:57; 03.05 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loomulikult võib. Enamasti antakse siirupit, sest seda on lapsele lihtsam anda ja see maitseb paremini. Mina sain lapsena ainult tablette, mille ema joogi sisse purustas ja aitas küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4-aastane neelab (tükkideks tehtud) tableti sama vedelikuga ilusti ka alla, kui ilusti juhendada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapsele võib ibuprofeeni anda 10mg per kg. 20kg laps 200mg tablett, 25kg 250mg, 30kg laps 300mg 🙂

Mõndadel infolehtedel kirjas, et anda vanuse järgi, aga tegelikult antakse kaalu järgi.

Edu!
Meedik

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas võib 4 aastasele äärmisel juhul ka kuidagi tükike Ibumetini vajadusel mahla sisse lahustada kui juhtub palavik tulema ?

Jah, võib ikka, ma tavaliselt võtan mõned 200mg tabletid kaasa, et lapsele üks ja kui endal vaja läheb, siis 2x võtta. Lahustada annab neid tavalisi ka. Ibukas on 10mg kilogrammi kehakaalu kohta, 20kilone laps ühekordne doos 200mg. Mul on muidu üks laps juba kaheselt tabletineelamise ekspert, talle ei peaks midagi lahustama, kõrval seitsmeaastane õde ei saa kõige libadamate paari mm kapslitega hakkama 🙂

Vanasti, kui polnud mingeid lastetablette ega siirupeid, siis ema võttis kaks teelusikat ja surus tableti nende vahel pulbriks, siis natuke suhkrut peale ja suhu. vett peale ja korras!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 12:43; 03.05 22:37; 04.05 13:19; 04.05 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu on olemas 100mg Ibuprofeni närmistabletid spetsiaalselt lastele. Ei ole vaja vett ega midagi. Mine otsi apteegist!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasutanud ja need pole tegelikult kuigi head- kõvad, ei ole nagu marmelaaditekstuuriga, et närid katki ja läheb alla, 5a laps neelas ikkagi alla pea tervena. Pealegi on need 7-12a vanustele (no ei tea küll miks, aga pakil märgitud, kuigi 12a peab neid küll korraga 4tk kugistama…) Lisaks see nurofeni siirup hakkab kurku ärritama, meil peab alati peale jooma, et köhima ei hakkaks, selle närimistabletiga on sama lugu, hakkab kurgule ja kui pikalt suus on, hakkab köhima. Ja 20kg neljasele on neid 2x korraga sisse vaja anda, ibumetiini 200mg tabletikene on sellega võrreldes imeväike.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 12:43; 03.05 22:37; 04.05 13:19; 04.05 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kogus juba eelpool toodud, lisan veel omalt poolt, et mugav on tablett kahe teelusika vahel purustada ja lusikatäie jogurtiga segada. Kui laps veel tabletti ei neela.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasutanud ja need pole tegelikult kuigi head- kõvad, ei ole nagu marmelaaditekstuuriga, et närid katki ja läheb alla, 5a laps neelas ikkagi alla pea tervena. Lisaks see nurofeni siirup hakkab kurku ärritama, meil peab alati peale jooma, et köhima ei hakkaks, selle närimistabletiga on sama lugu, hakkab kurgule ja kui pikalt suus on, hakkab köhima. Ja 20kg neljasele on neid 2x korraga sisse vaja anda, ibumetiini 200mg tabletikene on sellega võrreldes imeväike.

Ostsin ka nüüd siirupi asemel koju need tabletid, kuna siirupipudel kipub alati kleepuma hakkama. Meil ei ole nurofen kunagi kurgule midagi põhjustanud, seega sellega ei ole probleeme. Aga kumb ta siis on, kõva või nagu marmelaad? Kõva tabletti (nagu glükoositabletid või d-vitamiinid) on ju lihtne puruks närida, neid marmelaadiseid vitamiine laps täiega vihkab. Ja seda ei pea ju lutsutama, et suus hoida, vaid tuleb närida, kui õigesti mäletan.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No võta pakist üks lahti ja vaata! Ta on nagu kõvaks läinud kummikaruke 🙂 mitte naljalt näritav, ma ütleks. Ma pesen tavaliselt siirupipudeli pealtpoolt (korgi keeran peale 😀 ) puhtaks, kui kleepuma hakkab. Aga oma neljasele annan vajadusel lihtsalt tableti, ta kahjuks on nagunii väga kogenud tabletivõtja ja ka ibuprofeeni on ta pidanud nädalaid võtma 3x päevas, see siirup oleks mõttetu olnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 12:43; 03.05 22:37; 04.05 13:19; 04.05 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina võtaks vees lahustatavat Efferalgani. Seda tabletti saab poolitada.Aitab valu ja palaviku korral.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paratsetamool on meil palju halvemini palavikku alandav kui ibuprofeen, juba ammu ei kasuta paratsetamooli üldse, ei endal ega lastel (titena olid küünlad, rohkem mitte, niipea kui Nurofen siirup turule tuli). (Endal ainult hädajuhul solpadeini, aga seda tapjamigreeniga koos ibukaga).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 03.05 12:43; 03.05 22:37; 04.05 13:19; 04.05 19:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oma lapsele annan ainult tableti kujul kõiki asju, kui vaja on. Ja tema on 3-aastane. Kõik on perearstiga eelnevalt muidugi läbi räägitud. Asi selles, et igasuguseid siirupeid ta ei võta suu sisse ka mitte, sest need on nii magusad. Kui on vaja siirupit anda, siis käib see teoreetiliselt nii, et laps on selili põrandal, mina istun lapsel kaksiratsi seljas, ja topin lapsele ilma nõelata süstlast vägisi siirupit suhu. Laps siis röögib ja öögib. Ei ole väga inimlik lahendus, aga kõrvapõletikuga olime sunnitud paar päeva AB nii andma, kuni arst välja vahetas.

Ja tegelikult saab kõiki ravimeid anda tabletina. Arvestama peab ainult veidi pikema mõjumisajaga kui siirupi puhul. Ja väiksemaks tuleb tablette vajadusel lõigata, seega terav ja hea nuga peab ka siis kohvris kaasas olema. Mina isiklikult midagi lahustama ka ei hakkaks, topiks selle tabletitüki jogurtiampsuga koos suhu, vett peale ja läinud ta ongi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Väikelaps Palaviku alandaja lapsele, tableti näol

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.